Legenda o Tarzanovi

The Legend of Tarzan

Legenda o Tarzanovi

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

Režisér Harryho si ukousl příliš velké sousto. Nadmíru velká očekávání na mou malou dětskou dušičku. Na nového Tarzana jsem se moc těšil. Skvělé obsazení, režisér dětských i dospělých pohádek a hlavně návrat klasické legendy jak ho známe. Není ale tomu tak. Příběh začíná zcela jinak než bych očekával. Zatímco se těším na úvodní hudbu a orkán co bičuje pobřeží tropického ostrova. Tak se dočkávám pouze rychlého představení Waltze jako "toho špatného" a hned potom "vidím toho dobrého". Jenže nemá hnědý kus kůže kolem hýždí a rozkroku. Má na sobě dobový oblek a pije čaj v centru Londýna. Yates vypráví příběh z opačného konce a můj očekávaný začátek v domku na stromě je pouze cestou flashbacku. Tohle je jen, ale drobná výčitka. Pravda je, že celý film je zcela jiný než bych ho mohl očekávat. Nejspíš proto, že ho Yates zkrátka chtěl vyprávět jinak. I když jsou všichni zviřátka dělaná animací, tak přesto moje srdce plesá. Setkání Tarzana s tygry, a nebo souboj s gorilím bratrem. Příběh na mě působí jako šití horkou jehlou. Zatímco klasickou verzi od Disneyho zbožňuju, tak u tohoto jsem se příliš nebavil. Možná mě jen zaskočilo, že Tarzan ze začátku není Tarzan, ale jakýsi John Clayton třetí. Možná jsem ale přeci jen měl přehnané očekávání. I když jsem si Alexandera Skarsgårda oblíbil už v Generation Kill (2008) a jako Tarzan samotný je skvělý a Margot Robbie jako Jane parádní, tak stejně tohle není návrat legendy, jaký jsem si přál. Často nutí diváka do smíchu (neoprávněně) a kromě krásných scenérií mnoho nenabídne. Pro mě osobně je to zklamání roku. (70 %)(18.7.2016)

Z Tarzana je lord, po liánách se nehoupe, Jane už mu dávno zahřívá postel a gorily může vidět tak možná v cirkusu. Scénář je psaný snad na koleně, není nijak zajímavý, je tu prostě jen proto, aby se vrátila postava, která po desetiletí láká filmové fandy k pokladnám kin. Zpět do džungle naše hrdiny vylákají plány jistého elegána, který lidi škrtí svým růžencem (ano, věřte mi), svou roli hrají diamanty i dodržování lidských práv. Leccos spolu neladí, většina linií je divákovi ukradená. Afrika je nicméně dál nebezpečná, zvlášť když v ní pobývají nejrůznější spekulanti (Christoph Waltz se už opakuje a opravdu to není fajn). Občas se flashbacky vrátíme do minulosti, aby byla tahle podívaná pro celou rodinu pochopitelná i pro ty největší tupany, ale dějově tvůrci nijak nepřekvapí. Kvalita digitálních triků je mnohdy kolísavá, jen jsem kroutil hlavou, že to celé opravdu stálo 180 milionů dolarů. Margot Robbie nabídne pár cynických momentů, zdaleka není tak sexy, jak bychom si představovali a přáli, ale jako jedna z mála nezklamala. Třeba takový Samuel L. Jackson je už doslova otravný. A Alexander Skarsgård je takový, jaký je: tedy nijak zvlášť zajímavý. Prostě jsme dali na hromadu velké množství peněz, sehnali na papíře zajímavé herce a atraktivní látku, přesto vzniklo jen nabubřelé a opulentní cosi, trikově mdlé a emočně vesměs prázdné. Postavy nemají žádnou výraznější hloubku, herci si odehráli své, shrábli honoráře a vydali se k další herecké práci, která snad nebude tak zoufale obyčejná. Škoda..(21.7.2016)

Začátek je poměrně hodně zmatenej. Ne, že bych příběh o Tarzanovi neznala, ale než se tady dozvíme kdo, co, kdy, proč, docela to trvá. Přitom jinak je příběh hodně přímočarý a jednoduchý. To by zase tolik nevadilo. Ani průměrná akce vlastně není takový problém. Ten tkví v tom, že scénárista je magor, který nepozná rozdíl mezi epickým zakončením a skoro groteskou, která způsobí záchvat smíchu. Celkově je to ale příjemná jednohubka s nejlepším pekáčem buchet tohoto léta. P.S. Návrh na zlepšení - Tarzanova košile měla letět dolů o hodně, o hodně dřív :))(3.9.2016)

• DwayneJohnson

Cos taky Dwejne sakra čekal? Druhého Lamberta? To ani náhodou. Spíš jen průměr, klišé a zase průměr. Waltze v typickém zaporákovi, nesympatického Tarzana, samozřejmě černocha, aby to bylo rasově akorát a pak jen příběh plytký, jak obědový talíř, v nějaké ošumtělé restauraci. Ani to jídlo nic moc a zítra si snad už nevzpomenu, co jsem si tam vlastně objednal...(5.8.2016)

• Davies182

Zlatou malinu na tenhle démonicky sestříhanej film plnej nebetyčnejch zhovadilostí (kilometrový liány, lékařští mravenci, sebevražedný buvoli)! Waltz už je únavnej svojí repetitivní škálou hereckejch grimas a úšklebků, a i v tomhle dobrodružným failu bez jediný výrazný akční scény pořád předvádí toho stejnýho tarantinova Němce. Už mě to fakt neba. Vastně nic mě na tomhle paskvilu nebavilo, snad kromě přehršlu wallpejprovejch obrázků z džungle a jejího okolí. A to je hodně málo.(15.10.2016)

• - Skôr než sa projektu chopil David Yates, pracovali na ňom Guillermo del Toro, Stephen Sommers a Craig Brewer. (figliar)

• - Jessica Chastain bola pôvodne spájaná s rolou Jane, ale po tom, čo sa produkcia filmu oneskorila, rolu prevzala Margot Robbie. Tá kvôli roli Jane zas odmietla ponuku vo filme Sparné leto (2015). (figliar)

• - Alexander Skarsgård o roli Tarzana: "Chtěl jsem trocha nabrat, ne však být příliš masivní. Důležité bylo pracovat na tom, abych vypadal mrštný a ohebný jako někdo, kdo se dokáže pohybovat džunglí jako zvíře."  Skarsgårdova příprava obsahovala 12-16 sérií na záda a nohy, 9-12 sérií na hrudník, deltové svaly, biceps a triceps. To vše po 12 opakováních. Celá příprava trvala 8 měsíců včetně 5 týdnů rýsování. Absolvoval minimálně čtyři posilovací tréninky týdně, k tomu každý druhý den doplněk ve formě procvičování břicha a stabilizačních svalů středu těla. Skarsgård si v přípravě na roli Tarzana musel osvojit vysoce kalorickou dietu. "Přijímal jsem kolem sedm tisíc kalorií denně," vzpomíná. Jeho míry v dietě byly 102 kg na 193 cm. (Patr8ick)