Reklama

Reklama

Madonnino romantické drama se točí kolem dvou podivných vztahů. První románek vzniká mezi králem Edwardem VIII. a rozvedenou Američankou paní Wallis Simpsonovou, zatímco protagonisty druhého jsou vdaná dáma a ruský člen tělesné gardy. Když vezmeme v úvahu okolnosti, můžeme předem tušit, že ani jeden z obou vztahů nebude bezproblémový. (AMC Czech)

(více)

Videa (18)

Trailer

Recenze (61)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Vrcholně romantické. Už z prvních záběrů nelze nepoznat, že to točila žena. Je to emocionální, tklivé a procítěné. Velmi osobní. Melodramatický propletenec dvou časových rovin je zajímavý, osobitě zpracovaný včetně závěrečného jemného prolnutí a uvědomění si. Možná moc snové a mimo realitu (obrazově však neskutečně opulentní), ale mám takový pocit, že přesně takhle to Madonna chtěla natočit. Nadčasově, ikonicky. Vždyť přece tyhle příběhy nikdy nezevšední. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Pocitový film staví na nápadu prolínání dvou osudů. A jen tak mimochodem se dozvídáme i něco navíc ze životopisu Wallis a Eduarda. Nikoli náhodou Madonna rozvíjela kvality Abbie Cornish, které v ní rozpoznala už Jane Campion v Jasné hvězdě, dalším nevšedním melodramatu z nedávné minulosti. Ten nápad W.E. je jednoduše okouzlující. A samozřejmě inspirativní. Jedno z poselství tohoto filmu by mohlo být i o tom, jak si nenechat vzít své sny (a nenechat sebou manipulovat). Plus jsou také kostýmy, tak autentické jak jen mohly být a Madonnino Masterpiece, které se k doznívání konce velmi hodilo. Nemám námitek a ráda budu téma W.E. dále prozkoumávat. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Madonna je sice slušná zpěvačka, ale režisérského křesílka se přeci jen neměla dotýkat. Tento film není dobrý. Je to takovej romantickej mišing se špatným střihem a divnou kamerou. Celé ty dvě hodiny jsem nevěděl, co se ve filmu vlastně děje. Jenom jsem zaregistroval, že jinak dobří herci tu hrají takový nezáživný postavy, které se zrovna milují, ale láska je jim zapovězena. Hotová romantická tragedie. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Madonna se obvykle se*re do věcí, o kterých nemá ani páru (zpěv, herectví), ale režisérské křeslo je pro ni kupodivu jako dělané. Příběh o skandální lásce mezi vdanou Američankou a budoucím králem, jenž kdysi šokovala nejen Anglii, ale i celý svět zasahuje do přítomnosti a života Wally, která sdílí podobný osud. To, jak osobně Wally v dnešním New Yorku prožívala život Wallis mi nápadně připomínalo Elle s'appelait Sarah, ovšem Madonna to vzala spíše z umělečtější stránky. Ale pod tím vším cigaretovým oparem, sklenkami Martini, elegancí a krásnými interiéry se skrývá poutavý a citlivě podaný příběh plný smysluplných dialogů, který mne nenudil ani minutu. Nakonec musím vyzdvihnout výkon Abbie Cornish, zahrála to skvěle..A mimochodem to, že má někdo problém s Madonnou samotnou je jeho věc, ale prosila bych objektivnější hodnocení, film si takové podcenění vážně nezaslouží. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem byla docela zvědavá, ale vlastně by mi nic neuteklo. Celé mi to přišlo jako sled docela nudných scén se špatnou kamerou a hlavně naprosto bez emocí. Není zde scéna, ve které bych objevila alespoň jednu jakoukoliv emoci. Film je úplně prázdný a to si myslím, že při tomto zajímavém příběhu, je docela umění. Jakoby to točil někdo bez špetky nadšení, bez nějaké vášně. O hereckých výkonech se taky nemá cenu zmiňovat. Prostě pokud tento film vynecháte, vůbec o nic nepřijdete. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení Madonnina druhého filmu začalo v červenci 2010 v Londýně. Poslední klapka padla 17. září 2010 v newyorkském Central Parku. Premiéra pak proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách za účasti Madonny. (mihran)

Související novinky

Madonninu biografii natočí… Madonna

Madonninu biografii natočí… Madonna

16.09.2020

Častou výtkou biografických snímků je, že si jejich tvůrci brali až příliš velkou kreativní volnost, co se týče osobních záležitostí daných osob. To ovšem nehrozí v následujícím hudebním filmu o…

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým…

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se…

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro…

Reklama

Reklama