V hlavní roli napínavého akčního dobrodružství natočeného na motivy legendárního díla Edgara Rice Burroughse je Alexander Skarsgard jako Tarzan, který před lety vyměnil africkou džungli za život Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované ženy Jane (Margot Robbie). Nyní je znovu vyslán do Konga jako obchodní emisar. Netuší ovšem, že se má stát pěšákem ve smrtelně nebezpečné hře, jíž vládne hrabivost a touha po pomstě kapitána Leona Roma (držitel* Oscara® Christoph Waltz). Jenže lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest. (Magic Box)

Trailer 6

Cervenak

Zďaleka najhorší film, aký som tento rok videl v kine. Má to úplne debilný príbeh, celá tá zápletka s "priveď mi z Anglicka Tarzana a ja ti dám za vrece diamantov a budeš ma môcť zotročiť" je príšernosť, zasadenie do historického kontextu zbytočné a nefunkčné. Celý film nemá ani náznak nadhľadu, tobôž humoru (keď tam máte S.L. Jacksona ako komickú postavu, tak je jasné, že niekto tu niečo nepochopil). Triky sú miestami OK, ale miestami strašné, hlavne to stádo na konci, vrchol filmu, je ako z čias prvého Jurského parku (a to som teraz veľmi urazil prvý Jurský park). Nejaká gradácia, tempo či nebodaj napätie Yatesovi vôbec nič nehovoria (napokon, jeho neznesiteľne nudné posledné potterovky to dokazujú). Film nechytí rytmus ani v akčných scénach, ktoré sú tragicky natočené, ešte horšie zostrihané, vždy sa tak nejako rozplynú v čudnom slede spomalených záberov. Hlavný hrdina je dokonale matný a nesympatický, Margot Robbie oblečená (a medzi nami, ona nemá čo iné ponúknuť, je veľmi zlá herečka a bojím sa Suicide Squad, kde je otravne mimo už v traileroch) a Christoph Waltz akoby v každej scéne hral inú postavu, iného zloducha zo svojich predošlých filmov, a až do konca sa nerozhodne, koho presne by mal napodobňovať. Vrcholom trápnosti je jeho zbraň - škrtiť dvojmetrových magorov ružencom? Vážne? ()

verbal

V dobách, než se skoro celé Kongo přestěhovalo do Francie a Belgie, žila tam spousta divokých zvířat jako například gorily, lvi, sloni nebo negři. Jo, a taky bylo domovem Tarzana. To je umělecký pseudonym Mauglího, který vyrostl ve výstavního buzeranta, přestalo mu vonět pižmo vlčích nor, a tak si depiloval prdel a bradavky, umyl hlavu L’Oreálem, naonduloval si ji a vydal se lascivně pohupovat na liánách, bouchat se do hrudníčku a zatínat břišáky před gorilími samci ve snaze nějakého sbalit a udělat z něj opolidskou nevěstu. Pak se ale zjistilo, že je to vlastně potomek jakéhosi zdegenerovaného čajochlemta, který byl sice zoohetero, ale během viktoriánské sexuální turistiky si spletl gorilu v mlze, naprudko zezadu rozbalil svůj charm na vůdčí mačo tlupy a to milování nerozchodil. A tak Tarzana deportovali do Albionu, domestikovali v džentlgeje, a aby to mohly číst i prudérní britské panny, literárně mu přiřkli vyrachtanou bloncku Džejn, která při vidině zděděného majetku nějaký ten anál na palmě asi občas zkousla. Z výše uvedených obskurních důvodů jsem se odmalička u těch Burousových zooporních rodokapsů rozpačitě škrábal na kundě. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct, že mě nikdy zrovna dvakrát neoslovily. A poté, co jsem viděl, jak polonahý Hájlendr skáče v podřepu jako dement a dělá u toho „ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ-ÿÿ“, jsem se vyhýbal i jakýmkoliv dalším vizualizacím. Čili jsem byl dost překvapen, že mě tenhle Tarzan vs. Obersturmbannführer Landa docela bavil. Stejně dokonale katalogově slizký a úchylný zmrd tu waltzuje místo židů opičky a zotročuje jejich následný vývojový stupeň, dokud mu to ten džunglový metrouš nezatrhne, za což by mu potomci Australopitéků, kteří se ještě tolik úspěšně neasimilují v Evropě, dozajista nejradši nakopali prdel, protože dneska mohli místo lovení Tutsiů pro generála Mobuta driblovat za Lejkrs nebo repovat v Medisnskvérgárdn. Stellanův modelín tu sice opět ostopéro předvádí reklamu na bederní roušky Kálvina Klajna, avšak vyvaroval se opičího čurákování, Margotka je tentokrát vcelku sterilní, nicméně jeden by jí i tak s chutí vyvenčil grejhaunda, na gorily jim moc nezbylo, a tak vypadají, jako by se zrovna vrátily z honění Čárltna Hestna v první Planetě opic, ale to proto, že celý rozpočet padl na Džimóna Hounsoua, jehož na druhé straně naanimovali tak věrně, až vypadá úplně jako opravdový, a těch pár dalších papundeklových triků alá Karel Zeman výsledný dojem ze slaboduché, ovšem poměrně výpravné, přímočaré a zábavné kokotinky už nijak výrazně nepokazilo. ()

T2

Rozpočet $180miliónovTržby USA $126,628,466Tržby Celosvetovo $356,628,466Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,649,851Tržby za predaj DVD v USA $12,335,589║ Neveril som že by to Yates mohol až tak posrať ale stalo. Príbeh laxný, triky povrchné, prevažne odbité ako z lacného béčka a hlavne keď sa pozrieme aký to malo rozpočet tak môžeme len krútiť hlavou. Herci nemajú skoro čo hrať, nemá to poriadku iskru, grády, letná sezóna 2016 je čistá blamáž. /40%/ ()

Malarkey

Ze začátku jsem byl překvapený samotným příběhem. Film totiž nenabízí klasický pohled na život Tarzana v pralese, ale začíná momentem, kdy už je Tarzan kultivovaným a spořádaným anglickým občanem s aristokratickou minulostí a chováním pravého obstarožního gentlemana. Začátek tak působí hodně dobře a vysloveně baví. Jenže po asi půl hodině se Tarzan vydá na cestu do své původní domoviny. Příběh udělá twist a vrátí se zase na začátek celého příběhu. Tarzan tak zase lítá na nekonečných liánách, v jedné ruce liánu, v druhé ruce krásnou Jane a bojuje proti kolonizátorům z Británie. V tu ránu celé nadšení začíná chřadnout a už se to bohužel nezlepší. Fajn, ale víc jak tři hvězdičky na liáně si film nezaslouží. ()

Djkoma

Na to, jak hloupé momenty si scénáristé připravili, je Tarzan docela pěkná podívaná, co dokáže strhnout. Režijně je to rozhodně zvládnutý film, herecky bez problémů, ale scénář zakomponoval do legendy o Tarzanovi příliš šílených nápadů s obrovským množství počítačových efektů a dotvořeného prostředí. Mnoho scén muselo působit na papíře jako víc než výborné, ale ve filmu i díky trikům, je to jedna hloupost vedle druhé. To je škoda, protože David Yates v některých pasážích umí zahrát na správnou notu, chemie ústředního páru funguje a kouká se na to celé dobře.. Většinu slávy si často krade Samuel L. Jackson, což nejspíš nikoho nepřekvapí, ale vůči ústřední dvojici je to škoda. Nemohu si pomoct, ale Christoph Waltz hraje v každém filmu stejnou postavu:). PS: scéna s vlakem to opravdu ne... ()

• Film je venovaný pamiatke Jerryho Weintrauba. Zomrel na infarkt 6. júla 2015 a jedná sa o posledný film, na ktorom sa podieľal. (figliar)
  • Ponuku stvárniť Tarzana dostal aj olympijský rekordér v bazéne Michael Phelps. (MikaelSVK)