Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Filmwoman

Napínavé, vylepšené efekty, ale je to jen pozměněný 1. díl. Moc nového nepředvedli a po čase budu těžko rozeznávat co patřilo do prvního a co do druhého dílu. ()

Hermez

Ale jo, na 4**** to za mě je. Krásné pokoukání v Guyově stylu. Je jasné, že v tomto moderním podání se nedalo čekat takové drama, že se neodvážíte mrknout.. A pokud ten fakt přijmete, a užijete si film jako jednu jízdu skvělých střihů, záběrů, efektů, hezké atmosféry a nadneseného humoru ve vypjatých situacích, nešlápnete rozhodně vedle. ()

DHDV

Čekal jsem to lepší, Sherlock už není tou inteligentní postavou ale spíše jen loutkou, která má vydělat spoustu peněz. Bez nápadu, bez vtipu, bez dobrodružného náboje prvního dílu. Moriarty je hodně slabý záporák. Jediný, kdo byl celého film snesitelný byl J.Law. Takže druhý díl je jen velká splácanina, která donutila Roberta D. hrát něco, co možná ani tak moc nemohl zahrát... Než vidět znovu tohle, raději si pustím znovu první díl. ()

Heroine

Začnu asi výčtem toho, co se mi tam nelíbilo. Je toho dost málo takže to půjde rychle. Především, na můj vkus zůstane v tomhle filmu za Holmesem až příliš mrtvých těl. Trochu pacifističtější přístup bych rozhodně uvítala, a to i v té střední pasáži, která působí tak trochu jako předváděčka zbraní. A potom ještě, aby byl pro mne film úplně dokonalý, by si mohla McAdamsová odpustit i tu chvilku na začátku, jednoznačně je film bez ní lepší. Ale co se mi líbilo, je hudba, kamera, zápletka, humor, a samozřejmě Downey-Law-Fry kombinace. Nová ženská hrdinka vůbec není špatná, ale Noomi Rapace tedy krasavice opravdu není. Naštěstí o to tady ani nešlo. Guye Ritchieho pořád považuji za výborného režiséra, a speciálně jeho "co se dělo mezitím" scény miluju. Film mne bavil, a klidně si po čase zopáknu. ()

hazaba

Můj první film, při kterém jsem pletla :-) a vůbec to nevadilo. Příběh je prostinký, záběry se neustále opakují jen v trochu jiných variacích, profesor Moriarty není až tak démonický, postava větškyně je v podstatě k ničemu. Jen dialogy mezi Watsonem a Holmes mají stále vtip a Hans Zimmer taky nezklamal. ()

J. T. Kirk

Řekl bych, že to bylo stejně dobré, jako první díl. Tedy alespoň jsem nenašel nic, kvůli čemu by měla být Hra stínů horší. Určitě byla Hra stínů zábavnější a komedii bych snad i zařadil mezi žánry. Oba dva hlavní hrdinové byly skvělý, stejně jako v prvním díle. Stejně jako v prvním díle se zde ukázala krásná Rachel McAdams, jenom je škoda, že tak krátce. Naštěstí ji pak zastoupila sexy Noomi Rapace. Jared Harris záporáka hrát umí (David Robert Jones - Fringe). Naštěstí jsem viděl ve 2D s titulkama, takže jsem si to mohl maximálně užít. ()

Brousitch

"Nechci nijak rozebírat kvality tohoto snímku, sám jsem hrál ve čtvrtém Batmanovi, každopádně sequely jsou jedny z mála filmů, které skutečně vydělávají peníze, ať jsou dobré či ne, a pomáhají tak financovat menší snímky." - George Clooney ()

Pr4d3d

Directed by Michael Bay... Nechce se mi vůbec věřit, že tohle vypustil můj oblíbenec. Hodina a půl ubíjející nudy a rozvleklého děje, který občas ztrácí na důležitosti a člověk se radši věnuje Sherlockovým převlekům. Jenže ani ten nedokáže se svým věrným přítelem utáhnout celý film sám, i když se snaží. Naomi Repace je tu jen aby se tu někdo s ústřední dvojicí objevil na plátně. Film je postavení na soupeření Holmese s Moriartym, které mě ani na chvíli nezaujalo. Moriarty je nezajímavý, nevýrazný a hlavně na měl není vůbec vidět jeho genialita, nebo to, že by měl být Holmesův úhlavní nepřítel. Naštěstí závěr filmu už diváka dokáže probudit a alespoň poslední půlhodinka bude bavit. Na rozdíl od výborné jedničky, která měla spoustu nových nápadů a nenudila, je její pokračování jen nudná slabota. Guy by si měl vzít k ruce tvůrce televizního Sherlocka, jestli bude dělat pokračování, jinak to snad ani nemůže dopadnou dobře. Stěží za 3*. ()

rekkky

Snímek bez širšího konceptu, zaměřený jen a pouze na audiovizuální stránku, digitální vychytávky a bojové techniky ala Jackie Chan. Blockbuster, který mě vůbec nezaujal ačkoliv jsem se těšil, protože Ritchie natočil v minulosti skvosty. V tomto případě se nechal strhnout poptávkou přizpůsobenou nároky současného pop-cornového diváka. Do sequelu se mu podařilo zařadit neskutečné množství patosů, obalených na oko cool dialogy, ale ve výsledku jen imituje předlohu Sherlocka Holmese (Robert Downey Jr.) a vytvořil z něho akčního hrdinu, inspirovaného postavami akčních filmů, pocházejících z 80. let. Hodně hluchých míst také nahrává k nízkému hodnocení. ()

