Megamysl

Megamysl je neskutečně vtipný film, který dává všem příběhům o superhrdinech nový rozměr. Sny ďábelského zločince Megamysla o ovládnutí města Metro City se stávají skutečností, když se mu podaří přemoci ochránce města, Metromana. Pak se ale na scéně objeví další zloduch, který rozpoutá chaos, a největší „mozek“ na světě se svým legračním kumpánem Minionem se náhle ocitají v rolích zachránců... (Magic Box)

salalala

Film je to dobrý, o tom žádná, ale Já, padouch se mi líbilo o chloupek víc. 3D je výborné, ale není jako u Padoucha, fórky jsou taky dobré, ale nesmál jsem se tolik. Navíc mi to přijde trošku víc moralizující, což mi docela vadilo. Našel jsem tam taky pár drobných logických lapsů (proč, když se proměnil v Metromana, mluvil jeho hlasem a když v Bernarda, tak svým). Má to ale vynikající soundtrack a hezky se na to kouká. Je to opravdu dobrá zábava a víceméně povedený animák. Ale jak říkám Já, padouch se mi v mnoha ohledech líbilo víc, přesto to stojí za vidění, protože je to pořád kvalita. Ani dabing tentokrát není tak povedený. Je poslouchatelný, ale ne tak precizní jako u Padoucha. 75% ()

FilmFan24

"Megamind" spolehlivě zvedne náladu svojí hravostí, která boří mýty o superhrdinství. Krásně barevný a navíc se skvělým rockovým soundtracekm, kterému nejde odolat! Free your Mind! ()

togaf

Animovaný film pro děti, který si snad ještě víc užijí dospělí. Spousta parodie, vtípků a odkazů na superhrdiny i padouchy a neočekávaná hudba...to se opravdu v dětském animáku často neslyší. A Roxy byla kočka se skvělým účesem! ()

mae-geri

Docela pohodový film, dost dobrých seků a svižné tempo... A u klasického srovnání MegaMind x Despicable Me u mě MegaMind vyhrává :-) ()

Aleee89

Animovaným filmům určeným dětem moc neholduji, ale tenhle mě docela bavil. Neměl příliš dlouhou stopáž a příjemně utekl. Uvítala jsem, že hlavní hrdina nebyl ten klasický klaďas, i když klišé jsme se nakonec nevyhnuli. Odsýpající příběh proložilo pár gagů a pořádných songů, takže nakonec není co řešit. Na pomezí tří a čtyř hvězd. ()

Petroff

Hodně lidí opěvuje hudební doprovod. U mě je to tak napůl, protože rockovou muziku jsem nikdy nemusel a muset nebudu, když k tomu přidám fakt, že většina skladeb byla min. 20 let stará, jde vlastně dost o retro.... ... v kterémžto duchu se nese celej film. Město mi často připomínalo SimCity... ()

dee-key

Naprostá pecka a povinnost pro všechny milovníky žánru. Velmi pěkně pojatý příběh pohrávající si se zakladními komixovými motivy. Sympatický klaďas, zloduch i zloduch/klaďas. Dobrý je i soundtrack, který filmu dává hodně navíc. Pět nedávám jenom proto, že mi tam chybělo aspoň pár scén, kdy bych se hrdelně zasmál. ()

Fanucci

Překvapivě dobrý příběh. Rozhodně originálnější než jsem čekal...scénáristům se povedlo klasický komixový scénář zlo vs. dobro skvěle oživit. A parádní soundtrack!:-) ()

Cl3ricK

S tímhle animákem to je jako na horské dráze. Má to fajn začátek, prostředek takový slabší a zase konec lepší. Nemůžu si pomoct, ale Despicable Me se mi líbil o něco více. Megamindovy se ale nedá upřít skvělá hudba, takže ve výsledku je to 7/10. ()

