Pan doktor a jeho zvířátka

• USA Doctor Dolittle (více)

Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se proti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního"člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Tiiso

Úsměvná fantasy myšlenka převedená do reálného života. Herecký výkon hlavní mužské role byl příjemný a bylo to také jedna z malá věcí, která vyčnívala nad průměr. Jinak příběh sám probíhá v klasickém vzorci, dobro se snaží zvítězit nad zlem. Triky se zvířaty jsou ucházející. Film mě svým podáním nedokázal natolik zaujmout abych ho mohl výše ohodnotit. ()

Matty

Film, z něhož sice nepoznáte, že během natáčení s napjatým rozpočtem, nesnesitelným Harrisonem a nezvládnutelnými zvířaty šlo o nervy i o život (nejbizarnější je příhoda s důstojníkem SAS, který plánoval smést štáb z povrchu zemského odpálením přehrady), ale stejná pohoda jako z jiných megalomanských muzikálů z něj také nesálá. 65% ()

MrCreosote

Rex Harrison je klasicky dobrý v mluvených pasážích, ale jeho napůl recitace-napůl zpěv je pro mě věc těžko stravitelná. Celková unylost spojená s infantilností a nesoudržným dějem dělá Doktora Dolittla naprostou zhůvěřilost, vedle které jsem zpětně docenil i neméně stupidní, ovšem řemeslně solidně provedené Za zvuků hudby. ()

danecek24

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Attenborough + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Rex Harrison, Nejlepší hudba - Leslie Bricusse, Nejlepší filmová píseň - "Talk To the Animals" - Hudba a text Leslie Bricusse ()

farfalla

Film je inspirovaný třemi knihami Hugha Loftinga - ´The Story of Doctor Dolittle´, ´The Voyages of Doctor Dolittle´ a ´Doctor Dolittle´s Circus´. Zprvu se mi příběh zdal příliš dětinský, ale pak jsem si zvykla na jeho styl a jsou tam opravdu povedené scény. Scénář se dotkne takových témat, jako jsou láska ke zvířatům, vegetariánství, láska zvířat k lidem. Uprostřed filmu je intermezzo, přestávka jakou dělávali v 60. letech v britských hudebních filmech, které se díky písním příliš natáhly. ()

• Rex Harrison byl v jedné scéně s ovcemi postříkán repelentem proti hmyzu. Ovcím se však pach natolik zalíbil, že herci začaly močit na nohy. (Terva)
  • Vesničku Puddley on the Marsh našli filmaři v Anglii u zmíněného Castle Combe. Pak už se v exteriérech točily jen záběry Ostrova Mořská Hvězdice, pro něž byla vybrána pláž Marigot Bay u St.Lucie. Na vše ostatní stačila studia společnosti Fox. (Epistemolog)