Když se pod noční oblohou narodila Jupiter Jones (Kunis), znamení napovídala, že je předurčena k velkým činům. Nyní již dospělá Jupiter sní o hvězdách, ale probouzí se do chladné reality uklízečky toalet a nekonečného sledu neúspěchů. Až když na Zemi dorazí Caine (Tatum), geneticky upravený bývalý armádní lovec, jehož úkolem je Jupiter sledovat, začne si uvědomovat naplnění svého osudu - její genetická výbava ji předurčuje jako dědičnou následnici královny vesmíru. Toto neobvyklé následnictví by však mohlo ovlivnit rovnováhu ve vesmíru. (Warner Bros. CZ)

BoPo odpad!

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše a Lana Wachowski je zrejme z Jupiteru. Preto sa nám rozhodla spoločne s bratrom naservírovať sci-fi rozprávku pre deti, ktoré sa už neboja bubákov. To by ešte nemuselo automaticky znamenať prúser. Postavy majú však taký charakter (neskutočne povrchný) a vzorec správania (nelogický, nepremyslený, ničím nepodložený) a smiešne priteplenú vizuálnu stránku, že sa hodia maximálne pre deti predškolského veku (predsa len, ich mozečky zabaví čokoľvek pestrofarebné čo vydáva zvuky). Aby toho nebolo málo, tak Mila Kunis podáva svoj najhorší herecký výkon, takže ani jej pôvab nemožno pripočítať k dobru. Strašný úlet, ktorý mal zrejme započať nejakú novodobú Star Wa(chowski)rs trilógiu. Vesmírny odpad! ()

maseer2

jo, je to kravina s krásným vizuálem a není pochyb o tom, že kultovní sourozenecké duo šláplo poprvé výrazně vedle, ale já se přiznám, že při nulových očekáváních to zdaleka nebylo tak hrozné, jak jsem se obával.. jde zkrátka o prostinký (a trochu hloupý) příběh, ke kterému je vybudován fascinující svět (resp. vesmír) skýtající obrovský potenciál, jenž zůstal trestuhodně nevyužit.. 3* ()

Tommassi3

"U Stalinových koulí !!" ;) Velmi výstižné.. Bratři a sestry Wachowští se zjevně nedokázali dohodnout, zda natočí nový Twilight či vlastní vesmírnou operu, podobně jako se zde Milini filmoví rodiče nemohli dohodnout na jméně, a tak stejně jako musel tatík zemřít, aby okaté krasavici mohli říkat Jupiter, zde musí zemřít polovina diváků smíchy a ta druhá hrůzou.. Tihle dva že stojí za kultovním Matrixem ?? Pche !! Myslím, že by před nimi měl někdo začít Strážit naší filmovou galaxii, jakkoli se mi ta odvaha nezastírat vlastní überbéčkovou nablblost jeví sympatickou.. ()

Hismael

Jupiter vychází je takový nepovedený kříženec Star Wars a Matrixu. Zásadní scénáristický přešlap je v zamilovanosti hlavních postav. Tam působí veškeré scény až moc prkeně, jak z laciného romantického TV filmu pro náctileté. A na druhé straně zase snímek nepůsobí tak drsně a vážně jak se snaží. Je to spíš taková podivně poskládaná sci-fi pohádka, která hraje jen na efekt, místo toho aby třeba děj kolem Jupiter, působil víc uvěřitelně. ()

MoiJe

V hlavnej úlohe Channingove topánky a Milina naivita. Bojové scény pre mňa málo prehľadné a bez napätia. Celkovo celý film tak nejak bez emócií. Veľa kecania. Málo vtípkov. Úplne zbytočné sekvencie pre príbeh nepodstatné a samostatne nezaujímavé. Žiadna logika vecí (a tým myslím sci-fi blockbuster logiku, kde už je laťka pomerne nízko). Eddieho mám rada a snažil sa, ale hlavného padúcha, ktorý pre dosiahnutie cieľa zvláda tak maximálne kričať "urob to" a každú vetu začína "moja mama", jednoducho nemožno brať seriózne. Čakala som ptákovinku, ale toto je vyložene blbosť. 3D vesmír fajn. ()

CiTrus007

Novodobá popelka pod taktovkou autorů Matrixu se bohužel totálně vymknula kontrole. Wachowští se zřejmě nechali unést svým fantastickým vesmírným královstvím a tak trochu pozapomněli na klíčové komponenty filmu. Jen tak si dovedu vysvětlit svojí neschopnost soucítit s hlavními postavami. Channing Tatum byl scénářem zredukován na postavu s emocionální kapacitou Terminátora, což mu vůbec neprospělo. Zvláště pak ve spojení s inertní Milou Kunis bych býval ocenil jakýkoli romantický kontakt, který by dovedl zastínit podivné okamžiky pseudo-procítěného žvatlání. Ještě hůře dopadl Redmaynův padouch, jehož se mi chtělo každou chvíli litovat. Pokud odhlédnu od scénáře a hereckého obsazení, musím vyzdvihnout kvalitu speciálních efektů a vědeckofantastických serepetiček, které nepůsobí příliš vědecky, ale rozhodně se na ně dá dívat. I tak ale ve mě film zanechal smíšené, převážně negativní pocity. Věštím mu osud Zlatého kompasu. 5/10 ()

Terva

CITÁT - Nemám žádnou vlast, domov ani otce............ Trochu to trvá, než se to rozjede. Ale i pak je to jen přehlídka digitálních triků a latexového oblečení. Je to akční ale obsahově je to strašně dětský. Chybělo tomu víc dospělosti a humoru - inteligentního humoru. Perfektní tak je jen hudební doprovod, ale i k tomu by člověk našel pár připomínek. Například velmi, ale velmi podobné tóny z Terminátora nebo Predátora. Obsahově je tu taky pár věcí, které se zdají zkopírované z jiných příběhů. Druhý Strážci Galaxie se prostě nekonají. CITÁT - Nikdo nerozuměl Vesmíru tak, jako ty............ Vizuální pastva pro oči, ale obsahové je to těžko uvěřitelné a, jak jsem již psal, moc dětské. Ke konci se z toho stala jen romantická břečka. ()

Seabeast

Převážně pocity hořkého zklamání a šedě. Bohužel jsem v tomto rádoby opusu bratrů Wachowských nenašel zaujetí v příběhu a vlezlo to jedním uchem dovnitř, druhým ven. Promakaný vizuál bohužel nepřebije tak nazajímavý scénář, který sice místama není na kompost, ale ve výsledku nepřekvapí a neoslní. Přiznám se, že mě tyhle přeefektované projekce, které se v poslední době hrnou, dokážou dokonale zmařit zážitek z filmu. Trochu jsem se někde v tom ztrácel, ale třeba se jedná jen o můj problém. Pár nápadů se jevilo zajímavě, ale když už z kinosálu odcházíte s nijakým pocitem, tak je něco špatně. ()

JohnCZ

Sourozenci Wachowští jsou fakt zvláštní. Jednou vyplodí geniální věc jako je Matrix nebo Cloud Atlas, pak zase příšernej Speed Racer nebo po všech směrech naprosto průměrný Jupiter Ascending. Po audiovizuální stránce je to bezesporu nádherná podívaná, jenže film selhává ve zkratkovitém podání a na malé ploše toho představuje strašně moc. A to je hlavní problém: přeplácanost a nevyužitý potenciál. Načrtnuté universum působí rozmáchle a rozhodně by si zasloužilo něco více než jen dvouhodinovou digitální rubanici, bohužel navíc s hodně slabým scénářem. Úplná prohra to však není. Jupiter Ascending v době, kdy je fantaskních vesmírných sci-fi jako šafránu, působí jako malé okno naděje. Jenže já bych chtěl něco víc, než jen zábavnou jednohubku na jedno použití. ()

Pegas1632

Může obsahovat spoilery :) Jestli čekáté akční romantickou vesmírnou story, děte na to. Jestli čekáte našlápnutej originální či revoluční snímek, no tak raději zůstaňte doma. Stručné shrnutí: Channing Tatum je sexy, lítající boty chci taky, dialogy psal někdo po lobotomii, po vysvětlení scény se včelama jsem si přála lobotomii já, a bod dolů za to že Sean Bean neumře :) Sečteno podtrženo, fajn popkornová zábava. ()

corpsy

Súrodenci Wachowski od MATRIXu snáď nenatočili film s dobrým scenárom ( či aspoň s námetom ). Tento hybrid všemožných sci-fi tém ( či už po vizuálnej alebo príbehovej stránky ) síce spĺňa požiadavky, ktoré tento žáner obnášajú, ale pravda je taká, že nezaujme tak, aby vás na dve hodiny pohltil do svojho sveta ( podobne, ako také STAR WARS ). Herecky je to možno aj blízko ku katastrofe. Všemožné prehrávanie ( Balem v podaní Eddieho Redmayneho ), či úplná absencia herectva ( Jupiter v podaní Mili Kunis, u tej je aspoň na čo sa pozerať ). Akčné sekvencie, to už je iná. V tom je režijné duo excelentné. Nahánačka medzi chicagskými mrakodrapmi zostane pravdepodobne jednou z najlepších action scén roku 2015 a podobne sú na tom aj tie ostatné, i keď už mierne postrádajúce drajv tej úvodnej. Suma sumárum, pred 15timi rokmi by to bolo za 4* ( 5* ? ), dnes to cítim trošku ináč. ()

joehot

Levičácky laděný kompilát mnoha mnoh vlivů (Star Wars, Pátý element, anime, tvorba Wachovských, pohádky od Alenky přes Sněhurku, Krásku a zvíře, po Karkulku, ad.) v duchu brakových dobrodružství (nejblíže tomu je asi John Carter na Marsu). A vlastně docela milej, i když napodruhé už by to s jeho hodnocením bylo s nejvyšší pravděpodobností mnohem horší už jenom pro ten dementně afektovaný projev Eddieho Redmaynea. Vím, že docela nadhodnocuji - asi za skvělý vizuál a ještě lepší soundtrack. Takže žádné podruhé nejspíše nebude. Škoda, že si Wachovští ještě více nepohráli s popkulturními narážkami, prostoru a Seana Beana pro to měli dost. ()

jahol

To mám za to, že jsem prostě, očarovaný Atlasem mraků, odmítal připustit, že by Wachovští mohli natočit naprostý shit. Já, který cením zuby na vlkodlačí a upírské krávovinky, ze kterých učurávají třináctileté holčičky, skočím na lep a dokoukám honosnou verzi tohosamého, tvářící se jako vševesmírná scifi. Kdyby aspoň ty digitální hypertříštivé vševýbuchy nebyly tak vyčerpávající - ani ne tak svou silou, jako délkou. A proč sem vlezla Černá labuť Mila Kunis, to se mohu jen dohadovat... že by prachy, prachy, prachy? Ještě že v tomhle filmu v hlavní roli neskončila Natalie Portman.... ()

liquido26

Vizuálně sice docela povedené, ale jinak mě to neskutečně nudilo - nezajímaví herci, nezajímavé postavy, nezajímavý příběh. Zkrátka podprůměrné sci-fi. ()

salisbury

Jupiter vyšel na filmovou oblohu a podívaná naň byla tuze malebná. Pohádka, která nechá myslitelnu hezky odpočívat, neb výrazného intelektu u toho není potřeba. Mozek je dobré nezapojovat ani chvíli po skončení celého dějství, jinak hodnocení nebude nijak rozhazovačné. Já jsem se při sledování vypnul jak žárovka jejíž svit zapadl za horizont událostí již v předsálí a musím říct, že i přes silné recenzentuální negace kritiků, jsem si film užil, ač jsem samozřejmě čekal něčeho víc. Pro někoho Jupiter zapadl dřív než vyšel, pro mě stále ještě v dáli blikotá. ()

ConanVJ

Parádní, bláznivý a efekty nabušený výplach, u kterého jsem se po celou dobu parádně bavil. Hlavní představitelé mi sedli, padouši byli naopak slizcí a pěkně zahraní. Akce je zde spousta, i když by některé pasáže mohli být méně nastříhané. Příběh je pěkný a asi moc nepřekvapí. Hudba byla svižná, ale žádná melodie nechytne, aby si jí člověk zapamatoval. Hodně se mi líbila i různorodost prostředí, ve kterém se vše odehrává. Za mě 90% :) ()

DEXTER099

Dobrý nápad,dobrá vizuální stránka,dobrá myšlenka na nové sci-fi a tím třeba i nějakou sérii,ale hrozně neuvěřitelné výkony hlavně od Mily Kunis a to film v mých očích hodně srazilo.Takže za mě celkově 40 % a dvě hvězdy. ()

PauloZ

Pokud beru v potaz rozpočet, herecký kádr a lidi, co za tím stojí, tak se jedná o opravdu těžce nezvládnutou jízdu plnou kopanců od zhora dolů s přídomkem EPIC FAILU letošního roku. Netuším, kde se stala chyba, ale aby Wachowšti nezvládali efekty a celou tuhle břečku strkal po stránce triků do kapsy 16 let starý Matrix, to asi není úplně košér. Za mě je to špatný mix špatné akce, star wars, zvířátek jak z Fantagiry, nevhodných komediálních nápinků a hlavně blbého a povrchního příběhu (byť se zajímavým námětem). Celý ten nezdar královsky korunují plastové létající předměty a bezchutné brakové efekty. Měl jsem pocit, že se dívám na strašné béčko! Nevychutnal jsme si jedinou akci, jedinou situaci, jediný slowmotion (všechny jsou přetažené a bez chuti) a ani za ten vývoj postav se nejsem ochoten hádat. Stravitelná je poslední 15minutovka, ale ani to nestojí za řeč. Takže 1* za sympatické duo Tatum/Kunis a Seana Beana a jejich odvahu do toho jít. Na druhou stranu, od Wachowských by se nechal ukecat asi každý, aniž by čekal podobný průser... :-/ Zoufalé. Naprsto se stotožňuju s komentem Toma Hardyho. ()

draggo

Takhle promrhat potenciál by snad mělo být trestný. Vážně bych nečekal, že zrovna tvůrci skvělých Matrixů a Atlasu Mraků ze sebe vypotí tak strašlivě debilní scénář. Je to neoriginální vykrádačka, která v podstatě nedává smysl a je předvídatelná dva roky dopředu. Děj je strašně zkratkovitej, žádná událost nemá šanci pořádně vyznít, aby se to všechno za ty dvě hodiny stihlo. Vedlejší postavy se v ději objevujou a zase bezdůvodně mizí a vůbec to působí dojmem, jako kdyby ten scénář Wachowští buď odflákli, a nebo jim ten film studio sestříhalo na půlku a proto to celý působí tak blbě. A štve mě to, protože triky a vůbec celý designový zpracování vesmíru vypadá úžasně a v hlavních rolích jsou dva mí oblíbení herci (nesouhlasím s tím, že hrajou blbě, spíš jejich postavy nemaj kvůli scénáři potřebnou hloubku a tudíž třeba ten jejich vztah nepůsobí moc věrohodně). Akce je sice hodně, ale i přes povedený 3D jsem si z ní na zadek nesednul, protože v těch scénách chybí jakýkoliv napětí, prostě Channing vždycky na poslední chvíli přiletí na svejch létajících botách, všechny rychle povraždí a hotovo. Žádnej zajímavější boj se nekoná. Takže celkově zklamání a ty tři hvězdy dávám vyloženě jen za ten úžasnej vizuál a ústřední duo, zbytek je žumpa. /55% a 3*/ PS: Kdybych měl srovnat se dvěma posledními vesmírnými filmy - Strážci Galaxie jsou taky jednoduchá space opera, ale mají mnohem lepší příběh, sympatičtější postavy, kopu hlášek, zábavnější akci a vůbec mnohem větší "x-factor". Interstellar naopak Jupitera překonává komplexností příběhu a neskutečnou emocionální silou - obojí mi tu dost chybělo. ()

ledzepfan odpad!

Hloupý, plytký, nudný, kýčovitý a křečovitý film... Úplně vidím ty dva dementy jak nad stolem potili tuhle grcku a měli během toho euforický pocit, že přepisují dějiny filmu (hihi)... Ani rozčílit mě to svou blbostí nedokázalo-jen nevěřícně žasnu kam až se dá klesnout :D......... A ty prachy co to muselo stát-jááj ..to ja snad až k pláči ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa