Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

RickyFitts

ale ta druhá hvězda je teda hodně upocená (za jízdu ve vlaku)... myslel jsem, že vtip téhle variace na téma šerlok je někde jinde než v slow-motion letících kulkách... srovnání s pirátskými sequely sedí, tuší někdo, proč hráli ty šachy? 2- ()

Pidzey

Dedukce, výbuchy, dialogy, kočkování, hlášky to všechno a něco na víc je druhý Ritchiho Sherlock, ale stačí to na dobrý film? Podle mě ano. Není to sice dobrý jako jednička, jak už to tak bejvá, ale rozhodně to neurazí. Má to solidní scénář kdy postupně vše do sebe jakéms takejs zapadne, slušně natočenou akci (zpomalovačka v lese je fajn, ale hodila by se spíš pro něco z modernější doby) výbornou hudbu. Největšími ozdobami jsou zase Robert s Judem a jejich vzájemné kočkování. K tomu se přidává roztomilá a půvabná Noomi (škoda že málo využitá) a skvěle zahraný Moriarty Jareda Hartuse, jehož dialogy se Sherlokem považuji za úplný vrchol filmu. Moc dobře jsem se bavil, ale i tak bych uvítal více vyšetřování a méně zběsilé tempo. ()

Wardan

Hollywoodský upgrade, kde všechno musí být větší a epičtější. To mi vůbec nevadí, ba naopak. Ale ten scénář je dost tragický. V příběhu bylo eliminováno jakékoli pátrání a vyšetřování a celý děj je jen a pouze běhání z místa na místo. Ovšem Guy Ritchie mě teda nezklamal. Servíruje skoro dokonalý vizuál a skvělé zpomalovačky ve skvostných akčních sekvencích. Scéna v lese je pro mě absolutně geniální. Taktéž herci jsou vynikající, jak hlavní duo, tak Noomi Rapace a naprosto výborný Jared Harris. Jediná škoda je tedy opravdu scénář, který to prostě neuvěřitělně táhne dolů takovým způsobem, že nad tři hvězdy jít nemůžu. Doufám, že si trojku Guy napíše sám. ()

Košoun

Oproti prvnímu filmu hodně velký skluz. Respektive nemám rád pokračování, které se jen vezou na úspěchu svého předchůdce. První Sherlock s Downeym byl originální, představil slavného detektiva trochu jinak, než jsme ho všichni znali. Dvojka to už jen opakuje, případ je nudný, děj plyne sakra pomalu i přes zběsilý střih a poletování hrdinů z místa na místo.... Prostě průměr a pro mě naprosto zbytečné pokračování, které má za účel už jen využít jednou vymyšlení pro vydělání ještě více penízků. Případnou trojku už si nechám 100% ujít... ()

Rehooo

Scény a hlášky byly parádní. Celkově mi ale přišel děj nějaký chaotický. Možná kdybych se na to nekoukal v buse :-) ()

rusty09

Tak nějak klasickej průměrnej film s tímhle hercem. Downey mi nijak nesedí jak v Sherlockovi tak v Iron manovi. Těžko říct, jestli by to hodnocení jinej herec zvedl. ()

Bozvav

Artur Conan Doyle by je za toto dílo rozhodně nepochválil, nicméně mně se to fakt líbilo. Pravda je, že je to dosti překombinované, dlouhé, příliš akční a je zde spousta nelogických nesrovnalostí. na stranu druhou herecký koncert hlavních protagonistů, vtipný scénář a výborná muzika ony nesrovnalosti zcela převáží. už se nemohu dočkat dalšího dílu. Je naprosto nutné se oprostit od původní předlohy ()

TheHofi

Je to sice o trochu slabší než první díl ale pořád je to výborný film se skvělým hereckým obsazením, hudbou, příběhem a humorem. ()

jasanka

Prvni hodina byla super, pak to ale slo rapidne dolu. Neuskodilo by, kdyby byl film kratsi. Takto mel hodne hluchych mist. Taky me hodne rozcilovaly zpomalene zabery. ()

inachisio

Podle mě je tento film jedním z nejlépe zpracovaných snímků o Sherlocku Holmesovi a filmů podle knížky. Výborně obsazený s ještě lepším scénářem a poutavě utvořenou zápletkou. Dříve mi vadilo, že si Holmes není skoro vůbec podobný, nemá ani orlí nos a není ani vysoký, ale je tak skvěle zahraný, že mu odpustím všechno. Mimořádně skvěle je obsazený Watson, který svými skvělými hláškami, rozhodným jednáním a inteligencí pomohl udělat z tohoto filmu vynikající počin. Poutavé jsou i akční scény, které jsou mnohem propracovanější a koukatelnější, než všechny od Marvelu. Jediné, co vytknu je vztah Holmese se ženami, který z něj místo galantnígo angličana, jak je tomu v knížce, dělá buranského křupana, ale na druhou stranu tak tvoří nezapomenutelné vtipné momenty: H: "Madam, to je vynikající ježčí guláš. Nepamatuji se, že bych kdy jedl lepší." W: "Řekněte mi, kdy jste naposledy jedl ježčí guláš?" H: "Říkám, že si to nepamatuji!" W: "Možná jste to potlačil!" H: "Já na rozdíl od vás, nepotlačuji vůbec nic." W: "Hehehe, naprosto normální!" H: "Taková nezdvořilost vůči dámě, která nás pozvala do svého stanu a pohostila ježkem!" W: "Říká ten, kdo vyhazuje ženy z vlaku!" ()

