Pan doktor a jeho zvířátka

Doctor Dolittle

• slovenský

Doktor Jajbolí

• slovenský

Doktor Dolittle

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Muzikál

USA, 1967, 152 min

• MrCreosote

Rex Harrison je klasicky dobrý v mluvených pasážích, ale jeho napůl recitace-napůl zpěv je pro mě věc těžko stravitelná. Celková unylost spojená s infantilností a nesoudržným dějem dělá Doktora Dolittla naprostou zhůvěřilost, vedle které jsem zpětně docenil i neméně stupidní, ovšem řemeslně solidně provedené Za zvuků hudby.(18.2.2013)

Jedná se o původní filmový muzikál s hudbou Leslie Briccuse. Skvělá výprava, efekty a písně ( jeden ze dvou Oscarů pro film za "Talk to the Animals" jako nejlepší píseň roku 1968). Film však znamnal obrovský komerční propadák pro 20th Century Fox a praktický konec nadějně se rozvíjající filmové kariéry Rexe Harrisona . Ovšem !!! - obsah filmu uvedený zde na stránce ČSFD v záhlaví je obsahem jiného filmu (s jiným Johnem Doolittlem). Žádná dcerka Maya zde nevystupuje, Dr. Doolittle žádnou "rodinu" nemá (pokud k ní nepočítáme jeho zvířata, s nimiž rozmlouvá), je zde pouze jeho nejlepší přítel Matthew (A. Newley). A není zde ani žádný tygr Jacob (další úlet "distributora"), pouze obří růžový mořský hlemýžď. Chybička se vloudila ...(14.1.2017)

• danecek24

25. Zlatý Glóbus za rok 1967 - cena (1) - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Richard Attenborough + nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Rex Harrison, Nejlepší hudba - Leslie Bricusse, Nejlepší filmová píseň - "Talk To the Animals" - Hudba a text Leslie Bricusse(8.1.2009)

Film je inspirovaný třemi knihami Hugha Loftinga - ´The Story of Doctor Dolittle´, ´The Voyages of Doctor Dolittle´ a ´Doctor Dolittle´s Circus´. Zprvu se mi příběh zdal příliš dětinský, ale pak jsem si zvykla na jeho styl a jsou tam opravdu povedené scény. Scénář se dotkne takových témat, jako jsou láska ke zvířatům, vegetariánství, láska zvířat k lidem. Uprostřed filmu je intermezzo, přestávka jakou dělávali v 60. letech v britských hudebních filmech, které se díky písním příliš natáhly.(7.6.2014)

• Tiiso

Úsměvná fantasy myšlenka převedená do reálného života. Herecký výkon hlavní mužské role byl příjemný a bylo to také jedna z malá věcí, která vyčnívala nad průměr. Jinak příběh sám probíhá v klasickém vzorci, dobro se snaží zvítězit nad zlem. Triky se zvířaty jsou ucházející. Film mě svým podáním nedokázal natolik zaujmout abych ho mohl výše ohodnotit.(22.12.2009)

• Rex Harrison

• - Doktor John Doolitle je dílem Hugha Loftinga, jenž ho vyslal do světa v roce 1920 a napsal o něm 12 knih. Našim čtenářům však může být známý jako doktor Bolíto, což není nic jiného než převyprávěné příběhy Doolitla ruským autorem Kornějem Ivanovičem Čukovským. (Epistemolog)

• - Rex Harrison byl v jedné scéně s ovcemi postříkán repelentem proti hmyzu. Ovcím se však pach natolik zalíbil, že herci začaly močit na nohy. (Terva)

• - Jedna z koz přehryzala provaz, kterým byla přivázána a než byla chycena, stačila sežrat část scénáře. (Terva)