poster

Transformers Prime (TV seriál)

 • USA

  Transformers Prime

 • Slovensko

  Transformers Prime

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 26x30 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • st.ranger
  *

  Od scénáristů Bayformers přichází seriál o Transformers. Zaměření na mladší publikum je bohužel znát a jen málo nárážek uspokojí fanouška. Od Beast Wars se jedná o druhý CGI seriál s velice povedou animací, která není tak kostrbatá jako třeba v Clone Wars, ale to je tak vše ohledně pozitivních částí seriálu. Největším zádrhelem, který bude nejspíš Prime provázet až do trpkého konce je absence hlavní linie, která by skrze celou jednu sérii pokračovala, občas ustoupila epizodní vedlejší linii a opětovně se vrátila. Kromě několika dílů na pkračování se děj každou epizodou uzavře a následně pokračuje nově, občas s minimální a nepatrnou návazností. Mnoho dílů je tímto naprosto zbytečných. Dalším negativem jsou charaktery. Je jich až neskutečně málo a po několika přínosných dílech omrzí. Stav sérií: 1. řada: obsah 26ti dílů je spíše k smíchu, protože podstatný děj se odehrává ve zlomové polovině a některé epizody zachraňuje akce a cokoliv s roboty spojené. Dějově se navazuje pouze zlehka a nakousnuté události jsou v následují epizodě vyřešeny 2. řada: Naprosto příšerná řada. Obsah epizod tentokrát lépe navazuje, ale děj je příliš roztahaný a situací je rozehráno příliš, takže jejich uzavírání pak vyšumí do prázdna. Nejhorší epizodou je jednoznačně 2x09 Grill, jakési retrospektivní shrnutí dosavadního děje, naprosto nepřínosné. Zajímavý byl nápad s rozdělením pátrání po čtyřech relikviích, kdy se každý člen z týmu Autobotů a Decepticonů vydal získat prastarý artefakt. Bohužel naivnost seriálu jasně směřuje k předvídatelnému závěru. Za pozornost stojí Out of the Past, nahlédnutí do minulosti na Cybertronu. Opravdový zlom začíná s epizodou Alpha/Omega. Ještě 3 epizody, ale celá řada mohla mít v klidu maximálně 10 dílů.(28.11.2010)

 • Manarit
  *****

  Musím říct, že tento seriál mě nadchl. Animace je skutečně zdařilá a děj kvalitní, téměř žádný z dílů nepostrádá akci. Postavy jsou sympatické, rozdílné a člověk se o ně dokonce bojí. To přikládám velmi k dobru - animovaný seriál, kde se umírá. Nijak drasticky, nikdy není nic vidět, ale oceňuji snahu nepředstírat, že například člověk přežil pád a výbuch helikoptéry atd... dodává to Transformers punc opravdovosti : ) Další velké plus dávám za hlavní zápornou postavu Megatrona. Je vykreslen chytře a rozumně, což je u záporáka vražedná kombinace. Nenechává se strhat emocemi, aby kvůli tomu prohrál a občas se mi zdálo, že by Optimovi při přímém střetu docela nakopal. Optimus je další plus, hlavní kladná postava je klidná, mocná a moudrá a přesto nepatří do kategorie přemoudřelců na zabití, patří mezi mé nejoblíbenější charaktery. Děj se skutečně velmi mění a jsem ráda, že to tvůrci netáhli jen na cíl 'zničit Megatrona,' naopak zachází mnohem dál. Hlášky jsou vesměs promyšlené a velmi vtipné, zvlášť od Miko, bez které bych si to už neuměla představit. Jediné, nad čím člověk musí přivřít oko je menší nedomyšlenost na politické scéně, ale na druhou stranu, řešit i tohle by byla nuda - americká vláda totiž nad existencí oživlých robotů z vesmíru mávla rukou a pouze jim přidělila jednoho agenta na seznámení se světem. Ale na celkovém součtu je to malá výtka a rozhodně je to seriál, co stojí za zhlédnutí.(11.9.2013)

 • Hanyou
  ****

  Po výborných Animated přichází další Transformers seriál, tentokrát od tvůrců filmu a v CGI animaci, kterou zrovna nemusím, ač vypadá mnohem lépe než Beast wars. Naneštěstí se seriál opět nezbavil neduhu zahrnovat do děje lidské děti a tyto (obvzlášť Miko) jsou poněkud otravnější než Sari Sumdac v Animated. Příběh samotný je velice prostý, jak se od TF očekává, ale pěkným ozvláštněním jsou transformers - zombie a Cliffjumperův osud hned na začátku. Přesto mě děj nevtáhl a charaktery (ani Starscream) mě nijak výrazně nebavily. Snad připraví další sérii a zlepší se. Po zkouknutí téměř kompletní druhé série musím opravit fakt, že Starscream je zase nakonec nejlepší charakter, a s ním i ostatní Decepticoni. Autoboti a jen na ně zaměřené epizody mě nijak výrazně neoslovily, nicméně nakonec je to další dobrá generace transformers a těším se na 3. sérii, která přijde na jaře.(14.2.2011)

 • Eduardo
  ****

  Po prvých troch častiach musím povedať, že ma to celkom chytilo, aj keď pri prvej časti som sa musel dosť premáhať, kým som si zvykol na ten štýl animácie a celkového vizuálu. Snaha o napodobenie Bayových tranformerov je viditeľná na každom kroku a často sa im to aj naozaj podarilo. Hudba pripomína Jablonského, spomalené zábery počas súbojov miestami ako vystrihnuté z filmov (ale akcia ako taká na druhú stranu podstatne prehľadnejšia :)), rovnaký voice acter Optimusa, čo je asi najväčšie plus celého seriálu, a k tomu všetkému aj zostal zachovaný rovnaký dizajn Transformerov... Príbeh zatiaľ vyzerá byť dosť dobrý, keď príde na vtipné situácie tak sa na nich dá naozaj dobre zasmiať, voice acting tiež chválim, atď... ALE PREČO tam museli pchať tie otravné deti? Teda tých chalanov by som ešte prežil ale tá otravná baba (meno ma nenapadne) dokáže neskutočne liezť na nervy. Nebyť nich, tak by to bolo podstatne lepšie. V každom prípade vydarený animák. Zatiaľ 3,5/5, ale už teraz som presvedčený, že sa to časom aspoň na tie čisté 4/5 dotiahne.(17.12.2011)

 • DJ Obelix
  *****

  S tímto seriálem jsem strávil dva roky svého pracovního života a musím říci, že mi přirostl k srdci. Ale není to jen z osobních důvodů. Jedná se o skutečně, až nebývale zdařilý "dětský" seriál. Jako kluk jsem nikdy příliš netíhl k akčním animovaným seriálům (snad až s výjimkou Spider-mana), především proto, že kromě akce neměly prakticky co nabídnout. Postavy byly ploché, příběhy fádní a stále se opakující. Kdežto Prime dokázal skvěle vykreslit takřka všechny postavy, se kterými se v seriálu setkáváme. A to včetně lidských dětských sidekicků, kteří tu rozhodně nehrají jen "povinný" lidský element. První dvě série jsou bezesporu za plný počet. Obě mají uzavřený hlavní příběh a spoustu pamětihodných momentů. Třetí, zkrácená série (Beast Hunters) je bohužel o poznání horší a je na ní vidět, že vznikla prakticky jen kvůli možnosti vydání nové série figurek. Nicméně samotné finále seriálu je výborné, emotivní a monumentální. Závěrečný film Predacons Rising je spíše bonusem, který stojí za zhlédnutí, ale kdyby nevznikl, nic by se nestalo. Transformers Prime doporučuji všem, kteří si byť jen matně pamatují původní seriál (podstatně naivnější) a štve je, jak Michael Bay nakládá s filmovou licencí. Tohle je totiž zdaleka nejlepší "verze" Transformers k dostání.(2.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace