Legenda o Tarzanovi

Legenda o Tarzanovi

The Legend of Tarzan

Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 110 min

4,5* :o)) ... začátek byla hrozná nuda, vleklo se to. Pak se film po dlouhé době konečně rozjel a já nevyšla z údivu. Efekty i příběh neměly chybu. Za mě super. Oceňuji, že gorilám nedali hlas a že všechna zvířata byla perfektně ztvárněná. Prostředí džungle bylo dechberoucí. Vlastně až u jedné z finálních scén bylo poznat, že je to zpočítačované (oblíbené slovo) .. jinak po celou dobu vše velmi realistické. (VIDĚNO V KINĚ)(4.8.2016)

• tron

Ježiš to je ale dokokosený film! Ako keby štúdio najalo 100 strihačov a každý to strihal dva týždne a toto je výsledok. Von šlo množstvo zásadných scén (vrátane drahých, veľkých a akčných, občas sa začne akcia a zrazu brutálny strih a je koniec), vinou čoho miznú zásadné okamihy, momenty, postavy, pasáže. Najhoršie je, že niektoré nápady sú pozoruhodné – o to viac zamrzí všetok ten strašný, pre mňa v podstate až nepochopiteľný bordel. Z deja vypadávajú kľúčové postavy, flashbacky narúšajú plynulosť rozprávania a robia ho nepochopiteľným a mimozemským (Waltz, Jane a banda vojakov je v džungli, zaútočia na nich gorily, pribehne Tarzan, vojaci zostali neviem prečo v džungli a nechajú sa pozabíjať, pričom Waltz s Jane sa už nachádza o 5 kilometrov ďalej). Našlo by sa pár plusov (až na nezáživného a neospravedlniteľne nudného čudáka Waltza fajn kasting, výprava...), avšak i potenciálne dobré scény sú TAK zmršené, že sa z toho divákovi rozum zastavuje. A niekedy sú to proste blbosti (liany, vlak a Samuel L. Jackson na Tarzanovom chrbte – to ako vážne?). V neposlednom rade je scenár hrozný a asi by taký bol aj nebyť strihača dajúceho preč z hotového materiálu desiatky minút. Spomalené zábery pôsobili rušivo až parodicky a skákanie zo skál, tak to už vážne prehnali. Chudák Jackson, toľko sa vo svojom dôchodcovskom veku nabehal a výsledkom je WTF fraška (Tarzan v jednej chvíli vymláti vozeň plný ozbrojených vojakov a potom ho takmer zaškrtí trápnym ružencom o 50 kíl ľahší a 40 centimetrov nižší chlap). Najlepšia scéna? Slony. A možno finále, ale aj to je strašne, preukrutne dostrihané (tisícky žoldnierov a zomrelo tam vôbec aspoň nejaké zviera?). A nedokážem z hlavy dostať scénu s mravcami. Jackson Tarzanovi ranu skutočne zašil tak, že mu k nej poprikladal mravcov a tí mu ju zošili hryzadlami????????(24.12.2016)

• choze

Je fajn, že tvůrci nevyprávějí znovu origin (vystačí si jen s pár flashbacky), ale příběh o návratu Tarzana do africké džungle, takže si nelezou (tolik) do zelí s konkurenční novou KNIHOU DŽUNGLÍ. Jenže i když jsou tu vidět jak prachy, tak tradiční ingredience romantického dobrodružství, výsledek je až na pár zajímavých momentů unylý a melancholicky pojatý Tarzan nudí.(3.10.2016)

Zábavná volovina. Obsahově místy až bezelstně tupoučké a brutálně předvídatelné, nicméně skvěle dávkované, obsazené i ohudebněné. Skarsgårdova zadumaně kamenná tvář sedla titulnímu poloopičákovi skvěle, Jackson si vedlejší roličku komického souputníka vychutnal, Waltz si jede svůj spolehlivý standart a Margotka s Djimonem přinejmenším vizuálně potěšili (heh). Škoda, že na tu CGI sebranku afrických živočichů už tak radostný pohled není. Brakovost vlastně tomuhle filmu ani moc vyčítat nedokážu - chvílemi nádherně evokuje atmosféru naivních dobrodružných románů z minulého století, nicméně je pravda, že minimálně na pěti místech jsem se uchechtával věcem, kterým jsem se určitě uchechtávat neměl. I když, kdo ví...(12.7.2016)

Tvůrce si řekl, že Tarzana zná každej tak proč ho nejebnout hned na začátku filmu už jako pana kulturního s Jane po boku a jeho zrod a naplnění jejich nehynoucí lásky nenasrat do minutovejch flashbacků, který vás pronásledujou celej film a zaručeně vás budou srát protože jich je asi tolik kolik má Tarzan chlupů na prdeli. Po celou dobu stopáže se tak pachtíte mezi přítomností a minulostí a v duchu dumáte nad tím co vás deptá víc. Když pominu Samíka Džeksnů tak nejlepší herecké výkony předváděj gorily, Tarzan vypadá jak po lobotomii, která dopadla navíc špatně a Jane se snaží celej film ukázat, že má větší kliťák než Leon ptáka a tak koukáme na jejich spory, kdy se Jane dokonce nebojí Leonovi říct, že má špatně zastřiženej knírek. Tak hustokrutopřísná je na chlapa co jí unesl a jejího Tarzíka chce sejmout. Mazec, mně třeba někdo říct, že mám špatně nalíčený oči tak z toho chytnu absolutní depresi a po hodinách brekotu spáchám sebevraždu skokem do lvího výběhu. Leon je ale tuhej parchan , takže tu neuvěřitelnou urážku přejde a spokojí se s tím, že se jen na vteřinu zasekne v chůzi...finále je plný zvířátek všeho druhu a Tarzan si neohroženě liánuje pro svou Jane k vytouženému hepyjendu zatímco Leon se na něj připravuje s krucifixem. Mno...za zvířátka a Samíka dávám dvě a třetí je za zjištění, že Tarzan vynalezl parkour nebo free running.(13.7.2016)

• - V jednom z vyhrocených momentů filmu Margot Robbie (Jane) během milostné scény doopravdy udeřila Skarsgårda (Tarzan) do obličeje. Režisér David Yates chtěl, aby ona scéna byla syrová a živočišná a Robbie ji posunula ještě dál, když vzala hlavního představitele pěstí. Žádný z herců nevypadl ze své role a scéna byla úspěšně dotočena. (Patr8ick)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v londýnskych filmových štúdiách Leavesden, v africkom Gabone a tiež v talianskych Dolomitoch v južnej časti Álp. (MikaelSVK)

• - Jessica Chastain bola pôvodne spájaná s rolou Jane, ale po tom, čo sa produkcia filmu oneskorila, rolu prevzala Margot Robbie. Tá kvôli roli Jane zas odmietla ponuku vo filme Sparné leto (2015). (figliar)