Novinář Benjamin Mee ztratil před šesti měsíci ženu a zůstal sám se dvěma dětmi – starším Dylanem a sedmiletou Rosií. Zejména chlapec nese matčinu smrt velmi těžce. Jsou s ním potíže ve škole, naposledy se dopustil krádeže a navíc namaloval podivnou kresbu useknuté hlavy, ze které stříká krev. Jelikož to není první provinění, ředitel školy ho musí vyloučit. Ve stejné době se Benjamin nepohodne se svým šéfem a také opouští práci. Naštěstí spolu s bratrem Duncanem dostali každý podíl na dědictví po otci. A tak se Benjamin rozhodne najít pro rodinu nový dům a začít znovu... Když jede vyhlížet, kam by se mohli přestěhovat, Rosie spatří fotografii sídla, které ji doslova učaruje. I Benjaminovi se líbí, ukáže se ale, že to není obyčejný dům – na pozemcích vedle je zoologická zahrada. Majitel zkrachoval, zvířata zatím ještě žijí a stará se o ně několik posledních zaměstnanců, brzy je ale bude nutno utratit. Benjamin vidí, s jakým nadšením si Rosie hraje se zvířaty, a rozhodne se dům i zoo koupit. Nadšený ovšem není Duncan, který přichází o kamarády a život na samotě mezi zvířaty mu nic neříká… Benjamin se seznamuje se zootechničkou Kelly a její sestřenicí Lily, která je ještě příliš mladá, aby zde mohla pracovat, tak jen vypomáhá. Lili se očividně líbí Duncan a snaží se ho povzbudit a zlepšit jeho špatnou náladu... Benjamin se s vervou pouští do nutných oprav, a pokud jde o komunikaci se zvířaty, ochotně si nechá poradit od zkušenějších. Peníze sice rychle mizí, ale zdá se, že by vše mohlo být hotové ke dni, kdy se rozhodl zahradu opět otevřít. Jenže nečekaně přijíždí na inspekci nepříjemný a puntičkářský Walter Ferris, který okamžitě najde množství závad, které je třeba a za velké peníze ihned odstranit. Benjamin si téměř zoufá – a do toho ještě uteče starý grizzly Buster… (TV Prima)

iamek

Příjemné rodinné drama se skvělým hereckým obsazením. I když vám je už od začátku jasné, jakým směrem se snímek bude ubírat, tak se budete těšit na další a další minutu, protože film je prostě milý a v dnešní době člověk někdy potřebuje vidět moderní pohádku. SIlné tři hvězdičky. ()

klerik

Nemám poňatia, čo na tomto filme všetci vidia. Rodinný film plný klišé, bez poriadnej gradácie, miestami až otravne americký. Keby som to videl v kine asi zvažujem samovraždu. V telke ide o znesiteľný film, lebo človek má pocit, že je zadarmo... ()

Chrustyn

Crowe byl vždycky expert co se týkalo scénářů, ale ani režie mu není cizí, jen je to tvůrce, kterému se musí přijít na chuť. V případě jeho nejnovějšího snímku, to však je trochu jinak a Crowe možná zklame své věrné obdivovatele, ale zároveň přiláká příležitostné návštěvníky kina, protože "Koupili jsme Zoo" je po všech stránkách příjemný, jednoduchý a zábavný snímek, takřka pro celou rodinu. Matt Damon je sice v roli otce trochu nevěrohodný a Scarlett bych zvířecí ošetřovatelku také neuvěřil, ale při sledování mi to bylo úplně jedno, protože jsem se po celou dobu velice dobře bavil a film mi příjemně utekl. ()

marhoul

Čekala jsem víc. S odstupem času zjišťuji, že mi v hlavě nic z tohoto filmu neuvízlo. Záležitost na nedělní odpoledne, když je venku ošklivo... ()

mat.ilda odpad!

Normálně, nemohla jsem se po té dvouhodinové lobotomii pustit do psaní komentáře dřív, než si utřu slintu z brady, posbírám vyškubané vlasy a zametu omítku, s kterou jsem si nadělala po nárazech hlavou do zdi. Ani vám nepovím, co bylo horší, jestli sám scénář, pro zabití času (zřejmě velkofilm) repetující několik otřepaných prázdnot, nebo herci a jejich výkony, počínaje překvapujícím zklamáním nad Scarlett Johansson, stylizující se do výrazů Emmy Thompson (v těch lepších případech) a konče Mattem Damonem s nosem z lipového dřeva, kterému svým výkonem nezůstal nic dlužen... a zbytek - na odstřel - bez soudního procesu, určeného pořadí a přeceňovaných ohledů na děti, těžko jmenovat pro nebezpečí recidivy záchvatů, když je nutno měřit si tepovou frekvenci už jen při zpětné představě výběhů pro šelmy s dřevěnými kůly a pletivem do králíkárny, jen namátkou, u chlapa s opicí za krkem to dělá 220/ min... Zkrátka, pokud se už nevrátím na stránku s hodnocením v červené barvě, budu moct odložit i ten zkousnutý klacík... ()

