Frenegonda

Zbytecna a samoucelova krvavost jen pro krvavost. Zaverecne finale je opravdu jak pro vychodilce z pomocne... Hele ja prijedu proti 10ti muzne presile, ale seru na to a jdu proti nim jak dement a kdyz me trefi tak proste pujdu dal. Hele prdel si delejte z plasteliny jo?... ted me napada - pokud je to jen presne podle reality - tak zijou na tyhle planete opravdovy exoti!!! ()

Kopik

Jsem rád, že po menší nedotaženosti v podobě Public Enemies se mi do rukou dostalo dané dílko. Parádní gangsterka z dob prohibice, ani chvilku nenudí, obsazení vybrané na jedničku (záporák byl doopravdy neuvěřitelně slizký), úžasná atmosféra. Velice poutavý příběh, který jsem si rád vyslechl a zhlédl. Ode mě plný počet, možná i proto, že pro filmy z doby prohibice mám obrovskou slabost. ()

Parlay

Výstižný komentář za využití jediné věty? Chlapácký snímek plný „alfasameckého testostorenu" a syrového násilí. Čeho je ovšem moc, toho je příliš a platí to i v případě filmového přepisu osudů bratří Bondurantových. Nicméně Hardymu role Forresta sedla parádně a jeho charakter, byť za použití minimálního rozsahu slovní zásoby (dokonce i jím často citované „ehm“ má koule), drží snímek v krizových momentech nad vodou. Ona přemíra testosteronu se ovšem na druhou stranu velkou měrou podílí na nezaměnitelné atmosféře a specifičnosti snímku v rámci daného žánru. Závěrem se ve stručnosti zmíním o ostatních hercích – Pearcova role velmi lákala k přehrávání a Guy vůči těmto svodům dle mého názoru nezůstal zcela imunní, Shia LaBeouf svoji nevděčnou „slaboššskou“ roli zvládl se ctí a herectví Jessicy Chastain si každým jejím dalším snímkem zasluhuje čím dál větší pozornost. ()

fmash

Pohled na prohibici z trochu jiného úhlu, než je třeba v Boardwalk Empire, ale neméně syrový a pro mě divácky příjemný. Velmi. Jen mi to kazí nedořešená role vytuněného Pearceova záporáka, který jednou může všechno, podruhé nic. Nakonec mi nezbylo, než mu fandit. Samotný závěr už pak beru spíš jako malé promo video na pohodičku, která vládne v Bondurantovic rodinné palírně... „voní hezky“. ()

dee-key

Stříleli po sobě, naháněli se, hrálo tam přehršle dobrých herců, hudbu dělali skvělí umělci, příběh se mi líbil, bavilo mě to, nevim, proč nedat pět hvězd. Klidně na to někdy zase juknu. ()

berusche

Kupodivu pro mě osobně největší překvapení, jaké jsem za poslední dobu zažila. Když totiž čumíte na filmy do zblbnutí, pořád tak nějak ve skrytu duše doufáte, že každý další snad už bude stát za to. No a tady vážení je na co koukat. Naprosto perfektní zážitek, který nebyl vykoupen ani jedním přimhouřením oka. Bez klišé dialogů, bez keců navíc, bez přemíry barev a s poměrně přesvědčivými hereckými výkony. Seděla jsem v kině jak na jehlách, protože vůbec netušíte, co nastane v další minutě (i když je samozřejmě linie, se kterou počítáte) a výborně jsem se bavila, neboť snímku neschází ani lehký nenucený humor. Prostředí je zdařilé, výprava dobře prohibiční a gangsteři poměrně krutopřísní. Nakonec z toho vypadne vcelku zdařilá rovnice o třech bratřích s výsledkem ještě zdařilejším. A na závěr, výkony hereckého tria Hardy, LaBeouf a Pearce považuji za dokonalé padnoucí facelift tohohle snímku. ()

BoredSeal

Nevěřil bych, že se budu v takovém prostředí a žánru tak ukrutně nudit. Ani zábavná postava Guye Pearce to bohužel nezachránila. Jindy výborný Tom Hardy je tady spíš taková parodie na drsné chlapy (nejspíš vinou režiséra, co po něm chtěl takhle hrát). ()

GrungeChild

Ach jo, taková škoda! Už jsem začal s chutí vstřebávat atmosféru Boardwalk Empire, podpořenou vyjmečně povedeným hereckým koncertem v čele s dirigentem Tomem Hardym, který mi definitivně potvrzuje jeho zařazení v mé pomyslné herecké první lajně. Tento film má prostě všechno – pro poctivou ránu si nejde daleko, dostatečně viskózní plivance nebývalého objemu, důkladně zarostlé tváře, se kterými by ani šmirgl nechtěl nic mít, a o špíně na léty obnošených kloboucích nemá smysl pochybovat! Jak říkám, maximální pětihvězdičkový zážitek, ovšem bohužel pouze v případě, že se vám z nějakého důvodu podaří film zarazit před nevyhnutelným „boss fightem“ a (POZOR, NEČEKANÝ SPOILER!!) naprosto zbytečným americkým happyendem s kupou dítek okolo, nesoucím se v duchu „Pokud nechcípli, tak tam hnijou spokojeně dodnes.“ Ten, společně s učebnicovým padouchem, který by mohl v příručce „Jak zahrát zlouna“ figurovat ne na první straně, ale rovnou na přebalu, považuji za naprosto zbytečné zneuctění jinak naprosto perfektního filmu. Jaká škoda. Už jsem pochopil, co se mi na výše zmiňované mafiánské sérii tolik líbí – mimo jiné to, že ne každá role musí být nutně rozdělena na dobrou a zlou. A ne každý komerční počin musí skončit jak nablblá pohádka, odporný to americký zlozvyk... bohužel, nakonec pouze 4* ()

Kate...

