slunicko2

Thriller neřkuli horor? Ani omylem. Vážně se tvářící nudný snímek by snad mohl být alespoň trochu zajímavý, přinejmenším pro první pokoukání, pokud by pointu nesdělil již v prvních deseti minutách. Pak už jen sledujeme, jak se to všechno stane. ()

K.I.N.G.

Už jsem myslel, že jsem z podobných věcí vyrostl, ale kromě samotného faktu, že film produkoval M. Night Shyamalan, mě na tomhle díle (opět) nejvíce zaujaly dvě věci, z nich jedna nese název Bojana Novakovic a druhá Caroline Dhavernas. Mňam. ()

stration

Velmi dusná hodinka a čtvrt. I kdybyste uhádli, kdo to teda je, pointa je ještě daleko rafinovanější. Perfektní žánrovka z jednoho výtahu plnéhu parádní hororové hudby, atmosféry a dobře zvládnutého řemesla. P.S.: Chození po schodech je zdravější. ()

Philcze

Mám hroznou chuť tomu dát 4*, už jen kvůli fungující atmosféře, výborné kameře a podařené hudbě. Nakonec ale zůstanu u silných tří hvězdiček. Pointa není tak šokující, jak by chtěla být a chování protagonistů je někdy lehce podivné. Každopádně ale palec nahoru. 70% ()

Thomassi

Ďábel je tak trochu netradiční, ale zato originální horor. Já osobně jsem teda moc strachu nezaznamenal, ale věřim, že lidi v tom výtahu by museli mít pěkně nahnáno. Spíš jsem byl napjatý vždy, když se objevilo černo, cítil jsem z toho takovou nejistotu, až se mi ježily chlupy po těle. Film pěkně odsejpá, možná taky proto, že kratší délka je naprosto dostačující. Herci, i když neznámí, celkem poctivě zahráli. Až teda na myšlení některých securiťáků, protože v některých chvílích mi připadali, že nemají mozek. Ďábel je pro mě pozitivní překvapení a proto mu dávám solidních 70%. ()

Hadža

Pokud mate ciste svedomi,nemusite se bat do vytahu nastoupit.Ale kdo ho doopravdy ma?Neceka tam dabel treba na nas? ()

salalala

Asi půjdu proti proudu, ale nakonec tomu ty čtyři dám. Je to tedy s odřenýma ušima, ale dám je. Všechny scény ve výtahu se mi líbily, dobře natočené, měly atmosféru, byly super. To okolo je bohužel vata, zdržuje to celý film a je to škoda. Navíc představitel policisty se mi moc nelíbil, přišlo mi, že to moc nehrál. Jinak mě to tedy bavilo, jen ten konec je strašně zbytečný a nemusel tam být. Ten ďábel ještě dobře, ale to rozuzlení - to se nepovedlo. Jinak jsem rád, že Shyamalan se jakž takž vrátil a ještě dokáže napsat něco smysluplného. Tady ten námět je výborný, ale je to hůř zrealizované. Herecké výkony jsou spíše průměrné, někdy je to trošku přehnané s emocemi, ale jinak fajn. Ale režie a kamera to hodně drží a posouvají trošku výš. 70% ()

AlistairMir

Pište si co chcete, ale já odedneška chodím po schodech...Kolem tohoto snímku jsem kroužil jako sup tři roky než jsem se odhodlal zakousnout a sakra práce měl jsem se zahryznout podstatně dříve protože tohle byla libovka a jeden z mála hororů, kterej se mi líbil i když tam hraje pět a půl herců a jeden výtah. ()

Colonist

Jak já jsem se na tenhle film těšil. Těšil jsem se, že to bude klaustrofobická hororová konverzačka, ve které budou uvíznutivší (je to vůbec slovo?) pasažéři ve výtahu čelit faktu, že jeden z nich je Ďábel sám. Těšil jsem se na povedené dialogy, hutnou atmosféru, nějaká ta tajemná úmrtí a vzájemné obviňování se mezi zúčastněnými. Doufal jsem, že to bude jeden z těch filmů, kde za málo peněz dostaneme hodně muziky. Místo toho všeho jsem dostal jen takový slabý odvar. Nápad výborný, ale byl zpracován do naprosto plytkého příběhu. Dialogy nic moc, atmosféra překvapivě skoro žádná a to možná nejdůležitější, čímž je psychologie postav, tu vůbec nefunguje. Myslel jsem, že mě herci i přes neznámá jména mile překvapí, ale zmýlil jsem se. Plusem je, že film není příliš dlouhý. Snad jednou někdo udělá remake, ve kterém se vykašle na detektivní linii, sežene lepší herce, zapracuje na atmosféře a napíše kvalitnější dialogy. Takový film by pak byl přímo ďábelský... P.S. (obsahuje možný SPOILER) Tenhle snímek je v podstatě "10 malých černoušků" ve výtahu. Černoušků je sice o pět míň, ale Ďábel použije stejnou fintu jako soudce v tom románu... ()

grogodil

Mohla to byť naozaj vynikajúca polhodinová epizóda hocakého mysteriózneho seriálu, keby sa to všemožnými zvratmi a logickými kixami nesnažili za každú cenu natiahnuť takmer na trojnásobnú dĺžku. Ale každopádne, Dowdle má talent a zmysel pre napätie, ľakačky naozaj fungujú, atmosféru to minimálne zo začiatku malo, takže sa teším, až nabudúce natočí film, ktorý bude mať aj nejaký zmysluplný scenár. :-) ()

