Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Spiker01

Než prchl pan Donnersmarck zpět do Německa, nechal za sebou jeden hollywoodský biják a já jsem nikdy nepochopil ten bezprecedentní hate. Možná i proto jsem Cizince dlouho odkládal, ale věděl jsem, že si Deppa s Jolií ujít nenechám. A celkem mě překvapilo, jak je to poměrně koukatelná záležitost v nádherných benátských kulisách, kde sice místy drhne tempo, ovšem nic hrozného a k nepřežití. Možná jsem po těch letech přece jen mírnější, jelikož dnes už se těchto detektivních žánrovek moc netočí. Ačkoliv si to znovu asi jen tak nedám, na jeden povedený večer u Netflixu/televize ideální záležitost. ()

akisha

Čekala jsem to horší. Rozhodně jsem to nečekala lepší. Co nejvíc bije do očí je naivita příběhu a hned potom jsou uširvoucí trapoňovy dialogy, co jsou tak sofistikovaný, až je z nich jednomu do smíchu či pláče. To, že největší hajzl je opět Rus, k tomu se ani vyjadřovat nehodlám. K čemu tam byl Rufus Sewell? Pokud vím, tak se jednou otočil, jednou se podezřele podíval, na konci se mihnul v davu, pak měl asi tak minutu na vysvětlení svojí existence a tím jeho účast hasne. Nejvíc ale ztroskotává hlavní dvojce. Depp se stylizuje do "hodného médi", čili obtloustlýho zarostlýka, kterýho sice budeme mít trochu rádi, ale spíš jako "toho hodného troubu". Angelina tam 80% stopáže chodí s hlavou vysoko v oblacích a femme fatale úsměvem a zřejmě usoudila, že to stačí ke ztvárnění role. A ten plytkej příběh je sice v podstatě jednoduchej, ale stejně je absolutně nepravděpodobnej, neuvěřitelnej a ujetej. No ale na druhou stranu - Benátky jsou krásný, sem tam se podařilo vykřesat z kulis i herců nádech romantiky nebo uvolněné dovolenkové atmosféry, pár scén zřejmě přivane na tváře úsměvy a někde to tak tvůrci dokonce zamýšleli a celkově se u toho mozek moc nenadře. Moje očekávání bylo ale ještě horší, tak snad proto dávám s klidem obstojné 3*. ()

Falko

Takze podla zanrov, akymi je ohodnoteny tento film nemozem uplne suhlasit. Da sa povedat, ze je to krimi, ale skor take spionazne krimi s lahko komedialne ladenou romanticko-spionaznou zapletkou. Ale urcite nemozem suhlasit, ze je to drama alebo thriller. Dokonca ani akcie tam nebolo dost vela, co ma trosku sklamalo, ale na druhej strane na zlepsenie nalady je to celkom slusna oddychovka. Scenar sa mi pacil, bolo tam par prekvapeni, mozno pre niekoho predvidatelny koniec, avsak ja som sa do cierneho netrafil, lebo som si predstavoval uplne iny zaver. Jednoducho netreba cakat nic velke od tohto filmu a budete mozno spokojni. Nemecky reziser Florian Henckel natocil aj dramu ZIVOTY TYCH DRUHYCH (2006) o tajnej bezpecnosti Stasi v byvalom Vychodnom Nemecku, ktora sledovala a odpocuvala nezelanych ludi... 30.12.2010 _______ Johnny Depp - (Frank Tupelo) +++ Angelina Jolie - (Elise Clifton-Ward) +++ Paul Bettany - (Inšpektor John Acheson) +++ Timothy Dalton - (Šéfinšpektor Jones) +++ Steven Berkoff - (Reginald Shaw) +++ Rufus Sewell - (Angličan) +++ Christian De Sica - (Colonnello Lombardi) +++ Hudba: James Newton Howard +++ (Videl v kine 28.12.2010) +++ ()