Azurovydrak

Citelný pokles oproti jedničce, který kladu za vinu zejména překombinovanosti scénáře. Děj byl často až moc urychlený, matoucí. Identita ani motivace některých postav nebyla občas vůbec vysvětlena. Začátek nabíhá v podobném duchu, jak předchozí film skončil, což bylo fajn. Střed pohříchu slabší, ale konec zase slušný, především mne zaujaly povedené slow-motiony (les, vodopád) a nápaditá scéna, kde si profesor Moriarty prozpěvuje operu, zatímco se za ním houpe polomrtvý Holmes. Co mě ale velmi zklamalo byl způsob, jakým se film zbavil Irene - moc brzké a hlavně úplně zbytečné zabití zajímavé postavy mi připomnělo druhého Kingsmana, se kterým tento film celkově vykazuje spoustu podobných znaků. Cikánská věštkyně, která Irene "nahradila", byla nezajímavá a spíš mě rušila. Kouká se na to hezky, ale ta údernost jedničky už je pryč. 65% ()

Darkslayer

Malo to niekoľko zaujúmavých vychytávok a zopárkrát som sa aj pobavil (chcene nechcene), ale oproti jednotke sa to snáži byť ešte viac "cool" (a vadilo mi to už o dost viac ako pri prvom diely ). Dejovo je to úplne nezvládnuté. Prvá polovica filmu je značne nezaújémavá a jednotlivé scény sú dejovo previazané len minimálne. Druhá polovica filmu je len o trochu hutnejšia. 30 minút po premietaní si z príbehu vybavujem akurát Holmes vs. Moriarty. Klinec do rakvy udreli prísediaci, ktorí sa zjavne prišli do sály navečerať a porozprávať. ()

Wolvie

Nezávadná blbinka.Tedy v podstatě to samé,čím byl první díl,jen maličko výbušnější,velkolepější a méně dravé. ()

hEROic

Naprostá spokojenost, takhle jsem se nenasmál už hodně dlouho :) S předlohou už to nemá věru moc co dočinění, ale to je mi popravdě úplně jedno... Rob vládne! Já jeho charisma a herectví prostě miluju a opět ho posouvám výš ve své topce :) A Guy ten opět předvedl, že patří do absolutní režijní špičky... Možná zbytečně moc rychlých záběrů a prostřihů, ale to mi nemůže zabránit dát pět hvězd. Navíc ta hudba :) 85% ()

char_t

Kozáci jsou všichni od přírody akrobati. No dobře, no. Watson je hospodský rváč. Co? Sherlock předvídá budoucnost a bojuje Kung-Fu, a ve volných chvílích se maskuje za křeslo. WTF? Být to akční komedie o bezejmenném hrdinovi, dal bych minimálně o jednu víc, ale takhle to prostě nešlo. Takhle zprzněnou legendu, s překroucenou historií a technologiemi o století dřív než v reálu, s tím prostě nad průměr jít nemůžu. PS: Text distributora je totální blábol, který psal někdo, kdo film neviděl ani z dálky. ()

Rokle

Poměrně dlouho jsem zvažoval, zda se vydat na druhý díl Sherlocka Holmese do kina. Nakonec rozhodla nedávná rekonstrukce našeho místního kina, která s sebou přinesla digitální zvuk a obraz. Vzhledem k mému postoji ohledně první části bych se neobtěžoval zajet do multiplexu, kam se obvykle kvůli novinkám "stěhuju". A první minuty pokračování geniálního detektiva neustále se převlékajícího do různých šatů (včetně dámských) mi ukazovaly, že jsem měl raději zůstat doma. Dvojka se "rozjíždí" ve stejném duchu... z jedničky přebírá to neustálé žvatlání o ničem, divák je ztracen a nechápe (jak už psal kOCOUR, tvář Noomi Rapace odpovídá pocitům, které jsem měl já - tak nějak je jedno, co a proč se právě děje). A tomu všemu dává korunu samotný Sherlock, jehož žárlivost vůči Watsonovi je otravná... z mých slov čiší samá negace a přitom dávám 3*... no, je to jednoduché. Po příjezdu do Paříže se najednou příběh stáčí do temnějších kulis. Není to už jen pouhé chvástání, ukazování ramen, ale určitý celistvý žánrový oblouk začíná fungovat. Není to velkolepé, ale ty zpomalovačky už mi tak nevadily a začínají dávat smysl. Dokonce jsem při hlášce jednoho záporáka ("It is unfair") vyloudil i pořádný úsměv, což mi na začátku přišlo jako hodně sci-fi záležitost. Někdy stačí k relativní spokojenosti málo :) ()

owwidius

Presne suhlasim s tym co POMO pise. Vsetko je to super: vizualne paraaada, zaujimave locations, postavy su super, cele je to akcne a rychle, ale kua cely film mi bolo uplne jedno, co sa najblizsie bude diat. Scena za scenou ubiehala, ale vobec mi nenapadlo tesit sa/bat sa, ze 'co asi bude na zaver'. Moriarty na zaciatku vyzera ako slusny padouch, ale potom je taky nijaky... Neviem cim to je, ale presne taky isty pocit som mal z jednotky. Skoda skoda, Guy Ritchie ma fakt skvely styl, ale u oboch jeho Holmes-ov to nejak na mna nefunguje. [#8/2012, kino#3] ()

Pitaya

Vtipné, zábavné, akční, ani na sekundu nenudí, prostě famózní. Řekla bych, že je to důstojné pokračování jedničky, ne-li lepší. Downey Jr. je pro mě Pan herec a zaslouží si poklonu. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011