Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

V.Silver

Takovouhle story prostě nevymyslíte, něco takovýho musí napsat jedině život sám. A jsem za to strašně rád, protože pak mohl Vaughn s Macaulayem a Keltonem napsat něco takhle geniálního. Geniálního především z hlediska vyváženosti. Film skvěle servíruje celou paletu emocí od dojetí přes napětí, nadšení až po čirou radost. Spousta dalších filmů skýtá skvělou zábavu, ale radost vám dopřeje jen minimum z nich. Orel Eddie rozhodně je snímkem, který radost dokáže přenést z plátna přímo na diváka. Nemalou měrou se na tom podílejí brilantní Egerton a Jackman, ale i Fletcherova režie. Abych to řekl ještě trošku jinak: asi na olympiádě začnu víc sledovat skoky na lyžích. (19)88 %. ()

Zagi20

Tak trochu Kokosy na sněhu v moderním hávu. S trochu menším množstvím humoru, protože celý film jeden na trochu vážnější notu. Jinak je to více méně stejný příběh, se skvělou ústřední hereckou dvojicí (Jackman si to strašně dává). Prostě kvalitní dávka sportovního napětí a emocí, zabalená do feel-good filmu. 78% ()

ghatos

Spoustů lidí hledá to, co bylo ve Forrestovi Gumpovi. To značí špičkový filmový zážitek vyživující pozitivní emoce uvnitř hlavy a ještě v tom musí být něco nepopsatelně chytlavého. Tady se to stalo! Není důležité, že se to nedrželo úplně skutečnosti. Orel Eddie předává na filmovém plátně úplně něco jiného. Sedli si herci, příběh, atmosféra... . Už jen výborný hudební podkres se super songem u závěrečných titulů. No prostě reklamní plakát snímku opravdu nelže. Nekompromisní FEEL-GOOD MOVIE, co trhá na kusy současný vyčpělý diskurz masové kinematografie. Takhle se už filmy v současné době netočí. Kdo chce devadesátkovou pecku ztraceného filmového času, tak jí má v Eddiem z roku 2016. 89%. PS: Chyba ve filmu: V roce 1988 je na kvalifikačním závodě v Oberstdorfu uveden na výsledkové tabuli první Čech /Miloš ;) / Zeman s chybnou mezinárodní zkratkou CZE. V té době neexistovala samostatná ČR, ale ČSSR. Tato chyba je i u ostatních (smyšlených) československých reprezentantů. ()

Gurtha

Jen z pozorování pádů se mi udělaly modřiny, ale stálo to za to - noční seskok Hugha Jackmana se zapsal do topky mých oblíbených scén a Taron „cože, kdyť já toho týpka znám!“ Egerton byl boží. PS: míra uvěřitelnosti 10%. ()

Lukyn007

Viděl jsem to už asi 10x. U těchto typů snímku jsem při hodnocení téměř vždy mírný, protože to téma mám hodně rád. I když je Orel Eddie plný klišé, tak díky skvělému obsazení, soundtracku a poselství se jedná o jeden z nejlepších filmů svého žánru. "Odkud se vracíš, mladý muži? Z olympiády!" ()

dragon94

Velice příjemný sportovní film, který skvěle střídá vážnost a humor. Film sice není nikterak velkým překvapením, ale podobné příběhy se mi vždy líbili. Obzvlášť, když jsou podle skutečné události, a když mohou inspirovat někoho jiného. Co však zamrzí je, že Hugh Jackman tu hraje zcela totožnou postavu jako v Ocelové pěsti, což vzhledem k tomu, že je to postava vymyšlená pro film, je prostě lazy writting. 4* 75% ()

Casablanca

Na film jsem se netěšila. Čekala jsem další na city hrající doják o "úžasném" a "zázračném", který se rodí jen jednou. A on se na plátně objevil takový... Jouda. Hudba je v celém filmu dost dominantní, ale tak nějak to k té olympijské atmosféře sedlo. A Hugh Jackman? Tak ten mě dostal... Pohodový film, který si zapamatujete. Na rozdíl od spousty komedií, které tlačí na pilu. Na tomhle je nejvtipnější, že se to fakt někomu stalo. ()