viperblade

The Tourist byl film, na který jsem se dost těšil. Aby ne, když jsou zde samá velká jména a trailer taky nevypadal špatně. Jenže po zhlédnutí filmu musím říct, že trailer byl zřejmě lepší než samotný film. Ano, jsou tu samá velká jména, ale nemají zde výrazný prostor potvrdit svůj talent. Jak Johnny, tak Angelina, si oba odehráli herecky své lepší průměry, za které se sice nemusí stydět, ale které budou zapomenuty ve prospěch jejich (mnohem) lepších výkonů. Florian Henckel von Donnersmarck (to je jméno!) mě svým debutem potěšil, ale tady… nevím, jestli mu zrovna tenhle film nezlomí profesionálně vaz. Protože je to s ním jako na houpačce. Úvod je vcelku slušný, ale od chvíle, kdy agent z popela(!) složí dopis, to jde s filmem z kopce. Pak jsou zde místy lepší scény, trvající pár minut (ples) a nakonec je zde finále, které bylo sice dobré (skončilo to přesně tak, jak jsem očekával) ale nemohlo vyvrátit tu nudu mezi začátkem a koncem. Proto chtě nechtě musím napsat, že The Tourist je hořké zklamání, které bolí o to víc, že víte (resp. vidíte) jaký ten film měl potenciál. 40 %. ()

castor

Tahle oddychová báchorka má tři hlavní hrdiny – jí, jeho a Benátky, které dodávají celému příběhu ten pravý šmrnc. Bohužel, to je asi tak celé. Zápletka je chatrná, přebývá neúměrně moc vaty, chybí rafinovanost, nápady („pointa“ je prapodivná a asi nikomu se moc nechce zpětně přehodnocovat a vracet se v ději). Celé se to rozjíždí nesmírně pomalu, divák by leccos odpustil, ale když je i další dvacetiminutovka poměrně mdlá, začíná se nervózně vrtět. A snímku vlastně ani příliš nepomáhají samotní herci. Dvě superhvězdy jakoby si spíš vydělávaly na nějakou další luxusní nemovitost, než aby bavily diváka. Depp působí jako Jack Sparrow, který si dal jen polovinu ranní dávky svýho fetu a Jolie je drtivou většinu filmu křečovitá, nudná, bez šťávy (ve Wanted byla minimálně třikrát víc sexy) a vlastně ani moc nemluví. A hlavně oba nemají tak nějak co hrát. Tvůrci pak netuší, zda chtějí být víc vtipní, nebo akční, nebo dramatičtí a ve finále jsou nijací.. Florian Henckel von Donnersmarck by se měl probudit a obloukem se vyhýbat podobným látkám, nebo ten plešoun, co má doma ve skříni, bude jeho jediné pořádné filmové ocenění.. Zklamaný nejsem, něco podobného jsem čekal.. a asi proto nejsem tak naštvaný jako všichni kolem, takže slabé, ale *** ()

D.Moore

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem tedy od Cizince (Turisty) očekával mnohem, mnohem větší průs-švih. Nejhorší podle mě je, že scénáristé nedokázali vytvořit vhodný mix všech žánrů, které ve filmu chtěli mít, a tak tahle moc příjemně natočená věc s krásnou kamerou a povedeným Newton Howardovým hudebním doprovodem mezi slůvky "Akční / Drama / Thriller" stále jen poskakuje a ani u jednoho z nich se nezdrží tak dlouho, aby mohla diváka začít pořádně bavit. Škoda. Nicméně nemůžu říct, že bych se nudil. Tři a kousek hvězdy. Lehounký nadprůměr. ()

PinokKio

Je neskutečné, jakou nudu dokázal držitel Oscara natočit s dvojicí Depp (20 milionů) - Jolie (19 milionů). Jednu hvězdičku maximálně tak za ten výlet do Benátek. ()

Hild

Tak takhle hloupý film jsem už dlouho neviděla. Johnnyho Deppa a Angeliny Jolie mi bylo až líto, kde se to jen octli. Neočekávala jsem sice žádný velký zázrak, ale toto? To fakt ne. Strašně stupidní scénář, nevím, jestli se tady snažili o vtip, ale vtipné mi nepřišlo absolutně nic. Spíše to celé byla jedna velká parodie. Film, který absolutně nijak negraduje, po celou dobu filmu si drží jedno stále tempo a snaží se o chytrost. To ale vůbec nevyšlo, ve filmu totiž nefunguje absolutně nic. Tu druhou hvězdu přidávám asi jen za to prostředí Benátek. Já bych jednoduše tento film shrnula do jednoho slova - "trapas". ()

Spooner

Hvězdně obsazená nuda a snad jeden z nejzbytečnějších filmů posledních let. Takhle promrhaný potenciál jsem už dlouuuuho neviděl. Režisér se zřejmě nemohl rozhodnout, zda natočit svižnou komedii nebo napínavý thriller a během natáčení svůj názor asi často měnil. Vzniknul totiž naprostý patvar, ve kterém nic nefunguje. Příběh je naprosto triviální a blbej, napínavé to také vůbec není, akční scéna je tu jenom jedna (jestli se ta unylost dá počítat za akční scénu) a ty rádoby vtípky tu vůbec nevycházejí a jsou místy dost trapný. Angelina Jolie se to celé rozhodla projít s jedním výrazem a Johny Depp, ač se snaží, nemá co hrát. Ostatně jako každý v tomhle filmu. Aspoň, že ta kamera za něco stojí a na Benátky se kouká fakt hezky. Příště tam ale radši pojedu, než abych na ně musel koukat při něčem tak nudném. To i ten Žralok v Benátkách byl zábavnější. ()

gogo76

S obavami som okolo tohto filmu krúžil, až som sa rozhodol zhliadnuť ho. Hovorím si, že až taký prúser to nebude. Ale ono je...Počas celého filmu vás Angelina hypnotizuje veľkými očami a napichanými perami a do toho poskakuje hlupučký a naivný J. Depp. Tvorcovia k tomu pridali povinnú omáčku v podobe niekoľkých gangstrov a policajtov, no a je navarené. Tento prepadákový zlepenec je ukážkou toho, že mať vo filme hviezdy ešte zďaleka nestačí. Fakt sa divím, že sa na to dali také zvučné mená prehovoriť, ale predpokladám, že na papieri to vyzeralo lepšie. Mám rád filmy v ktorých diváka vodia za nos a dlho netuším, ktorá bije, ale tu som fakt čumel ako divá sviňa, keď vyše 100 minút pozerám na trápne divadlo a počúvate nie, nie, nie, aby som v závere neveril vlastným ušiam a počul debilné áno. Možno sa niekto z tvorcov potichu chichotá a vraví si, ako sme s vami pekne vydrbali. Myslím, že nie, skôr sami zo sebou, pretože po zázračnom, záverečnom "rozuzlení" a titulkoch sa film stáva iba prázdnym, nudným a bezvýznamným prepadákom. Najviac ma nahnevalo obsadenie R. Sewella, od ktorého celý čas čakáte niečo zásadné, pretože herec jeho kvalít by si to rozhodne zaslúžil,ale ono nič. V závere odrecituje dve-tri vety a je po hviezdnom obsadení. Keď tak zhrniem o čom to bolo a aké to bolo, tak musím povedať, že je to najzbytočnejší film, aký som pozeral za posledné tri roky. Nie žeby neboli horšie, ale ja si filmy vyberám a tentokrát som si jednoducho vybral zle. 40%. ()

Xmilden

V polovině filmu se z toho celkem nečekaně vyklubal druhý díl Salt s názvem Benátská mise. Johnny Depp je sice šarmatní jako málokterý herec, tady ovšem by nesvedl zázrak ani Rudolf Hrušínský. Scénář je velmi prostý a tak jediné po čem jsem s oblibou koukal byly samotné Benátky. ()

darkrobyk

Ale proč ne - příjemná oddechovka s milou hudbou, hezkou kamerou, krásnými interiéry, pusu špulící Angelinou (i když jsem čekal, že alespoň jednou vezme do rukou kulomet) a Deppem, co se zdál po většinu času jaksi mimo....aha, to byl záměr! Na celém filmu u mě ovšem vyhrávají mé milované BENÁTKY! A především kvůli nim jsem si film užil. Kdyby se přihodilo více mrtvol a krve, jenže možná jsem viděl cenzurovanou verzi...to nevím. Na sychravé odpoledne jako stvořené. ()

cheyene

Podívaná, která nenudí a potěší příjemným prostředím, dobrou zápletkou a sympatickými herci. Ačkoliv Angelinu Jolie nemusím, zde mi nevadila. Slabší 4*. ()

nunka

Áno, celú dobu sa hrá na efekt a všetko je krásne a exkluzívne nasnímané. Tým však nevravím, že sa mi nepáčilo pozerať na luxusné Benátky a Paríž, Angelinu zvodkyňu, Johnyho roztomilý kukúč (ktorý však využil tak na 50 percent) a popri tom si pohmkávať chytlavé rytmy v pozadí. Vizuálny potenciál film využil až na maximum, len pri tom všetkom by chcel divák aj nejaký ten vtip a dominantnejší príbeh. Tí, ktorí videli pôvodný originál môžu porovnávať a možno pocítia aj iné emócie. Ja som si síce pokochala očko a chcela užiť viac, no nestalo sa. ()

Jamal

Mě se to celkem líbilo, Angelina a Johny jsou na jedničku. Benátky krásně ztvárněné. Nominace na tři zlaté glóby. Samozřejmě, mohlo to být natočené lépe, ale na druhou stanu i hůře. 70%. ()

Shakers

Čo ja viem, príde mi to tak ako keby sa tvorcovia snažili o niečo super a výsledok je jeden veľký guláš, ktorý vôbec nechutí dobre.Dokonca ani medzi hercami to nefungovalo. Nuda. 55% - 3* ()

Pepinec

Kritika Cizince nešetří, to ani náhodou. A svým způsobem nelze nic vytknout, kritizovat tento film je poměrně jednoduché, čili snadno úspěšné. Nutno však podotknouti, že pokud na Cizince nejdete jako kritik, nýbrž jako divák s reálným očekáváním a se správnou osobou po boku, čeká vás příjemných sto minut v příjemné společnosti osobností světového filmu. Udělali si čas a odskočili si do kouzelného prostředí Benátek, snad aby se nám tím více přiblížili. Je dosti pravděpodobné, že bych se mohl mýlit, ale řekl bych, že Angelina vstupuje do té části herecké kariéry, kdy začně představovat namísto akčích superhrdinek nablýskané paničky. Byly zde jasně patrné náznaky. Žádné akce, žádné odhalování, šaty a líčení sice noblesní, leč místy na styl ´stará mladá´, a i když anglickým způsobem ledově krásná, s rysi ve tváři říkajícími, že Lara Croft už vzkříšení nezažije... :-) A Johny Depp? Už pro jeho typické grimasy, pro typický běh a ruce pro něj typicky složenými za zády je milé ho znovu vidět. A že chemie mezi ním a Angelinou pokulhává? To ano, je však otázkou, na kolik jsou vinní herci a na kolik scénář. Abych vám to tedy shrnul. Dalo by se to celé zkritizovat od začátku do konce, bez připuštění jakékoli námitky. Jenže proč to? Není lepší na chvíli upustit od oscarových očekávání, vzít za ruku drahou polovičku a užít si filmový poločas před dalším výkopem? ()

playboxguest

Zase jeden, co vyprchá z hlavy rychleji než bublinky z otevřené lahve, ale co, těch 100 minut mi uteklo jako voda a znovu bych ho nejspíš taky zvládla. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)