Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

stration

Každý, kdo miloval Eddiho, bude milovat i tenhle film. Pamatuji si, jak se konaly protesty proti zavedení limitů na dalších olympiádách, aby fanoušci znovu mohli vidět Eddiho. Také jsem se na něho těšil a vím, že jsem ho sledoval už před onou kýženou olympiádou. Film je důstojnou poctou tomuto neuvěřitelnému člověku, který uchvátil celý svět sílou své vůle a schopnosti postavit se osudu. Zahraný je film perfektně, Egerton i Jackman jsou přirození a sympatičtí. Celý snímek parádně odsýpá a ani na chvilku nenudí. Mně se hodně líbil. ()

Lucjen

Motivačný film, ktorý sa úplne na 100% nevyhne predvídateľnosti, ale je tak príjemný, pozitívny a na diváka akosi celý zažiari, že mi vôbec nevadili momenty, kedy som presne vedela odhadnúť, čo sa stane a kto čo povie. Na konci som Eddiemu hrozne držala palce, to asi každý. :) Taron Egerton je vo svojej roli výborný, prekvapil ma. Ako ma v Kingsmanovi nezaujal, po tomto som zvedavá na ďalšie jeho výkony. Jackman hrá jednu zo svojich štandartných rolí, ale nedá sa mu to proste vyčítať, je stále charizmatický. Ja teda nad slovami "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa" skôr prevraciam oči, ale Eddie je ukážkou, ako si treba vychutnať daný moment a nemyslieť na veci okolo. A to môžem. :) ()

Blackhand47

Perfektní snímek o mladíkovi, který šel za svým snem, i když nebyl kdovíjaký profesionál. Taron Egeron má opravdu zářnou budoucnost. První se předvedl v geniálním Kingsmanovi, teď to posunul ještě dál. S Jackmanem se skvěle doplňuje, zbytek obsazení také funguje na výbornou. Ač mě sport vůbec nezajímá, příběhy skutečných sportovců mne vždycky chytnou za srdce, Orel Eddie potom obzvlášť. Film je skvěle prošpikovaný situačním humorem, který vychází z Eddieho (ne)dokonalosti. Proč navíc pořád točit příběhy šampionů, když můžete zachytit pravého sportovního ducha z pohledu miláčka publika. Téměř bez chybičky. 90% ()

dom156

Toho snílka není možné nemít rád. Mě strhnul svým zápal a cílevědomostí. To jeho nadšení je až nakažlivé. Výtečný výkon v podaní Egerton a jeho parťáka Jackman. Hlavně on dnes a denně dokazuje, že dokáže zahrát jakoukoliv roli. Krásné záběry z vrcholů nejdelších můstků, kde je dobře vidět jaká je to výška a ty lidi dole jak jsou maličcí. Finále je dobře zkonstruované, jelikož já ho prožíval se zatajeným dechem. Není to zrovna film, který bych chtěl vidět stále dokola, ale 5 hvězdiček si vážně zaslouží, doporučuji. ()

Ediebalboa

Tak už i skoky na lyžích mají svého „Bouráka“. Vtipného a odhodláním nabytého kníráče Eddieho Egertona, který vám přiroste k srdci hned od svých prvních dětských pokusů o olympijskou medaili. Sranda je zde na prvním místě. Tvůrci správně pochopili, že snažit se tlačit na dramatickou linii u příběhu, kde hlavní hrdina v jednom kuse překonává vtipné rekordy, by nebyla ta nejšťastnější cesta. Díky tomu má film spád, který neztrácí ani směrem k závěru. Doprovázen ústředním hudebním motivem jak z dob raného Zimmera, kdy Eddie na olympiádě bavil celý svět, nás proto stejně dobře baví i dnes. ()

higuain

To nadšení a sportovní duch, o tom ten sport je a přesně to je v tomhle filmu vystiženo dokonale. Dexter Fletcher sebejistě servíruje jeden z nejlepších feel-good sportovních filmů vůbec (bez přehánění), o což se podstatnou měrou zasluhuje i Taron Kingsman Egerton, jemuž zdatně sekunduje Wolverine na lyžích. A jestli ode mě dodnes veškerý kredit za parádní Kingsman OST sklízel Henry Jackman a ne Matthew Margeson, tak po takové hudební (vyloženě olympijské) náloži, kterou zde Margeson předvedl, musím zbystřit i nad jeho jménem, protože tady očividně taktéž dřímá velký talent. Existuje spousta průměrných sportovních filmů, kde mi je jedno, jak to dopadne. Ale Eddie the Eagle je natočen tak, že mu prostě nelze nefandit. Svojí upřímnou ztřeštěností si mě získal a v závěru snad i dojal. A to se mi nestává zas tak často. ()

PP66

Životopisné a zejména sportovní životopisné příběhy bývají vděčným námětem ke zfilmování. A navíc cestu aufcajdra, který si naplnil dětský sen, a stal se slavným orlem, slavným aufcajdrem, stojí za to vidět. Hugh Jackman v pro něho netradiční roli. ()

Dont

Komedie je to zdařilá, dobře obsazená a poutavě natočená. Dovede zaujmout i díky nevšednímu prostředí skoků na lyžích a svým způsobem je to trochu podobný příběh jako Kokosy na sněhu, pohádka o podceňovaném sportovci s velkým olympijským snem. Film je ovšem nesmírně přeceňovaný (86 % je skutečně moc). ()

TominoLa

Skoky na lyžích jsem měl v tu dobu moc rád. Pamatuji si jak vyhrával Matti Nykänen tak třeba mého velkého oblíbence Pavla Ploce. Michael Eddie Edwards bohužel ne. I, když film má ke skutečnému příběhu docela daleko (co jsem pak četl) tak jsem si to užil náramně. Eddiemu nešlo nefandit. :-) Takový zápal chybí dnes třeba většině našim fotbalistům. :-( 9/10 ()

kajas

Jak filmy se sportovní tematikou zase tolik nemusím, "Eddie" mě lákal už kvůli libovému obsazení a produkčnímu dohledu mého milovaného Vaughna. Sedlo mi to mnohem víc než "Kokosy na sněhu", byla jsem na svahu s nimi, držela pěsti a závěrečný závod mě nefalšovaně dojal. Druhé zhlédnutí, při kterém jsem Eddiemu fandila snad ještě víc než poprvé, mi pomohlo dotlačit i pátou hvězdičku. ()

stuntmanMIKE

9 z 10 filmov tohto stylu, by som zvozil odpadom za predvidatelnost, obohranost, patos, homo nadych atd. Toto je vsak ten 10ty. Ano je to predvidatelne...obohrate... je to zase motivacne a vychovne... a nedaj satan na to pozerat s deckom, ktore si zaumieni nieco podobne, lebo prave videlo, ako to ten retard v telke dokazal. No proste nasrat, ze ? Ale toto bolo proste, neverim, ze to pisem, mile...ano mile... citim sa jak gay pred prvou menstruaciou, ked to pisem, ale naozaj som sedel pred tou telkou s dementnym polousmevom a bavil sa. A nevadil mi ani Rosomak, ktory hral konecne moralkou nepoznaceneho ochlastu... a cele to bolo proste dobre a vtipne. Ani som netusil ako mi pride po vsetkych tych krimi, akcnych a hororovych vyplachoch vhod nieco taketo. ()

Huntelaar

Tak za prvé, nikdo takový jako Jackmanův Bronson Peary ve skutečnosti neexistoval a je pouze kombinací několika charakterů. To však představiteli Wolverina nijak nebrání zas jednou ukázat svůj trademark v podobě největšího sympaťáka, jemuž odpustíte i větší náklonnost k pleskačce alkoholu. A když se k němu přidal neméně pohodový Taron Egerton a samotný příběh Eddieho Orla, kterému nejde nefandit v jeho cestě naplnění životního snu, vznikl 100% „feelgood movie“. ()

mikinhoo

Velice krásný film o tom, že když se v životě zabojuje, tak je možné dosáhnout čehokoliv. Srovnával bych to třeba s Kokosy na sněhu, podobná sportovní komedie podle skutečné události. Shodou okolností na stejné olympiadě v Calgary byl ten slavný Jamajský bob také. Myslím si, že je tohle téma suprově zpracovaný, film nenudí a určitě doporučuji ke shlédnutí. ()

easaque

+3* díky tomuto filmu jsem si připomenul mládí, kdy jsem ještě hltal sportovní přenosy a skoky na lyžích k nim patřily také. O osudu toho lyžaře jsem nic nevěděl a o to víc to bylo pro mne zajímavé. Je vidno, že k úspěchu nejsou často důležité schopnosti, ale odvaha a síla vytrvat... Film je nabitý pozitivní náladou a nutí diváka držet Eddiemu všechny prsty, aby překonal všechna příkoří a zažil konečně úspěch. Ve výsledku bych dal určitě 4 hvězdy, kdybych si nezjistil, že jde z obrovské části o fikci, která pravou podstatu obalila hromadou cukrové vaty. A toto mi bohužel dost vadí u filmu, který navozuje dojem, že je inspirován skutečnými událostmi, Ale na na druhou stranu mu nemůžu ubrat na faktu, že jsem se dobře bavil. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL:1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

applause

Zaregistrovala jsem dříve, že byl film tehdy v kině, ale teď jsem na něj narazila náhodou. Když jsem se dívala už na trailer, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. Nesourodá dvojka, Taron Egerton a Hugh Jackman, byla dokonalá trefa do černého. Nedovedu si místo nich představit nikoho jiného a opravdu jsem se skvěle bavila. Eddieho zápal pro sport byl opravdu nehynoucí. Málokdo umí být tak okouzlující i v něčem, co mu nejde. Snímek vřele doporučuji. ()

M.i.k.e

miluju tyhle sportovní "dramata" a tohle se prostě a jednoduše hodně povedlo.Vaughn na pozici producenta je z toho cítit na hony daleko a je strašně fajn,že tvůrci dokázali vyvážit humor i vážnější stránku.Nikterak navíc nesklouzli k nějaké karikatuře hlavího hrdiny a jakkoliv ten byl mezi závodníky opravdovým exotem,ve filmu mu prostě nejde nefandit.Celý film je neuvěřitelně příjemný až milý a ten feeling se přenáší i na diváka.Výborný soundtrack to pak jen umocňuje.Na plné hodnocení nechybí moc...85% ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)