Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Terva

CITÁT - Jest-li jsou na té Planetě inteligentní bytosti a přiletí sem, zahrajeme si na Columba a indiány. My budeme ti indiáni........ Na filmu vždycky záleží čím začne. Musí vás prostě vtahnout do děje. Tento příběh začíná velice vtipně. Na pozadí vysílání signálu na cizí planetu se odehrává lásky plný závod o sehnání kuřecího buritos. CITÁT - Kamera 3....... Ten úvod byla velká sranda, jenže pak to spadlo někam do podprůměru a než přiletí mimozemšťani (určitě jste čekali, že přiletí) je to celkem nuda. Musíte přečkat asi dvacet minut z arogantním blbem Hooperem (Taylor Kitsch), který má tak smůly a arogance, že by jste přáli mimíkům aby ho zabili. Jenže ono se z hňupa vyvine celkem inteligentní homo sapiens a mimozemšťané mají náhle nahnáno. Se zodpovědností totiž přijde i rozum. CITÁT - Na koho to střílíme?......... Abych se přiznal, čekal jsem trochu jiný příběh. Tento byl lehce podobný Dni nezávislosti od Emmericha, ale nebyl tak zábavný. Osnova je ale stejná - signál, příchod, setkání, první porážka, poznání, odhalení a závěrečná bitva - tenhle scénář znáte. CITÁT - Asi budeme potřebovat novou planetu.......... Mimozemšťané jsou samozřejmě agresivní a mají mnohanásobně vyšší technologie, jenže, lidé jsou jak virus, nic je nezastaví. Scéna z tsunami bójema je ovšem perlou blbosti. To co se odehrává na moři a zvláště stroje skákající zrovna na konkrétní bojky, to mě teda vzalo. Vypadá to, že v oceánu je tolik bójek, že tam nepropluje ani lodička. CITÁT - Takže tenhle E.T. chce volat domů?........... Během příběhu se nenávratně ztratil ten původní humor a vypadá to, že se nevrátí. Kdo se však vrátí je Liam Neeson, ke kterému mám velký odpor. Naštěstí se v kompletním příběhu vyskytuje jen na počátku a pak lehce ke konci. On je stejně tento film plný nesympatických herců, tedy až moc. CITÁT - Bum........ Musel jsem hodně vypnout mozek, zapomenout na 4. července a Transformery abych se alespoň trochu bavil. Druhá polovina filmu je opravdu povedená. Připočtu ještě velice kvalitní hudbu Steveho Jablonskyho. Ve filmu také zazní dva songy od mé oblíbené skupiny AC/DC. A to "Hard as a Rock" a "Thunderstruck". Také zde uslyšíme ZZ Top a jejich "I Got to Get Pald" CITÁT - Umění války........ DIALOG: To jsou špatné souřadnice!! ..........Já vím...... .......Co to ksakru dělá!! .........Jen se zbláznil, už zase............. Samozřejmě, že to má bombastický a výbušný konec. CITÁT - Palte!!!!........ Natočeno podle stejnojmenné počítačové hry společnosti Hasbro. Vydržte celé titulky (nebo přetočte) a dočkáte se celkem vtipného dovětku. CITÁT - Otevřeš to Jimmy??............ ()

Johny_fork

Totální americký patos se špatným scénářem a nulovou možností pro diváka vybudovat si nějaký vztah k postavám. Ale po technické stránce vynikající, výbuchy vypadají cool a ufouni také nejsou k zahození. ()

moviesfan

Filmu bych vytknout toho mohl spoustu - občasnou nudu, trapnost atp. Na druhou stranu stojí za zmínku místy vtipnost, skvělá akce a vydařené efekty. Kamera byla v pohodě, herci celkem taky ušli, ale nějak mi to přišlo ke konci už dlouhý. Celkově však spokojenost a silnější 3*. ()

Chermy

Tak tohle ano! :-D Michael Bay se může jít klouzat! Kde Mike vytahuje nevkusné a trapné fórky, smrtelně vážně tvářící se dementní dialogy a směšné postavy, přichází Peter Berg s čirou zábavou. Asi úplně nedovedu popsat v čem se liší přístup těchhle dvou režisérů, ale ačkoli je Bitevní loď pravděpodobně stejně pitomá jako série Transformers, bavil jsem se u lodiček daleko víc. Je to asi jako rozdíl mezi tak špatným filmem, že jen otráveně zíváte do bodu, kdy konečně spokojeně usnete a tak přepáleným filmem, že vás na konci bolí břicho jak nahlas se smějete! Peter mě rozesmál a náramně pobavil, za to i já jemu dám přepálené 4 hvězdy :). ()