Georgex

Jedno z největších překvapení letošního roku a jeden z nejzábavnějších sportovních filmů všech dob, který se může hrdě zařadit po bok Kokosů na sněhu, mimochodem řadících na stejné olympiádě. Orel Eddie je přesně ten typ filmu, od kterého nic nečekáte, ale dostane něco ,co mile překvapí a ještě vykouzlí skvělou náladu. Typický britský humor a zdařilou hru s divákovými city navíc doplňují výborné herecké výkony v čele s Hugh Jackmanem, kterého jsem ještě v takto zábavné roli hrát neviděl. Každopádně by filmu slušelo zhruba o patnáct minut méně, jelikož v některých částech je to zbytečně natahováno, což tuto skvělou jízdu trochu brzdí. Moje hodnocení 75%. ()

dafidsch

Tešil som sa na tento film, ale nakoniec počas pozerania som mal zlý pocit. Film mi mal ukázať, že všetko je možné ak sa chce. Je to logické čakať pri športovo-motivačných filmoch. Tento film ale chcel odo mňa aby som prijal, že ktokoľvek, aj keď mu to neide alebo proste nie je talentovaný, može dokázať čo chce. OK, dá sa to ale čo potom? Má svoj úspech na "minútku," ale dlhodobo to nie je reálne. Bol som skôr rozrušený zo správania Eddieho ako namotivovaný z filmu. Nakoniec som si prečítal, že "originál" Eddie povedal o filme, že len 5% je podľa jeho príbehu, tak už potom... (70%) ()

Dexter256

Na tento film jsem přišel náhodou. A byla to krásná podívaná v celku dojemná a komediální. Hugh Jackman mi do této role krásně padl. Jde vidět že Hugh dokáže zahrát i něco jiného než X-meny. Taron Egerton se podle mého názoru do této role krásně vžil a zahrál ji naprosto dokonale. Je krásné dívat se na film ve kterém vidíte odlišného člověka který chce dokázat že i on má své odhodlání a své sny. A je hezké že si za tímto snem jdete a nevzdáváte to. Je to hezký příběh a je krásně zpracovaný. 75%. ()

jenik71

Postavit se na stupně vítězů na olympiádě je životním snem každého, kdo ovládá nějaký sport. Eddie skoky na lyžích nezvládal ani průměrně a na vysněnou bednu se nepostavil. A přesto je dodnes známý po celém světě. Schválně - kdo je schopen si vybavit první tři skokany na OH 1988 v Calgary ? Asi nikdo. Všichni si ale ihned vzpomenou na Eddieho Edwardse. Film je právě o jeho touze a odhodlání se olympiády za každou cenu zúčastnit a zanechat dojem, což se mu dokonale povedlo. Na Edwardse se zapomenout nedá, zatímco film o něm mi v hlavě moc dlouho nezůstane. ()

Trapper33

Výbornej film, Taron Egerton do téhle role sednul jak prdel na hrnec, Hugh Jackman místy působí dřevěně, ale jinak se filmu (možná kromě přeslazeného konce) nedá moc vytknout. Soundtrack, humor a prostředí je skvělé. ()

P1tr

Ukázkový příklad, jak by měly vypadat feel good filmy o lidech jdoucích si za svým snem. Orel Eddie dokáže rozesmat, dojmout a vyvolat ve vás soucit s hlavní postavou, ale dělá to velmi přirozeně a nikterak vtíravě, takže na city zbytečně netlačí umělými filmařskými prostředky a nechává skutečný příběh mluvit za sebe. Příběh i herci šlapou na jedničku a snímek velmi pěkně odsýpá a jde o příjemné překvapení, kdy se z původně nenápadného projektu vyklubal sportovní klenot. ()

jefff

Velmi pěkně natočené true stroy o nevšedním příběhu MIchaela Edwardse, které je pojato sice lehce romanticky, přesto v rámci možností věrně. Egerton se své role zhostil na výbornou a svého Eddieho neparodoval. Rozhodně příjemný kousek i na více než jedno shlédnutí. ()

giovanni3

Tohoto sportovce jsem neznal a ani jsem nevěděl, že se tento příběh udál. V dnešní době je to ojedinělý jev, ač nějaké malé státy občas mají na Olympiádě třeba 2 zástupce. Zpracování tohoto filmu bylo uvěřitelné a hlavně velmi pohodové. Ta atmosféra, a čiré sportovní nadšení, mne nadchla. Takové Kokosy na sněhu fungovaly jako komedie, ale zde to byl prostě ten správný zápal pro věc. 4z5 ()

Maynard.

Tak tohle se mi snad ještě nikdy v životě nestalo. Buď sem se smál a nebo mi tekly proudem slzy. A to během uplně celýho filmu, neskutečný. Ty vole, takle mě citově vyždímat, to je se fakt povedlo, nádhera. Sem strašnej vůl, že sem na tohle nešel do kina, páč to by byl ještě tuplovanější zážitek. Fakt nemám slov :o). Přemejšlím, kdy sem naposledy viděl film, kterej by mě takle nadchnul, pobavil a neskutečně dojal. Jo, Kokosy na sněhu byly dřív než tenhle kousek, ale Eagle je daleko líp natočenej a mnohem víc zábavnej (a to Kokosy žeru). Dobrý je, že se oba tyto příběhy odehrály na stejný olympiádě v Calgary 1988. Eddie celýmu Světu ukázal, že i brejlatej ňouma z anglie dokáže jít za svým vytouženým cílem a splnit si ho. Tohodle filmu se asi nikdy nenabažím! Bomba!!! ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)