V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

zolo23 odpad!

Dať vyššie hodnotenie ako odpad! by bola veľká neúcta a nespravodlivosť voči ostatným filmom. A s tými 5 hviezdičkovými hodnoteniami choďte do prdele...Idioti! ()

blackkocour

Autentický záznam rozhovoru, který se odehrál v jednom nejmenovaném amatérském studiu, mezi Tommym Wiseauem a jeho věrným kamarádem a milencem. 2002 kolorizovanné:: Oh, ahoj můj nejlepší kamaráde! Ahoj Tommy. Ahoj. Ahoj! Dobře, takže už si začal s tím scénářem? Jestli jsem začal s tím scénářem? Ehm, ano. Takže, začal jsi? Jo, chceš ho vidět? Ano, rád. PO NĚJAKÉ VELMI ZDÁLENÉ DOBĚ Oh, Tommy. Já nevěřím svým dvěma očím, ten scénář je úžasnej. Ten film bude trhák, bude mít milionové tržby. Díky, můj nejlepší kamaráde a moje sladká prdelko. Ale víš, Tommy. Co, co se děje můj nejlepší kamaráde a moje sladká prdelko? Máš tam dost postelových scén? Musíme zaujmout všechny věkové kategorie, ale hlavně wby to bylo pořád přístupné pro mládež. Tak, zatím jsem do pěti stran napočítal, (počítá..), 3 postelové scény, je to podle tebe málo? Řekl bych, že postelových scén není nikdy dost. Máš pravdu. Na tohle se budou hlavně dívat ženské publikum, a chceme aby to bylo pro ně dostatečně romantický a autentický. Okey, dobře. A chceš k tomu ještě něco dodat. Tak já si myslím, že tak dokonalý scénář Hollywood ještě neviděl, už tomu maximálně jen chybí hvězdné obsazení. Zavolal si Johnu Travoltovi a Julii Roberts? Oh, víš no. Neozvali se mi, zavolal jsem jejim agentům a nikdo to nezvedal. Byl tam jen záznamník a hlásil tam, že tenhle záznam se za 3 vteřiny zničí, a vsnítí. Asi nějaká chyba. Ano, asi nějaká chyba. Takže, jaké hvězdy si teda odvolal? Víš, prohlížel jsem si ty katalogy, a všechny hvězdy jsou buď obsazené nebo si kurevsky moc účtují, a už teď mi zbylo jen 15 dolarů na obsazení hlavních herců. Hele, Tommy? Nechceš hrat hlavní postavu? Věř mi, ušetřil bys na rozpočtu, a tobě by to strašně sedělo v tom krásném černém bonu. Jo, máš pravdu moje sladká prdelko. Tak, ještě zbývá hlavní herečka. Počkej, a díval ses v tom katalogu i na tom spodním rámečku? S tím velkým tučně červeným odstavcem: SEXY SOFT PORNACTORS HLEDAJÍ UPLATNĚNÍ. Berem zájemce ihned. Hmm, modelky? Ty by to vzali za ten zbytek, co mi zbyl z 2 milionového rozpočtu. Dobře, skvělý nápad, zítra tam zavolám. Krása! Ten film bude bombastický trhák. Už vidím ten popisek v národních novinách. The Room nominován na Oscara. Dechberoucí životní příběh. Romantika, vášeň, intriky, rozvod, nevěra, sebevražda, postelové scény! Tommy Wiseau, režisér 21.století, so far. Já jsem ti říkal, že to máš v sobě Tommy, jsi můj malý Aronovsky. Tak jo, odvolávám štáb, zítra se jde točit. ** Film, který předčil svoji dobu. I takový Malý Herkules 3D nebo všechny Sandlerovy filmy dohromady, vypadají jako Oscarový počin. Zdání tak trošku klame, The Room, spíš patří k těm kultovním záležitostí. Úchylné nahrané porno, ale bez toho porna. Větší důraz na pořád opakující dialogy, pro zdegenerované moderní publikum. Tak otřesné herecké výrony. Tak špatnej film ještě nikdo nedokázal natočit, a proto tohle beru jako umění [samotný režisér je umělecké dílo. Polský čurák, co se zčista jasna objevil v Losů Andělech, s dvou milionama v kapse, a natočil největší hnačku na světe..], na které ještě nejsme jako lidstvo připraveni. It’s bullshit, I did not hit her. I did nooot. Oh hi, Mark! () (méně) (více)

Opsha odpad!

Oh hai CSFD. Totální brak beze smyslu, který působí jako cenzurované porno křížené s telenovelou. Nic nedává smysl, scény na sebe nenavazují, dialogy vysloveně bolí a hlavní hrdina vypadá, mluví a jedná jako permanentně zhulený (a to je prý abstinent). Sračka, která je tak špatná, že ani není vtipná. Číp-číp-číp-číp. ()

sedm.1

The Room je samozřejmě bez debat sračka, nezasluhující si nic jiného než Odpad!, ale že by se mělo jednat o nejhorší film všech dob, to jako fakt zas až tak ne, a příliš tento jeho status nechápu. Popravdě jsem chtěl tento snímek tedy vidět především kvůli Francovo The Disaster Movie, který o něm pojednává, a tak jsem chtěl být co nejvíce zasvěcený, nicméně i ta jeho pověst mě svým zvráceným způsobem lákala, ostatně stejně jako tomu bylo třeba i u Woodova Plan 9 from Outer Space, nicméně musím zopakovat, mě to označení „Nejhorší film všech dob“ k tomuto snímku prostě až tolik nesedí. Každopádně, co, respektive kdo, mě na tomto filmu naprosto fascinoval, byl samozřejmě samotný Tommy Wiseau, jehož herecký výkon by se skutečně dal označit za možná jeden z těch vůbec nejděsivějších ve filmové historii, ten chlapík byl vážně neustále naprosto mimo, ty jeho ksichty, gesta, repliky a hlavně jeho smích, to vše pro mě znamená nezapomenutelný zážitek, který mě bude sice na jednu stranu ještě dlouho strašit, na druhou stranu se ale něco tak příšerně zábavného také vážně jen tak nevidí a něco takového fakt dokáže člověku v hlavě utkvít. Ostatní na tom herecky pak až tak katastrofálně nebyli, o což více ale „vynikal“ právě sám velký Tommy. Zápletka, respektive scénář, též samozřejmě pocházející z Tommyho hlavy, je jinak také strašná patlanina, i když musím zároveň přiznat, že nebýt těch fakt šílených dialogů, které to celé svou imbecilitu sráží na dno, tak by šlo v podstatě i o docela snesitelné průměrné romantické drama. V ostatních ohledech se pak odráží jak tvůrčí netalentovanost a neschopnost, tak fatální nedostatek financí, i tak ale musím pořád opakovat své přesvědčení, že existují určitě i mizernější podívané, než je právě tato. ()

coscarelli

""Proti prúdu" žiadny dišputát" Videno 6x. Doteraz nechápem, ale viem že Tommy má koule. Prečo ho nemať rád?! Lyžičkou sem, lyžičkou tam. Upresnenie: Som nenáročný a som asi za každú prdel. V koši už je plno,a do priemeru to ma ďaleko. ()

Devadesát Dva

Snímek, co pracuje na jiném kmitočtu, z jiného Světa, jiná pravidla, jiná mentalita. Twisty ne uprostřed příběhu, ale vět. I přesto, není to žádná šílenost, nejde o nějakou onanii, a že už jsem toho viděl. Je to spíš takový ten druh filmu, co je mezník, přiměje lidi dívat se na věci trochu jinak, což není k zahození, jenže tenhle mezník nešel dopředu, ale spíš kamsi bokem. Mnoho lidí považuje 'The Room' za filmový protipól Občana Kanea a to označení ohromně sedí. Režie se prapodivně plácá, až vyžívá, ve scénách a neuvěřitelně zvláštních dialozích, co nedávají smysl, stejně jako Wiseau sám a i většina toho, co se ve filmu děje a jak se to děje. Herecky je to prapodivně prkenné, něco mezi špatnou telenovelou a pozdní nedělní zkouškou, na které už nikdo nemá zájem nic předvádět. Šablonovité postavy bez jakýchkoliv vlastností a šťávy. 'The Room' není jen špatný film, on si zkrátka bezohledně jede svoje. Práce kamery kupříkladu není zlá a dává tomu punc jakési pomyslné kvality, to ale zase boří vše ostatní. Výsledné pocity jsou takové schizoidní, rozdvojené. Definitivně něco jiného. ()

matolas odpad!

YOU ARE TEARING ME APART, LISA! Anyway, how is your sex life? I did not hit her, I DID NOOOOT, oh, hi, Mark. Dokonalosť a pochúťka medzi trashom. Kto nevidel, neuverí ()

Sygi

You're tearing me apart, Lisa!!! Tento film má čtyři zásadní slabiny - režiséra, scénáristu, producenta a hlavní hvězdu ... Ale počkat! Vždyť je to jedna a tatáž osoba! Tak proto je film po všech stránkách tak neuvěřitelně špatný! Film, který začne s třemi nekonečně dlouhými milostnými scénami (kde jedna je jen použitím sestřihů té druhé!!!) vás zavede do absolutně obyčejného života nějakého Johnnyho, který se stýká s lidmi podivnými, jako je on sám (Denny - kdo vymyslel tuto postavu? Postavu, která přiběhne, hlavnímu hrdinovi několikrát poví, jak miluje jeho "budoucí ženu" (ne snoubenku), pobere pár drog a zase zdrhá?) A máma Lisy - která vždy přijde na návštěvu, ale po minutě nejdéle už zase musí pospíchat??? A psycholog Peter, který v polovině filmu zmizí - kterého jako psychologa Johnny žádá o radu, a o pět minut později ho sám Johnny seřve, že si hraje na psychologa??? A proč se Johnny, který se smrtelně vážně dušuje, že Lisu opravdu neeeeeuhodil, následně štastně směje příběhu o tom, jak někdo zmlátil svou ženu, která skočila v nemocnici??? A proč je na zvuku tolik znát, že je to postsynchron??? Well, what a story, Mark. Kam se na tento film hrabou filmy jako Plán 9 z vesmíru, či Manos - ruce osudu! Těmto filmům má člověk tendenci jejich špatnost odpustit, jelikož jsou celkem staré, ale tento film je z roku 2003!!! Co si Tommy Wiseau myslel? Opravdu bych chtěl vidět jeho psychologický profil, zdali je to např. opravdu intelektuál, na jehož myšlenky je samo lidstvo se svým IQ dohromady krátké, nebo je to zkrátka člověk, který se ve 47 letech rozhodl ukázat světu svůj všestranný talent, o kterém byl z nějakého důvodu přesvědčen, a "dominovat s filmem svět", jak sám řekl? Ono se mu to vlastně v určitém smyslu povedlo ... A přes všechen výčet výše dávám plný počet, jelikož film dokáže neuvěřitelně zaujmout a vrýt se do paměti - právě kvůli té své špatnosti, neuvěřitelně špatnému hereckému výkonu hlavní hvězdy (ostatní se celkem snaží) a uměle nafouknutému a špatně provedenému finále, které zcela jistě mělo být nervy drásající, ale stala se z něj pouze komedie, kdy člověk fandí spíše nabité pistoli než Johnnymu. Kult! ()

Zagros odpad!

Naprosto nechápu zdánlivou kultovnost tohoto snímku. Pro mě jde jen o vyloženě špatný film a to z jakéhokoli pohledu se podíváte. Vévodí tomu neskutečně protivní herci a jejich totální neherectví. Řemeslně bych to natočil sám taky lépe i kdybych se předtím slil do němoty. Jediné co lze hodnotit, je příběh... tak půl hvězdy, naprostá tuctovka o nevěře mezi přáteli. Jinak jde o ryzí odpad. Smysl vidět The room má jen tehdy, když chcete vidět, jak film nemá vypadat. ()

Daewiik

Nepovažovala jsem se za milovníka nepovedených snímků, ale nyní už jím stoprocentně jsem. Jednak jsem si uvědomila, jak málo si vážím dobrých filmů, ale také jak si lze velice špatný film skvěle užít! Trošku mne mrzí, že to snad Tommy Wiseau myslel opravdu vážně. (Aneb když jsou zajímavosti o filmu zajímavější, než celý film..) I did not hit her. It´s not true! It´s bullshit! I did noooot. Oh hi Mark. ()

wooozie

Ten film je tak debilní, až je vlastně geniální. Neskutečná pecka, která je naprosto mimo jakoukoliv škálu měřící míru bizarnosti. Ve všech aspektech mizerná kvalita a zcela chybějící logika, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se u toho nebavil. Člověk nesmí přemýšlet, proč si postavy z ničeho nic začnou házet s míčem nebo proč mění názory doslova uprostřed vět, tady nedává smysl totiž vůbec nic. Naprosto nahodile se vyskytující záběry na panoramata San Francisca, podbarvené (a to říkám zcela upřímně) perfektním ústředním hudebním motivem a k tomu herecké (ehm) výkony z jiné planety. Scénář je fakt peklo, ale kdykoliv je na plátně Tommy Wiseau, o zábavu je (nejspíš neúmyslně) postaráno. Opravdu zasloužený kult. "Oh, hi, Mark." ()

purekritik

Konečně jsem se odhodlal a pustil jsem si tenhle prej kultovní kousek s pověstí nejlepšího vyloženě špatnýho filmu všech dob. Impuls poskytl The Disaster Artist, kterej chci vidět. Nu, je to opravdu síla. Neuvěřitelně retardovaný prvoplánový dialogy, retardovanej scénář a režije, nesmyslný záběry, extrémně retardovaný herectví, hudba vytažena z prdele a to vše v kombinaci s kupodivu relativně standardní technickou prací, co se týče kamery, zvuku a striřhu. Dohromady to skutečně dává unikátní podívanou, při který se buď směješ, nebo si klepeš na čelo a nevěřícně koukáš. Hlavní postava je asi největší bizár, co jsem kdy ve filmu viděl. Vypadá jak vyšisovanej emo upír, kterej se na starý-mladý kolena rozhodl žít normcorek. Ten infantilní creepy smích už z hlavy asi nedostanu. Btw začátek je fakt hardcore shit, ale postupně je to furt lepší a lepší. ()

farfalla odpad!

