Příběh dívky z města jménem Caroline, která se přestěhuje do malého městečka a zaplete se do milostného trojúhelníku s největším fešákem z fakulty a jejím učitelem ze střední, panem Andersonem a Thurstonem, jejím spolužákem a huličem. Sedmnáctiletá Caroline Wexler čelí noční můře každého dospívajícího: její ovdovělý otec se rozhodl přestěhovat z velkoměsta doprostřed pustiny. Když Caroline zjistí, že se svými novými spolužáky nemá vůbec nic společného, následuje jedinou osobu, která se stala objektem jejího zájmu – svého pohledného mladého učitele, pana Andersona. Vše vyústí v bizarní milostný trojúhelník, když se k nim připojí sladký potížista, spolužák Thurston. Nenechte si ujít tento nadčasový příběh, který doprovází vábivý indie soundtrack. (HBO Europe)

Roman.Ticka

Režisér se tak snažil, aby uspěl, až se víc než na docela zajímavý obsah citového hledání, tápání, bloudění, soustředil na formu a to tak urputně, že se místy zapoměl, co vlastně chce natočit a jen se nechal unášet na příjemné hudební vlně barviček, střihů a rušivých serepetiček, aby vše spolu dokonale klapalo, ladilo a líbilo se všem. Což pochopitelně nejde a celé snažení pak logicky vyjde falešně až teatrálně. Herci se fakt předvedli v plné kráse, zvlášť Josh a éterická Kat, jelikož měli co hrát o strastech a bolestech trpkého života každého z nás. Taková Láska nebeská na druhou trochu jinak pořád dokola. Myšlenka ovšem špatná nebyla. ()

rikitiki

Od té doby, co jsme se dozvěděli, že sovy nejsou tím, čím se zdají , zároveň víme, že na filmy z amerických maloměst je potřeba dát si velký pozor. Pod chatrnou fasádou úhledných dřevěných domků se skrývá ledacos, co nechce být odhaleno. Jenomže vždycky to odhaleno je, ať už to jakokoliv škrábe a kope kolem sebe, když je to taženo na světlo. ______ KOUSEK DĚJE Dívka, která se tváří jako drsňačka, narazí na na kluka, který vypadá jako jeliman, jenomže to má v hlavě srovnané mnohem víc než ona. Přes všechny překážky, z nichž většinu si nastraží dívka sama, je pak z toho láska jako trám. Ještě o to větší, že je to už jen vzpomínka na první hluboké zamilování, které v souladu s životní - a nikoliv s tou filmovou - realitou, nevydrželo až do šťastného konce - ať už si pod tím představí kdo chce, co chce. Pokud za štěstí nepovažujeme, že ze sebe dívka dokázala shodit tu zdánlivě drsnou slupku, která stejně ubližovala hlavně jí. ____ Temné proudy pubertální sexuality, strach ze života a ze samostatnosti oddalované drogovými seancemi se projevil i hmotně v postavě vraha bez motivu. Protože život je nebezpečný a sejme tě, i když jsi nevinný. Což není nikdo. _____ P. S. Nezdá se vám, že na Reece Thompsonovi je něco až znepokojivě ženského? ()

claudel

Velmi zvláštní snímek se specifickou atmosférou a podivně ubíhajícím dějem. Je to taková všehochuť "z každého rožku trošku", příjemné osvěžení z Kanady. ()

MonaSax

Poetické, romantické, jsem z toho zasněná, vím jaké to je snít přes den a o tom všem snílci jsou. Tenhle film je prostě jedním velkým pestrobarevným obrazem, na kterým si dal tvůrce opravdu záležet, je to hodina a půl dlouhá báseň, která je vyprávěna cynickým podtónem Caroline, která se cítí být jiná a přitom je jen prostě svá a hlavně opravdu hodně náladová, skvělá herečka. Funguje zde skvěle i prostředí, malebné spící městečko, nádherné záběry vzdálené krajiny a vše je dokreslené vhodně vybranou příjemnou hudbou, občas lehce melancholickou. Jsem spokojená, něco takového jsem od tohohle nenápadného filmu očekávala. ()

ScarPoul

Na jednu stranu veľmi pôsobivý autoportrét dospievajúceho dievčaťa, zmäteného z okolitého sveta, ktoré sa snaží nájsť tú správnu cestu tak, že si najskôr vyberie tu zlú. Vizuálne vyspelý film, ktorý vytvára melancholické prostredie v celom mestečku, v interiéroch domov, ktoré navštívime, v škole alebo v lese. Celé mestečko má vďaka tomu snový/neskutočný nádych, kde sa svetlo prediera cez hmlu a vodnú paru, ktorá každé ráno zahaľuje okolité lesy. Príbehy postavičiek majú nejaký veľký duševný defekt a s týmto defektom hľadajú šťastie. Je jedno či je to feťák, učiteľ, alebo vrah dievčat, ktorý sa po mestečku poneviera. S každého osudu cítiť bolesť, alebo aspoň nešťastie. Goldbach, dokázal na malom poli predostrieť pekné myšlienky a vďaka hercom, mohol pridať na uveriteľnosti a zaujímavosti. Nejedná sa o typický film, aj keď má typickú šablónu. Úprimne ani teraz presne neviem čo si mám o ňom myslieť aj keď pozitívne pocity prevládajú. Viem, že Kat Denningsová ako intelektuálka mi tu mierne liezla na nervy, ale všetci ostatný boli v pohode. Daydream Nation je film o dospievaní, bolesti, láske a strachu, ktorý je hlboko v nás zakorenený. Všetky zložky fungujú od humorných, po dramatické a aj vďaka tomu sa stáva Daydream Nation zaujímavým filmom, určený každému, kto ho objaví. ()

JohnCZ

Dost dobré drama a vlastně i maximálně funkční romantický film. Chemie mezi postavami funguje na výbornou, některé hollywoodské snímky by mohly závidět. Líbila se mi propracovanost scénáře a celkově hodně rozmanitá porce emocí. Od úzkosti, až po napětí a ve finále i pocit uspokojení s happy endu. Melancholicky laděný soundtrack rovněž zahřál na duši. Herecké výkony jsou na hodně solidní úrovni, avšak postava hlavní hrdinky byla místy fakt protivná. Ale i takový život bývá a je hezké vidět, že se lidé dokáží poučit ze svých chyb. Ač to v reálu bývá někdy hodně problematické. ()

F.man

To je mi panečku debut. Takhle skvěle namíchat romanci na stísněnou atmosféru venkovského maloměsta, do detailu rozebrat jednotlivé postavy, tak aby byly jasné a uvěřitelné, rozjet v podstatě několik jejich paralelních příběhu, a vše zamíchat do líbivých záběrů podpořených skvělých soundtrackem? Nezbývá mi než souhlasit s Radkem99 - Americká krása pro náctileté po kanadsku, je docela příhodné označení. Klobouk dolů Michaeli Goldbachu. Píšu si tě, stejně jako Kat Dennings a těším se na další kariéru. I am not here to save you, I am the main character of my life ()

MartinezZ

O mladé holce, co by potřebovala řádně na prdel, o zblblém učiteli a škole plné feťáků. Všichni jsou zkažení, mají svoje chyby a nehezké vzpomínky, ale hodnota nudy se blíží neměřitelnu. ()

Lamiczka

Mladá holka se nastěhuje se svým otcem na venkovské městečko. Moc se jí maloměšťácký život nezajídá, i proto se jen tak z hecu spustí se svým celkem sympatickým učitelem angličtiny. Nakonec ale zjistí, že pravá láska na nic čeká u jiného. Za mě zajímavé postavy, příjemná hlavní, občas dost bezcharakterní a chladně vypočítavá, postava studentky střední školy. ()

Lukrecie

"Lidi strávěj celej život hledáním toho, co já zažil pomocí běžného čistícího prostředku." :D:D:D Zajímavé, jak krása je opravdu individuální záležitost, co je pro někoho krásná mladá dívka, je pro jiného přeceněná ošklivka s velkým nosem, pusou a ne moc hezkými rysy.... A to je jedině dobře. "Ale občas v jednu chvíli dospějete k rozhodnutí a v srdci víte, že změní naprosto všechno." "Věci nemusí trvat věčně, aby byly dokonalý." ()

Alementina

prumerne, zaver lehce nadprumerny, konec prumerny... jinak docela vystihuje pocit beznadeje, bezutesnosti a ztracenosti, kterou clovek v dospivani proste ma, ten kriticky, cynicky pohled na svet a vztahy... :) Kat mam opravdu hodne rada, je to proste kocka, co ma krivky :), ale na 4* to asi nestaci ()

italka63

Múžu jenom souhlasit s rejžánkem, velmi zajímavý film o vztahu hezké žačky s mladým učitelem a spolužáka , v jejímž pozadí stojí život na obyčejném americkém maloměstě a vražd, které se v okolí stávaly, to vše propletené, doprovázené hezkou hudbou. ()

PogoJoe

Nepřirozený, dějově až moc vykalkulovaný film, na který jsem se podíval kvůli Kat Dennings, které to zde samozřejmě opět velice slušelo. Ale to nestačí. ()

runner85

Kedže som aj ja veľký rojko tak som sa na tento film dal, zaráža ma jedna vec, to fakt toľko mladých ľudí vo veľkej miere droguje a požíva alkohol ? To sú vážne na tomto svete ľudia tak nešťastní ? Hľadajú nejaký zmysel života ?! Tak pre dnešok dám zas jeden citát ... "Život žádný smysl nemá. Nehledej ho. Proč ? Protože tvá mysl neumí milovat, radovat se, tetelit se blahem, a tak je sama beze smyslu. Mysl si dává smysl jen sama sobě. Umí jen popisovat, nic víc. Vyhledávej pocity, které tě naplňují, chutnají ti. To stačí." ()

Lucjen

Daydream Nation by bola skvelá vzťahovka. Vlastne aj je, no akási mysteriózna vsuvka o sériovom vrahovi a nešťastnom vdovcovi, ktorého žena zomrela na rakovinu, film komplikujú, vedľajšie línie sú nedotiahnuté a teda úplne zbytočné. Romantika však funguje veľmi dobre. Príjemná hudba a skvelá ústredná dvojica, ktorej potenciál nebol bohužiaľ naplnený. ()

Marqta

První půlkou jsem byla okouzlená- jakoby tvůrci vybrali ty nejlepší motivy z "teen" filmů, dali to dohromady, přihodili partičku zajímavých herců, dobré hudby a to celé podali zajímavým originálním způsobem. Ale potom jakoby najednou došly dobré nápady- všechno se tak nějak zastavilo a nic se nedělo a ani ten roztomile romantický konec s hvězdičkami to moc nezachránil. Ale rozhodně myslím, že na tenhle film někdy dostanu chuť znovu- takže třeba pak všechno přehodnotím. Dnes za mě dávám 3,5 hvězdičky. ----"Incest- a game that a whole family can play."---- ()

Hees

Trochu viac napätia a bol by som veľmi spokojný s týmto filmom. Takže to hodnotím ako ľahko nadpriemerný film. (Hodnotenie 3,5) ()

Aljak

Romantika sa veru nekonala, no a dráma to bola taktiež dosť nevýrazná. Celkovo sa mi zdal celý ten príbeh dosť podivný a ani tá zápletka nebola nejaká oslnivá. Určite som od tohto filmu očakával viacej, a nielen príbeh posekaný do rôznych pasáží, ktoré boli prelínané akýmisi tajomnými vraždami. No a to som stále veril, že predsa len na konci sa niečo veľké stane, čo zmení celý môj pohľad na film. Stalo sa v závere toho naozaj veľa, ale žiadna z tých udalostí nebola tou vytúženou čerešničkou na torte. A čo sa posolstva týka? Hmmm, asi len to, že by človek nemal predčasne niekym pohŕdať - lebo náhodou by sa mohlo stať to, že medzi tým všetkým pohŕdaním zrazu zistíme, že sme sa do toho človeka zaľúbili... No na viac ako 2 hviezdičky to veru nebude, hoci Kat Dennings bola skvelá a taktiež treba pochváliť aj dobré hudobné kulisy. ()