Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

Larrysbride

Při této šílenosti jsem si nemohla nevzpomenu na citát Matta Damona, ve kterém přirovnával akční filmy k pornu. Špatně napsané postavy, příšerné dialogy, o nějakých hereckých výkonech ani nemluvě. Tedy snad krom Eddie Radmaynea, kterému role slizkeho zaporáka jednoduše sedla. I zde to zachraňuje snad jen ta akce... ()

klerik

Vzhľadom na to, že tu máme šnúru veľkých hlúpych sci-fi/fantasy filmov (AVATAR, JOHN CARTER, THOR...) je na tom Jupiter celkom dobre. Vizuálne pôsobivé, ale nešikovne napísané. Wachowskí mi nikdy neprišli nejako extra dobrí scenáristi (vždy písali de facto kópie iných filmov/kníh - DARK CITY, GHOST IN THE SHELL, VRANA, 1984...), lenže tentoraz sa ich neoriginalita odráža aj na postavách. Samotný milostný vzťah mohol byť bez problémov uveriteľný, keby ho neprznili zbytočné dialógy a akcie mohli byť pútavé, keby sme o postavách vedeli niečo viac o niečo skôr. 3D je fajn, ale nechápem načo rozstrasené polodetaily v akciách dávajú do tretieho rozmeru, keď ľudské oko nie je schopné zachytiť, čo v nich je. Space opera ako taká si ešte stále bude musieť počkať na seriózne filmové spracovanie... Inak porovnateľné so slabšími marvelovkami a určite menej otravné ako PACIFIC RIM či TRANSFOREMERI... ()

hammer_head

Jediným důvodem, proč jsem tento film zaznamenal bylo obsazení Kunis. A právě Kunis je tahounem filmu a to nejlepší co ve filmu uvidíte. Snímek si možná získá své příznivce a to díky své bizardnosti, ale na mě to bylo prostě moc. Film kde je samá transka a narcis (kterých na ulici v dnešní době nebezpečně přibývá) mě opravdu nebere a brát nebude. Děj, akce, záporák (vlastně celé obsazení), malé godzilly = všechno špatně. Zkrátka při pohledu na Tatuma a jeho sedmimílové boty jsem si ťukal na čelo a řekl si, že jedno smrknutí bohatě stačí. ()

Chrustyn

Barevná a extrémně nudná sci-fi podivnost od tvůrců Matrixu. Jestli tohle měl být velkolepý blockbuster, tak potěš koště. ()

SeBig

Nemastny neslany odvar patyho elementu s protahlou story která svoji délkou začne obtěžovat. ovšem herecké obsazení zalakalo a zapůsobilo a nudu zabilo. ()

classic

Ešte to šťastie pre mňa,že som mal dve voľné vstupenky,inak by som pýtal späť peniaze,alebo nešťastie,že som mohol vybrať lepší film...Tak mi treba,nabudúce budem múdrejší! THE WACHOWSKI-„súrodenci” ,keď som bol voľakedy dávno na ich KULTOVOM MATRIXE,podotýkam,že na myslí mám prvý diel,ktorý som v kine nevidel,MATRIX 2 a 3(áno),síce nie sú pre mňa obdivovaným zbožím,ale majú nádych niečoho mimoriadneho do prispenia science-fiction? Z brata režiséra LARRYHO je žena LANA,ktorá zmäkla na nepoznanie,mám vlastne hovoriť LANA-ONA? Kurva je to divné,nechápem tomu! Nikdy som nechápal týchto dvoch podivínoch,ktorí mi s týmto výplachom mozgu zatemnili myseľ,že som zbadal na stanici zapáchajúceho bezdomovca,kde som si vravel:„Tento chlapík by mal prísť do kina a všetci by nemohli vydržať ten extrémny smrad,rozutekali by sa na každú stranu,a v podstate CHANNING TATUM a MILA KUNIS by to zvládli aj sami,bez diváka,ktorý sa tu cíti,ako by mu niekto búchal kladivom po hlave...!” Bohužiaľ,je to svätá pravda,MILA KUNIS je otrasná herečka,že keby aspoň pobehovala v bikinách,hodnotenie by stúplo nahor! Až som neveriacky krútil očami,chvíľami som si myslel,že odídem! TATUM je tu veľký BOREC,používa vesmírne korčule,na ktorých jednoducho s prehľadom vždy skóruje! EDDIE REDMAYNE vyzerá v 99 percentách,že sa rozplače! Proste vidieť tento otrasný film sa rovnalo bičovaniu diváka! ()

korbitch22

A kvůli tomuhle odmítla Milka Kundis zjevně výtečného Méďu dvojku, tomu se říká opravdu hodně blbé kariérní přešlápnutí.Od tý doby, co jednomu Wačovskýmu chyběj koule, jako by už neměli koule ani jejich filmy.Tahle dvojka podivných bratrů kdysi ztvořila kultovní Matrix a pak už to šlo jen dolů.Atlas Mraků byl sice dost fajn, ale přeci jen to je dost obtížná látka a i pro lidi co četli výtečnou knižní předlohu to není žádnej med hned na první pobrání, no taky hlavně proto to nevyďálo ani hovno, tak si asi bráchové řekli, že musej natočit něco lehčího, něco jednodušího, aby to pochopil každý a mohly na to jít i mentálně retardované děti, které jim do kasičky těch 175 míčů přeci musejí přinést zpátky několikanásobně a klucí se teda totálně přepočítali.Děj je snůžka scénáristických hoven, které můžou doslova trochu vzdělanější publikum urazit, nepovažuju se za mega yntelygentnýho, ale jen díky tomu, že jsem byl fakt totálně vodmrdlej z práce jsem si dokázal užít výtečný vizuál, pár dobrých nápadů a Seana Beana, který je dobrý prostě v každé sračce, ve které hraje.Akce je sterilní jako vykastrovanej pedofil a Čunig Gejtům jako prasočlověk nebo co to hraje opravdu k poblití.Vrcholem hnusu je ten nejvíc husťoučkej teplomet jako hlavní záporák.Na týhle sci-fi se nepovedlo prakticky vůbec nic a já vlastně ani nechápu, za co jsem dal ty 3*.Jestli už mi stačí na tohle hodnocení jen výtečný vizuál a docela odsýpajících posledních 25 minut, měl bych se sebou něco udělat.Hlavně by se sebou měla udělat něco tahle dvojka, která je fakt tvůrčím způsobem úplně v prdeli.Tomuhle se říká sláchnout 175 milionů doslova do hajzlu.45%. ()

Papekus

Prvních cca 15 minut bylo docela těžko přežitelných - tj. očekával jsem něco jiného, ale pak jsem vypnul mozek a začal si vychutnávat úžasné výtvarné zpracování, infantilní humor a bezduché zápletky. Ale když jsem odcházel z kina, tak jsem měl překvapivě příjemný pocit :) ()

Scalpelexis

Boha jeho, tohle bylo strašný. Očekávání bylo ultra nízké, ale tohle předčilo úplně vše. Je to vlastně nejbídnější variace na harlequinnovskýho Shreka: princeznu chce každý, ale pravá láska čeká u nasvaleného psa ze zašpiněné uličky, který ji má k ním odvést (což se vlastně k uklízečce toalet hodí) a ta postupem času (vlastně i dost rychle) zjistí, že není 100 lidí v konzervě, co se třpytí, a že je pořádně nadržená. Scénář je z říše nejpekelněších představ, co jde mít a vůbec nepobírám, že tato dvojice mohla někdy vytvořit něco jako je legendární Matrix. Herci evidentně trpí, když musí ze sebe soukat ultimátní hlášky typu: "Ty to nechápeš, než k lidem mám genově blíž k psům" - "Ale já miluju psy!". A trpěl jsem s nima, bolestně se na podlaze svíjel, já jsem prosil! I kdybych měl pokojíček celý růžovoučký, ukládal si všechna Bravíčka z dob pubertálních a přemýšlel o operaci rtů, tak bych tuhle "romanci" nemohl rozdýchat bez pomocných přístrojů. Kdybych vypnul zvuk, tak nabydu dojmu, že je to taková bombastická, akčnější fashion arena pro Milu Kunis, pokud přežijete sledováního jejího kyselého ksichtu. Já si jdu zrestartovat mozek, polít se kapalným kyslíkem a papá, snad navždy. ()

mat.ilda

Poprvé na 3D, takže - wow! - chápejte, ještě lítám... Až se z toho kulturního šoku zmátořím, začnu (v duchu, rozumí se) odečítat hvězdy... za totálně vybrakovanou scifáčovou rekvizitárnu, chasníka Tatuma... a tak vůbec, za všechen ten n(v)esmírný bordel a těžko uvěřitelné bláboly o sklizni, nesmrtelnosti... Takže my jsme farma !!?? ()

váca

Jako vizuální dílo lze tento snímek hodnotit za velice povedený. Perfektní efekty, vhodné a nerušící 3D, ale co se týče děje, to už tak slavné teda není. Chudák samotná Mila Kunis tohle dílko neutáhne, i když se snaží, ale dá se říct, že k tomu používá celý film stejný výraz. Navíc nám neukáže nic moc navíc i co se týká nějakých odhalenějších scén, což je rozhodně u ní velká škoda :-) Naopak velice vtipná záležitost je konečně dožití Seana Beana do konce filmu, což jsem hodně dlouho neviděl a velice to pobavilo, když už se to filmu moc nepovedlo. Kromě vizuálu bohužel nemá co nabídnout. Ale komu to stačí, tak na shlédnutí v kině tento snímek rozhodně doporučuji!! Kdo chce i rozumný děj, tak to radši nezkoušejte. ()

Darneth

Digitální kolos, který by si zasloužil překopání od základu, klidně ať si to Wachowští nahodí maltou, ale uberou na rotaci celýho universa. ()

Flego

Mydlová space opera. Nevyužité luxuxné obsadenie. Zlepenec bizazdných masiek (Star Wars), prekombinovanosti (Matrix), romantiky (Twilight) a detinskosti (Flash Gordon). Páni bratia, toto je predražený omyl. ()

BMW12

Tohle byl hodně dobrej film! Miluju takovýhle Sci-Fíčka. A bratři (ehm teď už vlastně ségry) Wachovští tyhle filmy točit umí. Příběh byl super, dějová linka o soupeřících následnících rodu Abrasaksů do filmu sedla, možná že jsme se toho o nich mohli dozvědět ještě více, ale myslím, že ty základní informace jsme dostali. Šlo tady především o Jupiter a její záchranu. A to létající Channing Tatum zvládl výborně, neohroženě se vrhá do jakéhokoliv nebezpečí a všechny nepřátele kosí. Jediné co je mi záhadou je zdejší hodnocení filmu. Tohle by si zasloužilo alespoň 75%. ()

Jinny

(povzdech) Sourozenci Wachowští se pokoušejí o Star Wars a místo toho sledujeme, jak pohřbívají kariéru. Mě osobně film nejvíc připomněl Flashe Gordona, jenom ti emzáci jsou tvoření pixely a natočení přes moderní kamerový filtr. Základní premisa o lidstvu na mnoha planetách a zrůdné verzi kapitalismu není špatná, ale je amatérsky podaná. Mila Kunis má být hlavní hrdinka, ale není chytrá, jakkoliv zajímavá ani silná a zoufale ke všemu potřebuje muže. Jakoukoliv vizi Wachowští měli... neuspěli na mnoha rovinách, snad jediná vydařenější věc je vizuální stránka (ale opět, kamera a rychlý střih vám stěžují si cokoliv vychutnat). Dlužno podotknout, že možná spíš sledujeme vizi ředitelů filmového studia, kteří se vyplašeně část svých 175 milionů snažili získat zpátky tím, že z filmu udělali další biják o rádoby výjimečné mladé dívce v temném světě, a jejím princi. ()

honajz

Naštěstí jsem si brzy uvědomil, že je to pocta osmdesátkovým Tronům, Posledním hvězdným bojovníkům, Krullům, Flash Gordonům a podobné pakáži, která létala po vesmíru několikanásobnou světelnou rychlostí a bojovala a statečně zachraňovala, přičemž šlo o filmy primárně určené dospívající mládeži. Tohle je podobné, až na to, že "moderně" určeno pro 3D (na to se fakt dnes ještě někdo nechá nalákat?) a s větším množstvím o hodně lepších, ačkoliv v tomto případě přeplácaných triků. Děj je nekonzistentní, po úvodu se rozpadne na přecházení z lokace do lokace a povídání si s různými lidmi, a když jde o ty zlé, vždycky dojde k nějaké bitce, i když to občas nedává příliš smysl, už vzhledem k tomu, že se zde zrazuje jak na běžícím pásu. Ale stejně mne to bavilo, asi podobně jako ta osmdesátková rádoby sci-fi dílka, takže jsem si časem i přestal říkat takové otázky typu jak mohla Ruska porodit mulatku?, jak se Caine držel jen za podvozek a vydržel dýchat při skoku do hyperprostoru?, jak to, že nikdo ty vesmírné hrátky v nočních ulicích Chicaga nenatáčel (ty asi jen tak vymazat nejde)? apod. Na druhou stranu se mi líbily ty rýpance do přebujelé byrokracie, to by až Kafka nebo Juráček záviděli, a nebo do hierarchie lidské společnosti, kdy neplatí, že ti nahoře jsou nějací lidumilové. Vlastně tyhle politické odkazy mne až na Cainovu nesmrtelnost časem bavily nejvíc. Příjemný film, který si na nic nehraje, má nadhled, dokáže si udělat legraci i ze sebe, a být to o dvacet minut kratší, i se na to dobře dívá. ()

anais

Je tu vidět obří množství různých vlivů a žánrových poct (japonské anime a manga, klanový svět Duny, Gilliamovská byrokracie ), a to je sympatické v rámci pomrkávání na spřízněnou diváckou duši. Ale je to celé něčím divné. Na jednu stranu se mi zdá, že to Wachovští prostě nezvládli, a zcela se minuli v obsazení titulních rolí, přeplácaností dějové linky a plytkými dialogy. Na druhou stranu v podstatě každý jejich předchozí film je dokonale dotaženým konceptem, který ve své totálnosti někomu nemusí dávat smysl, může připadat mimo, ale je na něm vidět upjatá snaha dotáhnout celek k formální dokonalosti. Tady to tak není. Přinejmenším na první pohled. Odbarvený Channing Tatum, geneticky upravení lidé s velkýma legračníma ušima, často až televizní střich z jedné hlavy na druhou... těch věcí je mnoho, na všech frontách. Až má člověk podezření, že je to záměr. Ale pravděpodobně ne. ()

rikitiki

Pohádka o tom, kterak si ruská uklízečka z New Yorku pořídila pejska. Kdyby zašla do psího útulku, měla by ho raz-dva. Takhle musí prolítat půlku galaxie, furt potkávat nové lidi (emzáky), zmateně vyslechnout jejich zmatená vyprávění: kdo, co, komu a proč.... Smyslu to nemá, ani co by se za nehet vešlo. Dialogy psal autor z blázince. Je to přeplácané a kýčovité. ___ No, a nakonec získá toho pejska. _____ Vážně je Channing Tatum tak na prachy, že mu stojí za to blbnout ve slátanině, kde ještě musí nosit špičaté uši a oči zmalované černou tužkou jako nejlacinější šlapka? /můj komentář č. 2 500/ ()

jonyyy

Tak tohle byla pecka! Bojiště Země: Sága roku 3000 má konečně důstojnou konkurenci! Když jsem poprvé zjistil, že Wachowští natáčí sci-fíčko, byl jsem nadšený. Když jsem viděl první trailer, byl jsem zklamaný a po zkouknutí samotného filmu jsem v šoku. Objektivně bych měl hodnotit o deset procent, tedy o hvězdičku výš, ale když si představím, jaký to mělo rozpočet, tak je to k pláči. Pár myšlenek na dobré sci-fi to rozhodně mělo - třeba sklizně planet byla super myšlenka, ale když se tomu dá forma, ve které je ušatý, blonďatý, ne/okřídlený Channing tatum mistr světa ve skate crossu, který zachraňuje planetu Zemi, tak to těžko může mít úspěch, a to i přes krásnou Milu či poměrně slušné ztvárnění některých mimozemšťánků (jen ti malí šedí mužíčci, ostatní byl kýč vedle kýče). Mé pravidlo se opět potvrdilo - jak se někde objeví špičaté uši a nemá to v názvu Star Trek, musí to být zpravidla průšvih. 30 % ....po přečtení některých komentářu se nepřestávám divit nad zdejším hodnocením a přemýšlím...pro jakou věkovou skupinu byl tento film vlastně cílený?! ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa