Wally Winthropová zná detailně historický milostný příběh Wallis Simpsonové s králem Edwardem a často situace ve svém životě srovnává s životem Wallis Simpsonové. Wally je vdaná za uznávaného lékaře Williama Winthropa, kterého všichni obdivují, a Wally poslouchá, jaké má štěstí, že má takového manžela. Jenže Wally není šťastná, ráda by otěhotněla, což se nedaří, a navíc zjistila, že William o děti nestojí. William je téměř pořád v nemocnici, Wally zakázal pracovat a ona ho podezřívá z nevěry. Tuto osamělost snáší Wally jen díky úniku do svých představ a ztotožňováním se s Wallis Simpsonovou, kvůli které se král Edward VIII. vzdal trůnu. Když je na Manhattanu vystavena sbírka věcí krále Edwarda a jeho velké lásky Wallis, začne tam Wally trávit hodně času a o to více utíká ve své mysli k Wallis a Edwardovi. Wally si všimne Evgeni, který na výstavě pracuje jako ochranka, a nejprve ji stále napomíná kvůli tomu, že se všeho dotýká. Jak Evgeni začne Wally pozorovat, stává se mu bližší a Wally se cítí s Evgenim velmi dobře. Wally prožívá zájem Evgeniho natolik intenzivně, že vidí v jejich vzájemné náklonnosti právě příběh Edwarda s Wallis... (TV Prima)

Kaka

Vrcholně romantické. Už z prvních záběrů nelze nepoznat, že to točila žena. Je to emocionální, tklivé a procítěné. Velmi osobní. Melodramatický propletenec dvou časových rovin je zajímavý, osobitě zpracovaný včetně závěrečného jemného prolnutí a uvědomění si. Možná moc snové a mimo realitu (obrazově však neskutečně opulentní), ale mám takový pocit, že přesně takhle to Madonna chtěla natočit. Nadčasově, ikonicky. Vždyť přece tyhle příběhy nikdy nezevšední. ()

NinadeL

Pocitový film staví na nápadu prolínání dvou osudů. A jen tak mimochodem se dozvídáme i něco navíc ze životopisu Wallis a Eduarda. Nikoli náhodou Madonna rozvíjela kvality Abbie Cornish, které v ní rozpoznala už Jane Campion v Jasné hvězdě, dalším nevšedním melodramatu z nedávné minulosti. Ten nápad W.E. je jednoduše okouzlující. A samozřejmě inspirativní. Jedno z poselství tohoto filmu by mohlo být i o tom, jak si nenechat vzít své sny (a nenechat sebou manipulovat). Plus jsou také kostýmy, tak autentické jak jen mohly být a Madonnino Masterpiece, které se k doznívání konce velmi hodilo. Nemám námitek a ráda budu téma W.E. dále prozkoumávat. ()

hellstruck

Madonna se obvykle se*re do věcí, o kterých nemá ani páru (zpěv, herectví), ale režisérské křeslo je pro ni kupodivu jako dělané. Příběh o skandální lásce mezi vdanou Američankou a budoucím králem, jenž kdysi šokovala nejen Anglii, ale i celý svět zasahuje do přítomnosti a života Wally, která sdílí podobný osud. To, jak osobně Wally v dnešním New Yorku prožívala život Wallis mi nápadně připomínalo Elle s'appelait Sarah, ovšem Madonna to vzala spíše z umělečtější stránky. Ale pod tím vším cigaretovým oparem, sklenkami Martini, elegancí a krásnými interiéry se skrývá poutavý a citlivě podaný příběh plný smysluplných dialogů, který mne nenudil ani minutu. Nakonec musím vyzdvihnout výkon Abbie Cornish, zahrála to skvěle..A mimochodem to, že má někdo problém s Madonnou samotnou je jeho věc, ale prosila bych objektivnější hodnocení, film si takové podcenění vážně nezaslouží. ()

Malarkey

Madonna je sice slušná zpěvačka, ale režisérského křesílka se přeci jen neměla dotýkat. Tento film není dobrý. Je to takovej romantickej mišing se špatným střihem a divnou kamerou. Celé ty dvě hodiny jsem nevěděl, co se ve filmu vlastně děje. Jenom jsem zaregistroval, že jinak dobří herci tu hrají takový nezáživný postavy, které se zrovna milují, ale láska je jim zapovězena. Hotová romantická tragedie. ()

Hild

Na tento film jsem byla docela zvědavá, ale vlastně by mi nic neuteklo. Celé mi to přišlo jako sled docela nudných scén se špatnou kamerou a hlavně naprosto bez emocí. Není zde scéna, ve které bych objevila alespoň jednu jakoukoliv emoci. Film je úplně prázdný a to si myslím, že při tomto zajímavém příběhu, je docela umění. Jakoby to točil někdo bez špetky nadšení, bez nějaké vášně. O hereckých výkonech se taky nemá cenu zmiňovat. Prostě pokud tento film vynecháte, vůbec o nic nepřijdete. ()

• Původně měl být film do kin uveden už 9. prosince. Nakonec však byla premiéra odložena na 3. únor 2012. Důvodem bylo vystoupení Madonny na Americkém Super Bowlu dva dny po uvedení filmu do kin, což byla velká propagace. (Patw)