Legenda o Tarzanovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

Perfektní herecký cásting, ale příšerný digitální bordel. Největším plusem je Jackson,Waltz a Robbie a zaujalo mě i odlišné odvýprávění Tarzanova příběhu, ale vizuál a vzhled digitálních zvířat by mne možná potěšil v roce 2008, ale dnes to na mě působilo poněkud odflákle, vyloženě samotný závěr s bizony mi přišel už jako špatný vtip. Akce je také ze slabšího soudku, Skarsgard v soubojích je poněkud prkenný a neslyšíme ani razanci ran, což mě zklamalo, ale na druhou stranu, je to alespoň zábavné a v pohodě se dá film zhlédnout bez hlubšího vyrušení. Jungle book bude určitě o 2 levely výše.55%(4.8.2016)

Z Tarzana je lord, po liánách se nehoupe, Jane už mu dávno zahřívá postel a gorily může vidět tak možná v cirkusu. Scénář je psaný snad na koleně, není nijak zajímavý, je tu prostě jen proto, aby se vrátila postava, která po desetiletí láká filmové fandy k pokladnám kin. Zpět do džungle naše hrdiny vylákají plány jistého elegána, který lidi škrtí svým růžencem (ano, věřte mi), svou roli hrají diamanty i dodržování lidských práv. Leccos spolu neladí, většina linií je divákovi ukradená. Afrika je nicméně dál nebezpečná, zvlášť když v ní pobývají nejrůznější spekulanti (Christoph Waltz se už opakuje a opravdu to není fajn). Občas se flashbacky vrátíme do minulosti, aby byla tahle podívaná pro celou rodinu pochopitelná i pro ty největší tupany, ale dějově tvůrci nijak nepřekvapí. Kvalita digitálních triků je mnohdy kolísavá, jen jsem kroutil hlavou, že to celé opravdu stálo 180 milionů dolarů. Margot Robbie nabídne pár cynických momentů, zdaleka není tak sexy, jak bychom si představovali a přáli, ale jako jedna z mála nezklamala. Třeba takový Samuel L. Jackson je už doslova otravný. A Alexander Skarsgård je takový, jaký je: tedy nijak zvlášť zajímavý. Prostě jsme dali na hromadu velké množství peněz, sehnali na papíře zajímavé herce a atraktivní látku, přesto vzniklo jen nabubřelé a opulentní cosi, trikově mdlé a emočně vesměs prázdné. Postavy nemají žádnou výraznější hloubku, herci si odehráli své, shrábli honoráře a vydali se k další herecké práci, která snad nebude tak zoufale obyčejná. Škoda..(21.7.2016)

Je fajn, že Disney oživuje svoje animované hity, ale toto sa fakt nepodarilo. Nemuselo by to byt úplne zlé, celkový nástrel deja sa mi páčil, tak isto Jane (Robbie) a zvyšok hereckého osadenstva. Ale celkovo to mdlé a miestami až nezáživné podanie Tarzanovi podrážajú nohy. A akcia to tiež nevylepší. Tarzan proste nemá čím zaujať, prekvapiť alebo strhnúť a tak sa dobrodružná jazda mení na nudnú prechádzku džungľou. Ani hudba Ruperta Gregson-Williamsa film nezachráni, ale aspoň trošku vylepšuje dojem. Oblúbený soundtrack: The Legend Of Tarzan. 70% - 3*(27.10.2016)

Tvůrce si řekl, že Tarzana zná každej tak proč ho nejebnout hned na začátku filmu už jako pana kulturního s Jane po boku a jeho zrod a naplnění jejich nehynoucí lásky nenasrat do minutovejch flashbacků, který vás pronásledujou celej film a zaručeně vás budou srát protože jich je asi tolik kolik má Tarzan chlupů na prdeli. Po celou dobu stopáže se tak pachtíte mezi přítomností a minulostí a v duchu dumáte nad tím co vás deptá víc. Když pominu Samíka Džeksnů tak nejlepší herecké výkony předváděj gorily, Tarzan vypadá jak po lobotomii, která dopadla navíc špatně a Jane se snaží celej film ukázat, že má větší kliťák než Leon ptáka a tak koukáme na jejich spory, kdy se Jane dokonce nebojí Leonovi říct, že má špatně zastřiženej knírek. Tak hustokrutopřísná je na chlapa co jí unesl a jejího Tarzíka chce sejmout. Mazec, mně třeba někdo říct, že mám špatně nalíčený oči tak z toho chytnu absolutní depresi a po hodinách brekotu spáchám sebevraždu skokem do lvího výběhu. Leon je ale tuhej parchan , takže tu neuvěřitelnou urážku přejde a spokojí se s tím, že se jen na vteřinu zasekne v chůzi...finále je plný zvířátek všeho druhu a Tarzan si neohroženě liánuje pro svou Jane k vytouženému hepyjendu zatímco Leon se na něj připravuje s krucifixem. Mno...za zvířátka a Samíka dávám dvě a třetí je za zjištění, že Tarzan vynalezl parkour nebo free running.(13.7.2016)

Jako sorry, ale co má zdejší komunita expertů, jako že za problém ? Zase experti, očékávali nějaké to rozjímání nebo že Tarzan bude bušit do Jane ? Tohle je letní film, žádná hlubší logika v tom neni, každé léto má takový film. Film je precizně natočený, dobře zahraný, efekty nemají chybu záporáci jednají tak jak se od nich očekává, ale Yates nezanechal svůj obtisk na filmu, jak si to postrádá duši. Je to škoda, Jackson je mistr hláškář a je hubatý až běda, Skarsgård co by Tarzan je naprosto perfektní, je to přesně ten Tarzan který nebojí ničeho a klidně jde bojovat s Predátorem . Robbie je prostě báječná a čeká ji hvězdná kariéra, má talent a hraje postavy, které mají bojového ducha, to se mi líbí. Waltz nemá chybu je rychlej a prohnaný. Akce je vydařená a drsná, některé scény jako přivítání Tarzana sou prostě dojemné a geniálně natočené. Ale celé je to takové uspěchané, rychle honem, honem, asi je problém v délce, kdyby to bylo delší, tak by se to dalo lépe zpracovat. Přestože, tomu chybí lepší rozpracování děje, i tak se jedná o hodně povedený film.(9.7.2016)