Skip

Pět lidí ve výtahu, který se zasekne a ďábel si přišel pro své oběti. Měl jsem docela obavy, co z tohohle námětu tvůrci udělají, ale výsledek vůbec není špatný. ()

L_O_U_S

Ďábel není nijak originální nebo převratný film, ale zatraceně, účel splňuje dokonale, protože už dlouho jsem se tolik nebál jako v závěru tohohle sympatického hororu. Pokud se Dowdlemu povede Pod zemí aspoň jako Ďábel, můžeme se těšit na solidní strašárnu. (961., 22. VII. 2014) ()

Eldrick

Neurazí, nenadchne, jednou vidět stačí. Upřimně, radši si dám SAW. Tyhle pointy neutáhnou celej film. Když v nejnapjatějších scénách člověk nic nevidí, je někde chyba. ()

fmash

Bombastické úvodní titulky, výborná hudba, příjemně lidské (když nechci použít slovo civilní) podání. Na druhou stranu trochu moc nadužívaná berlička ve smyslu „když ON je blízko, tak se nic nedaří“. Dost příjemný film, ze kterého jsem si ale odnášel dojem, že se v něm vlastně nic nedělo. Jestli to nebude tím Shyamalanem v zákulisí, ten takhle zvrtá kdeco... ()

OG_Swifty

Váhal jsem, zda dát tomuhle filmu 30 nebo 40% (2-3 hvězdy). Ačkoliv film neobsahuje gore (+), pointa s nedobytným výtahem byla natolik připitomělá, že tomu tu třetí hvězdu prostě dát nemůžu.. ()

berusche

A původně jsem chtěla jen jednu, páč tohle byla jedním slovem: N.U.D.A.!!! Na to, že se spousta lidí těšila a můj oblíbenej kluk psal scénář (možná proto si to taky musel "producentovat" a nakonec mě ujistil, že měl zůstat u režie) to byla taková slabota, že nevím, co více dodat. Herci - děs (nic lepšího jste zaplatit nemohli?), dialogy - děs (člověk by očekával nějaké rozvíjení děje, postav, možná kdyby hned na začátku začali retro střihat životy těch zmetků ve výtahu, což vlastně nebyli, bylo by to zabávnější, takhle se to dozvíte v půlce a je vám to upřímně už úplně jedno), horor???? Cože???? Kromě jednoho smrtelné vzdechu našeho ďábla ve výtahu - nic...Skoro se mám chuť zeptat, proč zavřít celej mrakodrap, když vrah je ve výtahu? Panebože, i hříchy pátera měly větší pointu. Proč umře tolik lidí? Vždyť to ani není zajímavý, natož nutný. Já bych chtěla být u toho, jak pragmatický policista během chvíle uvěří v takové duchovno, že zblajzne i lekci s ďáblem...a ještě to bylo na můj vkus krátký, což se asi není čemu divit, to by jich ve výtahu muselo být osm, že? ()

ilemas odpad!

I když sám název napovídá o čem film bude, tak soudě podle trailerů jsem doufal, že to bude spíš thriller o lidech uvězněných ve výtahu s nějakým psychopatem než s doopravdickým ďáblem. Film nemá tu správnou atmosféru, napětí... Už od prvního okamžiku od nastoupení všech lidí do výtahu jsem věděl, kdo ten ďábel bude a vůbec jsem se nemýlil. Vše lehce předvídatelné, nezáživné, velice nudné... To už se mi více líbil německý thriller Výtah, který běžel kdysi i u nás v kinech. ()

SonG odpad!

Dodíval jsem se, a to se tak debilních filmů stává často. Devil není originální, prakticky všechno,co se ve filmu děje, se dá 15 minut předtím tušit, herci jsou otravní, jednání lidí ve výtahu nelogické (jo, jsme tady sami dva, odložíme střepy, ať mě můžeš zabít). Všehovšudy se mi na filmu líbili úvodní titulky vzhůru nohama.Ty alespoň za něco stály. ()

Fíla

Fajn! Tohle mě bavilo! Béčkoví herci, kteří dokázali vymáčknout maximum! Jeden z nejlepších hororů co jsem v tomto roce zhlédnul. Ikdyž je to jeden z těch méně razantních. Možná by mu prospělo jedno velké jméno, ale i tak "sa mi páčil." ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana