Legenda o Tarzanovi

• USA The Legend of Tarzan (více)

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Freeman Ent.)

majo25

V hollywoode je to klasika a až príliš často idú veci cez kopirák - zobrať starú známu látku, obliecť ju do moderného trikového hávu, spsychologizovať hlavnú postavu a v rámci veľkolepého epického dobrodružstva pošliapať originálny námet. Vizuál a spracovanie je topkové, tam nemám námietky, akurát, že každé divoké zviera je minimálne tak o 1,5-krát mohutnejšie ako v reáli...ako keby divák v živote nevidel africké zvieratá a tvorcovia toho chceli využiť. Že sa do sci-fi a fantasy miešajú trikové efekty je samozrejmosť, ale že to musí byť nutné a takto početné aj v dobrodružnom snímku, to nie som ochotný spapať. Vizuálne efektné, epicky dobrodružné, ale plné väčších či menších nelogizmov. ()

tom88

Očakával som úplne iného Tarzana, ale nakoniec som prekusol aj túto verziu. Bolo to pomerne dravé a svižné. Miestami odľahčené možno trocha zbytočným humorom. Zopár scén pritiahnutých za vlasy. Miestami až moc digitálne. Efekty niekedy pôsobili dobrým dojmom, inokedy zase ani moc nie. Skarsgard ako Tarzan vcelku dobrý. Robbie ako Jane až moc pekná. Waltz ako záporák nič moc. Vcelku som sa bavil a stopáž mi rýchlo ubehla. Je to film na jeden pohodový pekný večer pre celú rodinu. Samozrejme Tarzan s Lambertom je o dosť lepší. Prižmúrim oko a dávam hviezdu navyše. 70% ()

URBAN

Počátek filmu byl takový rozporuplný, ale co se stopáž posouvala začalo mě to čím dál víc překvapovat. Není to žáden skvost, ale taková akční oddychovka s hezkýmá scénema, prostředím a s hereckými výkony které mě překvapily. ( 8.7.16/Cinema City/Sčítání lidu:6 ) ()

Nivenx

Yates byl nejspíš vybrán díky domovskému Harrymu Potterovi, který z něho udělal hvězdu. jenže tam měl lepší námět, scénář a už herce, kteří tam hráli několik let. Tady neměl nic, tak to měl určitě těžší a navíc opět dostal do rujkou rozpočet jak prase. S tímto je Tarzan zkrátka digitální od hlavy k patě, není přesvědčivý a nejde ho brát vůbec vážně. Na jedno skouknutí ale neurazí, jelikož nenudí! Kniha Džunglí vyhrává na celé čáře. // 50% ()

StanislachKo

Och, tak toto bolo celé zle :-( počnúc dejom, čo bol neskutočný paškvil, cez herecké výkony (na čele s Margot, ale Šaňo jej slušne sekundoval), žalostné efekty, až po "žiadne" finále. Yates ale u mňa vždy bol a asi bude ako tiket v loterii. Tento nevyhral ale ani tú symbolickú sumičku, ktorá ti zaistí aspoň obnos, za ktorý si môžeš kúpiť ďalší tiket. Najzbytočnejší film, aký som v poslednej dobe videl. ()

dr.fish

Nemá smysl čekat, že ve filmu bude něco zásadního z Tarzana. Na to už doba příliš pokročila, dnes se už neptáme na kvalitu, ale především na věk a množství diváka. Takže obraz a zvuk, akce a jednoduché morální poselství jakože všichni lidi jsou bratři a není dobré střílet ani opice ani lidi. To ve filmu všecko je. Samuel L Jackson dělá maximum, aby film svou postavou oživil. To se mu daří. Hezké obrázky. 55% ()

alisa.upir

Skarsgard super, Margotka super, Waltz super... ale proč sakra tam kvůli vší tý korektnosti cpou černocha - upřímně mám Samuela moc ráda, ale ta jeho postava tam byla fakt víc a víc otravnější s každou přibývající scénou - a navíc se to celý zasazuje do nějakýho úplně nesouvisejícího časovýho úseku, a hlavně aby v tom nějak hrálo roli to jů-es-ej? To mi přijde fakt úplně na hlavu a ke škodě celýho filmu, dělá z toho spíš propagandu USA jako toho posledního spravedlivýho soudu, na kterej můžou všichni spoléhat... fuj fuj fuj ()

panMartin

Miloučká letní jednohubka. Jsou zde slabší i lepší momenty a trochu nevýrazný děj. Klasika, která asi ničím nepřekvapí, ale neurazila mě. Asi proto, že jsem pořádného Tarzana nikdy neviděl... a já mám tyto dobrodružství rád. Kamera, vizuál a svižné tempo filmu svědčí. Líbily se mi bojové scény. Nicméně technicky dokonalejší. Menší nedokonalosti při seskoku na rozjetý vlak z lijány se zdálo že jsou snad kilometry dlouhé..... Christopher Waltz zahrál klasického záporáka, Samuel L. Jackson mě tu sem tam pobavil. Alexander Skarsgard vypadá jako Tarzan dobře. Margot Robbie je prostě kočka. Celkově ale svižné a neokoukané, takže spokojenost. ()

Sabrewulf odpad!

Mega sračka. Totální absence filmařiny, všechno zfouknuté odporným CGI v klasickém, v současnosti zkurveně pohodlném HolyÚdu ala: "Jó, mohli by jsme tam dát to a to". -"Moment, nebude to těžké natočit?" -"Né, nebude, to přece už umíme udělat v CGI"..... Ne, hoši, neumíte. Neumíte ani hovno! Minimálně to zhoupnutí na liáně na jedoucí vlak, je na pozvracení = jedno z nejodpornějších CGI co jsem kdy v životě viděl. O finálním digitálním bordelu v podobě nepovedených buvolů ani nemluvě. Mimochodem, nevěděl jsem, že v džungli rostou liány zásadně na dronech, takže se na nich nezhoupnete kyvadlovým způsobem, ale prostě letíte stále dopředu. Představitel Tarzana maximálně nesympatický. Dialogy vymýšlel kdo? "On je Tarzan a ty jsi Jane a on si pro tebe přijde". Auuuuu!!!! A Robbie by si hlavičkou o toho chlapa rozbila tu svoji už tak hnusnou držku. ()

Doudis19

Dobrodružný filmy se prostě nemůžou dělat před zeleným plátnem. Všechno je to tak laciný až televizní někde z Markízy. Zvířata by jste tomuhle filmu neuvěřili ani kdyby jste nikdy před tím žádné neviděli. Musím jen zopakovat jak lenost tvůrců srát se s živými zvířecími herci dokáže zničit celý projekt. Bohužel. Koukatelná je jen temná část před úvodními titulky. Yates znovu potvrzuje, že nedokáže natočit plnohodnotný trhák ani kdyby mu předlohu napsal sám pán Bůh! ()

chelseaman22

Dle mého mínění to bylo následovně: Mauglí vyrostl v Tarzana, načež opustil prales, aby ho vyměnil za módní salony v londýnské Regent Street. Po pár letech se mu ale tento způsob PŘEŽÍVÁNÍ omrzel, a proto se vydal zpět na rodnou hroudu, aby zachránil svou milou divošskou královnu, jež mu měla dát toliko žádaného opičího potomka s řevem lva a klidem lenochoda. 61% ()

Triple H

Svižná zábava, ktorá pobaví vďaka nehoráznemu budgetu kričiacemu z každej scény, hviezdami napráskanému obsadeniu a faktu, že Yates je prinajhoršom slušný remeselník. Ale to neznamená, že film zaslúži výraznú pochvalu. Herci to ustoja poväčšinou len silou svojich mien a svojou prirodzenou charizmou, casting je inak pomerne bizáro - Margot Robbie sa sem veľmi nehodí a nič nepredvedie, Jackson je slušný ale tiež sa sem nehodí, Hounsou je na hranici nechcenej smiešnosti a vidieť Waltza ako úlisného záporáka už začína byť pomaly vtip (hoci to ustál najlepšie). Skarsgard si vysekal neskutočnú muskulatúru, všetka česť, ale chýba mu kúšťok charizmy, aby naozaj diváka zaujal. Ďalšia vec je, že v dnešnej dobe by možno viac fungoval Tarzan, ktorý nevyzerá ako model, ale ako niekto kto naozaj vyrastal v džungli. Dej je opatrne a neambiciózne jednoduchý, so zopár nedopečenými (a teda zbytočnými) pokusmi o presah a historický komentár. A táto jednoduchosť v kombinácii s neistým castingom vo výsledku znamená, že postavy vám budú po celý čas ukradnuté. Film tak vo výsledku nefunguje ako mohol ak by konceptuálne bol nápaditejší, prípadne ak by bol dôslednejší v tom čo chce povedať. Pobaví, ale skutočne len faktom, že takáto zostava tvorcov a takýto budget niečo nepozerateľné von nevypustia. Ale potenciál bol na viac. Takto matný výsledok je škoda, lebo výprava je ozaj veľkolepá a producenti môžu v zásade ďakovať bohu, že im ich pokus v kinách úplne nezhorel. ()

