Paxxx.cz

Skutečný příběh o prohibici, která je teď jak všichni víme, u nás velmi aktuální. Lawless je výborně obsazený a k mému překvapení mě nejvíce ze všech herců dostal svým výkonem Guy Pearce. Můj oblíbenec Hardy zde sice vydržel více než-li bylo zdrávo, ale budiž. Pro mě jde o nejlepší gangsterku poslední doby (určitě lepší než public enemies), kdo má filmy tohoto typu rád jednoznačně by si tento film neměl nechat ujít...7/10. ()

Greg

"I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody." Dobrých gangsterek není v poslední době mnoho, ale Lawless mezi ty výborné řadí naprostým právem. Výborně vystavěný příběh se slušným scénářem, ve kterém nechybí několik povedených (i když trochu předvídatelných) zvratů, a hlavně skvělé herecké výkony dělají z filmu velmi dobrý divácký zážitek. Ani chvilku ve filmu nevládne pohodová atmosféra, ale postavy naopak velmi drsná atmosféra způsobená zavedenou prohibicí. Celý film je pak podležen velmi vhodně zvolenou hudbou a country písničkami - myslím, že žádný jiný styl by se do filmu nehodil víc, jak právě country. Hlavní část úspěchu filmu ale stojí na výborných hereckých výkonech, kterým vévodí samozřejmě Tom Hardy, který postavu nevrlého výrobce whisky zahrál opravdu věrohodně. Pozadu ale rozhodně nezůstali ani Jason Clarke, Gary Oldman (jenom trochu nechápu, proč dostal ve filmu tak zoufale málo prostoru) a Guy Pearce. Jediný, s kým jsem nebyl stoprocentně spokojený je Shia LaBeouf - nevím, ale toho herce si pořád nemůže nějak úplně oblíbit. Pěkně se dívalo i na velmi slušné výkony dvou hereček - Jessicy Chastain a Mii Wasikowské. Na konec už se jenom sluší dodat, že si divák může jen přát, aby se točilo víc takových filmů, které nejsou bez skvrny, ale celkový dojem z nich je výborný. Není to úplně čistě plné hodnocení, ale filmu 5 hvězdiček dát musím. ()

SaNcHeZ_cz

Trochu nepříjemné vystřízlivění. Po slibných upoutávkách a adoraci zahraničních i tuzemských kritiků jsem po dlouhé době čekal snímek, který dostojí svým slibům. Bohužel. Ve výsledku je totiž Země bez zákona jen lehce nadprůměrnou gangsterkou, které podráží nohy hlavně výstavba scénáře a nevyužití postav naplno. Samozřejmě chápu, že se tvůrci drželi v mezích knižní podoby bratrského příběhu, nicméně abych po dvou hodinách takhle slušně vypadající a ještě lépe obsazené gangsterky byl zanechán v rozpacích a sám nevěděl co si o tom vlastně myslet, to je pro mě jednoznačně promarněná šance. ()

Wysch

Typické Hillcoatovské tempo. Opět žádná gradace, opět žádný výraznější moment, kterým by se divák tak nějak připoutal do sesle, opět však výtečná atmosféra a charizmatičtí hrdinové, kteří vlastně hrdiny nejsou. Chybí mi jakákoliv snaha diváka zapojit do děje, nebo mu alespoň zprostředkovat nějaký emoce, nejemočnější scéna je tak ta, která jaksi vyzní do ztracena, když se Jack mlátí hlavou o stůl. Což je tak trochu škoda. Ale Hardy je řízek a jeho postava je takovým tím zástupcem drsnýho geroje z divokýho Západu, kterej toho moc nenamluví. Jen je škoda, že toho vlastně i moc neudělá. ()

Alqarin

Kterak se z chlapce konečně stal muž a křoví mu dělala banda kožích herců. Pearce možná hraje a vypadá, jak kdyby vypadl ze sedmdesátkové bondovky, a Jess s Miou se pýří spíš jen pro okrasu, ale všechno jsou to funkční dílky zatraceně kompaktní skládačky, která táhne poctivou výstavbou děje a postav a důrazem na hodnotu lidové morálky. Lawless sice málokdy vypálí opravdu ostře, ale ve své nenucenosti a uměřenosti šlape skvěle. ()

CBD

Největším trumfem Země bez zákona je bezpochyby Caveův scénář, který má skvělý spád a je prostý většiny gangsterských klišé. Pod precizním Hillcoatovým vedením herci vytvářejí nezapomenutelné postavy a hodně jim k tomu napomáhá i dokonalá vzájemná chemie. A to, že hudba Nicka Cavea a Warrena Ellise dokonale dokresluje celou atmosféru snad už snad nikoho nepřekvapí. Země bez zákona je poctivá gansterská pecka. Pro fandy žánru povinnost, pro ty ostatní nejspíše důvod k tomu, aby mu také propadli. ()

k4n9ur

Film se zdál ze začátku nudný, splívající a nezajímavý, ale zhruba před polovinou se začal příjemně rozvíjet a nabývat napětí přinášejícími scénami. Na konec si mě film upoutal a já se vžil do hlavního hrdiny ( nebo hrdinů ), s přirůstající touhou po pomstě, převratu a převzetí spravedlnosti do svých rukou. Na mě působivý hlavně konec. ()

Ellmariachi

No, celé je to fajn. Tyhle filmy, když se povedou jen těžko selžou. Ve zkratce. Máme tu tři bratry, kteří se vzepřou vyšší moci. Jeden je silnej, ale méně mu to myslí. Druhej je mladej a neskutečně otravnej. Poslední je drsnej sympaťák, ano správně Hardy. Absolutně pro mě otravnej LaBeouf mě fakt neskutečně točil. Zachraňoval to bouchač Clarke. Ale i když mě jeden vadil a druhý bavil, oba si splnili naprosto přesně co měli. Kdo mě překvapivě nejvíc zklamal byla postava právě Hardyho. Opakuji ale, že pouze jeho postava. Po tom, co celý film poslouchám o nadpozemským drsňákovi jsem toho od něj prostě čekal více. Takže za mě 71 procent a 4 hvězdy. ()

ArsenalEagle

Nojoooo, tohle já rád. Gangsterka křížená s westernem, bručící Tom Hardy a jak jinak než psychopatický Guy Pearce, to já můžu. Škoda, že více prostoru nedostal Gary Oldman, Dane DeHaan nebo Jessica Chastain na úkor třeba Shia LaBeoufa, protože jejich postavy měly potenciál bohužel dost nevyužitý. Shia je skvělej v Transformers, ale jinak ho nemusím a změna dabingu na Zaca Efrona mu také neprospěla... Ale abych jen nekritizoval, musím pochválit pečlivě vybudovaný příběh, povedenou brutalitu a cit pro detail. A i když jsem čekal něco naprosto jiného (nerad si totiž čtu o čem film je nebo se nenechám zlákat trailerem) tak i přes své nedostatky jde o výborný film, stojící právě na propracovaném ději. ()

O.Peta

Gangsterka, která má lehký závan westernového pojetí. Hardyho jsem si v posledních filmech dost oblíbil, ale zde nepředvádí mnoho a jeho tvář je povětšinou jednotvárná. Dále pak škoda nevyužití Garyho Oldmana. Ten mi zde do své role hodně pasoval a bohužel jeho prostor je minimální na úkor na hraně snesitelného Pearce. Nevadí, i tak má film pořád co nabídnout. Atmosféru, prostředí a brutalitu, která je občas i úsměvná, prostě taková, na kterou jsme u gangsterek zvyklí. [Kino 2012] 75% ()

GodComplex

Honza Kopeckovy kabat je vyborny reziser a potvrzuje se to i zde, protoze natocene je to skvele, prostredi je super atd., ale stale je to v jadru gangsterka, tedy tradicne stokrat videne a jako vzdy silne prehodnocene. Po uzasne Ceste jasny sestup dolu, ale predevsim vyberem tematu, nez zpracovanim. Navic bez Shii bych se klidne obesel, forever. 5/10 ()

MikO_NR_1909

Technicky slušné, rečnícky brilantné, zážitkovo nadpriemerné. Mladá krv hercov v čele dokonale zapadá do príbehovej mozaiky v prohibičnom období. Tento film nestráca na lesku a po pravde, je jeden z najlepších v roku 2012. ()

Freemind

Eeeee, ne. "Lawless" se hezky rozjíždí, pak tomu ale začnou koukat švy a zhruba od poloviny se už celek naprosto rozpadá. Vinu na tom nese hlavně zpackaný scénář z pera Nicka Cave'a, který by už měl konečně dostat rozum a přestat psát takové rozvláčné, rádobytemné ptákoviny bez rytmu a gradace. Řemeslně nemám co vytknout, je to opravdu krásně natočené i zahrané (bravo pro Hadryho i LaBeoufa, překvapivě), ale co z toho, když se děj přiopile potácí od jedné scény ke druhé. Nezaujalo, zpackaná šance. ()

erased

Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Kluci. Malí haranti, jeden jako druhej. Mají vlastní palác, partu kámošů a jsou neprůstřelní. A fakan z města si na to všechno dělá zálusk. Známá jména v tomto případě zaručila úspěch, ať už jde o hvězdné tváře v hlavních rolích nebo intelekty stojící za nimi. Ve výsledku tak od začátku do konce málem dokonalá směska křupanské a mafiánské atmosféry, pohádkové poetiky málem-autobiografie Bondurantovic mláďat, vynikajícího soundtracku, a krve a prachu. ()

rarak

Po technické stránce dobře natočený film: dobové kostýmy, hezké exteriéry, dobrá kamera... Ale "chyběla tomu šťáva", po většinu děje mi snímek přišel docela nezáživný. Také chování některých postav v určitých situacích mi nedávalo moc smysl. ()

zipper111

Jack posral na co šáhl. Každou věc, ke který se připlet, prostě podělal. A nakonec je z něj oduševnělej vyprávěč, zatímco jeho brácha notorik je správnej tatík a druhej brácha, kterej si myslí, že má na držce ještě masku Banea, nevysloví kloudný slovo. Jako jo, bavilo mě to, kdyby tam pořád nebylo jak nesmrtelný jsou, rozhodně bych nerozdejchal to, co tam rozdejchává Tom Hardy... Je takovej celej divnej, vůbec spousta postav jsou jen divný, třeba Gary Oldman mohl mít více prostoru, slizoun Pearce ho měl zase až moc. Já nevim, jsou to lepší tři nebo horší čtyři? :) ()

numi

Gangsterka jako řemen, tradičně skvělý Tom Hardy a kdyby si Hillcoat odpustil celou dějovou linii s Miou Wasikowskou, tak by to byla efektní pětihvězdičková jízda. Takhle se ve druhé třetině filmu vytrácí napětí a rytmus. A je třeba samozřejmě zmínit skvělou hudbu... ()

Tirion

Tomhle filmu něco chybí. A není to krůček k dokonalosti ale krůček k lepšímu filmu. Obsazení fajn, vizuál fajn, ale tím to končí. Scénář se nám sice pěkně rozjíždí, ale poté, co skončí povinné intro, se už film jen hledá. Režisér moc žere scénáristu a naopak - to je hlavní problém. Jako by si přes neustále vyjadřované superlativy nedokázali říct: "Tudy půjdeme." Kvalitní herecké obsazení totiž hraje průměr a ne na co má, neví, kam se vyvíjet. Navíc poslední dvacetiminutovka směřuje od nikud nikam a celé to "good look" pachtění vyšumí do ztracena. Z dramaturgického hlediska nechápu ani význam a nutnost některých postav. Např. obsazení a nevyužití potenciálu Garyho Oldmana, který i přes své pouhopouhé tři scény hraje nejlépe ze všech, nedokážu doteď překousnout. Svou osobitostí to byl totiž on, jehož postava mohla mít potenciál. Zbytek prostě netáhne. Pro mě je to největší letošní zklamání. Není to nic víc než průměr. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)