JohnCZ

Na Battleship jsem se těšil hodně dlouhou dobu. Akčňáky plné efektů mám přeci jen rád a Battleship byla teda jasná volba. A ve výsledku jsem dosti zklamán a to hned v několika ohledech. Jednak je film strašně blbý, což se sice dalo čekat, ale on je vyloženě extrémně blbý. Ve výsledku jsem došel k názoru, že si tvůrci dělali prdel sami ze sebe a závěr to celkově dost zabil. Zklamala mě i akce. Efekty jsou maximálně vymazlené, ale jako celku tomu trochu chyběla dynamika a opravdu kulervoucích momentů tam nebylo tolik, kolik bych od takového filmu čekal. Naopak rocková muzika tomu sedla jako prdel na hrnec a ani závěrečná Fortune Son nezklamala. Zklamal ale Jablonsky, jehož soundtrack mi protentokrát přišel velmi nevýrazný. Oproti zbytku jeho tvorby rozhodně. Nicméně tomu nemůžu upřít snahu bavit za každou cenu a to se filmu daří... většinou... ()

corpsy

POMO vo svojom komentári tvrdí, že pred rokom 2007 ( TRANSFORMERS ) by to bola bomba. Ja tvrdím, že aj teraz je to BOMBA! Ničím komplikovaným sa zaťažujúci popcorňák, ktorý dokonalo naplňuje požiadavky komerčného diváka. Hlúpe, klišoidné a patriotické? No a čo! Pecka tohto roka, zasluhujúca si komerčný úspech už len z toho dôvodu, že dokáže na dve hoďky pobaviť a nikoho neurazí. Teda ak nieste vyznávačom artových filmov. ()

fr33dom

Kravina, ale já se bavil. Samé klišé a ukázky síly amerického námořnictva. Nicméně audiovizuání zážitek na hodně velké úrovni a to já mám rád. Podtrženo sečteno děj na prd, hezky se na to kouká a AC/DC taky dobrý. 75% ()

joehot

Transformers 3,5 - efektní, leč neefektivní. Mrzí mě, že za rozpočet jednoho takového filmu mohlo být pět komorních a koukatelných. ()

Hoyt

Dlouho jsem neviděl tak nesympatický výběr herců jako zde a to nenarážím na Rihannu, která mi vadila skoro nejméně. Děj je nudný, většinou se nic neděje jen střelba z jedné lodi na druhou vesmírnou loď a pořád dokola. Nečekal jsem nic a taky jsem nic nedostal. Liame čemu jsi se to proboha upsal? ()

khedy

Největší zklamání tohoto roku. Vizuálně je to celé vypiplané do nejmenšího detailu a téměř dokonalé, ale to je asi tak vše, když opiminu celkem dobrý soundtrack. Působilo to na mě jako naprosto hloupý film, který byl stvořený pro hloupé lidi. Ano, několik opravdu dobrých okamžiků se tam najde, ale jako celek je to naprosto bezduché, místy nudné a postrádající jakokoliv hlubší pointu. Tím ale nechci nikoho odradit, za zhlédnutí to určitě stojí, ale od filmu s takto nafouknutým rozpočtem jsem prostě čekal víc. ()

ConanVJ

Super sci-fi filmek, od kterýho jsem dostal, co jsem čekal. Sice se pomaleji rozjíždí, ale pak ty bitvy mezi mimozemšťany a námořními loděmi jsou masakr. Styl filmu je hodně podobný transformerům, ale to není vůbec naškodu. Je zde spousta výbuchů, skvělých efektů, luxusní zvuk i soundtrack. Prostě vše co si může fanda blockbusterů přát. Za mě 90% :) ()

Pishin

Buď je Berg chytřejší než si všichni myslí a nastavil zrcadlo nynější hollywoodské středo-produkci a nebo vážně nevím. Jako parodie na ''hloupé'' blockbustery to funguje za 5* - má to všechno ! Nechybí provařená klišé, záchrana světa, proměna loosera v charakterního hrdinu, vojenské proslovy, dodávání si odvahy, hudba AC/DC, tleskací scéna na konci filmu....ale pokud to bylo myšleno smrtelně vážně a mělo to být náborové video lakající k mariňákům - tak vážně nevím :)) ....druhá projekce: 6 přátel, 3 píva a trošku si fouknout...ultimatní prdel ! ()