O tento film jsem se začala zajímat, když jsem slyšela, že studenti ve Velké Británii chodí opakovaně na jeho projekce. Odvaha, umíněnost, nebo jednoduše drzost Tommy Wiseaua jsou nesmírné. Wiseau nejprve napsal divadelní hru, tu pak přepsal na knihu. Nikdo mu ji všal nechtěl vydat, tak se rozhodl natočit si film. Tohle? Opravdu? Herci vypadají špatně - Lisa má levné žluté vlasy a své původní tmavé obočí, Johnny má ochablý obličej jako po mozkové příhodě a patrně má i něco s očima, protože kdyby se alespoň jednou viděl nahý před zrcadlem, tak by se dobrovolně před kamerou nesvlékl. Lisa obléká hadříky jak od Vietnamců a Claudette, její matka, se zase ukazuje v umělohmotných, rádoby elegantních kreacích jak z Quelle. Herci hrají špatně - všichni museli projít nějakým hereckým rychlokursem, protože ani neherci se nepohybují před kamerou tak toporně. Johnny mluví s nějakým zvlášním přízvukem a s přehnaným patosem, jako by měl v zadnici pravítko. Scénář je špatný - jako kdyby scénárista přeložil náhodně vybrané věty z nějakého jihoamerického seriálu. Všechny scény ve filmu jsou více či méně podivné. Na závěr, když Johnny spáchá sebevraždu, Mark a Lisa přiběhnou a sklání se nad ním. Johnny leží v kaluži krve s přestřelenou hlavou a Lisa se ptá Marka, jestli je Johnny mrtvý. Pak přiběhne Denny a křičí na Johnnyho, ať se probere. Slova ty zadřené závity těžko opíšou, musí se to vidět. Neřekla bych, že toto byl nejhorší film, co jsem viděla, ale určitě byl nejhloupější. ()

jakeer

Áno. Buď odpad, alebo päť hviezdičiek, vraj medzitým nič iné nie je možné. No ja dám predsa len presný stred, lebo film je po všetkých stránkach odpad, ale ja som sa päťhviezdičkovo bavil. Je určite dobré, že tento film vznikol. Neviem si predstaviť nič lepšie pre skupinové pozeranie - pre partiu priateľov je to ako stvorené... Ak sa to však pokúsi pozrieť divák osve, bez vplyvu alkoholu či omamných látok, bude trpieť. ()

Corpsegrinder

Ze špatnejch filmů je tohle asi nejhorší co jsem viděl, ale je rozdíl mezi špatným filmem a špatným filmem u kterýho se bavíte. Jako komedie je to super. Díky ČSFD za smazání hodnocení a původního komentáře, aspoň už vim že nejsem magor a fakt občas něco zmizí. ()

caffelina

" You are tearing me apaaart Lisa! " Otrasne dokonalé! :D Neskutočné hlášky, herci a nonsens scénky..no celé zle :D Smejete sa od začiatku do konca. Videla som to v kine Úsmev v Košiciach a odchádzala s obrovským úsmevom na tvári :) Publikum skvele komentovalo počas celého filmu, lyžičky lietali.. jednoducho kultovka..odporúčam si predtým pozrieť film Disaster Artist. ()

SpaceOdyseus odpad!

Strasne, nekoukatelne, je to nechtene vtipne, ale i tak jsem trpel. Nema vubec cenu vypisovat, co je spatne. Protoze spatne je opravdu vsechno. Jediny duvod proc na to koukat, je jako doprovod ke knizce The Disaster Artist, ktera je naopak skvela. ()

tom.nosek

The Room je hodně špatně natočený film o ničem. Hrozná zápletka, hrozní herci, hrozný scénář, hrozné kulisy, hrozné scény, hrozně navržené postavy, hrozně propojené scény... Prostě všechno špatně. Ne nadarmo se říká, že tohle je ten nejhorší film. Navíc nemůžu uvěřit, že to, co vypadá zhruba mezi 1985-1992, je rok 2003. Chtěl jsem vybrat ten nejpitomější dialog, monolog či scénu, ale nejde to. Všechny jsou tak špatné. Určitě doporučuju jako drinking game a pít vždy, když se řekne, že Mark je Johnnyho nejlepší kámoš. ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu