Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Gorillator

Natahovaná zbytečně tam, kde to není potřeba a stručná tam, kde bylo potřeba více zatlačit na pilu. Ačkoliv nejsem fanoušek rozdělování filmů na několik dílů, věřím, že Jupiter Ascending by dopadl výrazně líp jako dva samostatné filmy. Universum Watchovských balancuje na hraně geniality a kýče naprosto bravurně a máte pocit, že "to by přece mohlo existovat". Stejný platí pro postavy. Bohužel vzhledem k jejich počtu každá dostane maximálně deset minut na plátně a nedozvíte se o ní takřka nic. Jen to, že jsou moc zlí a musí se s tím něco udělat... ()

[[Wizard]]

No, vezmeme to od začátku. Největší neduh filmu je v první řadě to, že to celé působí strašně rozervaně a nesourodě. Je strašně obtížné udržet přehled. Krom toho je to ale perfektní podívaná a moc v podstatě není co vytknout, když se na to podíváte následujícím pohledem: To že nejde o seriózní hard-sci-fi je jasné už v počátku, a skoro blíž bych řekl, že to má k takovému stopařově průvodci po galaxii (kdo si té celé nadnesenosti snímku nevšiml už v začátku, tak asi spoustu minul, protože tuším, že ideou bylo ukázat záda tradničním sci-fi dílkům a přinést hlavně svěží podívanou (prostřednictvím ujetého naivního dívčího snu :) ), což si myslím, že se prostě povedlo). Když by jsme měli hodnotit zápletku, je to takový über-intergalaktický soylent-green v intrikářském pletkorouše beránčím. Rozhodně 'over-the-top', ale film pro jeho účel nese poměrně dobře. Epické záběry na vesmírnou architekturu, lodě apod. jsou bezva, vizuál postav je možná až moc cheezy (jako kdyby jim do ucha přikecával terry giliam). Barvy všeho jsou strašně nesourodé a je to takový vizuální kolotoč. Akce: některé scény jsou zatraceně povedené (třeba rotace horizontu se statickou lodí) a některé plytké (hnedka první akční scéna filmu s vyražením dveří prostě nesedí, nepůsobí správně, moc rychlé kamery a střihů), těchto by se samozřejmě dalo vybrat víc z obou stran...ale i přes tohle všechno, ono to prostě odsípá a baví. Výsledný dojem máte, jako kdyby wachovští pět let v kuse hráli tunu videoher, vypálili si tím kus hlavy a pak je někdo šoupnul k scénáristickému skicáku a vznikl jupiter. Je to bezchybný film? rozhodně ne! naopak! Je to zábava se na to dívat? Rozhodně ano! :) (Ale budu rád, když příště wachovští zase zkusí nějaké trochu hlubší dílko a trochu ubrzdí na roztěkanosti a barvičkách). ()

Manman

Mojmu osobnemu rebricku filmov s velkym prehladom kraluje trilogia Matrix. Pod nim je par priecok zatial neobsadenych a za nimi nasleduju klenoty ako Django, Shawshank atd. Veril som, ze Wachowski nam este po Matrixe nadelia nejaku fakt poriadnu pecku. Do Cloud Atlas som vlozil velku nadej a o to vacsie bolo moje sklamanie, napriek tomu, ze film to nie je vobec zly. Do Jupiter Ascending som uz ziadnu nadej ani vlozit nemohol, pretoze uz samotny trailer ju dobodal a nechal osamote vykrvacat. Zhliadnutie filmu uz len oficialne potvrdilo vrazdu. Kunis skoro nereaguje, len sa necha unasat dejom, ktory aj tak nestoji za vela. Film casto nudi, niektore momenty su az jemne trapne. Tatum + lietajuce boty?! Au... Pacilo sa mi len tiche a kontrolovane vystupovanie hlavneho zaporaka a moment ked sa nahneva a zakrici. Potencial to malo, ale nepodarilo sa... Dve hviezdy su ferovym hodnotenim. ()

vincenzzo7

K tomu to se nedá moc co říct něž že úplná hrůza to není! Jednou se to dá vidět ;) tři hvězdy za efekty a těch pár slavnějších herců co se s tím svezly směrem dolů :-D ()

JimmyHoffa

Koktejl Flashe Gordona, Super Mario Brose a Star Wars s nevýrazným herectvím a krutozáporácky přehrávajícím Eddie Redmaynem, který by po Ceně Akademie zasloužil ještě jednu zlatou malinatou. Nicméně efekty, hudba a pár nápadů stojí za to! ()

Tauloo

Pořád si musím klást otázku - Co touhle digitálně přeplácanou podivností chtěli Wachowští divákům říci? ()

lineker

Ten pocit, že se Vám na televizní obrazovky vrátilo Ein Kessel Buntes je prostě k nezaplacení. Přetřpytkovaná okázalá zábava, hrající si na megafilm a zároveň značně nepodařený pokus o mainstream, ve kterém nám tvůrci nedokázali řádně vysvětlit ani hlavní pointu. ()

Janec82

Upřímě,.... Tenhle snímek nikoho neurazí ani neoslní Pár slušnějch efektu kdy se niči jiné město než menheton :) a druhej den si to ho mi low inteligence ani nevšimnem. Nejvic se mi libila věta...Člověk si pořád myslí, že je jediný inteligentní entita ve vesmíru (upravena věta mnouú PS: Vy low hodnotitele co pořád od těch filmu čekate ???? ()

ArchAngel_

Výtvarně 5/5, technicky 5/5 herecky 4/5 ... příběhově 2/5, filmařsky 1/5. Nefunguje to!!! Je toho moc v jen 128 minutách a stejně hodně tam toho chybí i příznivci žánru budou zmateni a hledat odpovědi na spoustu věcí, které film nedává, protože se to tam nedalo nacpat. Jinými slovy příliš komplexní svět v příliš malé stopáži. Jsou filmové ságy, které tvůrci natáhnout na 7 filmů a zdaleka nemají tak rozsáhlý systém civilizace, technologie a světů i vztahů a svět Jupiteru nacpou do pouhých 128 minut. Není divu, že to nefunguje. Ten koho napadlo to udělat do jednoho filmu zaslouží provaz .... 3/5 a to jsem hodný. Strašné zklamání a hrozně moc spáleného úsilí a potenciálu. ()

io.

Duo Wachowski umí člověku nasadit brouka do hlavy. Jistě - "většina lidí ani pravdu znát nechce" - trefně zmínili i ve filmu, ale mně osobně velmi interesuje, do jaké míry je to fikce a do jaké míry je to fakt, že lidstvo (nebo jím produkovaná energie) je ve vesmíru dobře obchodovatelnou komoditou. Vizuálně velmi pěkně uděláno. Osobně nemůžu příjít na to, proč amíci tak často k filmům volí hudbu typu "Nabucco" apod., mohli by zkusit občas i jiný styl. ()

darius1706

Poslední dobou mám nějak špatnou ruku na výběr filmu. Tak co se nepovedlo - ten výčet bude dlouhý, tak jen něco vypíchneme. Předně scénář musel psát někdo po dvou flaškách vodky. Odpustil bych i to, že neměl základní pojem o fungování Vesmíru, ale tak stupidní děj, stupidní dialogy a stupidní postavy, jsem už dlouho nezažil. Snažil jsem se alespoň něco logického objevit, ale marně. Děj, tedy pokud se tam dá vůbec něco takového najít, tak vůbec neplyne, je to takové "skokové". A jeden příklad za všechny - oni rozmlátí půlku města, kde se za celou dobu neobjeví ani noha, kromě asi dvou aut, autobusu a vlaku.... Pak tu máme obsazení - to do tak drahého filmu nesehnali nějaké herce? Pidlooká a protivná Mila Kunis, co navíc neumí hrát a její herecké umění se omezuje pouze na pohazování hlavou a vyděšený pohled. Když už by i někdo byl normální, tak ho zase naplácali maskami tak, že vypadal buď jak transka, nebo jako kretén. A k tomu většina z nich buď opět neumí hrát a ti co umí, tak zase nemají co. No, co se povedlo? Vizuální efekty. Za ty jedna hvězda a druhá za to, že tak drahý film a takový propadák si zkrátka zaslouží soucit. Jinak naprosto zbytečná záležitost. ()

MAsakRA

Opravdu rád bych dal víc, ale toto bohužel nefungovalo. Wachowští si ukousli příliš velké sousto, když načrtli ambiciózní a propracované univerzum, ale zabili to opravdu slabým a nudným příběhem. ()

dombas

Bože, bože, bože...antiherečka Kunis a věčně drsně zamilovaný Tatum...kurnik co se to děje s žánry sci-fi a fantazy?...že se točí neustále takové sra*ky... ()

there

Tak co říci. Faktem je že je to v nečem naprosto podprůměrné až shit,v něčem průměrná a v nečem naprosto fantastický. Kvalitativně je stejný jako Atlas mraků. Problémem toho filmu byla přehnaná očekávání mas a poté jejich zklámání.Osobně mě ten film nezklamal protože na mě marketing vůbec nezabírá a tak jsem od toho žádné pořádné scífko nečekal. Podle PR bylo zjevné že se jedná o space fantasy typu StarWars pouze se skvělými efekty. Začneme od toho fantastického a tím jsou efekty, hlavně efekty kosmických lodí. Ty se skutečně podařily. Dále naprosto zajímavý je ten vesmírný svět, který spadá do slušné space fantasy. Domnívám se že se tím autoři snažily demonostrovat budoucnost lidstva. Idea takového světa by se hodila do velmi slušného RPG. Tak a teď k samotnému snímku. Herecké obsazení typu "No name" nebylo na škodu ale taky nijak nepomohlo.Herci samy o sobě předvedly slušný výstup. Kamera lepší než průměr. Hudba taky docela dobrá. Ovšem dialogy takové nudné a samotný děj nezajímavý. I já jsem se trochu nudil někdy. Kdyby tam nebyly ty efekty pak ty film byl naprosto průměrný až podprůměrný. ()

Aresko123

Velmi farebny film s krásnymi farebnymi efektami ale toje vsetko.... cele to posobi straaasne umelym dojmom, postavy nikoho nepresvedcia a Mila Kunis tu len dokazala ze je len pekna tvaricka, ale herecke umenie moc nepobrala....... A Tatum??? to co preboha bolo??? Nejaky cudny dementny tvor???? Brrrrrrrrr ()

Zagger

jestli si nekdo myslel, ze se budu v US filmu divat na nejake zasrane rusaky, tak se pekne prepocital... nicmene to je jen muj osobni problem... u filmu jsem varil a nakonec jsem to i vypl, ztrata casu takove filmy ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa