Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Dado

Ochranca je vlastne filmom bez žiadnej viditeľnejšej slabiny, no chýba mu i nejaká prednosť, ktorá by z neho spravil výnimočnú záležitosť. V skratke sa jedná o počin, akých tu už boli kopy. Ale pokiaľ ste fanúšikom Jasona Stathama (podobne ako ja), máte aspoň istotu, že sa za tú hodinu a pol nebudete v žiadnom prípade nudiť. (60%) ()

Bobik9

Jason Statham, jak se nám líbí a jak ho máme rádi. Tentokrát ovšem bohužel dost pokulhává vše ostatní. Slabý scénář, vedlejší role nenabídli prakticky nikoho a delších bitek a přestřelek se také nedočkáte, stejně jako velkého finále. Nevím, kde se ztratilo těch 30 milionů na rozpočtu, ale je to pro mě určitě zklamání. Uteče to a nenudíte se vyloženě, ale příběhově je to bída. ()

Sfinkter

Yakin se soustředí pouze na akci a vše ostatní je vedlejší - Statham za 94 minut vymlátí celé město a jede se na dovolenou. ()

ywo666

Hmm pozrel som si to druhý krát, v lepšej kvalite a hlavne s lepším audiom, takže som pochopil pár vecí, ktoré mi unikali. Mínus, ale vidím, že mi minimálne dve scény chýbali. Akoby som videl alternatívnu verziu s minimom zmien, ale zmenenú predsa. Inak k filmu. Celkom solídna akčná nálož. Určite lepšie ako Blitz, alebo Mechanik. Ale zas horšie ako prvý kuriér, alebo Crankovia. Statham by sa mal ešte trochu pochlapiť. Nechýbalo veľa a bola by to super žánrovka. Lepšie finále, viac z jeho druhotriednej MMA kariéry, viac zlikvidovaných gangstrov. Nestalo sa. Takto 70%. Veľmi slabé 4*. ()

Beky

..nehápu proč film s Jasonem má název...stačí přece napsat Jason Statham Movie...už nekolik let stejná herecká poloha!! Ale no a co, já ho ani jinak nechci!! Verdikt: Pohoda akčnák, dostanete přesne to co čekáte, ani o chlup mín, ani o chlup víc!! ()

noriaki

Film se tváří tuctové béčko, ale zdání klame. Scénář je pochopitelně stupidní a hlavní hrdina má víc životů než Nick Slaughter, ale nějakou nadstavbu přece jenom nabízí. Mluvím hlavně o kameře, díky které bitky a střílečky vypadají neuvěřitelně efektně. Režisér si hraje s úhly, prostřihy a odrazy, a dosahuje tak neobvykle vysoké realističnosti. Když k tomu připočtu pár zbořených klišé a Stathama, který si atmosféru vyrábí z ničeho, tak se dostanu na nadprůměr. Safe je jednohubka parazitující na úspěchu Bourna a Taken. A dělá to sakra dobře. ()

elanius

(136/2012, DVDRip) / Relatívne zabudnuteľná jednohubka klasického strihu s klasickým Stathamom. Samozrejme pre fanúšikov ide viac menej o povinnosť. Pridanie ruských a ázisjkých mafiánov rozhodne dodáva filmu grády. (6/10) ()

Yoshimitsu

Jason Statham patří mezi mé oblíbence zejména ze snímku kurýr, postadatelní a podobné akční snímky. Tady ochraňuje čínskou holku před mafiány a zkorumpovanými policajty.Rozjezd má trochu pomalejší a to si říkám sakra máš hlavní roli, tak se ukaž.Konečně nastupuje Stathamovské tempo je to příjemná podívaná.Sice mi tu přijde trochu, jak Chuck Noris.Všici po něm jdou sám vyřídí menší armádu ruské a čisné mafie a nemá skoro šrám, ale to už u těhle béčkových filmů lze očekávat.Za mě 60% ()

