Zrodila se hvězda

• USA A Star Is Born (více)

Hlavní roli v dechberoucím romantickém dramatu Zrodila se hvězda hrají Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou ovšem celý svět lépe zná pod jejím uměleckým pseudonymem jako hudební superstar Lady Gaga. Pro čtyřnásobného držitele nominace na Oscara Bradleyho Coopera je tento film jeho režijním debutem. Cooper ve filmu zároveň hraje hvězdu country Jacksona Mainea, který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Když se oba vrhnou do vášnivého milostného vztahu, Jack přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a katapultuje ji tak ke slávě. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svůj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. (Vertical Entertainment)

Jenda

Gaga je vynikající zpěvačka a Cooper překvapivě dobrý zpěvák. Všechna čest Cooperovi za co všechno na tomhle filmu napsal a udělal. Je to očividně renesanční člověk. Bohužel, mě film lehce přestal bavit poté, co Gaga sleze poprvé z jeviště... ()

ARI50

Jediné co fakt chválim je hudební vydeoklip, ten je dělo jinak film slabý a hudba v něm bohužel taky. Prostě chybělo mrazení po zádech, pořádný nával, bylo to suché slabé. Agrese a chlast a drogy no prostě hrůza ve směs co nato řict, nečekal jsem nic proto jsem to odkládal takže takhle. ()

luka4615

Režijní debut Bradleyho Coopera nemohl dopadnout lépe. A Star Is Born je překvapivě vyzrálou filmovou záležitostí, která funguje ve všech myslitelných i nemyslitelných ohledech. Ať se jedná o velké koncerty se spoustou lidí, či scény, ve kterých jsou jen dva hlavní aktéři, v každém tomto filmovém políčku je znát poctivá filmařská práce a láska k řemeslu, která se dokonale snoubí s hereckými výkony. A právě ty, společně s nádhernými písněmi, jsou výkladní skříní snímku A Star Is Born. Bradley Cooper zde totiž podává jeden z nejlepších výkonů své dosavadní kariéry, v čemž mu zdatně sekunduje výborná Lady Gaga, která je mnohem krásnější a přirozenější bez tuny make-upu, na který jsme u ní zvyklí. Co se samotného příběhu týče, snímek nenabídne zrovna nic inovativního. Avšak tento fakt režisérovi ihned prominete, jelikož je tento "otřepaný" příběh o vzestupu a pádu podán a natočen s velkou mírou empatie a důrazným citem pro detail. Příběhová linie sice začne místy ztrácet dech, zejména u scén v protialkoholní léčebně, avšak hned poté se naštěstí vrátí ono úžasné tempo, které snímek obestíralo hned od začátku a vše je zase v naprostém pořádku. Takže co dodat na závěr? Bradley Cooper stvořil svůj režisérský, potažmo i herecký mezník, který aspiruje na jeden z nejlepších filmů roku 2018 a na jednoho z hlavních kandidátů v nominaci na Oscara v kategoriích "Nejlepší film", "Nejlepší herec v hlavní roli" a "Nejlepší herečka v hlavní roli". Je to totiž nádherný filmový příběh protkaný úžasnými a chytlavými písněmi, při němž jsem i já neměl daleko k slzám. Tohle se zkrátka moc povedlo. Výborná práce! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Jack talked about how music is essentially twelve notes between any octave. Twelve notes and the octave repeats. It's the same story told over and over, forever. All any artist can offer the world is how they see those twelve notes. That's it. He loved how you see them.“ ()

jerry12

65%. Slušně rozjetou žánrovku bohužel zastavila nelogická kontinuita příběhu, rušivý střih a nepatřičný patos. Přitom Cooperova režijní prvotina ví přesně, co chce, ale časem se začne ztrácet v tom, jak to prostřednictvím filmu sdílet. Třebaže soundtrack je perfektní a líbivý, je to to jediné, co mi utkvělo v paměti, a to není dobře. A je to škoda, protože v první polovině jsem věřil, že se dívám na skvělé hudební feel-good drama, kterému dominuje především vynikající výkon Bradleyho Coopera a překvapivě skvěle sekundující Lady Gaga. Herecké výkony a skvělá hudba jsou však to jediné, co filmu zůstane až do konce; ono kouzlo příběhu, které oba herci očividně doopravdy prožívali a dokázali jej vnuknout i filmu samotnému, se bohužel vytratilo s prvním náznakem Jacksonových problémů a ze slušně nakročené moderní verze Walk the Line se stalo skoro vztahové melodrama. Rušivým prvkem byla i role Allyina manažera, který se s nějakou otravnou hláškou objevil vždycky, když to bylo nejméně potřeba. Bradley svůj tvůrčí debut zvládl po herecké stránce snad oscarově, po té scenáristické jakbysmet, a ačkoli ani režijně to není zlé, bohužel se mu podařilo něco, co se mi často nestává - osudy postav mě zajímaly ze začátku, ale s každou další scénou můj zájem upadal a v závěru už mi úplně scházela jakákoliv katarze a závěrečné rozuzlení bylo natočeno tak stroze a bez emocí, že už se Cooperovi nepodařilo "nahodit" film zpátky do původních kolejí. Po návratu z kina jsem si rád znovu pustil soundtrack, ale film už bych podruhé vidět nemusel, a to je špatně. Přesto mu ještě jednu šanci dám a uvidím po druhé projekci, jestli v tom nenajdu něco, co mi druhá polovina filmu napoprvé nebyla schopna nabídnout. ()