Motinski

Nový Tarzan pôsobí lacno. Keď si pozriete aký mal rozpočet, je to až na zaplakanie. Celý vizual ma vlastne iritoval a príbeh je tak povrchný a miestami divný, že to je na zaplakanie asi tiež. Spoliehal som sa aspoň na hercov, no ani tam nejde o nič výnimočné. Hlavne Skaarsgard ako Tarzan mi vôbec nesadol. Veľmi nezvládnutý projekt z ktorého cítiť amatérsky scenár, množstvo počítačových efektov a jediné čo ma bavilo bol začiatočný rozbeh a Samuel L. Jackson. ()

Skuby47

Miluji ten příběh od dětství, kdy se mi dostal do ruky román Edgara Burroughse. Tarzan byl múj obdivovaný hrdina. Od té doby jsem se k této knize vrátila několikrát a shlédla všechny dostupné filmy. Nejvíc odpovídal v hlavní roli mým představám Lex Barker a Johnny Weissmuller, film s Lambertem byl pro mne příliš depresivní. Alexander Skarsgard taky nebyl marný. Možná byl film dějově trošku staromódni, ale v žádném případě nebyl nudný. Kniha v původním vydání má jedenáct dílů a tak jsem v něm postřehla řadu dějových fragmentů z různých dobrodružných povídek. S potěšením jsem si zavzpomínala na dětství a možná se k četbě vrátím ještě jednou. Mám i verzi vydanou po listopadu 89, která má 25 dílů. Knížku jsem kdysi donesla dokonce do školy a při hodinách kreslení nám ji vždy někdo předčítal, abychom nevyrušovali. ()

FaceMan

Na úspešný film nestačí len obsadiť skvelých hercov a dúfať že to utiahnu. A že sa teda snažili ťahať ale scenár im pravidelne podkopával nohy a v konečnom dôsledku to stráca výrazne na kvalite. Pre mňa je to celkom sklamanie, pretože tie traileri ma celkom upútali a začínal som sa pomaly na to tešiť. Druhý krát si to už určite nepozriem. ()

Tynyton

K tomuto filmu mám mnoho výtek týkající se děje... například co se týče černošského vyslance v 19. století, tlupy gorilých samců etc. Některé záběry jsou velmi koukavé, ale velmi přitažené za vlasy. Alexandr mi zde také absolutně nesedl... ()

LadyPupu

Tak takhle tedy ne, přátelé. Obsadit do role Tarzana někoho, kdo nemá ani špetku charisma, je jedna věc, že to je celý úplně blbý, je věc druhá. Ztráta času. ()

Margot Robbie bude bruslit

24.01.2015

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

Potterovská Fantastická zvířata mají režiséra

22.08.2014

8 filmů, 7,7 miliardy dolarů. Potterovská filmová sága sice skončila před třemi lety, její odkaz ale jen tak nevybledne. A studio Warner. Bros. si toho je dobře vědomo, pročež před nedávnem oznámilo… (více)

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

Režisér Iron Mana a fantasy Kniha džunglí

15.11.2013

Klasika Rudyarda Kiplinga, jejímž základem jsou příběhy o vlky (a medvědem a panterem) vychovaném divokém chlapci Mauglím, už byla zfilmovaná mnohokrát – nejslavnější adaptací je zřejmě animovaná… (více)