Bakuman.

(seriál)
Animovaný / Drama / Komedie / Romantický
Japonsko, (2010–2013), 30 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Audio Highs

Ajako Kawasumi, Džun'iči Suwabe, Nobuhiko Okamoto, Aja Suzaki, Takehito Kojasu, Kendži Hamada, Emiri Kató, Acuši Abe, Satoši Hino, Ajumi Fudžimura, (více)

Série(3) / Epizody(75)

Maširo Moritaka je studentem posledního ročníku nižší střední a stále netuší, jak se svým životem naložit. Jednoho dne mu jeho spolužák Takagi Akito zničehonic nabídne, že by spolu mohli kreslit mangu. Mašira to odmítne, ale svoji odpověď rychle znovu uváží, když mu jeho spolužačka Miho, pro niž má oči, slíbí, že když nakreslí mangu, podle které pak natočí anime, a ona tam bude mít roli jako dabérka, tak si ho vezme za muže. A tak začíná cesta Moritaky a Akita do světa mangy. (Zíza)

ravalah

Ale jo, pekne zpracovani, ktere mne osobne sedi, protoze kresleni mam rad....mangu uz tak nejak moc nectu, ale komiksy ano. Clovek se u toho moc nenudi, akorat mne prijde stupidni ta zapletka "ja si te vezmu, az se obema splni sny"..to si myslim neni mozne ani v Japonsku, kor kdyz je hrdinum 14 let. 7/10 ()

Zíza

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do tohodle melodrama jsem spadla a najednou jsem zjistila, že melodrama miluju :-D Bavílo mě sledovat, jak pracují, cítila jsem se napjatá jako oni a vůbec mi obě hlavní postavy byli sympatické. Je mi jedno, jak podivnou motivaci Saiko má, protože se u toho nenudím. Jenom Mijoši mě štvala, ale naštěstí jen v omezených, menších dávkách. Bavilo mě to a byla to jediná série, u které jsem se těšila na další díl. Bože, šup sem s 2. sérií ^_^ Další věc, co jsem si zamilovala, byl opening. Velmi mi k tomu celému pasoval. Slabších 5* ()

SonGokussj

Možná kdyby to bylo malili rychlejší, získalo by to více bodů. Jinak tedy anime si myslím na úrovni. Je tam znatelný vývoj postav a na konci každého dílu si říkáte "Jak to asi dopadne dál.", což je důležité. || Přestal jsem se koukat po nějakém, nevím, 8-10. dílu? Bylo to velmi pomalé a stále stejné a stále takové "mrtvé". Upravuji tedy hodnocení z původních 4* níže. Začal jsem číst mangu (Ta je akční -dost-. Doporučuji). Celkově po 10. dílech tedy: 65%... A vlastně teda ještě o 5% méně za neuvěřitelně stupidní nápad "vezmeme se poté, co se vyplní naše sny. Do té doby se nebudem vidět a nebudem spolu mluvit. Ať už to bude trvat kolik let." (Boha jeho .. Tohle totálně tu sérii sráží. V manze je pak nějaký vývoj, ale... V anime je to hrozné.) Celkově úplně tedy: 60% ()

Subjektiv

Nuda se prý v komentářích neříká, ale jak se mám bavit, když dva klučinové vymýšlí, kreslí, píšou mangy, které mají relativně zajímavé zápletky, ale ty se nejspíše zvrhávají v tupá melodramata? Sci-fi melodrama, akční melodrama, suprhrdinské melodrama... manga umí být zjevně pěkně melodramatická. Pravda, těžko po těch klučinech chtít něco jiného, když melodramaticky myslí, melodramaticky žijí, snad i melodramaticky jedí a spí, ba celý svět kol nich hraje podle pravidel melodramatu. A navíc se to melodrama pohybuje po jedjiné stereotypní koleji "budem kreslit mangu, budem dobrý, sbalíme holku, co chcem". Copak na tom, že těm chlapcům uvěřím jejich touhy, když mě tak nutí do přiblblých úsměvů nad krásou ne tak úplně pravdivého života? Nic, šedý průměr, po deseti dílech absolutní nezájem. Velmi slabé ***. ()

Pirkaf

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Manga mě příliš nebavila, je strašně ukecaná, spousta textu a skutek utek. Ovšem v anime se tohleto ztratí, naopak je to spíš výhoda adaptovat takovou mangu, protože je to pořád o něčem a nemusí se přidávat nudná vata. A moje tušení se vyplnilo, Bakuman se mi líbí daleko více jako anime, je to ovšem takové anime spíš pro fandy mangy, což jsem třeba já, ti si na tom musí naprosto smlsnout. Někoho, kdo má radši anime, to třea nemusí tolik bavit. Každopdáně skvělá záležitost a nad očekávání napínavá.. ^_^ ()