Handle

Ne, POMO nemá pravdu. A Star Is Born je rozhodně víc než jen romanťárna pro dámy... :) A to jsem jsem byl po těch všech nadšených ohlasech pořád trochu skeptický a čekal jsem více méně také jenom "fajn" podívanou. Je pravda, že děj si jen tak hezky plyne a možná trošku tuctovější je. Ale já si myslím, že tenhle film nikde tlačit na pilu ani nepotřeboval, protože ty emoce, co z něj jdou jsou neskutečný. Gaga i Cooper hrají luxusně a věřil jsem jim fakt každý pohled, každou větu. A soundtrack je samozřejmě TOP. U Shallow a I'll never love again jsem jen čuměl jak puk a měl jsem husinu po celém těle. Obzvlášť Gaga mě fakt překvapila - neskutečnej talent. Na Oscarech fandím! ()

seale

Bylo znát, že je Bradley režijní zelenáč, jeho uchopení režie působilo nesměle a ve výsledku trochu liše. Pěkné ústřední songy. Překvapilo mě, jak má Lady Gaga příjemnou barvu hlasu. Je majitelkou hlasu jako zvon. Její hudební talent ční ovšem nad herectvím. ()

Luboshmir

hodně těžký film, ale nádherný. Ty písničky a celá to pointa "uvědomte si, jak to mají celebrity těžké" byla krásně napsána. Gaga na Oscara, Bradley klíďo taky ()

Lacike

Mam rad hudbu Lady Gaga a Cooper mi tiez pripada celkom sympaticky. Ale pribeh tychto postav ma prilis nezaujal a bolo mi jedno jak dopadnu. A ani hudba mi tentoraz nesadla. Pre mna to bol strasne nudny film a absolutne na nom nevidim nic Oscarove. 4/10. ()

Tommassi3

"Jsem rád, kde jsem.. Ani jsem si neuvědomoval jak moc, dokud jsem v trávě nezahlíd tvou holou prdel.." ;) Tvůrčí ambice sympaťáka Bradleyho Coopera mě baví a fascinují stejně jako tradičně skvostná Lady Gaga.. Tahle fantastická profesionálka svým herectvím zde jen dokazuje, že její popová provokativní image platí za rovněž skvostně odehranou roli.. Co na tom, že tenhle biják platí už za třetí remake téhož !! Bradley to zvládl.. ()

MoiJe

More like A Star Is Fallen, o Jackovej postave. Take pre mna zvlastne, on je alkoholik, ona zo seba necha robit pop hviezdicku, za cely film nemaju jednu normalnu konverzaciu, jeden normalny dialog. Hudba nie zla a poplakat som si poplakala. Zahrali to dobre. ()

vurhor

Sledování tohohle "zázraku" mi přesně připomnělo, proč moc nemusím hudební filmy. Protože se často snaží diváka ošálit hezkými tvářičkami, extrémním sentimentem a patosem, plus si myslí, že když divákovi naservírují pár "dojemných" písniček, bude plně v jejich moci. Star is Born je hotovým avatarem těchto hovadin. A to to ze začátku nevypadalo vůbec špatně. Chemie mezi Cooperem a Gagou byla uvěřitelná, plus první třetina byla v rámci romanťárny uspokojivá, ale pak jsem zjistil, že děj se vlastně nijak nehýbe kupředu a že se nudím, plus jsem začínal mít pocit, že znovu koukám na La La Land (takže jsem začínal mít nutkání si vypíchnout oči). Ale zatímco problém La La Landu spočíval v tom, že to byl film, co nevěděl, čím má přesně být, Star is Born je film, který ničím není. Je to jen sentimentální ničím výjimečná romantická slátanina, kterou jsem viděl už v tak v desítce jiných filmů, ničím nepřekvapí, ničím pořádně nepotěší, ničím nezaujme. Sorry. Coopera trochu omlouvá fakt, že se jedná o jeho první natočený film, ale radil bych mu, aby se spíše držel hraní, protože v tom je fakt dobrej. A Gaga taky umí hrát dobře, to se rozhodně musí nechat. Jestli tohle vyfoukne Bohemian Rhapsody Oscara za nejlepší film roku, vyhlásím proti Akademii Křížovou výpravu. Go team Bohemian Rhapsody! Těžce Průměrné 3* ()

Lyli

Čekala jsem něco velkolepého, a dostala jsem v podstatě hodně civilní snímek. Není to vůbec špatně, tím bych měla začít. Na druhou stranu se mi nechtělo věřit, že může být láska tolik silná, aby zvládla věčně namletého vyhořelého muže. No, asi může....a proto nejspíš nebudu až taková romantička, jak jsem myslela. Když to shrnu, první půlka mě celkem nudila, druhá půlka mě vyždímala. Prostě ten konec to dost zvedne. #profiplačka ()

Seabeast

Bohužel, silně mě to nebavilo. Zrodila se hvězda je tak neuvěřitelně jalový a nezáživný film, který krom několika pěkných písniček nemá co nabídnout. Nebavilo mě to jako romantické drama a ani jako pohled do hudebního zákulisí, a to se přitom hudbě aktivně věnuji. Že Lady Gaga umí hrát mi už dokázala v páté řadě seriálu American Horror Story a zde je tomu jakbysmet. Víc jak dvouhodinová stopáž je zcela úmorná a dala by se zkrátit o tuny balastu. I když myslím, že by ani to nepomohlo, protože zásadní kámen úrazu je nedomrle napsaný scénář jak přes kopírák a s předvídatelnými událostmi. Zrodila se hvězda je jen další přeceňované NIC vycházející z nepochopitelného boomu. Konec hlášení. ()

JohnCZ

Kostrou příběhu strašně jednoduchý a kvůli okatě použité symbolice hned v úvodu bohužel strašně předvídatelný hudební romanťák. Jenže taky je to zároveň naprosto ultimátně zahraný romanťák. Film s výbornou kamerou, která dynamický krouží okolo postav a vyvolává přesně ty pocity, které prožívají i sami protagonisté. Na režijní debut až neobyčejně precizní a vyspělý. A přesto se nesnaží za všech okolností zalíbit. Bradley Cooper zabodoval ve všech směrech a Lady Gaga je za mě daleko lidštější a sympatičtější bez té tuny make-upu (a vrtících se tanečnic). I když tenhle popík není úplně můj šálek čaje, Shallow považuju za jeden z nejlepších a nejintenzivnějších popových songů posledních let. ()

joehot

Dobrý, ale ne dost. Kromě jediný scény, která je emočně fakt veliká nádhera, je celý ten film tak nějak na půl plynu. Herci se snaží, o tom žádná, Gaga je dokonce výborná (Cooper někdy malinko přehrává), ale ten tuctovější příběh zase tolik vytáhnout nedokážou - obzvlášť proto, že celý jejich vztah je takový skokovitý. Zrežírováno taky se srdcem a zápalem, ale přiznám se, každej záběr celku nebo polocelku jsem si vysloveně užíval, Bradley až moc fandí detailům. ()

Padme_Anakin

Jedna hvězda vychází a druhá zhasíná... Mně se tenhle filmový pár a jejich příběh zamlouval, Bradley Cooper si tady střihnul závisláka na výbornou, k tomu přidal velice příjemný hlas, Stefani G. byla pro mě celkově příjemným překvapením, jak hereckým projevem, tak pěveckým. A potěšilo mě zas jednou vidět Sama Elliotta, pořád mu to sekne a charisma neztratil. Hodnotím čistě pocitově a rovněž za režisérský debut. ()

Suzie05

Jsem teda nečekala, že to bude takové ukňourané a velice emocionální, nemám to ráda. A sledovat Gagu bez jejího tradičního make-upu je taky unikátní zážitek. I přes to nulové očekávání, které jsem měla, jsem docela zklamaná. ()

corpsy

Bradley vykonal veľký kus práce. Ako producent, režisér a hlavne ako herec. Vlastne v tomto a skvelom soundtracku, sú tie najväčšie plusy. Hollywood, ktorý sa odhodlal ísť prízemnejším smerom. A pán Cooper je to všetkého strojcom. A aby som nezabudol, Dáma Gaga tu takisto odhryzla zdatný kúsok z koláča, aj keď úprimne až na tú nomináciu na Oscara, to nebolo. Vyhliadky do budúcna, sú ale viac ako skvelé. ()

Tryskomyš

Nádherný film. Viděla jsem v kině, tedy absolutně v klidu a naprosto mě dostal. Skvělý herecký výkon Lady Gaga i Bradleyho Coopera. ()

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (více)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz