Hellraiser: Revelations

Horor

USA, 2011, 76 min

• Morholt

Pokud nepočítám ty krátkometrážní amatérské příšernosti, je tohle jednoznačně největší hellraiserovská hrůza. A nejspíš to tušil i Doug Bradley, který pravděpodobně poprvé svou erbovní postavu odmítl. Do role Pinheada tak García obsadil řeznického učně odněkud z předměstí Juárezu, po bok mu nasadil Pinheada Juniora, zbytek castingu pobral u ochotnického spolku ve Stavovlkách a to všechno zabalil do mišmaše jedničky a dvojky. Strašný, strašný, strašný. Určitě se všichni bojej připravovaného remaku, ale horší než tohle to určitě nebude.(13.8.2014)

• 3n3my

Odpadom by som tento počin nenazval. Dokonca si myslím, že príbehom je deviatka na tom lepšie, ako jej nedávny predchodcovia. Mizerný začiatok filmu s ručnou kamerou ma ale vyplašil (ešteže sa v tomto trende nepokračovalo), taktiež herecké obsadenie nebola žiadna sláva (a maska Pinheada WTF?). Ale už spomínaný príbeh, nejaký ten náznak inovácie a slušný gore (vzhľadom na rozpočet) to nakoniec z bahna vytiahli a dopozeral som to bez najmenšej ujmy :)(13.2.2012)

• Bloody13

Revelations si nenávist fanoušků plně zaslouží. Hellraiserovská série je díky Botě už dávno mrtvá, a do toho hrobník García vždycky posral všechno, na co šáhnul (viz. jeho sequely k 30 Days of Night a Mirrors). Na tyhle snímky je potřeba nějaký budget, aby tvůrci mohli zamakat na maskách. Nestalo se a efekty i obsazení dopadly na hovno. Dalším průserem je Bradleyho absence. Nový Pinhead je totiž k smíchu. Čím déle je na plátně, tím víc sklouzávají jeho monology do trapnosti. Zkrátka moc kecá, nehledě na jeho ubohou vizáž. O dalších dvou Cenobitech netřeba dalších slov, jelikož tvůrci se nesnažili o náznak kreativity a vařili z vody. Za co teda ten bod? Zřejmě proto, že zdejší "zápletka" je mi o něco milejší, než internetoví Cenobité z Hellworldu. A taky za to, že místy jsem se vážně pobavil... jeho debilitou samozřejmě.(19.10.2011)

• eraserhead666

Hu, ono to nebylo vůbec tak špatné, jak jsem očekával. Minimálně příběhem to bylo vcelku slušné, možná proto, že to tolik šilhalo po prvním Hellraiserovi. Nesrat tolik na scénář, mít to lepší masky, více peněz, vyhranější herce a skutečného Pinheada, byla by to slušná npodívaná. Ono tedy je fakt, že náhražkový Pinhead se snažil, ale po několika předchozích dílech, kde se jen mihnul doslova na pár vteřin, je mu zase dopřáno tolik místa, prostoru a slova a hraje ho někdo jiný, než jste zvyklí a ještě v hodně levné masce, tak to docela nasere. Obzvláště, když je Pinhead vaše nejoblíbenější horrorová postava. Proč tenhle díl vznikl je docela otázkou. A patrně na ní existuje několik různých variant odpovědí. Nejpřijatelnější je ta, že si studio chtělo uchovat práva na název a postavu a tak rychle něco spíchlo, aby mu nepropadly. Asi nejdůležitější co je třeba vyřknout je: Mohlo to dopadnout mnohem hůře.(25.10.2014)

• Wacoslav1

Totálně amatérská hovnařina, která dává pečeť na pohřeb téhle série a odpad nakonec nedám jenom z respektu k panu Pinheadovi. Čím to je, že vždy tyhle slavně začínající hororový série skončí v úplných sračkách? Je to jednoduchý, když se neví, kdy se má končit, tak to zákonitě ani jinak dopadnout nemůže.10%(5.12.2015)

• - Natáčení probíhalo od září do října roku 2010 v americkém Los Angeles. (gogos)

• - V USA vyšiel film na DVD a Blu-Ray diskoch so sloganom na obale odvolávajúcim sa na duchovné otcovstvo Cliva Barkera. Ten sa však na sociálnej sieti Twitter o filme uštipačne vyjadril, že toto dieťa nie je jeho. (beso74)

• - Doug Bradley, který ztvárnil Pinheada ve všech předchozích dílech filmové série, byl s nabídkou na roli osloven i tentokrát. Dlouho však váhal, scénář mu připadal nedokončený a nakonec roli definitivně odmítl kvůli nízké odměně, kterou přirovnal k „ceně lednice“. (gogos)