Reklama

Reklama

Madonnino romantické drama se točí kolem dvou podivných vztahů. První románek vzniká mezi králem Edwardem VIII. a rozvedenou Američankou paní Wallis Simpsonovou, zatímco protagonisty druhého jsou vdaná dáma a ruský člen tělesné gardy. Když vezmeme v úvahu okolnosti, můžeme předem tušit, že ani jeden z obou vztahů nebude bezproblémový. (AMC Czech)

(více)

Videa (18)

Trailer

Recenze (61)

Patw 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spolery: Vůbec tomu není co vytknout. Děj je skvěle prostříhaný. Herci jsou všichni dost příjemní. Nechápal jsem tu poslední scénu v parku, jak jí novodobá W předala ty rukavice (když to byla jen její představa). Ale ani to použití té modernější hudby v té "staré" době mi nevadilo. Skvěle se to tam hodilo. Film má jen jednu velkou chybu - Madonnu. Kdyby to nerežírovala Madonna, vsadím se, že ten film je v kinech v TOP10 návštěvnosti. Miluji tu scénu staré W jak tančí umírajícímu E. Soundtrack je perfektní i s třešničkou na dortu - s Madonniným "Masterpiece". ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Film rozhodně stojí za shlédnutí a i když u mě zrovna nesplnil všechna má očekávání, tak něco na tom filmu kouzelné je. Mluvím teď o hercích a soundtracku. Hudba je vážně na tom filmu to nejlepší, vážně moc se mi líbil kontrast staré hudby s novou dobou. Příběh je už trochu slabší, ale koukat se na to dá a navíc titulky s úžasnou písní Masterpiece od Madonny. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Najlepšie príbehy píše sám život, keď to je navyše doprevádzané výbornými hereckými výkonmi a krásnou klasickou hudbou vznikne z toho pútavý film ... teda v prípade, že sa dokážete oprostiť od predsudkov, že to natočila kontroverzná Madonna. Nápad nenatočiť klasický „based on true story“, ale film skombinovať s prelínaním prítomnosti a minulosti oceňujem. Posledná polhodina je síce priveľmi naťahovaná a zbytočne dovysvetľujúca každý a jeden detail, a svižnejší strih by jej určite neuškodil. Inak však veľmi príjemné a vôbec nie zbytočne strávené dve hodiny. Jediná škoda, že film ma emočne nedokázal až tak zasiahnuť, ako sa o to celý čas snažil. (možno keby som detailnejšie oboznámený s príbehom, o ktorom film pojednáva) CELKOVO: 4* ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,KTO JE W.E.?" ,,WALLIS A EDWARD PREDSA." __ V hodnotení budem benevolentný. To, čo ma lákalo na sledovanie tohto filmu, ktorého obsah som len zbežne tušil nebolo meno režisérky, ako skôr oceňovaný soundtrack oceňovaného, hoci ešte menej známeho a zatiaľ nedoceneného skladateľa, ktorého tvorbu rád vyhľadávam. Pokiaľ by som mal v prvom rade zhodnotiť hudbu, možno napísať, že na samostatné počúvanie je vďačnejším zážitkom než pri dopĺňaní jednotlivých scén, kde buďto príjemne vyčnieva, alebo je výrazne priehladná. Omnoho pozoruhodnejšia bola v tomto prípade strihová zložka filmu, ktorá ho až na prvú štvrť hodinku - počas ktorej sa divák trocha matne oboznamuje s dejom - pôsobí veľmi prehľadným dojmom, hoci by som podotkol, že sa ňou vykrýva istá plytkosť rozprávania, nakoľko viac menej duplicitne sledujeme identický príbeh zo súčasnosti s drobnými odtieňmi a ,,pozitívnejším" záverom. A napokon, čo si budeme vravieť, film je zameraný na ženské publikum a v globálnom hľadisku môže zaujať divákov zaujímajúcich sa o súkromné udalosti britskej kráľovskej rodine letmo predostreté v oceňovanej ,,Kráľovej reči". Zrejme som nezachytil hlbší zmysel pátrania hrdinky v súčasnosti, avšak výsledok vyslovene nezavrhujem aj keď znovu ho nepotrebujem vidieť. To sa mi stáva aj u iných, priemerne hodnotených filmoch. (355. hodnotenie, 49. komentár k filmu) ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Prvních asi 10 minut vypadalo, že bude našlápnuto na pěkný historicky romantický snímek. Madonna by se ale spíš měla věnovat tomu, co jí jde nejlépe. Režie, potažmo scénář, je totiž prapodivně poskládaný z dvou podobných životních příběhů. Ani rádoby citové vypětí a emotivní okamžiky tady nefungují a pouto bohužel funguje pouze mezi dvěma hlavními představitelkami. Hudba byla vybrána skvěle, škoda, že tak dobře není zpracován celý snímek. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (12)

  • Název W.E měl být původně pouze pracovním přízviskem. (Patw)

Související novinky

Biografie Madonny byla zrušena

Biografie Madonny byla zrušena

25.01.2023

Životopisný snímek o slavné 64leté zpěvačce Madonně od studia Universal Pictures byl zrušen. Zástupci studia ani tvůrci se k záležitosti nevyjádřili a momentálně to tedy vypadá, že se s projektem… (více)

Madonninu biografii natočí… Madonna

Madonninu biografii natočí… Madonna

16.09.2020

Častou výtkou biografických snímků je, že si jejich tvůrci brali až příliš velkou kreativní volnost, co se týče osobních záležitostí daných osob. To ovšem nehrozí v následujícím hudebním filmu o… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Reklama

Reklama