Hellraiser: Revelations

Horor

USA, 2011, 76 min

• Bloody13

Revelations si nenávist fanoušků plně zaslouží. Hellraiserovská série je díky Botě už dávno mrtvá, a do toho hrobník García vždycky posral všechno, na co šáhnul (viz. jeho sequely k 30 Days of Night a Mirrors). Na tyhle snímky je potřeba nějaký budget, aby tvůrci mohli zamakat na maskách. Nestalo se a efekty i obsazení dopadly na hovno. Dalším průserem je Bradleyho absence. Nový Pinhead je totiž k smíchu. Čím déle je na plátně, tím víc sklouzávají jeho monology do trapnosti. Zkrátka moc kecá, nehledě na jeho ubohou vizáž. O dalších dvou Cenobitech netřeba dalších slov, jelikož tvůrci se nesnažili o náznak kreativity a vařili z vody. Za co teda ten bod? Zřejmě proto, že zdejší "zápletka" je mi o něco milejší, než internetoví Cenobité z Hellworldu. A taky za to, že místy jsem se vážně pobavil... jeho debilitou samozřejmě.(19.10.2011)

• eraserhead666

Hu, ono to nebylo vůbec tak špatné, jak jsem očekával. Minimálně příběhem to bylo vcelku slušné, možná proto, že to tolik šilhalo po prvním Hellraiserovi. Nesrat tolik na scénář, mít to lepší masky, více peněz, vyhranější herce a skutečného Pinheada, byla by to slušná npodívaná. Ono tedy je fakt, že náhražkový Pinhead se snažil, ale po několika předchozích dílech, kde se jen mihnul doslova na pár vteřin, je mu zase dopřáno tolik místa, prostoru a slova a hraje ho někdo jiný, než jste zvyklí a ještě v hodně levné masce, tak to docela nasere. Obzvláště, když je Pinhead vaše nejoblíbenější horrorová postava. Proč tenhle díl vznikl je docela otázkou. A patrně na ní existuje několik různých variant odpovědí. Nejpřijatelnější je ta, že si studio chtělo uchovat práva na název a postavu a tak rychle něco spíchlo, aby mu nepropadly. Asi nejdůležitější co je třeba vyřknout je: Mohlo to dopadnout mnohem hůře.(25.10.2014)

• verbal

Tak už nám udělali telenovelu i z Pekelného pěstitele! Film zaplatila sociálka, herce najaly odbory v docích z fronty na čištění hajzlů v zaoceánských ropných tankerech, o komparz se postaralo pár plochých mexických děvek, které zrovna měly sezónní výprodej, celý děj situovali do producentova obýváku a z Pinheada je Pinass. Ričrd tu nudou hraje s NianadeLou šachy a já jen k té anotaci dodám, že ten tah na H9 byla hloupá, amatérská chyba, protože každý přece ví, že za černou věží už je jenom stůl a z takové kraviny by dostal autistický záchvat snad i jindy naprosto vyrovnaný David Navara!(7.12.2011)

• JohnnyD

Bol som pripravený na najhoršie, takže nakoniec ma to zásadne neurazilo, i keď, pravdaže, to, kde skončila kedysi pompézna (pamätáte na Hellbound?) séria Hellraiser, je vskutku šokujúce, lebo, úprimne, tomuto tu som neveril ani len tých deklarovaných 300 tisíc. Kamera prekvapivo nie je až taký grc, ako som čakal, oveľa horšie sú herecké výkony a scenár. Ja už vlastne v týchto posledných dieloch ságy ani veľmi nebadám nejaký súvis s kanónom definovaným v prvých troch-štyroch dieloch. Od prekliatej päťky sú to všetko snové detektívky, kde hocijaký poloretard otvorí Lament Configuration a začnú sa scenáristické orgie wake-up scenes, halucinácií a lacných televíznych filtrov. PS: Rebríček série: H2, H1, H3, H4, ... H8, H10, H5, H6, H7, H9(6.10.2020)

• Campbell

Boha jeho, čekal jsem špatný film ale co mě vážně dosžralo byl ten fracek Nico, takovýhleho kryplíka bych zabil hned. Film se soustředí na pohled z kamery(found footage) a pak klasicky jako film ale moc mu nejde ani jedno, kde jsou scény jakoby z kamery tak se sice něco děje ale levnost snímku to neuvěřitelně kazí, navíc roztřepanost je strašně na škodu. No a klasické scény jsou na tom ještě hůř protože nedokážou vůbec ničím zaujmout. Vlastně co bych jediné vyzdvihl na týhle blbosti je krev a nějaké to gore, s tím se moc nešetřilo, ale co by jste u Hellraisera čekaly že? Výměna Pinheada je vidět a dost kazí film, tenhle Pinhead je takovej obtloustlej a ty zářivé zuby jsou jako pěst na oko(Pinhead a krásný čistý zuby?). Ale azse na druhou stranu mohl Pinhead dopadnout daleko hůř, takže zas tak moc si nestěžuju. Ostatní Cenobiti nebyly špatní a maskéři se aspoň vyznali. Film trvá něco kolem 75 minut a při tom mi přijde že prakticky každá scéna je strašně natahovaná a naprosto zbytečně. Třeba konec byl strašně roztáhlej a měl jsem co dělat abych to neposunul, navíc ty dialogy od toho Nica byly strašně trapný. A to věřte že kecal na konci skoro jenom on. Victor Garcia mi nijak nevadil. Jeho filmy jsem zkoukával bez problémů, ale tady klesl. Jako filmu tomu dávám odpad, ale za to gore a za masky Cenobitů dávám slabé 2*. Ale bylo to jen o špičku Pinheadova hřebíku.(4.3.2012)

• - Natáčení probíhalo od září do října roku 2010 v americkém Los Angeles. (gogos)

• - V USA vyšiel film na DVD a Blu-Ray diskoch so sloganom na obale odvolávajúcim sa na duchovné otcovstvo Cliva Barkera. Ten sa však na sociálnej sieti Twitter o filme uštipačne vyjadril, že toto dieťa nie je jeho. (beso74)

• - Doug Bradley, který ztvárnil Pinheada ve všech předchozích dílech filmové série, byl s nabídkou na roli osloven i tentokrát. Dlouho však váhal, scénář mu připadal nedokončený a nakonec roli definitivně odmítl kvůli nízké odměně, kterou přirovnal k „ceně lednice“. (gogos)