Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Corpsegrinder

Má to drahý kostýmy, luxusní triky a taky naprosto debilní scénář. Ani nemusim hádat která z dvou bráchů takovou sračku vymyslela. 90% scén vyznívá trapně, o to víc když se film snaží o "humor" (vesmírný úřady) či neustálým převlíkáním Kunišky která každejch 5 minut vypadá jinak zato celej film se tváří jak kdyby sežrala hovno. Ten rádoby extravagantní přístup ke vzhledu postav evokuje myšlenku že na filmu dělal víc než jeden teplouš, ty účesy jsou totiž ještě ulítlejší než v kdejakým japonským anime. Několik scén vypadá jak kdyby je ukradli ze Sharknáda (použití vložky na zástavu krvácení... střelný rány... Tátuma). No nic hvězda za vizuál jinak další sračka do sbírky po-Matrixovský tvorby. P.S. nejlepší herec ve filmu je Sean Bean což tak nějak k utvoření názoru stačí :D ()

HArna odpad!

Nechápu jak nikdo může do kin pustit tohle. Absolutně jsem se v tom ztratil a nic nedávalo smysl. Já nevím, v jakém světě žijí sourozenci Wachovský nebo jak tlustý byl jejich příběh než to promítli v kině, ale tohle měl být spíš 100dílný seriál než celovečerní film. Navíc film za 176 milionů a je to jasný ODPAD. Když pominu příběh, který nepochopím a ani jsem se po zhruba 20minutách nesnažil chápat, tak zápletka je vyřešena stupidně. Kunis nějaká královna světů, po ní jde její famýlie z galaxie. Nedozvíte se odkud Jupiter je, ale je to královna. Včely to vědí nejlíp. Akční scény jsou pro mě debilní, třeba na začátku se absolutně neorientujete kde je Tatum a kde nepřítel. Navíc třeba ten jeho štít je podle mě zpackanej, odfláklej. Spojení Kunis s Tatumem je docela "chladný", absolutně bez zájmu. Navíc a je to spoiler ani Sean Bean neumře, takže si z filmu nic neodnesete. Jde vidět jak drahý tohle bylo, ale je to absolutně k ničemu když všechno jde do hajzlu. ()

tom.nosek

Dvě hodiny trápení s nicneříkajícím a nesmyslným "příběhem"/pohádkou o nadržené Mile Kunis a kousajícím Channingu Tatumovi. Kdyby aspoň Wachowští měli tu odvahu a předvedli něco, co by divákům vyrazilo dech, ale ne, tady prostě není nic, o čem bych mohl říct, že by mohlo být obdivuhodné. Trapné dialogy, do očí bijící pointa, nesmyslný vesmír, nulové vysvětlení nějakého širšího principu, naprosto nepřehledná akce, Mila Kunis s IQ menším než 50. Opak toho, co jsem do tvůrců dosud viděl. Jedna hvězda za Seana Beana. Na jeho postavě je také vidět, jaký byl celý film. Jeho postava je totiž zároveň zásadní i naprosto nedůležitá. Ve filmu je totiž tolik (rádoby) událostí, že jakákoli postava má dohromady tři štěky, které jsou jinak naprosto nevysvětlené a nerozvedené, ale pro (rádoby) příběh poměrně podstatné. ()

Junglista

Tak kromě toho, že si hermafrodit Larry uříz koule, evidentně k tomu šmik i půl mozku, protože dva chlapi by takovou ptákovinu těžko vymysleli. Myčka hajzlů Mila chce voš... sbalit prvního buznodlaka kterýho potká (ale ty jeho boty bych bral, to jo...) no a kolem toho se točí zbytek děje. Omáčka v podobě majitelky Země je úplně k ničemu, protože si na to za chvíli nikdo nevzpomene. Vůbec všechny postavy mi příšly šíleně prázdný. Přitom začátek nebyl špatnej, než se do toho strašně násilně musel zapojit Space Twilight. Já nečekal, že z tohohle filmu budu nadšenej, ale fakt to byla sračka. Proč dávám tu jednu hvězdu? Protože Sean Bean nechcíp. ()

SpaceOdyseus

Na letmy pohled to vypada jako fajn space opera. Celou dobu jsou nam servirovane fajn vizualy a super akcni sceny. Ale nic jineho tu nefunguje. Pribeh je nesmyslny blabol, postavy jsou maximalne nesympaticke, zaporaci k smichu, cating je jeden velky fail, pokusy o humor jsou vic nez trapne. Sourozenci natocili prvni vylozene spatny film. ()

dopita

Zatím sračka roku. Je to dějovej chaos kterej jsem pořádně nepochopil, což je pochopitelný vzhledem k tomu, že mě to strašlivě nudilo. Tak ani nevim jestli je to jen strašná nuda, nebo jestli to je blbě natočená strašná nuda. Řekl bych spíš to druhý. Řemeslně to taky nestojí za řeč, páč každá akce nebo scéna je stejně nudná, jako ta předchozí. Vizuál ale občas docela ujde, taktéž jsem neměl problém s Milou Kunisovou. Channing Tatum opět potvrdil, že je blb. ()

Hanys_

Casting, scénář. Všechno špatně. Navíc akce je zase nepřehledná digitální mazlanice. Upřímně doufám, že z tohohle se už Wachowští nevyhrabou. Hvězda za Giacchinovu hudbu. ()

Ledkodlaq

Pastva pro oči, krásně uděláno. Logika a příběh pokulhávaly, až se chvílemi válely v prachu, ale smeg to vem, o to tu tentokrát nejde. ()

papushka

Mělo by se to spíš jmenovat Jupiter padá a emo tesák Channing chytá. Duo W+W to ovšem trochu nevychytalo. Vizuálně je to paráda, což o to, ale ve všem ostatním to dost pokulhává a pár brilantních tríčků a dokonalých záběrů to prostě neutáhne. Nevyrovnal to bohužel ani zdánlivě dobrej casting. Mila a Channing maj sice o malinko víc chemie než ti dva "talenti" ve 50 shades of grey, ale je to jen tak tak, Eddie vypadá až moc jako odpornej úchylák-jouda a vůbec to k němu nesedí a jeho brácha je totální slizák, ble. Jinak jsem si to pustila jako odreagovačku od učení a většinu filmu jsem měla chuť se k tomu vrátit, kdybych nečekala, kdy dojde na Seana, což se překvapivě nestalo, takže za to dávám bod navíc. Celkově neškodnej průměr. ()

Milan25

Unesou mě mimozemšťané, navykládají mi že vlastním planetu, kolem se pohybuje spousta mluvících a létajících příšer, lidé před očima mládnou a jaká je moje reakce? Absolutní nadhled a ledový klid... Taková je asi představa Wachowských. ()

EKLEKTIK

"Mě do svých věcí rozhodně netahejte." Jupiter vychází, zdravý rozum odchází, ale s čím zároveň přichází, je zcela nový význam výrazu: "Pes, nejlepší přítel člověka". ()

F.W.Colqhoun

Jupiteru je film špatný zcela jedinečným způsobem - nezkazí jen ty dvě hodiny diváckého života, ale i dojem z filmového zlata devadesátých let: Tím, že film recykluje řadu matrixovských motivů (nevědoucnost tupé většiny, "těžba" lidských bytostí, vyvolenost a další), vrhá nelichotivé světlo i na domělou hloubku klasiky. Jupiter tak alespoň zavdává podnět ocenit vliv formy na důvěryhodnost sdělení. A také k tipům, jak dlouho se zázračným sourozencům Wachovským bude dařit shánět na realizaci hloupoučkých nápadů peníze. Hledat v mizérii Jupiteru tvůrčí záměry kladne na invenci větší nároky, než jakými dnes disponuji. Nefunguje to jako sci-fi, nefunguje to jako lovestory, nefunguje ani jako komedie, jak se film pokouší někteří vykládat; nový Flash Gordon to rozhodně není. Nemá cenu probírat se zvlášť jednotlivými selháními, nikdo neudělal nic dobře, létající boty Chaninga Tatuma pošlapou i uházející práci některých rutinérů výpravy a CGI. Psí uši OMG... A z ohavnosti zpracování, infantility, klišovitosti děje vykukuje debilně útešný podtext o ruské imigrantské uklízečce coby královně světa. Nabízí se popřát tvůrcům vyspění, ale tady jasně vládne devoluce. Nicméně v oblbování investorů přeji upřímně nadále mnoho úspěchů. ()

SHit4U

Můj první 4DX zážitek a musím říct, že můj názor na akční scény je tím dost ovlivněn, protože jejich průběh se dá shrnout jako shluk rozmazaných a rychle se pohybujících předmětů. Nicméně film samotný pro mě byl zklamáním. Velké pozitivum filmu byla hlavně "mytologie" - Ta byla nesmírně originální, nesmírně propracovaná a z fleku bych si přečetl kompletní scénář a zápisky režisérů, protože tady bylo zaděláno na nové Star Wars. Bohužel to celé bylo naroubované na tuctový příběh, který jako kdyby z pera scénáristy mexických telenovel vypadl. Děj je vlastně o tom, že Mila Kunis někam přijde, naivně uvěří všemu, co jí namluví. Načeš se objeví vlčák Tatum a zachrání ji. Tohle se stane během filmu třikrát a vězte, že na konci filmu si budete chtít klepat na čelo takovou silou, že by vám při následném ohledání těla vyndavali kousky mozku z pod nehtu. Ani mi nepřišlo, že to točili Wachowští. Jejich styl byl zřejmě zatlačen tlakem studia, protože (a to bohužel) po propadáku s jménem Atlas mraků byli hollywoodští hlavouni asi dost nespokojení. Akční scény (aspon ty co jsem viděl ostré) byli slušně řečeno obyčejné. Žádná invence, žádná scéna, u které byste si řekli wow a uznali pokývali hlavou. Prostě nic a za nic jsou dvě hvězdy možná i moc. ()

lucijelucije

Neuvěřitelné, co může vzniknout za nedisciplínovanost, když natočíte něco takového. Naprostý chaos, ne že bych neměla ráda akci, ale tohle je opravdu příliš. Příběh nulový, spoustu barev a jedna velká filmová anarchie. Pořád se někde lítá skáče a hemží se vesmírné lodě. Nejde ani vnímat vizuální stránku, absolutně. ()

Warle

Jupiter je skvěle vypadající a ještě lépe znějící piece of shit. Má v sobě šíleně moc potenciálu, ale už především příběhově nemá co nabídnout. Bohužel se i Wachowští někdy utnou a něco se jim nepovede. Škoda. PS: Redmayne je nesympatický debílek. ()

vander19

Mila Kunis je proste kočka. Už od čias seriálu Tie roky sedemdesiate som si ju obľúbil. Jej ukrajinský šarm na mňa pôsobí ako magnet. A aj ja občas dostane chuť na vizuálny sci –fi film. Mierne som bol znepokojený Tatumom. Ten sa skôr predvádza ako hrá. Ale každá minca má dve strany a obsadením Redmayna a Beana film nabral pred sledovaním u mňa na serióznosti. To som ešte netušil do akej okázalej hovadiny sa to znovu púšťam. Mila hrá chuderku upratovačku a snáď prvý krát vo svojom živote drží v rukách hajzlovú kefu. A je to aj prvý film, kde tvorcovia narážajú na jej socialistické korene. Tatum má jedinú úlohu v tomto filme. 40% sa poflakovať polonahý, aby pritiahol do kina puberťáčky a ženy okolo štyridsiatky. Plus jeho doménou je akési úchvatné surfovanie. Jupiter na vzostupe žiaľ nie je názov planéty, ktoré by tu hrala rolu, lež ctené meno hlavnej hrdinky, ktorá sa dostane do prúseru ako sviňa kvôli netušiacemu rodinnému dedičstvu. Redmayne tu zase stvárni vyšinutého blázna s chuťou vypáliť Zem. Chuderka Mila do akej imbecilnej romantickej voloviny si sa to nechala natlačiť, ešte väčšie mínus pre Beana a Redmayna. Tatum si zahrá všade, kde môžu zobraziť jeho digitalizovaný hrudník. Zo slušného sci-fi sa stala sračková romantická limonáda, ktorá bola predvídateľná ako moja raňajšia návšteva WC. Ledva za 2*, fakt idiotina. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa