Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Foltin

Mno.. fuu.. Těžká "dvojka" a to díky Mile Kunis, jinak dost podprůměrná hovadina, koukat se na to dá, ale... 2* ()

eexDon

Für mich - 55%, - /natahovaný, ve tmě - nepřehledný a scénář napsal asi někdo na záchodě, aby zabil čas, či co, prostě děsivá slátanina/, + /jediná vtipná scéna s intergalaktickým právníkem a byrokratickým kolečkem, nějaká ta akce/souboje tam taky byla, když zrovna byla vidět, Channing/Mila - aspoň, že 2 hlavní představitelé hezky vypadali, když už nic nehráli, páč nebylo co/, hodnocení - sotva průměrná akční volovina, co se moc nepovedla aneb jak úspěšně vyhodit 170 mega toaletním otvorem ()

TomHy

Tento v uvozovkách film se skutečně těžce hodnotí... Nepochopil jsem ani cílovou skupinu diváků, pro které tato vesmírná ptákovina má být určena. Navíc mě zaskočil fakt, že tento hnůj vyprodukoval někdo, kdo má na svědomí Matrix. Možná děti kolem 10 let nebudou až tak kritické k tuctovému výkonu herců a chabému, smysl postrádajícímu ději... Pro mě opravdu nepovedené a jen těžce bych v této grotesce hledal nějaké pozitivum... snad jen propracované efekty stojí za zmínku, ale v této době už je to snad celkem nutnost při pokusu o vesmírné sci-fi. 2 hodiny neskutečného utrpení jsem snad přežil bez trvalých následků, ale to ukáže čas :) Doporučuji se filmu vyhnout velkým obloukem, nebo značně posílen alkoholem či jinou omamnou látkou otupující smysly. ()

Socirel

Digitální efekty v dnešní době ani zdaleka nedělají dobrý film, protože si je může na solidní úrovni nacpat do filmu kde kdo. V Jupiter Ascending vyjma digitálních efektů nic nefunguje, z Cloud Atlas jsem byl nadšený, ale zde jsem obrovsky zklamán. ()

Indominus odpad!

Když už si člověk říkal, že sourozenci W+W vybředli ze sraček (Atlas mraků), dokonale to pohřbili touto píčovinou. Poloviční albín a nejslabší z vrhu, chtěli ho utratit (neznalý spoiler nepozná) - skvělé hodnocení této hrůzy. A já říkám v parafrázi: utraťte to nedochůdče (tento film), pro něj nebude nikdo plakat!!! (PS: vydržel jsem cca 42 minut, jelikož jsem neměl zrovna náladu na sebe trýznění, tak jsem to vypnul. PPS: Ať si všechna studia rozmyslí žaloby na tzv. ,,pirátské´´ kopie. Na toto bych nešel (stáhl jen ze zvědavosti) a tak ať ty jejich výpočty ušlých zisků jdou někam. Pokud bych na toto šel do kina, žaloval bych od režiséra přes produkci až po distribuci! Můj čas si cením na miliardy a už mi nikdo ten čas zničený takovou srágorou nevrátí, dali by se uplatnit i výlohy na lékaře atd... Jste hovada a 50 let víte že kouření zabíjí = vysoudíte milióny. Tihle dobytci chtějí soudit vás o nesmyslnou újmu, ale kdo to nahradí nám, divákům?!?!?!?!?!?!? JE ČAS SOUDIT SE ZA UŠLÝ ČAS A VYHOZENÉ PENÍZE S DISTRIBUTORY!!! ()

Raviola

Tolik jsem se těšila na novej filmik z dilny sourozenců Wachowski... A takový zklamání... Naivní a hloupoučká Mila, která toho hereckýho umění moc nepředvedla. A Channing se zeleným mozkem to teda rozhodně nezachránil. Spoustu neefektních efektů a výsledek žádnej. Dialogy jako z trapný telenovely, nedávající žádnej smysl. Pokud možno vyhněte se týhle hovadině obrovským obloukem. Andy a Lana museli bejt úplně zhulený, jinak si to nedovedu vysvětlit. ()

Wenciczech

Efekty - pěkné. Hudba - nadprůměr. Ale co se týče příběhu, zdál se mi až příliš nahuštěný a komplikovaný. Místy i nereálný. Například ruská uklízečka, která šplhá po kabelech a skáče z plošiny na plošinu obratněji než Princ z Persie mi přijde už hodně přitažené za vlasy. Ale budiž. Jen bych asi ocenil, kdyby to roztáhli do 3 dílů, tak jako Matrix. ()

stuj

Když vám dojde, že je to pohádka a zrychlujete akční scény, tak se na to koukat dá. A mimozemšťani hezky připomínají Dunu. Tedy až na byrokratickou scénu, která zas jede na 5. element a Brazil. Dle hodnocení na csfd jsem čekal větší průser. Prostě sci-fi pohádka no. Z herců docela zaujal Eddie Redmayne. Tedy pokud nezačal řvát či vřískat. ()

peppita

1 hviezdicka, a to len preto, ze Sean Bean tentokrat nezomrel.Nechapem , preco sa to vola Jupiter na vzostupe, ked cely cas tam iba iritujuco pada a pada. Scifi nudny blabol. Mila by sa mala vraitit k hraniu Jackie Burkhart, to jej islo o dost viac. ()

Lakomidias

Z mého pohledu jde o opravdu vulgární a špatný film. Nečekal jsem, že půjde o nerdovské sci-fi, ale čekal jsem, že půjde o snímek v rovině moderních komerčních sci-fi filmů typu Thor a ostatní Marvelové, Transformers, Guardians of The Galaxy a podobné. Tento film je však pouze oslavou Channinga Tatuma. Celý film je vlastně o tom, že Channing Tatum zachraňuje svět a Mila Kunis v hlavní roli je zde od toho, aby Tatumovi říkala, jak mu to při zachraňování světa sluší. Do jisté míry jsem očekával hlavní romantický děj, ale tohle bylo přetažené. Hlavní hrdinka během celého filmu neprojevila sebemenší intelekt či nějaký projev charakteru, kromě toho, že jde o submisivní naivku, kterou když někam posadíte, tak tam zůstane. Jedná se o jeden z nejvíce sexistických filmů který jsem kdy viděl a to nemohu ani vystát slovo feminismus. Sexismus zde však byl tak silný, že drasticky narušil celý film. Stále jsem očekával, že hrdinka se vytasí s nějakým skvělým plánem jak pomoci se záchranou světa, nebo se jinak zajímavě projeví a postaví se tak na roveň hlavnímu hrdinovi. Možností k tomu bylo několik, některé byli extrémně bijící do očí, ale hlavní hrdinka nikdy neudělala NIC. NIC....!!! Kromě toho, že teda hlavní hrdinka nebyla hrdinka, ale pouze podržtaška (nebo spíš "podrž něco jiného-ška"), tak byla naprostý ignorant. Dokáži si představit, že každý z nás by měl pravděpodobně miliardu otázek, kdyby se najednou ocitl mezi mimozemšťany na jiné planetě, obklopen vesmírnými loděmi, ultra-futuristickou technologií a vůbec tak vším co se honí ve snech George Lucase a jemu podobným. Paní uklízečka záchodů je však asi na podobné situace zvyklá a tak se vůbec na nic zajímavého neptala, nebo se možná bála, že si o ní budou myslet, že je jen negramotná buranka z planety Země. Scénáristé se tak možná snažil vyhnout odhalení skutečnosti, že by nedokázali na takové otázky rozumně odpovědět. Což mě dostává k tomu, že Metrix byl asi vytvořen náhodou a scénáristé jsou naprostá paka, protože hlavní plot je naprosto postavený na hlavu, což by tvůrci věděli kdyby se trochu zamyslel nad tím, jak se správně mají pěstovat lidé. Nepěstují se totiž jako zelenina, která se jednou zasadí a po nějaké době sklidí, ale jako chovná zvěř, kde je podstata v tom, že stádo nikdy není poražené naráz, ale pouze se z něj periodicky odebírají kusy na porážku. Nevím, jak jim jejich zeleninový přístup vydržel tak dlouho. Cílová skupina (což jsem z traileru bohužel tak dobře nevyčetl), jsou pravděpodobně teenagerky, které vlastně celý sci-fi plot nezajímá, zajímá je pouze Channing Tatum. Film zde dává mladým dívkám jasný signál, kde je jejich místo ve vztahu k mužům a společnosti, tedy lichotit, čistit záchody, hlavně se na nic neptat, lichotit, čistit záchody.... a tak pořád dokola. Hvězdička jde všem artistům, kteří pracovali na vizuální stránce filmu. BTW1: LOL ty králičí uši? Kostimér byl vtipálek. BTW2: Nepřišlo vám to tak trochu jako rip-off Thora? třeba Balem - Loki atd... ()

Edwin44

Proboha co se to s režisérskou dvojící co stojí za Matrixem či Atlasem mraků stalo?! Tohle byl takovej guláš, že jsem pořádně nevnímal ani kdo je kdo a na čí je vlastně straně. Do teď jsem nepochopil koho a jestli vůbec Sean Bean zradil. Celej film se hemží divnými názvy jako Aegis, Legie, Nebesané a člověk prostě netuší co to sakra vůbec znamená. Zápletka sama o sobě je hodně prostá o tom jak se z obyčejné holky stala majitelka celé planety a zamilovala se do žoldáka, který ji zachránil a je napůl vlk...what!?... Jediné co bylo opravdu dobře ztvárněno je myšlenka inteligentní rasy která žije tisíce let a nás používá jen jako zdroj nesmrtelnosti. O tomhle kdyby byl celý film tak by to bylo mnohem lepší. ()

Herrydos

Čekal jsem něco a dostal jsem úplně něco jiného. Jupiter by šel shrnout asi takto akčnějí pojmutá rodinná pouta říznutá VKV s prvotřídními Hollywoodskými herci a to vše ve 3D. Taky začínáte cítit ten galaktický gulášek no a to sem teprve na začátku. Nejprve se budu věnovat audiovozuálu a 3D ze všeho totiž přechází zrak a kouká se na to moc pěkně a 3D je jednoduše skvělé víc takhle promakaných 3D. A teď přijde ten slibovaný sešup a o ten se postará příběh který mele pátý přes devátý členové jednoho galaktického rodu se přetahují o naší hlavní hrdinku což pro ni není dobré protože v podstatě všichni by jí rádi viděli mrtvou. Příběh jen lehce až humpolácky načrtne co jsou zač ostatní postavy a o co jim jde. Takže divák na vše po čase rezignuje a jen se kochá. A já se taky kochal a to kochání filmu vyneslo 4* (pokud by film nebyl tak pěkný a neměl tak hezky zvládnuté 3D) váhal bych mezi jednou nebo dvěma. 4* ()

Rorschach_SK

Tak toto bol neskutočný guláš a ukážkový príklad, ako spláchnuť do hajzlu skoro 175 mil. Neviem čo Wachowský brali pri písaní scenára za matroš, ale očividne im to nerobí dobre. Akcia a vizuálna stránka je síce úchvatná - pre mňa hlavne prestrelka v Chicagu, ktorá bola asi to najlepšie s filmu. Ale zvyšok je zmes dementných charakterov snáď zo všetkých sfér sci-fi a fantasy, tupých textov a tak debilnej zápletky, že by z toho jeden grcal. Tak v polovici som sa neustále presvedčoval, či sa už prosím neblíži koniec, keďže to dopozerať bol pre mňa výkon hodný zabehnutia maratónu. Mám celkom vážnu obavu z toho, že viacero hercov nečítali pred podpisom scenár, lebo okrem obrovského balíka si neviem vysvetliť, čo ich v takej sračke presvedčilo hrať. ()

Karoleec

Popravdě, do kina mě na tento film dostal především Eddie Redmayne a asi to byla chyba. Ani on mě nedokázal přesvědčit dát filmu o hvězdičku navíc, i když se snažil a snažil, ale bylo vidět, že mu postava záporáka Balema moc nesedla. Vypadal slizce a nechutně, skřehotavý hlas mi k němu ale vůbec neseděl a myslím, že právě tím si dost uškodil. Příběh a myšlenka celého filmu mi stále připadá skvělá a plná potenciálu, bohužel zrealizování nedopadlo vůbec dobře. Jupiter vychází je sice taková křižovatka známých hereckých jmen, ale výsledek tomu vůbec neodpovídá a dostává se nám průměrného – spíše podprůměrného fantasy filmu, nad nímž se divák po filmu musí zamyslet, nalézt pointu sám a potom si povzdechnout, proč film s tak skvělým nápadem byl tak strašný. Jupiter Jones - Mila Kunis mi v roli zrovna dvakrát neseděla, ale uznávám, že nepatří zrovna mezi mé oblíbenkyně, což už se nedá říct o Seanu Beanovi a Channingu Tatumovi. Jenže ani oni společně s Eddiem nedokázali film pozvednout. Chvílemi mi to přišlo až příliš přitažené za vlasy, snažila jsem se zapomenout na podivný příběh a alespoň se nechat unést zpracováním zajímavých světů, které se nám naskytly před očima. A to bylo možná tak to jediné, co se mi na tom filmu líbilo. A vlastně ještě nakládačka Balemovi, ta taky nebyla špatná, vidět E. Redmaynea v jiné roli, než nesmělého lamače srdcí nebo podivného hrobaře, zase nebylo tak úplně na škodu. ()

Zakyn

Od Wachovskich bych čekal víc, než jen podivně splácaný film. Zamilovanost hlavních postav přišla odnikud. Všechny události se dějí příliš rychle za sebou, kdyby byl děj rozdělen do více filmů a více se rozvedly jednotlivé události mohlo to za něco stát. Takhle je to jen přeplácané a zvrat každých 20 minut opravdu filmu nepřidá. ()

r3musko

Bratia (sestier, či ako to je) Wachowskí sa zase vyblbli. Pecka alá Matrix sa nekoná a podľa môjho skromného názoru sa nič podobné nezopakuje, no aj tak sa je na čo pozerať. Keby bol film menej uletený dám 5* ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa