• MartinezZ

Zaručený recept, jak si zkazit Štědrý večer: Pusťte si nějakou novou, českou, moderně pojatou pohádku. ~~~ Neuvěřitelná slátanina, kterou od odpadu držel jen Bartoška, snaha Dejdara a záměrně přeháněný herecký um Vojty Dyka (kterého jako osobnost i s jeho kapelou nemám ani trochu rád - ale hrát holt umí, proti tomu ani nepípnu). Všichni ostatní byli zřejmě komparz nebo ochotníci (či žáci prvních ročníků DAMU, FAMU a dalších případných múzických umění). Film měl sice "JEN" 90 minut, mě ale přišel snad čtyřhodinový. Nudný, neúměrně protahovaný, napěchovaný zbytečnými postavami. Na to, že to byla hlavní štědrovečerní pohádka, vyznívalo všechno neuvěřitelně levně. Herci, prostředí, "efekty" (snad jen ta přeměna kočky byla pěkná), scénář, atd., atd... Ve chvíli propojení pohádky se současností jsem chtěl vstát od stolu a odejít, ale od štědrovečerní večeře se nevstává a to jediné mě donutilo "tu věc" dokoukat do konce. Celou tu dobu jsem se ale nezajímal o osud loutkáře, princezny, královského páru, prince ani kuchtíka, natož o nějakou Šafránkovou na motokoštěti nebo malého spratko-hňupa ([SPOILER]Je jedno, žes' je udal, hlavně, že jsi je na přicházející nebezpečí šel varovat, to z tebe dělá dobrého člověka. Hňupe.[/SPOILER]). Jediné, co jsem si stále opakoval, bylo jen "už skonči, už skonči, už skonči, sakra už skonči" a to bych skutečně asi u pohádky neměl. ~~~ Jedinou kloudnou pohádkou za posledních X let (ne-li století), je tak snad jen Anděl páně, jinak nic. Nothing. Nada. Doufám tak jen, že nový ředitel ČT tohle mrhání penězi a časem zatrhne a tvůrci takovýchto pohádkových zrůdností si už minimálně u ČT ani neškrtnou. Než TOHLE, to raději obrázky zasněžených hor a krajiny s melodiemi koled. ~ Hodnocení: Tfuj tajxl aka 0,5*(25.12.2011)

Já teda nevim, školy nemám...... ale proč tu na to všichni tak strašně plivete? Viděli jste někdo ty předešlé "českotelevizní štědrovečerní" pohádky jako např. Tři životy nebo Kouzla králů? Já ano a když to srovnám s Micimutrem (byť se mi název a jméno kouzelnice zdá sebevíc stupidní), tak chtě nechtě musím právě té naší kočičí matce zatleskat ve stoje - bráno v porovnáním s těmi ostatními novodobými štědrovečerními pohádkami pochopitelně. Mělo to do určité míry originální děj a nápad? Mělo. (Kdo tady zbrojí proti prolnutí do přítomnosti - co mají pořád tvůrci pohádek dokola vymýšlet, aby se neopakovali. Je potřeba to trochu zmodernizovat.) Mělo to fešáckého prince - neprince? Mělo. Dokonce jsem se konečně i dočkala toho, že se v pohádce zpívalo a zpíval to sám představitel role - a že je Vojta skvělý zpěvák. Zasmála jsem se, hodně se mi líbil Pepe alias Martin Dejdar (ta role mu skvěle sedla). A neváhám to náležitě ocenit.... Je jasné, že v porovnání s klasikou jako S čerty nejsou žerty či jinými pohádkami by tohle neuspělo... Ale konečně jsem u nové české pohádky nemusela skřípět zuby, škubat si vlasy a zoufat nad umírající českou kinematografií - jako tomu bylo např. při Třech srdcích.(5.2.2012)

• Honzíno

Docela brutální zmatek. Pohádkový svět je hodně lacině a taky uměle vykreslen. Spousta scén, motivů a posloupností vůbec nedává smysl. Nebýt občas vtipných (klasicky českopohádkovských) vsuvek a charismatického Bartošky, šel bych snad ještě níž.(27.12.2012)

Marika Šoposká je hezká a sympatická princezna. Jinak pěkná pohádka, která vybočuje z řady divných, rádoby moderních, českých pohádek tím, že je normální. Příjemně normální.(24.12.2011)

• jenik71

Micimutr u mě rozhodně nezabodovala. Trapné, nezáživné, nudné a ještě k tomu ten dementní název. Takovou ubohost dávat na Vánoce jako hlavní večerní pohádku, to je naprostý zločin. Raději se 10x za sebou podívám na všechny klasické sváteční pohádky, než na tenhle paskvil. Jestli bude i příští rok na Štědrý den něco takhle "kvalitního" v programové nabídce, raději ho snad prospím. Jedna hvězdička je za celkem povedeného draka a to se objeví jen v samotném úvodu.(25.12.2011)

• MaMitti

Za L. Šafránkovou...(25.12.2011)

Neotřelé a poctivě zpracované.Nejvýraznější postavou byl vedle princezny Mariky Šoposké Vojtěch Dyk.Jeho princ byl fantasticky podlý a celkově zábavný.(25.12.2011)

• Liqid

A toto má být co? Nechápu, jak tohle mohlo mít hlavní čas na Štědrý večer. Totální propadák, který nemá děj, plete tam nesmyslně různé dějě. Lituji některé české herce, kteří v tom hráli, tohle se v životopisu nebude dobře vyjímat.(10.1.2012)

• exhoubus

V dnešní době mi přijde, že pohádek, ve kterých má princeznu sežrat drak, zachrání jí nějaký obyčejný člověk, ale lidi si myslí, že jí zachránil princ, už tu bylo hrozně moc, a tím pádem mi přijde zbytečné, natáčet nové. Navíc jsem moc nepochopil, proč do filmu vměstnali i příběh z přítomnosti, když by se to obešlo i bez něj. Drak sice nebyl zrovna špatně udělaný, ale v Hollywoodu by ho uměli líp. Od dnešních pohádek si ale už v poslední době nic neslibuju, takže jsem ani nebyl zklamaný, protože jsem tuto kvalitu celkem čekal.(10.3.2012)

Tak zázrak se nekonal, ale ani zklamání. Jedná se o pohádku, která tak úplně neurazí. A možná, že za rok se bude mít člověk chuť podívat zase. Není to žádná vykrádačka jiných pohádek jako tomu bylo u Dvanácti měsíčků. Má vlastní nápad, což oceňuji, sice prostinký, ale krásně pohádkový. Drak byl moc pěkně udělaný na naše technické poměry. A po Andělu Páně druhá česká pohádka, která za něco stojí. Prolínání pohádky se současností mi nevadila. Jen bych možná vynechal ze záběru ta auta, která mi tam vůbec nepasovala, ale to je možná jen můj osobní pocit. Co se týče herců, tak nemohu nic vytknout. Princezna Karolína i loutkař Vítek docela sympatičtí herci. Možná mírné zklamání z Martina Dejdara, role mu tolik nesedla. Ale jinak ok. 70%(27.12.2012)

Kladem této pohádky je nesporně postava Micimutr, kterou Libuše Šafránková ztvárnila jako životem poučenou rutinérku (což mi přišlo vzhledem k žánru dost vtipné). Na tu se dobře koukalo. Kupodivu se mi líbil i jinak u mě neoblíbený Vojta Dyk - zase se ukazuje, že role slizounů by měli hrát slizouni, to nám pak zkrátka funguje taková ta chemie. Co mi ale nesedlo, byl scénář. Přece pohádka je od toho, aby reflektovala základní morální hodnoty. Tady si dali hned v úvodu téměř neřešitelnou podmínku, a já pořád čekal, jak se s ní se ctí vyrovnají, aby tak nějak všichni protagonisté mohli zachovat tvář. No a tvář teda nezachovali, a to vůbec. Správně to, paní Dousková, mělo být tak, že Vítek udělá coming-out, a draka podruhé zabije. Možná by to bylo až moc holywoodské finále, ale aspoň by to nebylo takto rozplizle neurčité.(3.5.2015)

Být to trochu víc dotaženo po stránce scénáře, tak to mohlo dopadnout lépe. Ale alespoň body navíc za pokus udělat to trochu jinak (i když zase tak jiné to vlastně taky nebylo...). Hm těžké hodnotit(28.12.2017)

A víte co, mně se to líbilo. Každá nová pohádka, která díky bohu není trapná, je přeci darem ze štědrovečerního nebe. (Stále lepší než donekonečna koukat na Popelku, Mrazíka apod.) Tahle má spád, pěkné herecké výkony a na naše končiny dejme tomu "zajímavé" filmové triky. Dialog pamatováček: "Rozčtvrtit ho je málo!" Hodnocení: 75%(24.12.2011)

24. 12. 2011 (392.); slušná letošní pohádka z české produkce(27.12.2011)

• Pelargius

No pro mě teda nic moc. Díval jsem se na to s mojí malou sestřenkou. A ta se bavila. Zvláštní...(5.7.2013)

• CSSML

Nehorázná slátanina. Nemám rád, když se prolíná skutečný svět a pohádkový svět. Tvůrci sice umí udělat digitálního draka, ale pohádku ne.(10.9.2013)

• ghatos

Takový zdegenerovaný zmetek. Hlavně, že tam je "moderní" postava Libuše Šafránkové. 40%.(26.12.2013)

dokonalé určitě ne,ale je vidět,že když se chce,tak to jde a ve své podstatě standartní pohádka dokáže být nejen zábavná ale i dobře udělaná,navíc bez troškovské nasládlosti a naivity.Tady vedle povedeného digitálu (hlavně drak se na české poměry povedl nadmíru),vévodí herci v čele se sympatickou princeznou,charismatickým králem,nestárnoucí Libuší Šafránkovou a správně přehrávajícím princem Dykem.Na štědrý večer dobrá volba...70%(24.12.2011)

Poněkud postmoderní slepenec... rovina ze současnosti byla inovativní, originální a neotřelá, ale vůbec se do příběhu nehodila. Zbytek filmu byl již klasický pohádkový příběh... natolik klasický, až byl bez jakéhokoli nápadu. Což byl asi také důvod, proč autoři zařadili dvě časové roviny. Pro odvedení pozornosti od nedostatku myšlenek byl zvolený formát příběhu ideální. K "povedeným" digitálním trikům... něco tak nerealistického a do příběhu nezapadajícího jsem snad ještě neviděl. Herecké výkony ale byly velmi dobré, včetně krásné princezny Mariky Šoposké.(24.12.2011)

Tak nevím, co by se u nás už muselo natočit, aby se česká pohádka dostala alespoň nad sedmdesát procent. Snad draka s kulometem? Příběh sice není kdovíjak originální, kdo se pohybuje v pohádkovém světě častěji, tak už na začátku vytuší alespoň přibližnou zápletku. Ale jeho provedení pohladí. Není to totiž pohádka kvůli které se děti budí hrůzou ze sna. Velmi nenásilné a zdařilé propojení pohádkového světa s realitou. L.Šafránkové role hodné kouzelnice vyloženě sedla. Ona většina rolí se zdála být přišitá hercům na míru. Akorát malej Jirka shánějící medicínu pro svého pejska působil dost toporně. Mnoho komentujících píše, že pohádkový svět je dnes už někde jinde. Možná ano. Ale jsem rád, že ještě občas se natočí něco co je dle mínění mnohých o pár kroků za dnešním pohádkovým světem. Ten mi totiž v mnohém nesedne. V Micimutru se scény nestřídají na rozdíl od "moderny" nijak rychle. Příběh se dá tak dobře a v poklidu sledovat. Pomatuji se že moje děti nechtěli sledovat některé pohádky, protože to na ně bylo moc rychlé. Za akční bych zde považoval jen nálet draka na hrad. Jednoduchá myšlenka typu : "člověče, začni něco dělat napřed ty a bude ti pak pomoženo," táhnoucí se dějem, asi mnho lidí podráždila. Dnes je velká část populace zvyklá na to, že někdo něco nějak zařídí, aniž by se muselo hnout prstem. V tomto směru ale pohádku nelze považovat za zpátečnickou.(25.12.2011)

Za poslední roky asi nejlepší štědrovečerní pohádka České televize, ale ani tak to není žádná sláva. Buďme hlavně rádi, že to není takovej průšvih, jako nám ČT předkládala v předchozích letech. Zápletka je slabá, to je asi největší průšvih filmu. Chudej loutkař se jako jedinej z celýho království postaví drakovi kterej chce zbaštit princeznu a s pomocí čarodějnice se mu ho povede sejmout. Jenže ona čarodějnice mu zakáže o tom mluvit (šmarja proč??) a tak jeho hrdinství padne do klína přiblblýmu princi Vladimírovi, kterej jel náhodou kolem. No a jelikož princezna měla po celou dobu zavázaný oči, ví kulový co se stalo a kdo ji vlastně zachránil a tak tomu blbovi skočí do náruče. Loutkař je nasranej, princ Vladimír se projevuje jako čím dál větší debil, čarodějnice kamsi zmizela... prostě zápletka je ňáká divná. Ale zase někdy v polovině filmu nastane tak trochu obrat, kdy jsem v první chvíli zamrlal něco v tom smyslu, že asi blbě vidím nebo co..., každopádně filmu to jen pomohlo a od té doby mě film docela bavil, teda kromě překotnýho závěru. Jinak vše na solidní, řekněme průměrné úrovni - drak na český poměry vypadá jakš takš, herci ujdou (kromě prkenného Ondřeje Nováka) a režie Víta Karase taky není špatná. Mám z něj skoro pocit, že by z něj mohlo časem něco bejt.(25.12.2011)

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20