Cela 211 - Vězeňské peklo

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Thriller / Akční

Španělsko / Francie, 2009, 110 min

Žánrová lahůdka kořeněná španělskou syrovostí s dávkou evropského naturalismu balancující na hraně plného hodnocení.(20.11.2010)

První den v práci a zrovna být ve špatný čas na špatném místě. Novému bachaři jde o holý život a tak mu při vzpouře nezbývá nic jiného než se vydávat za jednoho z vězňů. ... Příjemné překvapení a doporučuji.(5.12.2010)

Trošku mi to připomínalo třetí sérii Prison breaku. První polovina vypadala velmi nadějně, ale konec mi přišel odfláknutý a bohužel předvídatelný.(21.12.2010)

Kvalitná dráma z väzenského prostredia, pôsobiaci autenticky a plná zvratov.Tempo filmu je svižné, herecké výkony skvelé.(28.12.2010)

Depresivní, děsivé a fascinující. Rozhodně nejsympatičtější postavou byl Malamadre, což je paradoxně ten největší hajzl. Film o tom, jak Vám jedno rozhodnutí může posrat celý život v několika hodinách. Jednou jste nahoře a jednou zatraceně dole... (7.1.2011)

• Názorožec

Úplně slabé, asi mám předsudky ke španělským filmům, ale nemůžu si pomoct taková slátanina nemůže být myšlena vážně. Naprosto nepravděpodobný vývoj hlavních postav a nebo že by španělé byli takový ryzí emociálové že během jednoho dne všechny hodnoty přetočí naruby...? a vůbec. Pokud to přesto chcete vidět - doporučuju vyhnout se dabingu.(11.1.2011)

• manali

zbytečně násilné, scénář je děravý a účelově manipuluje s postavami i událostmi. někdy je mi opravdu zatěžko hodnotit mentalitu cizího národa a zde to pro mě platilo dvojnásob. Herecké výkony mne nepřesvědčily o potřebě je chválit, ale nejsou špatné. Film má spád a zaujme, nemám z něho pocit ztraceného času avšak dokážu si představit i kvalitnější podívanou.(25.1.2011)

Velmi dobre vykreslené vezenské prostredie, dobré myšlienky, zaujímave prevedenie, vývoj postáv. Spokojnosť.(2.3.2011)

Dneska můžu být spořádaný, citlivý a dobrodrdečný občan, milovat se s atraktivní ženou, jež už šestý měsíc čeká moje dítě - a zítra mohu chtivě, s radostí podřezávat krk policejnímu šéfovi, stát se mluvčím nejtěžších kriminálníků a najít přítele v nejnebezpečnějším hrdlořezovi. Činy každého člověka jsou z jeho pohledu pochopitelné, zločiny tudíž bývají často oprávněné, v podstatě nevinné. Extrémní štěstí v sobě skrývá hrozbu extrémní ztráty, a proto se lehce stane motivem extrémního šílenství.(5.6.2011)

Skvely film, s napinavym dejom, neopozeranymi hercami a orginalnou zapletkou. K dokonalosti mi vadil snad len ta prehnana demostracia civilistov vratane jej nasledkov. Edit: Po druhom pozreti 07.2018 znizujem na 4*(29.6.2011)

Originální a příběh opravdu plný zvratů, které jsem opravdu nečekal, aneb do poslední chvíle envíte jak to skončí i proto 75%.(10.8.2011)

Klasická španělská škola s výborným scénářem, kamerou i herci.(21.8.2011)

Milujem zahraničné filmy s väzenskou tematikou a že sa tento taktiež vydaril . Myslel som , že to bude o niečom inom ale to čo som zažil bolo ešte lepšie čo som očakával. Neznámy herci niekedy vyvolajú silnú atmosféru a to nehovorím o scenári , ktorý je úžasný a iný. Podobné zahraničné film : Prorok , Verejný nepriateľ č.1(19.11.2011)

Pekny snimek, v ramci subzanru primo vynikajici. Zpracovani a herecke vykony bez chyby, tezko v ramci scenare neco vylepsovat..Namet sam na 4 hvezdicky,s tim se neda nic delat. 80%(30.3.2012)

Výborná záležitost, která předvede několik zvratů a překvapivých scén, např: Protest před věznicí. Film uběhl ani jsem si nestačil dojít pro nějaký ty křupky jak mi připoutal na gauč. Nehledě na to, že filmová trestanecká tématika je psychologická studie hlubin skoro čistě mužského světa přetékajícího testosteronem. Cela 211 představuje to lepší z tohoto subžánru.(4.1.2013)

Španělé natáčí snímky, každý je vlastně z jinšího soudku, ale každý má podle mého vkusu něco do sebe, drsný snímek z vězeňského prostředí plný zvratů a překvapení mě dost nadchnul. 90 %(1.2.2013)

Nebýt dabingu, dám asi za 4, ale spolehlivě zabil nadprůměrnou atmosféru. Luis Tosar velice působivý. Atmosféra vcelku dobrá, závěr zvládli španělé také dobře. Jen mi to nějak celé nepřišlo na 80%...(9.2.2013)

Jak by řekli muklové ze Španělska, tenhle film má koule. Pěkný snímek z vězeňského prostředí, se zajímavým vývojem postav, napínavou atmosférou a pro mě nečekaným koncem. Skoro by člověk nepoznal, že se jedná o evropský film.(9.3.2013)

Strhující vězeňské drama, Cela 211 předčila má očekávání. Výborní hrající herci, perfektní scénář a opravdu nečekaný konec.(30.6.2013)

Velice kvalitní film z prostředí španělské věznice. Nebylo špatné podívat se po dlouhé době na evropský film bez hollywoodských hvězd... Prostě se vydržíte dívat pořád a film stopujete, aj když jdete jenom na záchod, aby vám nic neuniklo. Líbilo se mi, že zde nebyl moc rozpitvávaný příběh hlavní postavy s jeho manželkou - jde přece o drama a ne o nějakou romantickou blbůstku, že jo? Každopádně doporučuju!(16.7.2013)