Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

BROKEN_

Přiznám se, tady mi Taron Egerton potvrdil, jakým talentovaným hercem je. Jeho Eddie mě chytl za srdce. Krásně dojemný snímek, který by měl vidět každý, kdo má rád sportovní a zároveň filmy podle skutečných událostí ( i když si film několik věcí změnil, ale to neva, jde hlavně o to, jak moc si film užijete ). Doporučuji, hrozně fajn film. :) ()

Ryuuhei

Co může být tak zábavného na filmu o olypionikovi, který se navíc zabývá skokem na lyžích? Když je dobře zpracovaný, může být vše a proto ani zde nešetřím hodnocením, protože tohle je další skvělý životopisňák! Dosud jsem absolutně neměl ponětí o nějakém Orlem Eddiem, ale díky tomuto filmu jsem poznal, o jak výjimečného člověka šlo. Jistě, možná neměl predispozice k tomu být nejlepší, ale šel si za svým a nakonec si splnil svůj sen přesto, jak moc se mu ostatní snažili házet klacky pod nohy a ukázat mu, že na to nemá. Velice inspirativní záležitost. ()

venison

Miluju sportovní dramata a tohle bylo navíc podkresleno vynikající formou humoru.. Původní příběh neznám, myslím, že není ani potřeba, protože si jej scénáristi učesali do líbivější a dynamičtější podoby.. Taron Egerton si to herecky dává ještě lépe než ve filmu „Kingsman: Tajná služba“. Role Hugha Jackmana byla napsána přímo na polidštěné tělo Wolverina :-D Podtrženo, sečteno – vysoká dávka zábavy, napětí a odlehčených zvratů. Malinko mi „Orel Eddie“ připomínal můj oblíbený film „Životní šance“ :-) Oba obrovští packalové a motáci, ale s neuvěřitelnou vervou do života.. ()

PiLgRiM

Prostá limonádová zábava, leč naředěná těmi nejlepšími ( a překvapivě funkčními ) žánrovými ingrediencemi, že i ten nejzaprdlejší člověk na světě bude mít po dokoukání alespon letmý úsměv na rtu. ()

elanius

(9/2017) / Presne jeden z tých filmov, ktorý som si pustil v správnom momente. S nulovými očakávaniami sa väčšinou ľahšie objavujú nenápadné filmové prekvapenia. Eddie the Eagle je milý, malý filmík, ktorý boduje vydarenou pozitívnou "feelgood" atmosférou, originálnym námetom a špičkovým castingom (Jackman hlavne). (9/10) ()

terunka003

Sportovní, britské, neoblomné, statečné, milé, sympatické, podle skutečnosti. Po dlouhé době pozitivní film o splněném snu dostat se na olympijské hry. Hlavní postava neskutečně sympatická, celý děj je plynulý, napínavý, úsměvný a odlehčený. Musím říct, že jsme se příjemně bavili a při skokanských pokusech mi bušilo srdce jako o závod, tolik jsem to prožívala s hlavním hrdinou. Samozřejmě nějaká ta slzička dojetí. Pohodový snímek, který zlepší náladu. ..víte, jaká je to vejška ty skokanský můstky. Já na jednom byla, a to jsem stála jen v půlce. V Lillehammeru. ()

progression

Působivý a skutečný příběh anglického "kokosa na sněhu" nejenom o naplnění coubertinovského hesla. Zajímavě natočený neuvěřitelný, ale pravdivý (před 30 lety jsme ho sledovali v přímém přenosu, stejně jako "kokosy z Jamajky) příběh outsidera v jehož slovníčku chyběl pojem "vzdát to". Zajímavě sestavený scénář - kromě hlavního příběhu outsidera s nezlomnou vůlí i (vedlejší) příběh "trenéra" a ve zkratce "z povzdálí" i příběh létajícího Fina Matty Nykanena. Zapamatovatelné herecké výkony, zajímavé záběry z lyžařských středisek i výborný soundtrack jen zdůrazňují optimistické vyznění filmu i to, že naděje umírá vždy až poslední a je nutné stále bojovat a nevzdávat to. Každopádně je také pravda, že filmy o neúspěšných outsiderech se až tak často netočí (asi je problém vybrat si z "ohromného množství" scénářů), na druhou stranu příběhy těch úspěšných jsou inspirací a motivací pro všechny následovníky (a neplatí to zdaleka jen pro sport). ()

_DAVE_

Orel rozhodně stojí za zhlédnutí.. Je dobře, že nezklouzává ke komedii jako třeba “Kokosy na sněhu”… ()

sskrblik

Musím říct, že jsem opět mile překvapen kvalitní filmotékou jakou Eddie the Eagle je. Po nedávné Knize Džunglí zase jeden technicky i obsahově zvládnutý spektákl u kterých si člověk nemusí říkat, že ten Hollywood už za moc nestojí. Rozhodně jsou zde světlé výjimky! Chvilkama mě ústřední charkter připomínal Foresta Gumpa a já mu stejně jako Forestovi přál ať dosáhne toho co chce. To už se mě dlouho nestalo, kdy bych postavě přál zvítězit. Byly tam nějaký ty kli šééé, ale jako celek velmi pozitivní dojem. Určitě bych se nebál na to podívat znova. Jinak zajímavá hudba střihnutá osmdestákama a odlehčené a jindy procítěné herecké výkony skokana a trenéra mě zkrátka učarovaly. ()

hroubek

Zatím nejpohodovější film co jsem tenhle rok viděl. Tohle prostě feel-good pecka, u které jsem se usmíval od začátku až do konce. Je dobré vědět, o čem film je, přesto mnohem lepší si nevyhledávat podrobnější informace a nechat se filmem překvapit. A to se v mém případě stalo. Ani trochu mě nevadilo, že jde o typický stokrát viděný snímek outsidera, který pílí a srdcem něčeho dosáhl. Režisér Dexter Fletcher moc dobře pochopil jak tenhle film uchopit, a že nestačí jen dávkovat humorné situace a sportovní záběry, ale je třeba jít trochu více do hloubky. Nejpozitivnější na celém filmu je to, že z hlavního hrdiny nedělá blbce, ale pravého srdcaře. Taron Egertonje v této roli velmi dobrý a krásně se mu povedlo zahrát takové ňoumovitého hrdinu, které mu nelze nefandit. Hugh Jackman má po dlouhé době roli, která ho opravdu baví a užívá si jí co to jde. V menších rolí mě mile potěšili představitelé Eddieho rodičů Jo Hartley a Keith Allen. Nebo v malé roličce Christopher Walken. Příběh má dobré tempo, které skoro vůbec nedrhne, parádní soundtrack a fajn scény ze skoků. Osobně si myslím, že film snesl větší hloubku a také bychom se mohli něco více dozvědět, ale to jsou takové drobné výhrady. Orel Eddie moc fajn podívaná, na kterou se těším až jí uvidím znovu. ()

VanTom

Nepřekvapivá komedie (hodně volně podle skutečnosti) o umanutém, trošku prostodušším britském "bláznovi" / outsiderovi, který si přes všechny překážky a odmítání plní svůj životní sen: zúčastnit se olympiády. Nejde o žádnou "řachandu", spíše lehce dojemnou, lidskou a vznešenými (sportovními) myšlenkami prodchnutou feel-good oddychovku, která směřuje k triumfu v podobně hladkých a přímých stopách, jaké se nacházejí na skokanském můstku. Šablonovitost i ty okatě digitální nájezdy a pády ji však vychýlily mimo mé srdce. ()

bizz_mjc

Cha, tak se konečně dozvídám, co jsem to vlastně v těch 80. viděl, aniž bych rozuměl, proč se ten člověk tak raduje :) Akorát je to film (limonádka), tak těžko říct, jak to vše skutečně bylo. Ale bavil jsem se. Milých a nenáročných 106 minut, které mě opět utvrdily, proč některé věci dělám a nevzdávám. ()

zdenny

Roztomile komediálně pojatý příběh o lidské touze, odvaze, statečnosti a neústupnosti. Příběh, který dává lidem naději ve víru, že když něčeho chceme dosáhnout, je to možné, pokud budeme hodně (téměř fantaticky) chtít. ()

fabecc1222

Skokanská "konkurence" pro Kokosy na sněhu, kdy se oproti nim film o trochu více vyhýbá humoru a snaží se předložit příběh velkého snílka Eddieho a jeho snu se zůčastnit olympiády. Jako velkého fandu skoků na lyžích mě tento film pochopitelně nemohl minout a moje výtky tak budou v tomto ohledu směřovat jen na historické lapsy, které se ve filmu objevují a kvůli tomu také trochu srážím hodnocení. Pokud se však od nich dokážete odprostit, tak se jinak jedná o velmi pohodový snímek s výborným Egertonem v hlavní roli. ()

LEGACY

Nejvíc nudná a zároveň nejvíc nebezpečná disciplína sportu. Můj nejlepší kámoš mě přivedl k tomuto filmu a je mu na oplátku doporučil film Štěstí na dosah- Myslím, že dobrý výměnný obchod. Tento film byl pecka a já jsem nadšen. Zvedlo mi to náladu po nepovedeném testu. ()

Kurikmoon

Do kina som na tento film išiel úplne náhodne s kamarátom a ... úprimne čakal som skôr nejakú brak. O to viac som bol milo prekvapený. Odporúčam. Nenásilný humor, uveriteľný príbeh a perfektný výkon Tarona Egertona. Odporúčam. Hotová reklama na mlieko a návod ako byť šťastný. Učme sa od Eddieho :) Možno premrštené hodnotenie, ale tento film ma fakt prekvapil. ()

vyfuk

Wau. Nějak jsem musel zase navštívit kino a vyvrcholilo to v něco lehce spontánního, ale i přesto naprosto úžasného. Příběh pana Eddieho Edwardse je vskutku fascinující a o to víc mě sere, že ho kokosáci v bobech zastínili. Tenhle film se opravdu povedl. Je utvořen tak, aby se na něj snad každý vydržel dívat a prožil Orlův příběh od začátku až do konce se super muzikou, ať už tou složenou a nebo vytvořenou jinými interprety. Egerton po Kingsmanovi ukazuje svůj herecké talent v něčem biografickém, což zvládá na absolutní výbornou a Jackman mu u toho příjemně asistuje. Neříkám, že tenhle film je něco, na co budu na smrtelný posteli rád vzpomínat, ale užíval jsem si ho a prožíval v jednom. A o to i tak trochu jde ne? ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)