campix

O prohibici v USA toho bylo natočeno. Jenže většina filmů se zaobírá životy těch největších gangsterů v největších městech a nikoho nikdy nezajímalo jak to vypadalo na venkově. A přesně o tomhle je Země bez zákona. Bratři Bondurantovi jsou trvdí hoši a svádějí boj s novým zástupcem šerifa, kterého skvěle zahrál Guy Pearce, který ukázal že mu nesedí jen sci-fi béčka. Celkově obsazení je velmi kvalitní a dění velice zajímavé. Jen dějová linka ohledně nejmladšího Bonduranta (Shia LaBeouf) mi přišla taková zbytečná a narušovala celkovou kompozici. Kvalitní dobovka. ()

papaJA21

Tom Hardy je k nezastavení. To už je další snímek v řadě, který si ukradl téměř celý pro sebe. Pravda je, že mu hodně pomohl LaBeouf, který je ve své roli hodně nevýrazný. Jeho zapálení být zločincem jsem prostě neuvěřil a jeho vztah s Miou Wasikowskou taky nijak výrazně nefunguje. Gary Oldman, na kterého jsem se moc těšil, se bohužel ve filmu jen mihne a tak jediným rivalem bratří Bondurantových je Guy Pierce. Tomu role malinko úchylného policajta sedla výtečně, bohužel jeho jednání ke konci jsem moc nerozuměl a ještě míň věřil. Kromě toho samotnému příběhu nelze nic vyčíst, autorský styl a poetika Nicka Cave je výrazně cítit. Byl jsem zvědavý na soundtrack a pro mě je to jedno z největších překvapení tohoto roku. V něm naopak Cave potlačil své typické autorské prostředky a zaměřil se na tradiční lidovou muziku. V hudbě je zřetelně cítit blues, gospel, country. Velmi se mi líbilo prostředí nejdeštivějšího kouta Ameriky a vůbec zvolené lokace (palírna, bar, závěrečná scéna na mostě), střih a kamera. ()

Fancipal

Příznivci žánru budou chrochtat blahem. Bezchybně zvládnutá žánrovka, scénaristicky bez hluchého místa, je mistrně natočenou a po řemeslné stránce skvěle zvládnutou výpovědí své doby. Rád bych věřil, že existovala doba, ve které slova jako čest, odpovědnost nebo zásadovost nezněla s příchutí patosu jako dnes. Příběh podle skutečné události uchvacuje právě silou s jakým odhodláním se dokázala jedna rodina vzepřít pokryteckému a prohnilému systému. Lawless nejsou ani Public Enemies ani Nedoknutelní. Jsou sví. Přesto inspirativně kráčí vyšlapanou cestičkou svými žánrovými předchůdci. Lawless nemají na to stát se klasikou, na to se tvůrci příliš báli experimentovat, takhle z toho vznikl žánrově čistý film, bez hlubšího přesahu nebo vlivu na svůj žánr. Co ale na tom, hlavně že atributy kvalitní gangsterky jsou splněny - pašovaný alkohol, korupce, oblíbená hračka všech gangsterů - automatický Thomson, hodní-zlí poldové a sympatičtí zločinci, kterým by byl zločin nefandit. Film, o kterém ještě možná něco uslyšíme na přelomu února a března při předávání Oscarů. ()

Carrie_3

Tento typ snímků reprezentující právě "Lawless" nepatří k mým oblíbeným, neboť jsem se mnohokrát při jejich výběru spálila. Pro tentokrát jsem ovšem narazila na světlou výjimku. Příběh je napěchován násilím, které je s dobou, ve které se film odehrává, neodmyslitelně spojeno. Samotný výběr herců je kapitola sama pro sebe. Ústřední trojice bratrů spolu skvěle kontrastovala. Velmi mile mě překvapil výkon Jessicy Chastain, její sex-appeal sálal na míle daleko. A podobně tomu bylo i v případě Toma Hardyho, který svým charismatem a jakou vnitřní temnotou dokáže okouzlit nejednu ženu. Jedinou výtku mám k samotnému konci filmu, ale abych nespoilerovala, nebudu se k němu blíže vyjadřovat. Jen bych osobně uvítala, kdyby film skončil o 5 minut dříve, než tomu tak bylo ve skutečnosti. Nemyslím si, že divák nutně potřebuje vědět, jak vše dopadlo. Možná by nějaké to tajemství mohlo zůstat skryto. ()

Icefist

Syrovost a neústupnost se prolíná celým snímkem a je to tak jednoznačně v pořádku. Nic jiného jsem ani nečekal. Obsazení se také povedlo, hlavně Tom Hardy zaujal. Příběh drží pohromadě a ani zde není moc co vytknout. Kde jsem ale jednoznačně čekal víc, to je hudební složka. Možná že byla chyba v mém vysokém očekávání, ale kvůli tomuto šlo pro mě hodnocení dolů. Nicku, ty umíš líp! 70 % Oblíbená část- scéna po otevřené kapotě náklaďáku ()

pankreminek

Kdybych pominul nic moc scénář, tak je to super prohibiční gangsterka s postavama, jak kdybych si to vysnil, femme fatale Chastain, gangster Oldman, lord kořalka Hardy a chodící definice správnýho záporáka Pearce. Ale kurva proč měla Oldmanova postava ve filmu prostor asi na pět minut? Aspoň že to bylo znamenitejch pět minut. ()

E=mc2

Tento film je viac silný v jednotlivých scénach než ako celok. A sú to naozaj silné a veľmi originálne scény. Je veľmi osobitý čo sa rozprávania príbehu týka. Rozvláčny, pozvolný. No keď sa ide niečo diať, divák o tom vždy dopredu vie, tuší čo považujem za skvelé pre správne vybudovanie napätia. Tom a Jessica sú fantastický a celkovo herecké obsadenie je veľmi príjemné. Záver je hotová idylka až má človek zrazu pocit že nič zlé nespravili, len predávali to ich bohovské čučo. Niekto by mohol vidieť výtku v tom, ako je film rozprávaný. Mne prišiel iný, nekonvenčný. Ale niečo mu chýbalo. Ale nie nejak veľa. Len kúsok . ()

Noviik

Tak tohle je přesně ten typ zážitku, který jsem chtěl z období prohibice mít. Sice tomu chybí kus toho, co přinesl Boardwalk Empire, ale to jsem ani od dvou hodinového filmu nemohl chtít. Tom Hardy všechny své bratry, přátele i nepřátele herecky naprosto zastínil. A to je ve filmu, kde vidíme Garyho Oldmana či Guy Pearce co říct. ()

panMartin

Pecka a určitě dobrá gangsterka, co jsem za poslední dobu viděl. V podstatě se jedná o vcelku jednoduchý a přímočarý příběh, jeho zpracování je ale na hodně vysoké úrovni. Země bez zákona těží z hereckých výkonů, které jsou zde naprosto úžasné a také z perfektní režie. Kromě toho musím zmínit dokonale napsaný scénář, který má pár menších mezer. Tom Hardy je snad nesmrtelnej protože podřízlý krk a 4 kulky do břicha to se dá vyléčit? Z traileru jsem mel dojem, že to bude větší jízda. Tempo je pomalý, sem tam nějaká akce. ()

tomeek

Hezká atmosféra, výprava a podobně, perfektní záporák Guy Pearce a sympatičtí představitelé s chytlavým soundtrackem, ale ani tak to "nebyla žádná hitparáda". Polovinu filmu silný průměr, až ke konci se teda dočkáme něčeho zajímavého. Osobně to na plný počet rozhodně nevidím, protože mi to vážně TAK dobré nepřišlo. U mě je to mezi 3 a 4 hvězdami, ale spíš se přikláním k těm čtyřem už kvůli zpracování, které je dost dobré. PS: V příštím životě chci být Tom Hardy. Zabrumlám si za film 50 slov, o herectví nemluvě a budou mě obsazovat, div se nestrhám! Nechápu. Jo a Tsunami_X dost trefuje hřebíček na hlavičku. ()

sir-dave

Tak nějak podobný zážitek jako s předešlým Hillcoatovým filmem. Tváří se dost reálně ale moc neosloví. Trochu jiná gangsterka založená na skutečném příběhu, kde se nijak zvlášť nestřílí (mimo závěr), ani moc nechlastá (krom toho, že palírna je často vzpomínána), někdo jakoby měl 9 životů a jde poznat, že je to bráno spíše životopisně. Asi to není pro každého. ()

dr.fish

Rodinná sága o ilegálních výrobcích kořalky v době prohibice. Ideály rodinného klanu v gangsterce jsou téma prastaré jak druhohory, ale jen občas se zadaří přijít se zajímavým filmem. A tento se vcelku povedl. Sice je v podstatě o ničem, ale má pár silných momentů připomínajících staré klasiky. Takže komu se klasiky již okoukaly a má chuť na něco čerstvého, možná si smlsne na Lawless. 70% ()

Splasher

Hardy tu mručí podobně jako v Meadowlands a přestože se i tady hodně lidí snaží aby "byl odejit", nedaří se to. Hudba mi místy připomínala Ziony. Pearce bych prohodil s Oldmanem. To by sice bylo předvídatelné, ale pro mě i uvěřitelnější. ()

MJMilan

Takto má vypadat správná gangsterka dle mého gusta. Tři bratři, nejmladší benjamínek dělá problémy a bráchové to žehlí. Průšvih je, že sem tam nejde jen o rozbité koleno, ale o holý život. Když se k tomu přidá alkohol a americká prohibice, nemůže děj dopadnout špatně... ()

Mol

FORREST ONCE SAID: NOTHING COULD KILL US, THAT WE COULD NEVER DIE! Tom Hardy opět exceluje a já toho chlapíka začínám mít upřímně rád. Jeho chraptění a trousení slov, výraz bez hlubokých emocí a kamenná tvář.. to je teda něco. Tvrďák jaký je potřeba do těchto žánrů filmu. Shia mi nevadil, ale ani nenadchnul. Už od podělanejch transformers to s tím klukem jde v mých očích dolů. Sympatickej asi jako rybí tuk, pěti letýmu děcku. Howard? Tak k tomu nic nemám. Jen škoda, že klukům trvalo tak zatraceně dlouho, než dostali tu Rakes svini. Neodpustím si však na závěr, ještě jednou aplaus ve stoje na postavu Forresta a jejího představitele Hardyho. 'CAUSE NO MATTER WHAT THIS WORLD FLUNG AT HIM. HE SEEMED TO BE ABLE TO JUST STAND UP AND KEEP ON GOING!! ()

Radiq

Zklamání č. 1 - Tom Hardy tady měl mnohem méně prostoru, než jsem čekal. Zklamání č. 2 - sice to bylo podle pravdy (a pokud je pravda i to s uříznutým pytlem, tak fajn), ale tím pádem to taky bylo tak trochu zdlouhavy - děj se někdy zbytečně motal, kde neměl... a cely mi to přišlo takovy... jak bych to řek... no prostě jak když skočite do vypuštěnyho rybnika (ať už to znamená cokoliv). Taky Gary Oldman se tam mohl objevit víc, než ve 2 scénách. Ale zato Guy Pearce byl záporák, kteryho by si papež do rámečku nedal. S vytrhaným obočím, ulízlým hárem a bez nějakejch servítek si poradil s každým, kdo se mu připletl do cesty. Teda skoro. Abych to nějak zakončil, tak dobově zpracované hezky a uvěřitelně, děj taky uvěřitelně, ale povidla si kvuli tomu po ksichtě rozmazávat nebudu. ()

URBAN

Je to něco co by se mi mělo líbit, ale nelíbí. Ne že by to bylo špatné to není, ale nesedlo mi to. To se občas stává. ( 11.7.16/MAC ) ()

Doudis19

Senzační, skromný film s pořádnými koulemi a ještě větším srdcem. Vizuální stránka je autenticky špinavá a snad až příliš neupravená a brutální. Hlavní zbraní jsou však postavy. Trio bratrů jakoby opravdu přivedla na svět tatáž matka, ne svou podobou ale pocity, které divák má při pohledu na jejich hádky, úspěchy i bolesti. Gangster Garyho Oldmana je svou razantností zralej na kultovní status, bohužel zbytečnost a zřejmě jen reklamní funkce příliš bije do očí. Naštěstí Guy Pearce oprašuje svou zašlou slávu a jako hlavní záporák je tím pravým "mužem na odstřel". Na pět to přes vší snahu není, ale pocit svěží, upřímné zábavy a několik dokonale natočených scén dají ještě hodně slyšet o Zemy bez zákona. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (více)