Iceman je pravdivý příběh o Richardu Kuklinskim (Michael Shannon), notoricky známém zabijákovi a milujícím otci rodiny. Svou přezdívku si vysloužil zmrazením těl svých obětí, což zatajovalo dobu úmrtí a svedlo policii mimo stopu. Byl to muž, který měl sklony k násilí a rovněž vytěsňováním následků, tak aby vytvořil idylický rodinný život. Jeho rodina a sousedé věřili, že byl průměrný podnikatel a neměli tušení o jeho druhém životě. Kuklinski zabil během svého života přes sto lidí. Nikdy necítil výčitky svědomí s výjimkou bolesti, kterou způsobil své rodině. (DannyBoy80)

SeBig

Gangsterskej film s Shannonem, Liottou, Winonkou a spol? Co jde na tom posrat? Zdá se, že všechno. Vraždící nasranej Shannon je dobrej, problém je, že toho bylo sakra málo a film se přiklání spíš k nudnejm dialogům a to mě fakt nebere. ()

korbitch22

Hodně rozporuplný film, který má své silné momenty především v nepopsatelném výkonu Michaela Shannona, dokonalé stylizaci, kostýmech a výpravě, jenže strašně selhává ve scénáři, kde místy logika dostává hodně na prdel, ve střižně se s tím taky dost zamrdalo a režisér nebyl přílíš kreativní člověk a určitě miluje svou ženu s křečáky, kterou každý večer 5 minut romanticky vomrdá...prostě rutinna jako blázen.Příběh Kuklinského by si zasloužil pevnější vedení příběhu a trochu větší poodhalení jeho činnosti, jeho myšlenek a o sobního života.Film je totiž vlastně jen efektnivní přehlídkou několika slušných vražd, které se prolínají se scénáristickým bordelem a příběh skáče jak poškrábanej vinyl.Ale jak říkám, svoje klady to má, herecky je to famózní a dokáže to zabavit, nic moc od toho ovšem čekat nemůžete, hlavně pevnější režii, či smysluplnější systém vyprávění a už vůbec ne pokus o to, udělat z danné látky festivalový zázrak....Vromen se moc bál.60%. ()

mat.ilda

Vyloženě rodinný typ s mazlivým příjmením, pan Kuklinski, byl ve svém oboru pojmem, není divu, že se ztrátou zaměstnání, která jeho domácnosti zajišťovala vysoký životní standard a zároveň mu byla od dětství koníčkem, který se dědí z otce na syna, stal poněkud mrzutějším, než obvykle. Ale kdo s čím zachází... a tím nemám na mysli zrovna rodinu, ačkoliv... Stejně dobrý v tom, co dělá, je i Michael Shannon, svým zjevem předurčený k personám, ze kterých jde hrůza na všechny způsoby, jenže krom Winony Ryder, kterou bůhví proč rozmrazili, mu toho dost pokazil odbytý scénář, který se důvody, proč se Kuklinski stal ledovým zabijákem s kapánek zvrhlým smyslem pro rodinné hodnoty, zabýval jen náznakově a opakovanou pracovně-otcovskou rutinou uzemňoval divákovu zvídavost, postupující až ke ztrátě zájmu. ()

Flego

Dosť premárnená príležitosť vytvoriť niečo živočíšne zaujímavé, tvorcovia akoby upustili od vyšších ambícií. ()

HellFire

Za nic na světě si nevzpomenu, proč jsem si zrovna tento film přidal do sledování na CSFD ještě dlouho před tím, než byl natočen. V té době jsem snad ani nevěděl, kdo je Michael Shannon. Teď vím, že se jedná o velmi charakterního herce s ohromnou dávkou charismatu a celé tohle drama táhne na svých bedrech. Zahrál si chladnokrevného (a v tomhle případě je to pravda) vraha podle skutečné předlohy, který dle svých slov zabil přes sto lidí. Na film se dobře dívá, nemá hluchá místa a herecké obsazení je na jedničku. Winonu Ryder ani Chrise Evanse jsem skoro nepoznal :). ()

JASON_X

Ta slabá třetí hvězda jde pouze za Shannonem, který ovšem své skutečné předloze (Kuklinskému) není vůbec fyzicky podobný. A hlavně (jak se můžete dočíst na netu i vy) bylo všechno ve skutečnosti úplně nebo aspoň trochu jinak než ve filmu, který je natočený "volně podle knihy..." atd., takže jde o pouhý scénáristický výcuc a nikoliv o biografii skutečné osoby. Atmosféra je sice sem tam docela příjemně temná a paranoidní, ale jelikož je scénář dost roztříštěný a kostrbatý, tedy nešikovně vystavěný, děj je málo záživný a nebudete do něj asi příliš vtaženi. Už jsem viděl mnohem lepší, záživnější i zajímavější gangsterky. ()

Morholt

Celkem sugestivní pohled do života nájemného zabijáka, jenž na veřejnosti a před svou rodinou vystupuje coby slušný otec a podnikatel, zatímco v soukromí platí za zabijácké eso. Určitě filmu přidává na zajímavosti i to, že je natočen podle skutečných událostí. Výhrady mám vlastně jen ke stopáži, která byla z mého pohledu přetažená a zkrouhnutí o nějakých 20 minut by Icemanovi prospělo. Herecky exceloval Michael Shannon, jemuž role byla napsána přímo na tělo a zůstává otázkou, proč není více využíván, protože herec je to výborný. Za mě 80%. ()

bouncer

Námět velmi dobrý a výsledek snad jen lehce nadprůměrný. Bohužel chybí něco víc, co by z "nějaké" gangsterky podle skutečných událostí udělalo film, na který hned tak nezapomenete. Sympatické herecké obsazení, tedy ani ne tak sympatické jako dobře vybrané. ()

joehot

Lehké zklamání. Snad to chtělo nápaditější režii nebo jinou posloupnost vyprávění (Iceman sice vzpomíná, ale zcela lineárně), či snad hlubší scénář (kromě hlavního hrdiny jsou ostatní jen plochými postavičkami vystřiženými z papíru). Pak by to třeba nebylo tak předvídatelné a nezáživné. Jediné, co doopravdy funguje, je Michael Shannon, který film tahá z vod průměru. ()

PauloZ

Iceman Shannonovi padl jak prdel na hrnec. On má charisma na rozdávání a výraz zabijáka, jako málokdo. Škoda ale, že je příběh tak suše vyprávěný, bez emočně, kostrbatě, místy nesourodě a bez šťávy, tak aby se obsáhlo hodně okolostí a drobností. Což z toho dělá lehce monotónní celek, kterému chybí tempo. Je to škoda, protože námětově to má dle mého velmi silnou základnu postavenou na skutečném příběhu a samotná plejáda herců, od brilantního tahouna Shannona přes miniroličku Franca až po chladnokrevného Chrise, Liottu, nebo dlouho neviděného Schwimmera, skýtala opravdu zajímavou podívanou. Takže obsazení mě hodně potěšilo. Výsledek samotný, i když je to poctivá práce s parádním obsazením, už taková odrovnávačka bohužel není, a je to škoda. Scénář by zasloužil secsakramensky vytunit! ()

Marsik

Skutečný příběh, skutečná postava. K tomu není co říct. Ale filmové zpracování, pokud chce diváka zaujmout, musí mu nabídnout něco zajímavého a neokoukaného. Zde jsem nic nového nezaregistroval. Snad jen mohu potvrdit, že Michael Shannon je dobrý herec s charizmatem. Ale celkově mě Iceman nikterak nezaujal. Průměr. 66% ()

ledzepfan

Vybroušené drama a malý(a o to příjemnější)herecký koncert. Od Shannona jsem asi ani nic jiného než soustředěný výkon nečekal ale, že i taková Ryderová, Schwimmer nebo Liotta budou přirození, civilní a osekaní o své manýry-to bych fakt nečekal. ()

baribal

Nečekané zklamání, všechno je v podstatě oukej, ale když film skončil, měl jsem pocit, že mě autor o něco ochudil. Film startuje na první našlápnutí, paradoxně na začátku je postava Icemana nejvíce nevypočitatelná a nevíte kterým směrem se bude ubírat. Pak nastříhaně scény toho, jak si Shannon plní pracovní povinností jsou poměrně "působivé". ALE pak jakoby film ztratil směr, sem tam Shannon něco provede, seřve svojí starou, někoho sejme, atd atd. Prostě druhá půlka je docela nudná. Knížka bude asi lepší, ale číst jí nebudu. Tohle se mělo zvládnout líp. ()

agentmiky

Film, který šel dlouho let mimo mě a sám jsem se divil, proč tomu tak bylo. Příběh o notorickém nájemném vrahovi, vskutku vyvážené herecké obsazení......Mělo to dost atributů, z kterých mohl vzniknout nadprůměrný snímek, jenž by dokázal čelit své nejvytříbenější konkurenci. Ale samozřejmě se to neobešlo bez pár zaváhání. Což o to, obsazení Michaela Shannona do role Richarda Kuklinského osobně považuji za mistrovský tah, ten jeho bezchybně uhrančivý pohled, prostě a jednoduše třešnička na dortu (prokázal to tady a i v jiných filmech, brilantní herec). Ale další herecký ansámbl mě zklamal. Ryder zbytečně ve vypjatých dialozích přehrávala, Liotta dostal dost prostoru, ale jeho příběhovou linku nedotáhli do nějakého smysluplného konce a zničehonic to utli. Pokud se Liotta na obrazovce pohyboval docela často, tak u Evanse zase nastal opak, zajímavá postava trestuhodně nevyužitá. Brutálních chvilek se divák dočká, ale i tak mi u Icemana chyběl větší drive, tah na bránu. V druhé polovině se to dost vleklo a najednou přišlo závěrečné zatčení. A přitom si to tvůrci tak dobře rozehráli, ale v druhé hodině jako kdyby se něco přeplo a dostal jsem o třídu horší film. Škoda. Za mě dávám 63 % ()

Freemind

Šokující, morbidní námět vykleštěný do podoby rekreační kriminálky pro masy. Vedlejší prvky Icemanovy biografie tady hrají první housle, kdežto klíčové události s velkým dramatickým potenciálem byly trestuhodně opomenuty. Je mi líto hlavně Michaela Shannona, jehož talent a ksicht byl tady doslova promrhán - místo psychologicky košaté postavy psychicky narušeného asociála si zahrál taťku, který vraždí víceméně proto, aby zabezpečil rodinu. Icemanova postava je tady až nechutně romantizovaná, film se nezmiňuje o tom, že Kuklinski svou rodinu pravidelně mlátil, že v dětství krutě mučil zvířata a hlavně o tom, že hromadně vraždil dlouho předtím, než si ho začala najímat mafie. Pokud chcete opravdové vzrůšo, podívejte se na dokument "The Iceman Tapes - Inside The Mind Of A Mafia Hitman" The Iceman Tapes - Inside The Mind Of A Mafia Hitman, budete mít trochu představu o tom, o co všechno vás filmaři ochudili ... ()

zipper111

Shannon je naprosto dokonalej Iceman, zahrál ho parádně, ledový xicht si nacvičil už v Impériu, a tím nemyslím Star Wars :D, a celý film táhne v podstatě on. Koukal jsem jak Winona už zestárla, ale pořád je to kus, jen na můj vkus dost histerka. Ale ne, film je parádní drama, které nemá přehnanou stopáž a má svižné tempo, takže stojí za to ho vidět... ale asi jen jednou. silnejší 3* ()

Makky

Kuklinskeho biografiu od Anthonyho Bruna z 93. roku som nečítal, no knihu od Philipa Carla z roku 2006 prečítanú mám. Pozorne som sledoval vznik tohto filmu, pretože kniha bola vynikajúca. Film ako taký nie je zlý, no prišlo mi to ako light bonusový materiál ku Kuklinskeho biografii. Scenáristi asi nemali gule na jeho potuľky New Yorkom a dychtivé prahnutie po vraždení. Mrzelo ma vynechanie mojej najobľúbenejšej Kuklinskeho vraždy (mučenie spaľovaním mäsa v slabinách) a bližšie vysvetlenie toho, prečo vlastne bol taký, aký bol (jeden desať sekundový flashback nestačí). Michael Shannon bol určite tou správnou voľbou, rolu Poliaka stvárnil presvedčivo, miestami pôsobil veľmi nepríjemne. Napriek tomu odporúčam radšej knihu. ()

Kaluž

Michael Shannon zabíjí lidi. A jde mu to setsakra od ruky, takže by byla škoda tenhle kousek minout jenom proto, že scénář nemá dostatečné koule na to, aby diváka zatlačil do sedačky. Protože když Michael Shannon zabíjí lidi, je to vždy malý svátek. ()

italka63

Nemůžu si pomoci, ale za impozantního Michaela Shannona v roli nájemního zabijáka Poláka Kuklinského, ohromujícího svou respekt budící vysokou postavou a výborným herectvím, tak za toho je hvězda čtvrtá. Pravdivý příběh o nelítostném zabijákovi, který nadevše miloval svoji ženu Winonu Reiderovou a své dvě dcery a přitom se neštítil absolutně čehokoliv. Pro mně dále zajímavý Ray Liotta, kterému se svou vizáží jdou záporné role vždy skvěle. Takže herecké výkony toto drama zvedly o stupínek výš. ()