mcb

Definice feel-good filmu. Průhledná kýčovitá zápletka, hra na emoce, dojímavá hudba, západy slunce a roztomilé úsměvy Mary Elizabeth Jones. Už dlouho jsem nebyl tak dojat a zároveň si byl vědom, že mě má režisér totálně v hrsti. Parádní obsazení! ()

jojinecko

Od rockera Camerona Crowa som síce čakal inú látku na spracovanie, ale o to lepšie, že tento "krásny americký sen" si zobral na starosť niekto nesentimentálny a nepatetický. Tak mohla vzniknúť príjemná a sympatická nenáročná rodinná komédia s vynikajúcim hereckým obsadením (ľudským aj zvieracím:)...3,5*/5 ()

evulienka3

Pre mňa pomerne nevyrovnaný film. Miesta v ktorých sa riešila samotná bolesť zo straty matky a manželky boli výborné, miestami až dojímavé. Naproti tomu časti filmu, ktoré riešili cestu ako za znovu postaviť na nohy boli neveľmi vydarené, príliš kŕčovité a s priveľkým množstvom zbytočnej "omáčky". Akoby zostrihali dva rôzne filmy do jedného celku. Tomu prvému dávam štyri a tomu druhému dve hviezdičky, takže v konečnom sumáre pre tento mix to budú 3*. ()

Flego

Príjemná zábava pre celú rodinu kde sa dajú zniesť aj klišoidné dojímavé scény. Všetko je presne vypočítané, zápletka je priehľadná a detskí predstavitelia hrajú na výbornú. Našťastie sa tvorcovia vyhli hovoriacim zvieratám ( tie sú v podstate len kulisou ) a tak vzniklo milé zábavné dielko. ()

Roman.Ticka

Na Matta je pěkný pohled o tom žádná, dokonce i Scarlettka je čím dál zralejší, herecky vzato. Nejvíc mě ovšem zaujal šikovný mladíček se zajímavým jménem Colin Ford, z něhož bude alfa samec jako Spar, pokud to nějak do své cca třicítky příliš nepodělá. Kýčovitost, otravné kliše a zbytečná délka filmu nejdou překousnout ničím výše popsaným, ani milá zvířátka v ZOO tentononc nedokázala zachránit. Moje cynické uvnitř JÁ mě donutilo dokoukat jen za cenu očekávání, kdy dojde k předvídatelnému zvířecímu páření mezi Benem a Kelly, což se stalo podobně kostrbatým způsobem, na jakém principu byl vystaven celý přeslazený film. ()

poz3n

Film plný veškerých klišé, které zvládne napsat hollywoodský scenárista, nebo sám život. Dost mě vlastně udivuje místní hodnocení, jelikož u mnoha podobných filmů tu vidím 50, 60 procent. Možná dělá taky svoje jméno Camerona Crowea, který mě v minulosti několikrát mile překvapil, ale tady z mého pohledu jednoznačně šlápl vedle. Jediný, komu bych takový slaďák odpustil, je Lasse Hallström, který by ale jistě neváhal a jednookého tygra by donutil každý den čekat u příjezdové cesty na návrat podivně ulízlého Matta taťky Damona. 5/10 ()

rikitiki

Záběry na zvířátka vždy potěší, což se o zbytku filmu říct nedá. Je to figurkami obsazené klišé (zas už malé kudrnaté děcko, které je na facku přemoudřelé) končící v proudech sebedojímavé hřejivosti. Ble. Navíc to ani nedrží linku, většinou je snímek upocené melodrama, ale občas se mocí mermo snaží vydrápat do komediální roviny, takže nahodí karikující postavu zooinspektora, případně opileckého zhrzeného zaměstnance zoo - a sedí to v té sladkobolnosti jak lední medvěd na Sahaře. ___ Falešné, podbízivé, trapné. /1. 12. 14./ ()

Pítrs85

Snížit své očekávání na minimum, přistoupit na Crowovu hru a tenhle cukr, obalený v cukru, zalitý javorovým sirupem a obalený v druhé vrstvě cukru si prostě snažit užít- v takovém případě si tuhle ZOO zamilujete, nebo se do ní budete chtít aspoň ještě jednou vrátit. Ne, tenhle film fakt nenabízí nic nového, provar už stokrát viděnej, ale všechno je to prostě takový... hezký. A člověk (o to spíš někdo, kdo do sebe láduje jeden horor za druhým) občas potřebuje takové to filmové pohlazení... A jak už to tak u Crowových filmů bývá, prim tu hraje skvěle vybraný casting (a hudba, ofkórs). ()

Ilicka

Děti, zvířata, osobní trauma a Matt Damon jsou na správném místě, takže takhle sladká pohádka o jedné zchátralé ZOO minimálně na první pohled funguje a dojímá. Cameron Crowe je specialista na feel-good filmy. Tady to potvrzuje. ()

claudel

Cameron Crowe se u mě nezapomenutelně zapsal mým nejoblíbenějším filmem a s každým dalším filmem to bude jen horší a horší. Přitom vůbec nesrovnávám, což dost dobře ani vzhledem k tématu nelze. Ale všechny ostatní filmy jsou pro mě minimálně o třídu slabší, možná s výjimkou Jerry Maguire. Koupili jsme ZOO je typický americký film se vším všudy. Byl jsem naladěn na to mu všechna známá americká klišé a trapnosti prominout a vyzdvihnout sílu příběhu, dojemné aspekty a tuze civilní výkon Matta Damona. Příjemná rodinná podívaná, jež dokáže každého člena rodiny chytit více či méně za srdce. Odnesl jsem si rovněž zajímavý biologický poznatek ohledně srovnání lvů a tygrů. ()

ARI50

Krásny rodinný film. Spousty zvířat a velký start do neznáma kdy komplikace jsou na každém kroku a nic se nedaří ale ono stačí jen doufat a kdo vy třeba vše bude jinak Scarlett super. ()

Necrotongue

Stejně jako Benjamin Mee, ani já teď nevím, jak to mám uchopit. Budu to muset rozebírat postupně. Hlavní myšlenka filmu byla fajn a neměl jsem s ní nejmenší problém, protože lidskost i lásku ke zvířatům (pokud zůstává v čistě platonické rovině) vnímám jednoznačně jako klady. Naopak velký problém jsem viděl ve způsobu, jakým tu tvůrci tyto hodnoty podali. Šlo v podstatě o rodinný film, takže jsem počítal i s nějakým tím morálním poučením a dokonce si myslím, že tady bylo i na místě, a stále mohlo jít o solidní záležitost, jenže tvůrci se rozhodli, že snímek natočí jako jednu velkou nostalgickou emocionální ždímačku, a tomuto záměru podřídili všechno ostatní. Scarlett Johansson jsem si oblíbil už ve filmech The Horse Whisperer (1998) a Ghost World (2001), a o to víc mi vadilo, jakou postavu tady hrála. Já tedy věřím tomu, že jsou na světě lidé, kteří jsou schopni vás pět minut po seznámení zahrnout všemi svými problémy, mindráky a selháními, jen bych se s nimi nechtěl potkat. Ale ono mi to bylo vlastně všechno takové nepříjemné; neustálé vzpomínky na manželku, umírající tygr, potíže s pubošem; bylo to laciné a prvoplánové a snad každému muselo být jasné, k jakému závěru snímek směřuje. Ne, nebyl jsem spokojen a jsem rád, že mám tuto reprízu za sebou a že už se k tomuto filmu nemusím nikdy vrátit. / Poučení: Nesnaž se šelmám dát pac. ()

Sawy

Cynikům by vstup do této prosluněné,pohodové a skrz na skrz hollywoodské Zoo mohl vážně ublížit na zdraví,všichni ostatní jsou ale srdečně zváni! Crowe dokázal všechny kýčovité propriety,kterých příběh jeho nkvého filmu nabízí skutečně slušné množství,vybalancovat do hřejivého,nikoli však prvoplánově líbivého snímku,který zvládá s grácií bavit celé americké rodinky,zároveň řešit závažnější témata,aniž by to působilo vykalkulovaně a ještě dává svým postavám prostor k růstu a vývoji,který není nikterak překvapivý (co si budeme povídat,pořád je to tááákhle šablonovitá záležitost),ale potěší zejména tím,že nezapomíná na staré rány a neuhýbá před nastolenými problémy.Scarlett je bez make upu a výstřihů nevídaně půvabná,Damon opět dokazuje,že civilní polohu zvládá bravurně a vedlejší postavy nepůsobí samoúčelně,minimálně T.H. Church si pro sebe coby hrdinův bratr krade každičkou scénu.Délka je možná lehce přepálená,ale to si uvědomuji spíš zpětně,protože při samotném sledování jsem se nenudil ani chvilku.Vytknul bych jen naprostou absenci nějakého prokazatelného záporáka,která jen opět nahrává lidem,kteří budou Koupili jsme Zoo považovat za prototyp uchcaného rodinného snímku,ve kterém jsou všichni dokonalí,hodní nebo napravitelní.Ale Koupili jsme Zoo je skutečně oním "vánočním" filmem,jako který byl točen,a dokže potěšit a zahřát u srdce i teď na jaře.A u mě osobně má náběh na osobní srdcovku a pátou hvězdičku. 85 % ()