Legenda o Tarzanovi

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Akční / Romantický / Drama

USA / Velká Británie / Kanada, 2016, 110 min

Nový Tarzan bol jeden z mojich top filmov na ktoré som sa tešil. Trailer vyzeral lákavo, triky sú dnes na špičkovej úrovni a opice vyzerajú skutočne ako živé, tak si hovorím super, konečne dostane Tarzan spoločnosť, ktorá nebude na smiech a zvieratá budú na nerozoznanie od živých. Už len ten príbeh a neposrať to..., lenže už prvé recenzie boli dosť biedne a do kina som nakoniec nevyrazil. Pozrel som to a musím priznať sklamanie. Chcel som vidieť Tarzana -zrod legendy, teda všetko od začiatku, to, čo robí Tarzana Tarzanom. Ako sa v lese ocitol, ako vyrastal, ako prežil, prípadne ako sa tam dostali jeho rodičia a tak. proste klasika , ktorú niečím oživím, hlavne teda dokonalými trikmi, prípadne nejakou zaujímavou dejovou linkou navyše. Tento príbeh, kde Tarzan už v civilizácii žije, je dokonca ženatý! a musí sa vrátiť tam, kde vyrastal ma až tak nezaujal. Máme tu pekné obrázky, prírodu, kvalitných hercov, no napriek tomu filmu chýba tá magická prísada, pre ktorú je film viac ako priemerný. 60%.(16.10.2016)

• Disk

Potterovský režisér David Yates to moc nezvládl. Kontaktní souboje jsou filmařsky strašné, má to ošklivou kameru a Christoph Waltz už poněkolikáté jede svou opakovačku. Alexander Skarsgaard je celou první polovinu v košili a postrádá jakékoli charisma. Ke konci mě napadaly myšlenky ve smyslu, že bych si měl sehnat Tarzana s Johnnym Weismullerem. Zklamání.(2.7.2016)

• Ruut

Mr. David "věčný mudla" Yates - hmm hmmm. První pětiminutovka a střet moderní armády s divochy vypadal tak nadějně... Pak něco málo nic neříkající kostýmované nudy, kterou Yates celkem zvládá. Noa pak začlo to pravé tóčo v Africe …Nesmyslný střih, zkratkovitost, mizerně pojatá akce, nesympatický představitel hlavní postavy, zničení příležitostí pro výborné herce Ch. Waltze, D. Hounsoua a S. L. Jacksona. Jen ta Margot byla jediným světlým bodem celého filmu. … blééé, mohl to být podle scénáře zajímavý pohled na Tarzana, ale ...(16.10.2018)

Páčilo sa mi skoro všetko. Pravdu povediac nechápem tie nízke hodnotenia, pretože ja som niečo s nadsázkou očakávala. Absolútne mi nevadilo, že dej nebol viac zamotaný, alebo viac sofistikovaný. Páčil sa mi jednoduchší príbeh a aj romantické scény, ale najviac ma uchvátili scény so zvieratami. Jednu hviezdičku som ubrala len kvoli tomu, že Tarzana stále prehlasovali za vládcu zvierat. Možno mi tiež chýbali trochu emotívnejšie vzťahy medzi ním a zvieratami v džungli. Ovšem v 3D to bol rozhodne prekrásny zážitok!(9.7.2016)

Miloučká letní jednohubka. Chemie mezi Skarsgårdem a Robbie funguje, Jackson a Waltz je doplňují ve svých klasických hereckých polohách. Velmi dobrou volbou bylo vyprávět znovu nikoli origin, ale návrat Tarzana do Afriky. Za mne spokojenost (ačkoli jsem nikdy zcela nepropadla žádnému Tarzanovi, včetně sošného Lexe Barkera). Doposud nejlepší Tarzan Lambertův má dobrého nástupce.(26.7.2016)

• - V jednom z vyhrocených momentů filmu Margot Robbie (Jane) během milostné scény doopravdy udeřila Skarsgårda (Tarzan) do obličeje. Režisér David Yates chtěl, aby ona scéna byla syrová a živočišná a Robbie ji posunula ještě dál, když vzala hlavního představitele pěstí. Žádný z herců nevypadl ze své role a scéna byla úspěšně dotočena. (Patr8ick)

• - Ponuku stvárniť Tarzana dostal aj olympijský rekordér v bazéne Michael Phelps. (MikaelSVK)

• - Jessica Chastain bola pôvodne spájaná s rolou Jane, ale po tom, čo sa produkcia filmu oneskorila, rolu prevzala Margot Robbie. Tá kvôli roli Jane zas odmietla ponuku vo filme Sparné leto (2015). (figliar)