Reklama

Reklama

Pan doktor a jeho zvířátka

  • USA Doctor Dolittle (více)
Trailer 2

VOD (1)

Spolumajitel soukromé nemocnice, lékař John Dolittle s úžasem zjistí, že se mu vrátila schopnost z dětství, opět rozumí zvířecířeči. Záhy se seznámí sřadou zvířecích tvorů i s jejich problémy, a stane se proti své vůli věhlasným zvěrolékařem, vyhledávaným zvířaty domácími i divokými. Nová "praxe" mu však způsobí vážné komplikace v práci i v rodině. Díky malé dcerce Maye však nakonec pochopí, že se musí smířit se skutečností a přijmout sebe samotného jako "zvláštního"člověka: vyléčí tygra Jacoba, který chtěl spáchat sebevraždu a stane se konečně správných otcem, manželem i lékařem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

farfalla 

všechny recenze uživatele

Film je inspirovaný třemi knihami Hugha Loftinga - ´The Story of Doctor Dolittle´, ´The Voyages of Doctor Dolittle´ a ´Doctor Dolittle´s Circus´. Zprvu se mi příběh zdal příliš dětinský, ale pak jsem si zvykla na jeho styl a jsou tam opravdu povedené scény. Scénář se dotkne takových témat, jako jsou láska ke zvířatům, vegetariánství, láska zvířat k lidem. Uprostřed filmu je intermezzo, přestávka jakou dělávali v 60. letech v britských hudebních filmech, které se díky písním příliš natáhly. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Film, z něhož sice nepoznáte, že během natáčení s napjatým rozpočtem, nesnesitelným Harrisonem a nezvládnutelnými zvířaty šlo o nervy i o život (nejbizarnější je příhoda s důstojníkem SAS, který plánoval smést štáb z povrchu zemského odpálením přehrady), ale stejná pohoda jako z jiných megalomanských muzikálů z něj také nesálá. 65% ()

Reklama

Tiiso 

všechny recenze uživatele

Úsměvná fantasy myšlenka převedená do reálného života. Herecký výkon hlavní mužské role byl příjemný a bylo to také jedna z malá věcí, která vyčnívala nad průměr. Jinak příběh sám probíhá v klasickém vzorci, dobro se snaží zvítězit nad zlem. Triky se zvířaty jsou ucházející. Film mě svým podáním nedokázal natolik zaujmout abych ho mohl výše ohodnotit. ()

danecek24

všechny recenze uživatele

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Attenborough + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Rex Harrison, Nejlepší hudba - Leslie Bricusse, Nejlepší filmová píseň - "Talk To the Animals" - Hudba a text Leslie Bricusse ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem viděl novou verzi s Eddie Murphym, která mě nijak nestrhla a od originálu jsem čekal něco podobného. Proto mě překvapilo už žánrové rozpětí. Film se odehrává v 19. století, čili je trošku historický, jako v muzikálech je v něm spousta písniček, díky spoustě zvířátek je to spíše dětský film a v druhé půlce se mění na klasický dobrodružňák s cestou na moři a ostrovem plným domorodců. A je to kouzelný film, je tu spousta srandy, plejáda zvířat, které nemluví na rozdíl od remaku lidskou řečí, ale naopak doktor mluví po jejich :). Rex Harrison je tu sympaťák, dobře ho doplňují i všichni ostatní, včetně malé roličky Richarda Attenborougha jako nadšeného cirkusáka a je to fantastická dvouhlavá lama :). Jediná spojená výtka je k těm písničkám, které jsou velice průměrné, Rex Harrison opravdu zpívat neumí a tak recituje a písničky natahují film až k 2,5 hodinám. PS: K oceněním. Talk To Animals jsou naprosto (pod)průměrná odrecitovaná písnička a Oskar je naprosto nepochopitelný. Oskar za efekty je taky zvláštní - kromě dvouhlavé lamy a samozřejmě spousty zvířat se tu objeví nijak povedená obří můra a obří hlemýžď a to je vše. Inu ne každý rok byl posvícením. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (26)

  • Ve filmu vedle 13 skladeb nezbylo místo na další dvě. a to "Where Are The Words?" a "Something In Your Smile", napsané speciálně pro film. Objevily se na soundtracku a druhá z nich, i když bez zpěvu, zazní v úvodních titulcích. (Epistemolog)
  • Původně byly zvažování režiséři John Huston, Vincente Minneli či William Wyler. Hustona odmítl producent, Minneli byl vyškrtnut ze seznamu pro svou konvenčnost a Wylerovi zlomila vaz jeho vášeň v točení opakovaných záběrů, což s ohledem na rozpočet snímku nepřicházelo v úvahu. (Epistemolog)
  • Vesničku Puddley on the Marsh našli filmaři v Anglii u zmíněného Castle Combe. Pak už se v exteriérech točily jen záběry Ostrova Mořská Hvězdice, pro něž byla vybrána pláž Marigot Bay u St.Lucie. Na vše ostatní stačila studia společnosti Fox. (Epistemolog)

Související novinky

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)

Zemřel Richard Attenborough

Zemřel Richard Attenborough

25.08.2014

Devadesátka je požehnaný věk a právě v tolika letech nás opustil významný herec a režisér Richard Attenborough. Rodák z britského hrabství Cambridge se mohl chlubit titulem lord, mnohem víc respektu… (více)

Reklama

Reklama