Dost netradiční pojetí příběhu o Tarzanovi. Nejdříve jsem se zhrozil kvůli obsazení Alexandera Skarsgårda do titulní role, ale pak mi to začalo dávat smysl. Děj filmu se totiž odehrává až 8 let po Tarzanově návratu do Londýna. Letopočty jim tu občas skáčou, tak je možná lepší si toho nevšímat. David Yates to moc nezvládl. Zřejmě se hodně stříhalo a jde to vidět. Margot Robbie byla jako Jane skvělá jako vždy. Postava Samuela L. Jacksona, který hraje amerického bojovníka za práva černochů mi ve filmu přišla trochu zbytečná. Christoph Waltz hraje klasicky záporáka, ale zřejmě už toho nemá moc co nabídnout... Nad věrohodností filmu se asi nemá cenu moc zabývat, prostě ho ty zvířata poslouchají. :D Hlavně konec už je celkem přehnaný. "Jsi Tarzan. Král opic!"(8.11.2016)

Režisér Harryho si ukousl příliš velké sousto. Nadmíru velká očekávání na mou malou dětskou dušičku. Na nového Tarzana jsem se moc těšil. Skvělé obsazení, režisér dětských i dospělých pohádek a hlavně návrat klasické legendy jak ho známe. Není ale tomu tak. Příběh začíná zcela jinak než bych očekával. Zatímco se těším na úvodní hudbu a orkán co bičuje pobřeží tropického ostrova. Tak se dočkávám pouze rychlého představení Waltze jako "toho špatného" a hned potom "vidím toho dobrého". Jenže nemá hnědý kus kůže kolem hýždí a rozkroku. Má na sobě dobový oblek a pije čaj v centru Londýna. Yates vypráví příběh z opačného konce a můj očekávaný začátek v domku na stromě je pouze cestou flashbacku. Tohle je jen, ale drobná výčitka. Pravda je, že celý film je zcela jiný než bych ho mohl očekávat. Nejspíš proto, že ho Yates zkrátka chtěl vyprávět jinak. I když jsou všichni zviřátka dělaná animací, tak přesto moje srdce plesá. Setkání Tarzana s tygry, a nebo souboj s gorilím bratrem. Příběh na mě působí jako šití horkou jehlou. Zatímco klasickou verzi od Disneyho zbožňuju, tak u tohoto jsem se příliš nebavil. Možná mě jen zaskočilo, že Tarzan ze začátku není Tarzan, ale jakýsi John Clayton třetí. Možná jsem ale přeci jen měl přehnané očekávání. I když jsem si Alexandera Skarsgårda oblíbil už v Generation Kill (2008) a jako Tarzan samotný je skvělý a Margot Robbie jako Jane parádní, tak stejně tohle není návrat legendy, jaký jsem si přál. Často nutí diváka do smíchu (neoprávněně) a kromě krásných scenérií mnoho nenabídne. Pro mě osobně je to zklamání roku. (70 %)(18.7.2016)

Je fajn, že Disney oživuje svoje animované hity, ale toto sa fakt nepodarilo. Nemuselo by to byt úplne zlé, celkový nástrel deja sa mi páčil, tak isto Jane (Robbie) a zvyšok hereckého osadenstva. Ale celkovo to mdlé a miestami až nezáživné podanie Tarzanovi podrážajú nohy. A akcia to tiež nevylepší. Tarzan proste nemá čím zaujať, prekvapiť alebo strhnúť a tak sa dobrodružná jazda mení na nudnú prechádzku džungľou. Ani hudba Ruperta Gregson-Williamsa film nezachráni, ale aspoň trošku vylepšuje dojem. Oblúbený soundtrack: The Legend Of Tarzan. 70% - 3*(27.10.2016)

• Davies182

Zlatou malinu na tenhle démonicky sestříhanej film plnej nebetyčnejch zhovadilostí (kilometrový liány, lékařští mravenci, sebevražedný buvoli)! Waltz už je únavnej svojí repetitivní škálou hereckejch grimas a úšklebků, a i v tomhle dobrodružným failu bez jediný výrazný akční scény pořád předvádí toho stejnýho tarantinova Němce. Už mě to fakt neba. Vastně nic mě na tomhle paskvilu nebavilo, snad kromě přehršlu wallpejprovejch obrázků z džungle a jejího okolí. A to je hodně málo.(15.10.2016)

Nový Tarzan bol jeden z mojich top filmov na ktoré som sa tešil. Trailer vyzeral lákavo, triky sú dnes na špičkovej úrovni a opice vyzerajú skutočne ako živé, tak si hovorím super, konečne dostane Tarzan spoločnosť, ktorá nebude na smiech a zvieratá budú na nerozoznanie od živých. Už len ten príbeh a neposrať to..., lenže už prvé recenzie boli dosť biedne a do kina som nakoniec nevyrazil. Pozrel som to a musím priznať sklamanie. Chcel som vidieť Tarzana -zrod legendy, teda všetko od začiatku, to, čo robí Tarzana Tarzanom. Ako sa v lese ocitol, ako vyrastal, ako prežil, prípadne ako sa tam dostali jeho rodičia a tak. proste klasika , ktorú niečím oživím, hlavne teda dokonalými trikmi, prípadne nejakou zaujímavou dejovou linkou navyše. Tento príbeh, kde Tarzan už v civilizácii žije, je dokonca ženatý! a musí sa vrátiť tam, kde vyrastal ma až tak nezaujal. Máme tu pekné obrázky, prírodu, kvalitných hercov, no napriek tomu filmu chýba tá magická prísada, pre ktorú je film viac ako priemerný. 60%.(16.10.2016)