PauloZ

Ukamenujte mě, ale upřímě mám v zadnici všechny, kteří plují na Battleship zlobu, protože tito lidé na to neměli chodit do kina, všem muselo být nadmíru jasné, jak to muselo dopadnout. Tohle je čirá letní POPCORNOVKA! Velmi by mě zajímalo, co na to sám majstrštik M. Bay, protože tohle je největší bejárna (kamera, hudba, zvuky, světelné efekty, slowmotiony...) jakou jsem kdy viděl a bylo to zřejmé už z trailrů. Je to v mnoha ohledech inspirováno TF a upřímě, jsem celkem překvapen, že ta pravá odveda přišla až teď, po dlouhých pěti letech. Jako skalnímu fanouškovi TF mi to vůbec nevadí, bylo jasné, že to přijít muselo a jsem rád, že to přišlo takhle. Do mích představ o letním blockbusteru se Berg trefil přímo do černého. Má to všechno, co má spravná letní popcornovka mít (našlapanou akci, nabušený soundtrack, prvotřídní efekty, lákavý námět, vtipné scény, lehkou naivitu, pár stupidních okamžiků a dobré herce, teda až na to počasí venku :)). Jsem velmi spokojen! Berg po úvodní 20ti minutovce, která funguje přesně jak má, diktuje akční tempo až do samotného konce, nenechá trikaře vydechnou a udržuje zajímavé a akční dění až do samotného závěru. Samotní alieni ve stylu Master Chiefa byli velmi cool a bavili mě! Rozhodně nejlepší a husinodní (dvakrát byla husinka :)) je půlhodinka s nástupem mimošů a skvělý odkaz na samotnou hru! No a potom ten oldschoolový konec, to byla pecička a amerikanizace až za hrob :-). Po zpětném přemítaní bych řekl, že z toho šlo vytřískat ještě o něco víc, např. ke konci mohl být ještě nějaký výraznější fajt se zapojením letecké podpory, ale to vem čert. Skvěle jsem se bavil a za tu pátou hvězdu možná může i to velké plátno a kvalitní ozvučení! Pěkně nám ta letní sezóna odstartovala, jen tak dál. ()

Kryton

Klasická americká a prostoduchá akčně letní záležitost, která se rovná Big Mac Menu. Stejně jako ten burger i tady je plno líbivých ingrediencí vložených do prosté housky. CSFD by mělo ještě přidat jeden žánr > je to totiž zároveň (ne)chtěná komedie. Nejprve začátek > Je tu "rebel", co si nabrkne dceru admirála (wow jaký překvápko) a rve se s Japonci. Každý mu říká "máš potenciál, ale...". Jak to dopadne, když něco z vesmíru dopadne? První a druhá třetina filmu je neskutečná tupost a schazuje sebe i diváky přes palubu. Pak však si všichni řekli "serem na to" a spustili poslední třetinu, která je nejzábavnější z celého filmu. Vidět afro-američana s kovovýma nohama mlátit mimozemšťana je k nezaplacení. Nemluvě o naprosto totálně WTF momentu při nástupu na starou loď z druhé světové. (Možný spoiler) Kde se tam ti veteráni najednou vzali? Opravdu totální komedie. Ted mě však zarazilo, že stále si někdo chce hrát na Baye, ale přitom to neumí. Celá trilogie Transformers má totálně lepší animaci, akci a co více i mix romance a teen charakteru. Tohle prostě bude působit dobře v kině, ale pět minut po odchodu z kina si nebudete pamatovat ani kolik prstů měli mimozemštani (spoiler - mají čtyri). ()

hous.enka

Docela psina tahle Bitevní loď. Ti staří stejcové, obrovské lodě a nápadití mimozemšťani. Nápad s loděmi vůbec není špatný. No a taky Alexander Skarsgard není vůbec špatnej :) ()

schizmo

Celkem mi zůstává záhadou jak nenápadný doktůrek ze seriálu Chicago Hope o téměř dvacet let později natočí velkorozpočtový block-buster. Pokud nevíte, o co jde, spojte si jednoduše Transformers, Den nezávislosti a Pearl Harbor do jednoho mixu s americkým citem pro přehánění, hollywoodskou velkolepost až nabubřelost či do maxima vyhnané vlastenectví a hrdinství. Ve výsledku neškodná podíváná, která vás s přihlédnutím ke zmíněným neduhům bude bavit během filmu a druhý den si na něj ani nevzpomenete. ()

FFilipCZ

"Kdo nám teď velí?".. "Hopper" ... "Děláš si prdel, Hopper velí lodi?"... "To je v hajzlu, všichni tu chcípnem!" Ten epic konec to zachránil od úplnýho propadáku. Vyzdvihl bych perfektní soundtrack a taky povedený dabing, kterému se povedlo nesčetně hlášek. ()

ledzepfan

Tak, po sérii armádních nonsensů si konečně taky námořnictvo nechalo natočit své fetišistické náborové video. Vzali to více hravě a s nadhledem a světe div se, docela to funguje. Pořád je to sice neskutečná pakárna při které se jednomu protáčí oči tak moc, že může z blízka sledovat jak mu umírají mozkové buňky, ale aspoň to má nějaký drive a vtip. ()

VojinRyan

Prirovnávať to k sérii Transformers má svoje dôvody. Jednak je to od tých istých tvorcov ( Hasbro ) a má to dosť spoločné ako je akcia, štýl filmu a scenár. Čiže žiaden scenár. Jednoducho štart a ide sa do cieľa cez 318 výbuchov a 50 spomalených záberov, kde sa to tvári efektne ale zbytočne. Ale oproti TF je to lepšie v tom, že nie je tam až tak otravný humor, na nič sa to nehrá a prekvapil ma výkon Rihanny. Ale po dopozeraní filmu som si ani na jednu scénu nespomenul, ktorá by mi ostala v hlave ako zaujímavá. Jednoducho nič. 3* - 60%. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu