• janovrom
  **

  Opravdu se mi líbila ta myšlenka práce na tvorbě mangy. Ale ten skřipcový děj...strašně se to táhne. Ve čtvrté epizodě stále nenacházím žádnou zápletku, vlastně ani žádný výrazný posun v ději. Možná na to jen nemám zrovna náladu a někdy se to rozhodnu dokoukat, ale momentálně urychleně opouštím tento seriál.(10.7.2015)

 • ikilledjenny
  *****

  Anime o tom jak dva středoškoláci tvoří mangu? Čekala jsem nudu a ona nepřišla. Příběh hezky plyne, oba hrdinové se postupně zlepšují. Také byla moc pěkná romantická linie. Uvidíme jestli si s Azuki doopravdy splní sen. Zatím jsou na dobré cestě. Nejzajímavější postava je rozhodně Niizuma. Jeho manga vypadá úžasně. Na druhou stranu opravdu nemusím Miyoshi. Kresba je skvělá, openingy také. Těším se na druhou sérii. ^^(3.4.2013)

 • Kingi
  *****

  Když se najde seriál/anime, které Vás chytne natolik, že máte potřebu pouštět si epizodu za epizodou, tak je to výborné, avšak pro mě to byl i trošku problém. :) Bakuman mě zaujal natolik, že jsem všech 75 epizod (všechny 3 série) zhltl najednou, což samozřejmě znamenalo, že jsem 2 noci po sobě nespal :D I když je to šílenost, pro mě je to důkaz, jak moc je Bakuman výborné anime. * * * * * Když bych ho měl popsat jako celek, tak bych jmenoval spoustu bodů, které svědčí o jeho kvalitě, ale jelikož nechci strávit třetí noc v řadě beze spání kvůli jejich vypisováním, tak uvedu jen to, co mi zrovna blýskne hlavou. :D Jak už je zde mnohokrát uvedeno, tak je to v každém ohledu melodrama, ale melodrama takové, které opravdu umí zvýraznit své silné stránky. Máme tu sympatické postavy s jasně vyjádřenými motivacemi, které napříč všemi sériemi vyvíjí a příběh spolu s nimi. Máme tu spoustu sentimentů, včetně romantických prvků. Najdeme zde lidská dramata spousty druhů. Nechybí zde ani humor. Z pozadí tu jasně působí reálný svět, který Vás vtahuje do příběhu a umožňuje Vám pochopit jeho hloubku. Kdybych řekl, že je to bezchybné, lhal bych, ale nejsou to chyby, které by jednoho odradili, natož aby stáli za zmíňku. * * * * * 1.SÉRIE nás skvěle uvádí do příběhu. Skvěle představí postavy a nutí Vás jim fandit. Skvěle pracuje s hodnotou tvrdé práce, odhodlání, talentu a štěstí. * * * * * 2.SÉRIE ztrácí tah na branku, ale za to přináší do příběhu konflikt, chyby a problémy, které postavy překonávají a učí se z nich. Navíc pracuje s velkou porcí postav na vysoké úrovni. * * * * * 3.SÉRIE má pomalý rozjezd, díky sérii druhé, avšak poté nabírá na obrátkách a vede nás k závěru po cestě plné napětí, bez toho aby se zastavila až nás nakonec dovede k samotnému výbornému, leč velice očekávanému, konci :)(15.10.2013)

 • Subjektiv
  ***

  Nuda se prý v komentářích neříká, ale jak se mám bavit, když dva klučinové vymýšlí, kreslí, píšou mangy, které mají relativně zajímavé zápletky, ale ty se nejspíše zvrhávají v tupá melodramata? Sci-fi melodrama, akční melodrama, suprhrdinské melodrama... manga umí být zjevně pěkně melodramatická. Pravda, těžko po těch klučinech chtít něco jiného, když melodramaticky myslí, melodramaticky žijí, snad i melodramaticky jedí a spí, ba celý svět kol nich hraje podle pravidel melodramatu. A navíc se to melodrama pohybuje po jedjiné stereotypní koleji "budem kreslit mangu, budem dobrý, sbalíme holku, co chcem". Copak na tom, že těm chlapcům uvěřím jejich touhy, když mě tak nutí do přiblblých úsměvů nad krásou ne tak úplně pravdivého života? Nic, šedý průměr, po deseti dílech absolutní nezájem. Velmi slabé ***.(3.2.2011)

 • ravalah
  ****

  Ale jo, pekne zpracovani, ktere mne osobne sedi, protoze kresleni mam rad....mangu uz tak nejak moc nectu, ale komiksy ano. Clovek se u toho moc nenudi, akorat mne prijde stupidni ta zapletka "ja si te vezmu, az se obema splni sny"..to si myslim neni mozne ani v Japonsku, kor kdyz je hrdinum 14 let. 7/10(11.2.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace