Orel Eddie

• Velká Británie Eddie the Eagle (více)

Touha splnit si životní sen je motorem snad každého z nás. Ale takový motor, jaký v sobě skrývá už od dětství Michael Edwards (Taron Egerton), nemá jen tak někdo. Jeho touha je zdánlivě prostá a přímočará: Stát se olympionikem a reprezentovat Velkou Británii na některých olympijských hrách v nějakém sportu, celkem jedno ve kterém. A tak malý Michael vyzkouší mnoho různých atletických disciplín, aby sebe i své okolí ujistil o nedostatku jakéhokoliv sportovního talentu ve sportech, které by mu umožnily účast na letních olympijských hrách. Proto se soustředí na hry zimní. Ale ani ve sjezdovém lyžování nemá zrovna moc štěstí a ani talentu. Většina lidí by to už dávno vzdala, ale Michael takovým měkkotou není. Jeho poslední šancí jsou skoky na lyžích, a to především díky tomu, že v Británii není moc skokanů s olympijskými ambicemi. Vlastně tu nejsou žádní. Rozhodne se učit od nejlepších, a tak opustí rodnou zemi a na vlastní pěst vyrazí do Alp. Chvíli pozoruje skokany v akci, pak si vleze na můstek a rozjede se. Po několika bolestivých pádech si uvědomí, že to bez trenéra asi nepůjde. Tedy pokud bude chtít na olympiádu a také pokud bude chtít zůstat naživu. Na scénu tedy vstupuje Bronson Peary (Hugh Jackman), údržbář zimního střediska, rváč a pijan, ale i bývalý skokan na lyžích, kterého kdysi vyloučili z amerického olympijského týmu. Bronson urputného a neodbytného skokana-samouka vezme pod svá ochranná křídla a začne jej učit nejen skákat na lyžích, ale také jak skákání přežít. Postupně poznává Michaelovo odhodlání a nezničitelnou vůli, díky nimž si pak společně dokáží splnit velký sen. Michael v roce 1988 v Calgary vstoupí do olympijských dějin jako nezapomenutelný „Orel Eddie." (CinemArt)

Sykii

Miluju sport, ale nesnáším sportovní filmy. Všechny na mě působí tak nějak trapně, když se berou moc vážně a není tam trocha srandy. Orel Eddie se mi líbil. Je to správný sportovní film, který dokáže pobavit a přitom zahřát u srdce. Na tohle se dalo prostě koukat, přitom skoky na lyžích mi nic neříkají. ()

corpsy

Atmosféra 80. rokov je tu všade prítomná a nieje to len dokonalou hudbou Matthewa Margesona. Príbeh, aj keď (ne)skutočný, je ale predsa len podaný ako jedno veľké klišé, z ktorého už nemá divák takú radosť ako v minulosti. Sympatické postavy, skvelá výprava. Naozaj, nemám čo chváliť. ()

berny2468

Překvapení. Trailer ukazoval, že se může jednat o velmi povedený film, ale až takhle povedený jsem ho nečekal. Ikdyž se mi moc nechce věřit, že Vaughn byl jen producent. Jeho rukopis je zde velmi znatelný. Filmu se daří procházet mezi žánry (komedie a drama), což se moc často nestává. Taron Egerton předvedlvýborný výkon, který určitě nemže chybět v nominacích na významější ocenění. Původně jsem chtěl udělit plný počet hvězd, ale pak jsem si o Eddiem trochu početl na internetu a byl jsem trochu zklamaný. Protože film je opravdu jen inspirován skutečností, což je veliká škoda. Ikdyž změna Lake Placid na Garmish se mi líbí. Myslím si že to stojí za shlédnutí....80%. ()

PauloZ

Pro mě obrovské překvapení. Takhle upřímnou, skvěle zahranou a hudbou vyšperkovanou podívanou, jsem dlouho neviděl. Taron zahrál excelentně, všecko to prostě funguje na jedničku. Je to položené do perfektní roviny, která mixuje oldschoolu a moderní barevně přitaženou kameru, dlouhé kamerové nájezdy, ale přitom velmi elegantně! Híří z toho pozitivita, osobitost a Eddieho kouzlo na míle daleko. Už v prvních 5 minutách jsem tušil, že to bude výborné. Soundtrack je potom pecička sama o sobě! ()

DEXTER099

Pozitivní příběh skokana ,kterému nikdo nevěřil a dobrý příklad ,že někdy stačí chtít a neohlížet se, jaký bude výsledek,ale důležité pro něj je, něco udělat.Navíc dobře zahrané jak od Tarona Egertona, tak i od Hugha Jackmana coby jeho mentora a člověka co se v Eddiem vidí.Za mě celkově 85% a pět hvězd... ()

SaNcHeZ_cz

Dexter Fletcher servíruje perfektní filmovou dvojku v ideálním sportovním feel good filmu. Orel Eddie je zábavný, dojemný a motivující ale především precizní ve všech těchto ohledech. S nadsázkou a humorem ukazuje, že žádný sen není příliš velký na to, aby se nemohl splnit. Slušná kamera, podmanivá hudba, výborné herecké výkony a prvotřídní scénář. Zkrátka hravé a velice příjemné se silným koncem i přes občasné zaškobrtnutí. Ale to k tomu sportu zkrátka patří. [80%] ()

Vxxx

Naprosto skvěle natočená příjemná oddechovka. Možná dokonce náladovka. Opravdu má ten film v sobě hrozně moc pozitivní energie, kterou celou dobu poctivě převádí na diváka. Oceňuji, že nebylo vymyšleno tisíce zápletek, love story atd. Opravdu šlo jen o skoky. Film má skvělé tempo. Ubíhá rychle a těch 106 minut je tak akorát. Ráda časem zopakuji. 5* ()

agentmiky

Jsem fakt docela smutný, že jsem se k Orlu Eddiemu dostal až nyní, neboť se jedná o naprosto skvělou zábavu se vším všudy! Životopisné filmy mám dost v oblibě, notabene ty, kde si hlavní hrdina může odškrtnout kolonku s označením SYMPAŤÁK. Tento reálný příběh mě chytl dost za srdce, neboť i já jsem zastáncem tvrzení, že si člověk má jít za svým snem, ikdyž cesta k němu může být často velice trnitá. Taron Egerton se zhostil role skokana na lyžích Eddieho skvostně, prožíval jsem s ním naplno každou chvíli radosti, ale i neúspěchu. Hugh Jackman ve vedlejší roli tomu přidal ten pomyslný vtip navíc. Prostě a jednoduše "feel-good" movie, které si sice nikdy asi nekladlo ambice na nějaké Oscary, na druhou stranu tak pohodovou podívanou jsem fakt nečekal. A ten závěr v Calgary na ZOH 1988, tam jsem držel Eddiemu všechny palce! Ten producentský dohled M.Vaughna na výsledku byl patrný na každém kroku! Luxus! Za mě 8,5/10 ()

ArsenalEagle

Vtipně pojatý sportovní příběh jednoho, né až tak typického sportovce. Spousta vtipných momentů s velmi příjemným hlavním obsazením. Krásná ukázka toho, že když je vůle, jde téměř všechno. Škoda, že se v dalších letech už na olympiádu nedostal. Jackmanovi role bad-ass ztroskotance sedí a Egerton to svoje hraje výborně. ()

Praxis

Objektivně to na pět hvězd není, ale subjektivně ano, protože jsem se naprosto královsky bavil. A může za to nejspíš ta totálně feel positive atmosféra, která spolu s cvrlikající hlavní hereckou dvojicí dokonale vykresluje retro nádech této životopisné komedie. Protože není důležité vyhrát, ale zvítězit. 90% ()

Ellmariachi

No co naplat. Celou dobu se na to divám už jen kvůli Jackmanovi. Chvílema jsem si přál aby Eddie padal, protože já vám nevím proč ale jakoby mě snad i sral. Jenže pak se to začne lámat a ten blboun se mění před očima. Najednou člověk začne chápat o co že to té trubce vlastně jde. A z trubky se stává malý ale o to silnější hrdina. Díky konci přidávám čtvrtou hvězdu. Nevím jak moc se to drží skutečných událostí, ale hádám, že konec odnesl ne jeden kapesníček. Tak daleko jsem se nedostal, ale kdybych tvrdil, že to na mě nepůsobilo, to bych lhal. 77 procent. ()

Sidonka

Na jednu stranu sympatický, úsměvný sportovní film, který svižně odsýpá, navíc má dobrý děj, autentickou atmosféru a dá se u toho přemýšlet, což u sportovního žánru není zas tak obvyklé. Je až neuvěřitelné, že se toto opravdu stalo a příběh se až na linku s trenérem (který je zde ovšem "božskou" postavou), takřka neodchyluje od reality. Pouze v detailech. - Film na jednu stranu působí motivačně, jako že houževnatost se vyplácí a není hlavní vyhrát, ale zúčastnit se. Eddimu fakt držíte palce a máte z jeho pokroků i po skončení filmu radost. Postava sportovního antihrdiny zde ve filmu působí mile, dokážete se do něho vcítit, chcete aby to dal a splnil si svůj nereálně vyhlížející sen. Nevím, jakou je osobností ve skutečnosti, ale ve filmu vzbuzuje kladné empatie. Tvůrci mu i přes různé ústrky od skutečných olympijských šampionů nechali jistou úctyhodnost, vyzvedli jeho pracovitost a heslo: nevzávat se, nesebelitovat, takže ho zde neberete jako vyloženého outsidera. Tolik k povedenému filmu, kterému dávám jednoznačně palec nahoru. - A ke skutečnému Eddimu? Myslím, že vše má mít své meze a člověk by měl být soudný do čeho jít a co už je nad jeho možnosti (nebo nad jeho talent, zkušenosti, osobní finance, sportovní zázemí jeho země, apod.), kdy už snaha přestane být produktivní a úmorná houževnatost navzdory všemu se už stává spíše terčem posměchu. Jeho snem bylo dostat se na olympiádu za každou cenu, stůj co stůj. Osobně nevím, jestli bych z podobného "vítězství" - nevítězství byla šťastná. I když se pak podobná osobnost coby zábavná kuriozita proslavila, vydělala spoustu peněz a získala pochybnou slávu v zábavných televizních programech a reklamách. Člověk by měl vědět na co stačí a pokud je mu odezvou posměch od různých lidí z oboru a mění se pak kvůli němu pravidla pro kvalifikaci, aby se už něco takhle až absurdního ve sportovním vrcholovém sportu neopakovalo, není to pro něho zcela důstojná, obdivuhodná pozice. Takže dát palec nahoru i nefilmové, skutečně žijící figurce jménem Eddie? To už si nejsem tak úplně jistá. ()

JJ.Gibson

Kdo by řekl, že zimní olympiáda v Calgary mělo tolik kuriozit: Jamajský boba a Orla Eddiho :) První zmiňovaný mě bavil, ale o mnoho více. Ale to neznamená, že jsem ze všech sil fandil Eddimu aby těch nechutně vzdálených 61m skočil. Hugh Jackman nebyl špatný, ale moc svou roli neozvláštnil. Celkově pohodový snímek. ()

kaylin

Jasně, jsou tady postavy, které jsou neskutečně klišovité, i když dobře zahrané - to platí například pro postavu Hugh Jackmana, který má ale takové charisma, že vás stejně strhne. Jenže ten film je nabitý tak pozitivní energií, že vám je jedno, jestli jsou zde nějaké chybičky, protože tu energii přijmete i vy a budete příjemně naladění, budete dojatí, budete rádi, že jste Eagla viděli. ()

rt12

Přiznám se, že když v reálu vyšel Eddie na můstek, tak jsem se spíše mohla smíchy potrhat, než cokoliv jiného - byl to ve skutečnosti dost zvláštní zjev. Jeho slova, kde se vyznává z lásky k tomuto sportu k nám nedorazila a znali jsme pouze jeho potrhlé chování po skoku na 70m, to vysílali často. Proto jsem ráda, že se poodhalilo více z jeho života. Ta posedlost a vytrvalost je obdivuhodná. Film je slušně natočen, kdo o Orlovi slyšel, nebude zklamán. Jako třešnička na dortu -neskutečný sympoš Hugh Jackman . ()

italka63

Pamatuju, když skákal a my z toho byli u televize paf. Klobouk dolů, před jeho vůlí. Skvěle natočeno, skvěle obsazeno, pohlazení pro duši. ()

PogoJoe

Film se nadějně rozjíždí, T. Egerton v roli Eddieho exceluje a i když víte, že se na tu olymiádu nakonec dostane, sledovat jeho cestu je fakt zábava. A Hugh Jackman je ve své roli taky výborný... Ale co se odehrává zhruba poslední třetinu filmu: WTF?! Naprosto děsně kýčovitý patos, který se na Vás řine ze všech stran, zcela zkazí doposud kladný dojem a na konci jsem si jen přál už co nejrychlejší konec, protože té přeslazenosti už jsem měl po krk. Jaká to škoda! ()

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Kdy dorazí nový Robin Hood?

Kdy dorazí nový Robin Hood?

18.11.2016

Možná si to ani neuvědomujete, ale od poslední (velké) adaptace Robina Hooda uplynulo celých šest let. Ridley Scott a Russell Crowe s ní vydělali 321 milionů dolarů, značka tedy očividně žije a není… (více)