Reklama

Reklama

Pan doktor a jeho zvířátka

  • USA Doctor Dolittle (více)

Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se proti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního"člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (17)

Tiiso 

všechny recenze uživatele

Úsměvná fantasy myšlenka převedená do reálného života. Herecký výkon hlavní mužské role byl příjemný a bylo to také jedna z malá věcí, která vyčnívala nad průměr. Jinak příběh sám probíhá v klasickém vzorci, dobro se snaží zvítězit nad zlem. Triky se zvířaty jsou ucházející. Film mě svým podáním nedokázal natolik zaujmout abych ho mohl výše ohodnotit. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Film, z něhož sice nepoznáte, že během natáčení s napjatým rozpočtem, nesnesitelným Harrisonem a nezvládnutelnými zvířaty šlo o nervy i o život (nejbizarnější je příhoda s důstojníkem SAS, který plánoval smést štáb z povrchu zemského odpálením přehrady), ale stejná pohoda jako z jiných megalomanských muzikálů z něj také nesálá. 65% ()

Reklama

MrCreosote 

všechny recenze uživatele

Rex Harrison je klasicky dobrý v mluvených pasážích, ale jeho napůl recitace-napůl zpěv je pro mě věc těžko stravitelná. Celková unylost spojená s infantilností a nesoudržným dějem dělá Doktora Dolittla naprostou zhůvěřilost, vedle které jsem zpětně docenil i neméně stupidní, ovšem řemeslně solidně provedené Za zvuků hudby. ()

danecek24

všechny recenze uživatele

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Attenborough + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Rex Harrison, Nejlepší hudba - Leslie Bricusse, Nejlepší filmová píseň - "Talk To the Animals" - Hudba a text Leslie Bricusse ()

farfalla 

všechny recenze uživatele

Film je inspirovaný třemi knihami Hugha Loftinga - ´The Story of Doctor Dolittle´, ´The Voyages of Doctor Dolittle´ a ´Doctor Dolittle´s Circus´. Zprvu se mi příběh zdal příliš dětinský, ale pak jsem si zvykla na jeho styl a jsou tam opravdu povedené scény. Scénář se dotkne takových témat, jako jsou láska ke zvířatům, vegetariánství, láska zvířat k lidem. Uprostřed filmu je intermezzo, přestávka jakou dělávali v 60. letech v britských hudebních filmech, které se díky písním příliš natáhly. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (24)

  • Rex Harrison byl v jedné scéně s ovcemi postříkán repelentem proti hmyzu. Ovcím se však pach natolik zalíbil, že herci začaly močit na nohy. (Terva)
  • Vesničku Puddley on the Marsh našli filmaři v Anglii u zmíněného Castle Combe. Pak už se v exteriérech točily jen záběry Ostrova Mořská Hvězdice, pro něž byla vybrána pláž Marigot Bay u St.Lucie. Na vše ostatní stačila studia společnosti Fox. (Epistemolog)

Reklama

Reklama