Legenda o Tarzanovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

Zábavná volovina. Obsahově místy až bezelstně tupoučké a brutálně předvídatelné, nicméně skvěle dávkované, obsazené i ohudebněné. Skarsgårdova zadumaně kamenná tvář sedla titulnímu poloopičákovi skvěle, Jackson si vedlejší roličku komického souputníka vychutnal, Waltz si jede svůj spolehlivý standart a Margotka s Djimonem přinejmenším vizuálně potěšili (heh). Škoda, že na tu CGI sebranku afrických živočichů už tak radostný pohled není. Brakovost vlastně tomuhle filmu ani moc vyčítat nedokážu - chvílemi nádherně evokuje atmosféru naivních dobrodružných románů z minulého století, nicméně je pravda, že minimálně na pěti místech jsem se uchechtával věcem, kterým jsem se určitě uchechtávat neměl. I když, kdo ví...(12.7.2016)

(obsahuje SPOILER) Dej nie je príliš presvedčivý a Tarzanove supermanské schopnosti sú trochu sci-fi, ale no a čo, veď to je Hollywood, a odkedy sa pri takýchto filmoch rozmýšľa? Veľkým plusom bolo to, že tvorcovia odmietli predvádzať skutočných zvieracích "hercov", ale všetky boli robené počítačovo. Konečne si aj zábavný priemysel začína uvedomovať nepotrebnosť využívať a trýzniť zvieratá pre svoj biznis. Pralesné prostredie bolo magické, a najviac sa mi páčil záverečný útok zvierat, kde pod kopytami padali otrokári a ich domy. Padlo mi to dobre.(8.10.2018)

Rozpočet $180miliónovTržby USA $126,628,466Tržby Celosvetovo $356,628,466Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ neveril som že by to Yates mohol až tak posrať ale stalo, príbeh laxný, triky povrchné, prevažne odbité ako z lacného béčka a hlavne keď sa pozrieme aký to malo rozpočet tak môžeme len krútiť hlavou, herci nemajú skoro čo hrať, nemá to poriadku iskru, grády, letná sezóna 2016 je čistá blamáž /40%/(16.9.2016)

• schizmo

Naleštěná bída! Novodá tarzaní adaptace není nijak zabávná, hlavně tedy postrádá tah na branku, takže i přesto, že se toho děje v příběhu hodně, film prostě nemá grády. Domnívám se, že za to může kompletní cgi animace, ve které jsou skuteční snad jen herci. Pokud tohle má být předzvěst budoucí cesty kinematografie, pak se budem čím dál víc obracet k 80./90. letům nebo k režisérům, kteří mají rozum. Pro novodobého diváka bez špetky soudnosti asi dobrý.(13.11.2016)

Úplný začátek filmu bych klidně nazvala geniálním. To si říkáte, že tohle nebude jen tak nějaký film. Jenže ta genialita prostě zmizí. A pak se znovu objeví možná už jen ve dvou nebo třech scénách. Takže těch hodně povedených scén je tam stejně, jako těch, kdy se vám chce vyprsknout smíchy nad nepovedeností některých scén. Kromě místy dost odbytého scénáře je největší slabinou samotný Tarzan. Nevím, jestli to bylo špatnou volbou herce nebo měl tak zvláštně napsanou postavu, ale mě vůbec nenadchl. Chápu, vychovala ho zvířata, musel se chovat jinak, ale tohle prostě nebylo ono. Takže svaly... fajn, ty měl. Charizma žádný. Bohužel. Naopak, tím nejlepším na celém filmu byla z mého pohledu kouzelná Margot. Ta měla i zajímavě napsaný charakter a uměla to prodat. Jinak doporučuji spíš Knihu džunglí vysílanou téměř souběžně. Ta je o mnoho propracovanější a chytlavější. 3*(24.7.2016)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v londýnskych filmových štúdiách Leavesden, v africkom Gabone a tiež v talianskych Dolomitoch v južnej časti Álp. (MikaelSVK)

• - V jednom z vyhrocených momentů filmu Margot Robbie (Jane) během milostné scény doopravdy udeřila Skarsgårda (Tarzan) do obličeje. Režisér David Yates chtěl, aby ona scéna byla syrová a živočišná a Robbie ji posunula ještě dál, když vzala hlavního představitele pěstí. Žádný z herců nevypadl ze své role a scéna byla úspěšně dotočena. (Patr8ick)

• - Skôr než sa projektu chopil David Yates, pracovali na ňom Guillermo del Toro, Stephen Sommers a Craig Brewer. (figliar)