Fíla

Ani mě to nenadchlo, ale určitě mě to ani nezklamalo. Myslím si, že velice kvalitní (pohádka). Jen škoda, že se nám Metro Man nezapojil více do děje. Jinak vskutku fajn podívaná. ()

SonG

Čekal jsem více humoru, více akce, více charismatických hrdinů. Naopak bych uvítal méně keců. Sumasumárum - průměr. Ale po tom, co Tom předvedl v Madagaskaru 2, je i toto vlastně krok dopředu. ()

ilemas

Pěkná animace, ale příběh mě moc nezaujal, možná proto, že to je parodie na komiksy, téměř bez humoru. Nezachránila to ani skvělá rocková hudba, víc jsem se bavil u Já,padouch. ()

Miseet

Jednoduchý děj, který dokázal udržet mou pozornost po celou dobu filmu. Skvělá hudba, barvy, jednotlivé zápletky a také samozřejmě ponaučení, bez toho by to nebyla pohádka. Nicméně existují i lepší animáky. A ve srovnání s filmem Já, Padouch, jehož hlavní postavou je též padouch, ze kterého se později stane dobrák., mě tento bavil o něco méně. ()

(mOnkey)

Za celý rok mě nic nepřesvědčilo, abych se odvážil na film ve Tři Dé. Nedobrovolná volba nakonec padla právě na Megamind, který běžel jen ve zmíněném formátu. Už během 3D trailerů mě nehorázně rozbolely oči, takže zhruba čtvrtkilové brýle letěly z frňáku dolů. Počas filmu jsem je ještě několikrát nandal a otráveně zase sundal. Jinak třetí rozměr se podařilo autorům zakomponovat opravdu slušně a efektně - místy divákům nabízí fajnové vizuální vychytávky (myslel jsem, že špička mrakodrapu mi vypíchne oko). I příběh je na animák překvapivě komplexní s nečekanými zvraty (některé kličky jsem skutečně neodhadl). Navíc mě potěšilo, že s postavami se pracuje a hlavně, že se někdo konečně odvážil svěřit hlavní roli pořádně zlotřilému, proradnému jidášovi, kterému jsem fandil po celou dobu. Akorát mě mrzelo, že jsem přišel o dabing Brada Pitta a Tiny Fey. A tak na závěr ještě zhnusené konstatování, že dokud nevymyslí 3D, u kterého člověk nebude muset nosit ty zpropadené okuláry, na 3D film už nepáchnu. // Jo a ještě dodatek, nejlepší písničkový soundtrack v animáku už dále nehledejte, tady zazní řada lahůdkových rockových songů, které možná v kině potěšily jenom mě, ale POTĚŠILY. 70% ()

M.i.k.e

dost možná je to trend poslední doby,nicméně ani Megamind není tím třeskutě vtipným animákem,na jaké sme byli zvyklí,což ovšem neznamená,že vás nepobaví.Megamind byť záporák si vás získá hned na začátku a není žádný problém mu po celou dobu fandit.Tím spíše,že tento kousek dospělí divácí ocení spíše než místy přeslazený a až moc dětský konkurenční výtvor Despicable Me.I tady sice hlavní hrdina dojde k polepšení,ale ta cesta k němu je mnohem lépe zvládnutá.V pramalé konkurenci loňských animáků dvojka za Toy Story...80% ()

Antabelus

Skutečně povedený animovaný film, který má co nabídnout. Narozdíl od Despicable Me, který jde spíše do citové hloubky a má zapůsobit, jsem si u Megamysla skutečně odpočinul nad lehkým a svěžím dějem, prošpikovaným skrz na skrz satirou a tak trochu černějšího humoru, kterého ve snímku také není zrovna poskromnu. Na druhou stranu, nikde nepřekáží a všude skvěle sedí. ()

kombajn

Nečekaně zábavný animák s nečekaně snesitelným Ferrellem, určený nejen těm nejmenším, které většinu filmu a vtipných narážek nemusí pobrat. Osobně ho stavím na pozici animák roku 2010. ()

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku