Eugenia „Skeeter“ Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti – ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí – i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění. (oficiální text distributora)

blackJag

Důležité a záslužné téma, natočené okatě vypočítavým stylem. Spousta scén je dobrých, výpravu má film úžasnou, stejně jako obsazení, proč jsou ale střetové situace hroceny do afektovaných póz vážně nechápu. Film nezatracuji, na plácnutí rasistických a xenofobních nálad přes prsty je vždy příhodná doba, chtělo to ale být v přístupu k doslovnosti trochu citlivější a neřešit vše okázalou narací. 65% ()

vyfuk

Na tomhle filmu nebylo téměř nic co by se mi nelíbilo. Divím se, že není mezi TOP 300 nejoblíbenějších. Mám rád nové filmy, které se stanou úspěšnými. Otroctví byla blbost a tento film ukazuje otroctví v domácnosti a tu utlačovanost. Tenhle film je nádherný, upřímý, pravdivý. Mám ho rád. ()

Kacounek

Příběh móóóc pěkný, ale po americku pohádkově černobílý nejen v obsahu, chvílemi patetický. Krom matky Skeeter (která se "zmoudřela") byli všichni běloši v podstatě černí a černoši zase bílí. Znám spoustu hloupých rasistů, kteří jsou po jiné stránce v pořádku. Tady byly všechny ty rasistky fifleny a káčy, které zasloužily pár facek už za svou marnou existenci. Co se kostýmů týče, nejsem si jistá, zda se koncem padesátých let nosily vlasy, jako měla Skeeter...Nicméně byl to filmový zážitek! ()

Ravi

Lidská práva jsou pro Ameriku stále tíživá otázka, jak je vidět z tohoto snímku. Příběh se odehrává na venkově v dobách, kdy sdílet záchod s barevným sluhou bylo stále ještě sprosté slovo a v lidech zakořeněný odstup vyplouval často až na povrch. Jistě každého diváka potěší, že film ukazuje nečernobílý svět, na obou stranách se najdou dobří lidé i shnilá jablka. Jestli hledáte skvělé drama o lidských vztazích a ne nějakou levnou náhražku telenovely, určitě se podívejte. Je třeba rozlišovat mezi laciným a kvalitním, toto je podle mě kvalita. 95% = 5/5 ()

Killda

Krásný film o statečnosti postavit se proti společnosti. Úžasný retro styl, krásná hudba a velmi dobré herecké výkony. ()

Bagr_007

Spolu s Moneyball to nejlepší, z oscarovek 2012. Co se černošského tématu týče, tak to široko daleko nemá konkurenci. Mám fakt rád tyhle životní feel-good příběhy. 90 % ()

Autogram

Ženský svet so ženskými problémami, ale zároveň kruto rasistickými aj v 60-tych rokoch minulého storočia. Rieši sa varenie, deti, dobré paničky, zlé paničky a hlavne záchody. Ako náplň telenovely by to šlo a tak je film najkratšia a najlepšia telenovela, čo som postrehol, len tej naivity sa mohlo ubrať a pridať niečo viac zo skutočného života. Emma s brčkavými vlasmi je kus, nemal som pochopenie pre ich narovnávanie. –––– Starám sa o biele deti. To je moja práca. ()

Kurikmoon

Perfektný film na danú tému. Herci presvedčivý,parádny. A príbeh, ktorý netlačil nijako extra na pílu a svojou originálnou cestou odkrýval dej. Niektoré charaktery by ste našli i vo svojom okolí stačí zmeniť slovko rasizmus za iné. Ale The Help je hlavne o ťažkej dobe, kde mnohí "dôležitý" ľudia zneuživali danú situáciu a tlačili svoju "výnimočnosť" do popredia. A je to i film, ktorý potlačí človeka k tomu, aby sa zamyslel nad tým, koľkým ľuďom taký či iný pokrivený systém vyhovoval a koľkí aj keď videli aký je pokrivený, mlčali a nechávali vyniknúť "elity". A za to, že netlačil do zbytočných násilností dávam plný počet. ()

JančiBači

Silný ženský film o predsudkoch, rasizme a povyšenosti. Film o bielych a čiernych..Film čiernobiely. Pre mňa veľmi silný filmový zážitok s výbornými hereckými výkonmi.Neraz som bol velmi dojatý a zaleskli sa mi oči. Emma Stone, Bryce Dallas Howard a Jessica Chastain sú nastupujúca herecká elita. Viola Davis už svoje kvality neraz ukázala a Octavia Spencer ? Ak tá ženská nedostane oscara tak to bude na Oscaroch najväčšia nespravodlivosť.Už len za ten jej pohlad musí dostat minimálne nomináciu !!! Inak je film nominovaný na 5 Zlatých Glóbusov ( Davis, Spencer, Chastain, film a pieseň ) ()

Almásy

klasický americký tearjerker. silný film, o silných ženách. presne tak to mám rád. a chcem vidieť violu davis ako si berie oscara a jessicu chastain v hlavnej úlohe. ()

Lenulinka

Nemám slov. Bála jsem se stopáže, ale nemůžu v žádném případě říct, že bych se jen chviličku nudila. Co to cítím, že by Oscary? Tipuji dva. ()

dinsdale

Navzdory tématu tam kromě Bryce Dallas Howard bylo podezřele mnoho hodných lidiček, a ano, je to takové prvoplánové téma na sbírání cen, ale stejně mě to jako silně liberálního člověka rozčílilo a zasáhlo a myslím, že takových filmů nemůže být nikdy dost, aby se lidé opakovaně zamýšleli nad absurditami jakýchkoli společenských dělících linií a jak dobře se vlastně máme. Aniž jsem si uvědomila, že je to ona, zaujala mě Jessica Chastain. ()

jamalka

Opravdu milé překvapení- příjemně strávené 2 hodinky, které uběhly ani nevím jak. Takhle nějak by měla vypadat kvalitní tragikomedie, 100% spokojenost. ()

TroiMae

Je něco napínavějšího, než naslouchat někomu, koho se nikdy nikdo neptal? Je něco odvážnějšího, než vyprávět o tom, o čem jste nikdy nevyprávěli… o sobě? Je pravda, že téma rasismu je zde vyleštěné jako stříbrné příbory a můžete tak film kritizovat jako (rasisticky) stereotypní, nebo naopak za lehkovážný (o sexuálním násilí, které černé služky zažívaly, nic nepadne). Ale případná hollywoodská plochost filmu oproti duchu knihy je vynahrazena silou hereček. I díky nim vás příběh rozesměje i rozpláče. A i když je jeho svět černobílý, připomíná, že takový mnozí chtěli a dodnes chtějí… oddělené záchody pro bílé a černé, pro muže a pro ženy, pro „normální“ a pro teplé… A černobílé reálně také bylo, že jen ti první psali o těch druhých… a léčí je svými „čaji“, zatímco druzí jim občas „upečou dort“ ;-). Ale ty první vyléčí spíše kniha, kterou otevřou a její příběh jim jako bomba vmete do tváře jejich pokrytectví pečlivě skryté pod salátovou mísu, že propuknou v křik uprostřed noci v manželské posteli. Film se jmenuje „pomoc“ a je to doufám varování – když si myslíme, že zneužíváme druhé, protože nemohou mluvit, někdo jim může pomoci získat jejich hlas zpět. Pokud jste soudní, zahlédnete ve filmu trochu barev – že i služka si umí rýpnout, nebo že jižanská paní v domácnosti si také nemůže moc vybírat, protože i pro ni platí společenský řád. Pokud ho nebude plnit (a nestane se pokryteckou hloupou vdanou stepfordskou paničkou), bude označena za nemocnou kandidátku psychiatrické léčby. Ponižování služek jako levné pracovní síly je možná jen zrcadlem ponižování jejich paní společností jako levné rodící síly. Takže se spíš bojím černobílých pohledů na tenhle film. ()

DeathTheKid

Všechny nominace zasloužené a minimálně 2 by si zasloužily proměnit. Kostýmy na jedničku, retro se vyvedlo perfektně a herci, tedy spíš herečky, to vzaly se svými výkony dost z ostra. Dílo blizoučké k dokonalosti po filmařské stránce a naštěstí je jeho součástí i dobře podaný zajímavý příběh. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

lofa

Neuvěřitelně silný a poutavý příběh poukazující a otevřeně hovořící o vztazích služek a paní domácích ve městě Jackson v Mississippi. Je dobře, že se i tento druh filmů sem tam natočí. Film dokáže mnohokrát dojmout až k slzám, ale na druhou stranu i rozesmát. Perfektní jsou scény, kdy si Hilly pochutnává na koláči a její matka se začne smíchy za břicho popadat, když se dozví, že její dcera snědla hovno své služky...nebo když Hilly čte v posteli již vytištěnou knihu a v ní narazí právě na tuto pasáž a pak dostane obrovský záchvat vzteku :-) Určitě má film velké ambinace na Oskara. ()

Sir-Filip

Kdo by to byl řekl, že film, ve kterém nehraje muž významnou roli může být tak dobrý? (s výjimkou zapřísáhlých feministek?) Já tedy rozhodně ne, zvláště pokud si vzpomenu, jak málo skvělých filmů existuje pouze s mužskými herci! (ty jsou ale válečné)! Opravdu jsem se na něj nechtěl dívat a má chuť shlédnout tento snímeček se ještě více snížila poté, co mé oko vidělo katastrofální Děti moje . Avšak možná právě i proto se mi "The Help" velice líbil! Mám velkou slabost pro historii a děj se odehrává v 60. - 70. letech na americkém Jihu! Pro mě skvělá kulisa, velmi příjemně strávené odpoledne a nelituji žádné minuty, kterou jsem filmu věnoval, na rozdíl od toho braku s Clooneym. Rovněž bych chtěl říci, jsem viděl všechny favority na letošního oscara a jestli tohle nebude soška za nejlepší počin loňského roku, tak už vážně nevím, kdo v té akademii sedí. Faktem je, že "The help" je minimálně o dvě třídy lepší, zajímavější a zábavnější, než všechno ostatní, co jsem měl možnost vidět. (snad s výjimkou "Iron lady") Přece jenom úplné dokonalosti ale ždibíček chyběl, 4,4!!! "ENJOY IT!!!" ()

Berenise

Doterez to neviem definovať presne, ale NIEČO tomu filmu chýbalo..... pri odchode z kina som mala hrozne nepríjemný a tiesnivý pocit. Inak herecké výkony luxusné. ()

01.01.2012

Best of 2011 dle vybraných uživatelů