Luk Skywalker

Ne že by to bylo něco nového ve světě filmu, ale já jsem se nenudil a nechal se unášet příběhem s historickými nesmysly (např.: kde vzaly samopaly či lehké kulomety?, existovaly jen ty na kolech, které se zde také vyskytují) a závěrem, kde z Holmese udělali pana Nesmrtelného. Oproti předešlému filmu přibyly předpovědi průběhu rvaček a zpomalené akční záběry, kdy velká akční scéna v lese byla zpomalena tak, že jsem se při "přepínání" postav ztratil v té akci. Ztvárnění Holmese jako pološíleného mi přišlo vcelku logické vzhledem k Doylově sklonu k spiritismu (i když už všechny knihy o Sherlockovi v té době byly napsány). Takže v celku dobrý film - dobře zahráno a dobře natočeno. ()

fr3ak

Slabší jak jednička a jen díky technické stránce kterou si Ritchie opět pohlídal hodnotím, tak jak hodnotím. Příběh se až moc zkratkovitě přesouvá z místa na místo a Moriarty mi tam přijde až trestuhodně nevyužitý. Po prvním díle, který mě velmi překvapil velké zklamání. ()

Kopi1

Dobrý film, efekty, kostýmy, občas i sranda, ale už to hraničí s velkou akčností, že film připomíná spíž Smrtonosnou past než detektivku. I když tam jsou samozřejmě detektivní momenty, tak nejsou tak převratné jako v prvním díle a už to ztrácí svoje kouzlo. Spousta akčních scén mi tam přišla spíš jenom na okrasu a velkolepost filmu, než na smysluplný děj. ()

sadlokan

S Holmesovo přítelkyní tedy zatočili sakra nenápadně.A nevim jestli si Ritchie v případný trojce ještě vystačí s převleky a´la Pink panter a se rvačkama zpomalenejma jak pád při sjezdu na Hahnekammu.A Moriarty je teda opravdu "charizmatickej". ()

figliar

Na tento film som sa tešil už od náznaku pokračovania v prvom diely. A ako aj jednotka, druhý diel nesklamal. Akčné, prehnané hollywoodske efekty, komický dej, výborný herci. Skrátka film ako má byť. Film má určite potenciál na pokračovanie a ak bude aj tretí diel, tak si aj ten s chuťou pozriem. ()

Bejbinka

V žánrovém pojmenování mi chybí "komedie"...dost jsem se totiž při sledování chechtala. V porovnání s prvním dílem mi tento přišel slabší hlavně co se týče děje, jako takového, ale po efektové stránce ho podle mého předčil. Opět super výkon Downeyho Jr., kterého můžu stále víc a víc. ()

Rockerman

Po přečtení těch vlažných recenzí jsem měl trochu strach jít do toho. Mé obavy však byly zbytečné, protože volné pokračování "akčního" Sherlocka je jen o malinko horší, než jednička. Samozřejmě chybí tu už ten moment překvapení, že Holmes není konzervativní a šedivý pán, ale téměř akční hrdina, který se neváhá pustit i do pěstního souboje. Přesto mu zůstala úžásná pozorovací schopnost a mistrovská dedukce. Co mi trochu vadí, jsou některé divné dialogy a také pár fórků, které však nejsou vůbec vtipné, ale naopak dost trapné. Jinak je to zase výživná podívaná, se skvělými triky, účelnými flashbacky a zpomalenými záběry. Potěšila mě také účast jisté "Romky "(zde), alias Lisbeth (Millénium), alias Noomi Rapace (v reálu). Velmi dobře jsem se pobavil a hodnotím tedy 4 *= 80%. ()

Wargoo

O niečo slabšie ako jednotka... Absolútny víťaz tu ale u mňa ostáva Harrisov dokonalý Moriarty, ktorý mohol na plátne pobudnúť kľudne o pár minút dlhšie. Vizuálu filmu nieje čo vytknúť, skôr by som ubral tých slovných potýčok a venoval sa aj ostatným charakterom. Narcistický prístup Downeyho Jr. sa hodí viac k Iron Manovi, tu by nezaškodilo trošku ubrať... Inak celkom solídne pokračovanie, ale milé prekvapenie Jednotky sa nekoná, predsa len, tá bola premakanejšia, a aj plánovanie Sherlockovho útoku bolo milou novinkou (pre mňa však všeobecne spomalené efekty stále lahôdka) ! Duel s Moriartym absolútne nezvládnutý, všetok ten obdiv, rešpekt, nenávisť - celé si to zaslúžilo dôstojnešie vyústenie ! Škoda... Moriartymu by som doprial vlastný film :) Niečo menej než jednotka, 4**** 74,012% ()

mala_kea

Hollywoodský spektákl. Pěkně se na to dívá, herci hrají dobře a efektů tam je, že je jeden nestíhá počítat. Akce adekvátní. Jenže o tom Sherlock Homes není. Pro takovou podívanou mohli zvolit adekvátní příběh a nekazit tak něco, co přitom lze udělat znovu, moderně a zajímavě, přitom s úctou k předloze. Toto je jen a jen plytká šou, což je škoda a tajně skrytá variace na Nepřítele před branami ve mě utváří dojem, že Ritchie si snad neumí šlapat po svých. ()

Evander

Slátanina všeho možného, bez náznaku alespoň trochu konzistentního příběhu. Sherlock zde kombinuje "dovednosti" MacGyvera a Chucka Norrise, což filmu též nikterak nepřidává. Ve výsledku slabé 2*, přece jen jsem to dokázal dokoukat do konce. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011