Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Bez zbytečně nafouklejch pánbíčkovskejch keců (kterých nabízí scénář požehnaně moc)si přiznejme, že Kazatel je naprosto průměrný komentář jednoho "zachráněného", který se dal z Boží vůle na onu mimořádnou cestu pomoci bližním. Sám o sobě námět založený na skutečné události dal tolik šancí udělat něco výjimečného. O to víc i Butler, který ale jako by se v roli "svatého" trápil s nepochopitelným citem pro cokoliv. Za zmínku 50% tak stojí jen hudba, nádherné exteriéry Afriky a autentický závěr s titulky, který ukazuje pravého Sama a znovu si zaklejme: "sakra ten borec je fyzicky naprosto odlišný od butlerovského typu hlavního hrdiny" (H)aaalelůja.. ()

ivan_drago

Tak frajera jednou potopí do vany a najednou chce konat dobro po celém světě.... Nesmysl... Utahaná sektářsko-křesťanská agitka o napraveném kriminálníkovi, který se rozhodl stavět... postavil kostel a sirotčinec a tak.... Nezastírám, že pomohl hodně dětem, ale to hrozné téma z toho ještě dobrý film nedělá... A to, že de darovat krev po tejdnu co skončil s drogami je taky dobrý sci-fi... ()

Johnny.ARN

Filmy podľa skutočnej udalosti majú vždy niečo do seba. Keď je ten príbeh dostatočne zaujímavý aby upútal verejnosť, potom ho treba sfilmovať. Tak tomu bolo aj teraz. Pomáhať deťom v Afrike je jedna vec, ale nájsť Boha, to sa nie vždy a nie každému podarí. Butler sa úlohy polepšeného a kajúceho sa motorkára zhostil perfektne. Drsný a zároveň jemne citovo labilný. Výprava bola taká aká bola. Čo už len v tej savane mohli pekného ukázať. Dej pekne graduje, má aj zlomový bod a to je asi tak všetko. Citlivejšie povahy to možno chytí za srdce. 3 z 5 ()

viperDavid

Kam nedosáhne bůh, tam šéfuje kalašnikov. Asi tak by se celý snímek dal shrnout do jedné věty. Jako správný ateista nemusím ty boží keci, ale je vidět, že amíci tomu hodně věří a věří tomu natolik, že staví kostely v bohem zapomenuté země, kde děti umlátí palicí své matky, jen aby přežili. Tady bůh nestačí, sem se musí s kalašnikovem 3* ()

Mrkvič

Feťáci, pánbíčkářství a nějaký africký kmeny, kterým musíme pomáhat, aby nás jednou mohly všechny převálcovat. Z tohohle filmu od začátku nekoukalo nic dobrýho. K osobě Sama Childerse mám jistým způsobem respekt, ale pořád je to pro mě pošahanej amík, co je blbej až na půdu, ale aspoň se dokázal zmagořit pro (pro někoho) dobrou věc. Knižní předloha je asi dost rozsáhlá, protože bylo dost znát, že je toho na diváka valeno poměrně dost a ve často zhuštěné podobě. Ale za ten děj, Butlera a Childrse stojí za to se na film podívat. ()

elanius

(44/2012, BluRay720p) / Celkom priemerná záležitosť kde scéna za scénou ubieha a nič čo by extra stálo za reč sa nevyskytne. Samotný námet je OK, táto téma má vždy čo ponúknuť. Bohužiaľ spracovanie je rutinné, prešpikované množstvom "klasických" ohraných zápletiek. (6/10) ()

marvan

S tímhle Forsterovým filmem mají problém především ti, kteří čekali od filmu jednoznačnou interpretaci rozporuplné postavy Chelderse. Forster nic takového nenabízí, nechává vyvstávat otázky, ale odpovědět si na ně musí každý sám. Úplně mimo mi přijde vytýkat mu patos. Pokud ho tady snad najdete, pak jako součást jednoduchého duševního ustrojení hrdiny, nikoli jako podpásový atak tvůrce vůči divákovi. Ostatně Forster má za sebou řadu respektovaných artových filmů a poslení bondovskou jízdu, které se vyznačují kultivovaným a promyšleným stylem. I kdyby Forster chtěl, není schopen padnout na úplné dno, protože se to z principu příčí jeho tvůrčí metodě. A přesně ten vyvážený styl jsem našel i tady. Tvůrcům se podařilo propojit životopisná fakta a požadavky dramaturgie, aniž by film zahltily přebytečnými postavami a motivy. A pokud jste nenašli klíč k jednání hlavní postavy, není to problém tvůrce, ale jenom problém váš. ()

Bobik9

Velmi silný skutečný příběh, který nemůže nechat nikoho chladným. Proto nechápu tak nízké hodnocení. Kazatel Kalašnikov je sice skutečné debilní označení české distribuce, ale přesto, když se člověk přemůže a pustí si to, tak musí být "spokojený" (s filmem, né s tím, čím je inspirován). Gerard Butler si u mě udělal jeden obrovský plus, že do toho šel. Jako hlavní role i jako producent. Marc Forster udělal znovu skvělý film, jehož jedinou slabinou je asi 20ti munutová pasáže před závěrem, která už je trošku zbytečná a zdlouhavá. Jinak je to kvalitativně srovnatelné s Hotelem Rwanda. ()

lennyd

Sam Childers (Gerard Buttler), motorkář a drsný chlapík, který pro ránu nejde nikdy daleko. Stále jede v alkoholu, a leckdy i v něčem tvrdším - dokud jej jeho manželka Lynn nepřinutí navštívit kázání. Zde Sam Childers nalezne svoji cestu k Bohu, a rozhodne se zasvětit zbytek života v pomáhání druhým - a to tam, kde je to potřeba nejvíce. V občanskou válkou zmítaném Sudánu, kde vojenská organizace LRA terorizuje obyvatele najde Sam Childers útěchu v budování útulků a neutuchajícím boji za lepší život místních dětí ... Podle komentářů jsem se docela těšil, Childersův život si o životopisný film říkal. Takže námět bychom měli výborný, na tom nic pokazit nešlo. Vizuální zpracování - hlavně africké části, včetně všech akčních scén je taktéž na jedničku. S hereckým obsazením je to už o chlup horší - film je víceméně one man show, a tu Gerard Butler zvládl, bohužel z ostatních herců (děti nepočítám) už mne nezaujal vůbec nikdo (ani nejlepší kamarád, ani milující manželka, nic). Co mne ale vyloženě zklamalo byla režie / střih, přišlo mi, že snad půl filmu chybělo. Hlavně v první půlce těch vystřižených míst mi přišlo až nějak moc, takže vlastně ani moc nechápu proč u Sama Childerse došlo k tomu obratu z ničemy na téměř svatého. Stejně tak závěr je taky trochu neurčitej. Takže dávám 3*, a víc ani ťuk. Hallelujah.. ()

PiLgRiM

Téměř plný počet. S očekáváním ( podle komentářů a asi i podle hodnocení ) nějaké náboženské agitace, využívající "based on true story" jako lákadlo jsem díky bohu dostal krásný životopisný film, kde je onen motiv náboženství řešen jen povrchně z důvodu zachování autenticity. Ještě že to dostal Forster. ()

Diego

Pro mě zatím největší zklamání roku, ten film sponzoroval Vatikán, right? Gerardovi nevěříte ani jednu proměnu a že se za film změní jeho osobnost snad pětkrát. Nefunguje filosofická stránka filmu, ani emoční, neustále se dívate na to, jak najdete pár děti, zastřelíte pár černochu a za chvíli další skupinku děti, prostě je sbíráte jak pokémony, kdyby tam byl nicolas cage s flaškou v ruce, dal bych o hvězdu více. ()

Trustme

Praví hrdinové nejsou ve filmech... Jen díky filmu se dozvídáme o jejich skutcích a existenci. S těmi filmovými hrdiny mají ti reální jedno společné - Zlo nikdy nepřemůžou, jen ho na nějaký čas zastaví. ()

Brain-D

Velmi hřejivý životopisný film. O tom, že existuje někdo kdo má srdce. Tento člověk byl sice odpadlík, ale místo víry otevřel své srdce a s tím málem co má pomáhá dětem v africe. Jeho způsoby jsou sice drsnější, ale jak jinak jít proti organizaci, která znásilňuje, vraždí a bůh ví co dělá africkým dětem. Chudáci dávají a boháči škudlí. ()

JohnSmith

Sam Childers o sobě sám říká, že je buran a jeho chování to po celou dobu jen potvrzuje. Životopisný příběh maniaka, feťáka a násilníka, který se shlédl v Bohu a začal zachraňovat děti v Súdánu. To jak si užíval africké kázání s kalašnikovem v ruce svědčí spíš o tom, že se mu to líbilo víc než něco jiného. Americký náboženský fanatismus je pak hrůzu nahánějící a odpovídá inteligenci Američanů. Nicméně Butler je více méně sympatický a podává slušný výkon. ()

Sany33

Neviem či iba ja mám taký pocit, ale ja tomuto príbehu neverím, že je podľa skutočných udalostí. Jednoducho z feťáka a človeka čo by bol schopný zabiť sa nemôže stať ovečka božia, ktorá sa snaží bojovať za práva iných. Keby tam nebol začiatok a trocha sa radšej rozšíril koniec film by určite zaútočil na * ocenenie, ale keďže to tak nieje ide len o priemerný film s dobrým príbehom ktorý bol odfláknutý a nedotiahnutý do veľkého finále. Ale pri filmoch podľa skutočnej udalosti sme na konci zvyknutý na titulky, ktoré nám hovoria o osudoch skutočných ľudí ktorý si ten daný príbeh prežili na vlastnej koži a presne pre nich dávam 62%. ()

VanTom

Zajisté neobyčejný člověk, tenhle kazatel, film o jeho osudech bohužel už tak zajímavý není. Snaží se totiž pospojovat značně nekompatibilní materiál: až komicky přímočaré vykreslení nebezpečného hrubiána, který se po jedné návštěvě kostela změní v pobožného otce od rodiny a který týden po vyslechnutí kázání nezištně vyrazí do Súdánu pomáhat (což samozřejmě JE obdivuhodné); akční momenty přepadení a boje proti útlaku, působící až jako "africký Rambo"; a apelující zachycení otřesných podmínek života dětí v Africe. To jediné se opravdu podařilo, protože ta marnost, frustrace a deziluze, kdy přes veškeré úsilí přichází vaše snaha vniveč a nic se nemění, silně zapůsobily; zbytek zůstává takový divný a nekonzistentní. ()

Ceres

Jen za ty závěrečné titulky, jinak to byl strašně, ale strašně špatně udělaný film. Jen nechápu ostatní, jak si stěžují na strašnou nudu a stejně tomu prásknout hodnocení jako kráva. ()

blackJag

Marc Forster se musel zbláznit… Do boha (uff). Jinak není možné (nemá-li hluboko do kapsy), aby režisér PLESU PŘÍŠER a LOVCE DRAKŮ natočil takovou pro-křesťanskou břečku. Situace v Africe je pro mě nepochopitelná věc, mířící až k přesvědčení, že jiné, než koloniální časy na ta krvežíznivé hovada neplatí, ale jestli je pro mě něco ještě méně příjemné, než utírat si prdel smirkovým papírem v africké buši, je to americké žvatlání o bohu. Jako by neexistoval jiný způsob, jak se obrátit k dobrým hodnotám, morálce a soucitu, než následovat pochybný kult, v jehož jméně bylo napácháno zla a masakrů, že by to člověk nespočítal. Navíc uděláno takovým tendenčně naivním způsobem, bez jakýchkoliv náznaků sebereflexe… Ne že se Marc Forster musel zbláznit, on SE zbláznil! 30% ()

noiseaux

Jak se z dobrého úmyslu stane posedlost, která vede ke stejnému násilí a nenávisti, od níž se chtěl kazatel oprostit. Tentokrát však pro dobrou věc. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)