Wade

Kdo jiný než Chuck Norris dokáže seřezat čínské triády,ruskou mafii a pár skorumpovaných policajtů.No přece JASON STATHAM. 89% ()

Trustme

Ultimátní drakobijec Jason Statham, tak jak ho mám(e) rád(i). Z omšelého boveráka v teplácích, rozhodnutého skončit s životem se mění díky vyvolené osůbce ve šviháka v padnoucím obleku a sumarizuje svojí minulost, spolu s vyřešením své klidnější budoucnosti... Optimální vyvážení Stathamova charismatu - mlátí, střílí, hláškuje, nesmlouvá, jedná, nesere se. Nádherná filmová práce a dirty style v akčním thrilleru, který má rozhodně větší koule, než zbytek sraček, co plodí vyhukaní jelimani z Gayhollywoodu. ()

Danny F.

A opět ten Statham a jeho drsné vystupování. Akčňák plný perfektní akce, honiček a bitek. Spád filmu mě zaujal. Konečně pořádný Stathamův film. 75% ()

VanTom

V dobrém slova smyslu klasický "stathamovský" akčňák, které oblíbený Postradatelný seká jak Baťa cvičky. V úvodní půlhodince se překvapivě důkladně představí obě kladné postavy a rozjede zamotaný a ve výsledku nepříliš jasný děj, aby se v následujících 55 minutách strhla nepřetržitá řežba, v níž drsoň Statham výrazně zredukuje stavy ruské a čínské mafie a zkorumpovaných policistů v New Yorku. Ve své typické zavilé roli "jeden proti úplně všem" je výborný a všechny bitky a přestřelky správně tvrdé a nekompromisní. ()

zdenny

Film o tom, kterak se bývalý elitní policista po vraždě své manželky ujímá dvanáctileté čínské dívenky, aby ji ochránil před ruskou a čínskou mafií, a sebe sama před bývalými kolegy. Film by klidně mohl mít i jen dvě hvězdy, ale hraje v něm přece Jason Statham... ()

fefee

Iba ďalšia Stathamovka nabitá typickým akčným klišé, mlátička, strielačka, honička... s občas celkom zaujímavou kamerou a strihom. 2,5* ()

Guzo

Klasická "stathamovka", což určitě píšu už minimálně u třetího filmu s tímhle novodobým akčním hrdinou. Komu se jeho filmy líbí, bude spokojený i tady, komu ne, ať se tomu raději vyhne. Příběh mi bohužel přišel až moc okatě naroubovaný, takže v porovnání s ostatními filmy podprůměr, ale akční scény jsou natočené slušně. 5/10 ()

Dreadd

Statham řádí v Seagalovském ochranitelském stylu a rozhodně se s ničím nepáře. Za standardní filmovou dobu se vypořádá nejen s ruskou mafií a bandou šikmovokejch, ale pro jistotu sundá i pár zkorumpovanejch poldů. Jednoduše Safe je čistokrevná akce, která má zápletku ve formě pouhé nezbytné kostry příběhu, ani se režisér nesnažil vecpat někam erotickou scénu, jak bývá dobrým zvykem (ono by to ani dost dobře nešlo, když jsou tu jenom samí chlapi a malá holka...) a radši nechal zmlátit o pár Rusáků víc. A přestože se tohle béčko nikdy nestane jedním z mých oblíbených filmů, na chvilkové zabavení je naprosto dostačující a příště až zase dostanu chuť na Stathama, určitě už bude mít přichystaný aspoň dva nový filmy. ()

noiseaux

Pokud chcete akční výplach mozku, tak je Safe jasná volba. Režiséři si čím dál tím víc zvykají na to, že spousta akčních soubojů úplně odvede divákovu pozornost od děje. Když si tento film pustí člověk ve správném rozmaru, určitě se bude líbit, pokud však budete přemýšlet, tak si na konci budete klepat na čelo :) ()