Čekala jsem víc než jen průměrné drama s ne zrovna kdovíjakou zápletkou. Plno planých řečí, které mě moc nechytly za srdíčko. Navíc Tom Hardy není ten správný charismatický chlap patřící do těhle filmů, spíše mi vadil. Prostě mi to moc nesedlo a nemůžu říct, že bych se extra bavila a trnula, co se bude dít dál. ()

Fíla

Drsné časy, kde se nikdo s nikým nemaže. Mně osobně nejvíce uvízla v hlavě postava Jacka, kterou ztvárnil Shia LaBeouf. Film, kde režisér Hillcoat vsadil doslova na jistotu v hereckém obsazení. Můžete vyváznout živý, i když je to sebe horší a naopak vás může dostat něco jiného, než třeba kulky z Thompsona. ()

Jigy

Burani se perou o pálenku ze slámy. Tomuhle filmu chybí mnoho věcí, ale hlavně krása a styl městkých gangsterek. Uhlazení frajeři, thomsony v každé ruce a pořádné rodinné vyřizování účtú po italsku. Vim, že to zde bylo již mockrát, a že autoři nám chtěli ukázat zase jiný pohled na věc, ale partička umaštěných buranů mi ale nenahradí. Ani když je hraje přehnaně drsňáskýTom Hardy a nebo velmi slabý až trapný Shia. Z jeho výkonu mi bylo vážně smutno. ()

Jufonka

[47th KVIFF 2012] Netušim, jestli se má tenhle snímek objevit někdy i v českej multikinech, ale doufám, že ano. Protože je skvělej :-). Možná je to mou úchylkou na americký retro aneb miluju cokoliv, co se odehrává v USA od 20. let až do 60., ale řekla bych, že to nebude jen tím :-). Země bez zákona sice přináší pár klišé a dokonce i sem tam předvídatelný vtípky, jenže tak nějak to funguje bez trapnosti a hlavně bez nudy. Tři bratři drsňáci v době prohibice samozřejmě vyrábí a pašujou chlast, a to ve velkym a pořádně! A vy máte při sledování filmu pocit, jako byste tam byli s nima a ochutnávali tu čertsvou pálenku, po který vás ještě tři dny bude pálit v krku. Ale naši hlavní hrdinové jí pijou ve velkym a nejsou sami. Jak fungoval zákon a pořádek na americkym venkově ve 20. letech? Pozůstatky divokýho západu? To všechno v Zemi bez zákona. Nechybí tu tajemná kráska, do který se zamiluje ten nejdrsnější ze všech drsňáků, smrt nevinnýho kluka ani pořádný kaluže krve. Tahle gangsterka jednoduše baví a na nic si nehraje. ()

(mOnkey)

Páni. Takhle poctivou gangsterku jsem už pěkných pár let neviděl a buď je to tím, že tu žádná podobně kvalitní nějakou dobu nebyla (Veřejní nepřátelé pro mě byli spíš zdlouhavou nudou), nebo jsem ji zatím třeba jen neměl možnost zhlédnout (Americký gangster). Země bez zákona se díky eRkovému ratingu nemusí upejpat, takže scény s lidskými cedníky, horkými dehtovými zábaly nebo masážemi zad lopatou či nožem jsou na denním pořádku. Film kromě toho těží z líbivého tématu (jakou má chlast ohromnou sílu a že by pro něj byli někteří schopni i vraždit, máme možnost vidět v poslední době i u nás, však se také v některých českých čtyřkách pomalu ale jistě schyluje k demonstracím či rovnou radikálním defenestracím pinglů, a to opilcům ještě nezakázali pivo ani čůčo), hereckého obsazení, kdy se i té nejmenší role chopili zdatní herci (i na tak malém prostoru si mě dokázal Gary Oldman získat), a v neposlední řadě Caveovy podmanivé hudby. Rozhodování mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami je pro mě tentokrát sice o něco složitější, ale už kvůli tomu, že se tu Jessica Chastain (konečně) svlékne, a taky prostému faktu, že chci Zemi bez zákona vidět v blízké době rozhodně ještě několikrát, se taky nebudu upejpat a fláknu tomu pětku. // Chápu, co se mi na tom líbilo, ale nechápu, co se mi na tom TAK moc líbilo. Asi v tom mělo prsty víc faktorů a ta naše tehdejší česká Prohibice tomu jistě také částečně napomohla. Čisté čtyři hvězdičky. ()

zbyshek

Jsem moc rád, že tenhle film nespadá do již stereotypu posledních filmů na které jsem se těšil. Sice moc akce tu nenajdeme, ale tvůrčí schopnosti tvůrců dokázali, že lze i bez toho natočit více jak kvalitní film. ()

tigre

V mnoha ohledech schematické (počínaje postavou Rakese) a plné much, ale musím říct, že atmosféra mě vtáhla natolik, že mě to jako celek fungovalo => 4,5 = 5* ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)