Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

Legas

Den nezávislosti ctrl+c a ctrl+v. Jako honorář bych scénáristovi dal vlašák s dvěma rohlíkama - v papírové obálce. Pacific Rim má v prvních 30 minutách slušné tempo, spoustu pěkných 3D záběrů (byť se jedná o převod), pár slušných vtípků a obecně je na co se koukat. Všechno se tam do sebe zašroubovává, zaklapává, natahují se písty - něco pro mě. Pak následuje vycpávka ve smyslu "teď jsme vyplácali 50 milionů dolarů, tak musíme šetřit", jedna slušná a přehledná akční sekvence a pak závěr, kde už mi bylo všechno jedno. Velké plus za scénu vzpomínky malé japonky - ta se moc povedla. Blockbustery pro mě skončili Dnem nezávislosti, King Kongem, prvními Transformery a Avaterem. Pak někomu v hollyfuckingwoodu došlo sperma. ()

IQ Tiqe

Neskutečně šablonovitý mix Godzilly a Dne nezávislosti lehce říznutý Transformers. Nechybí megamonstra, menší románek, trhlí vědci, překupník co má všechno, patetický řeči, sebeobětování... Prostě to, co v podobných blockbusterech bývá, ale tenhle buď minul dobu, nebo minul mě, protože jsem si celou dobu říkal, že to nakonec stejně nějak zmáknou, o nikoho jsem neměl strach, prostě mě nechytnul ani trochu za srdce. Nebo mi jen chyběla výraznější tvář? Nebo jen někdo, kdo dvou roli víc prodá? # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 1 | akce 8 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

HoneyBunny

Původně jsem chtěla napsat něco o pokrytectví uživatelů čsfd, kteří do nebes vynášeli Avatar se stupidním vykradačským scénářem, ale del Torovi o hlavu omlacují používání klišé z apokalyptických filmů s ušklíbnutím "Od del Tora jsem toho teda čekal víc". Ups, tak jsem to vlastně napsala... K filmu: Pacific Rim musí milovat všichni odrostlí chlapečci, co si jako špunti hráli s malými robůtky a autíčky. Tohle je jejich splněný sen. Del Toro natočil film o obřích robotech mlátících se s obřími mimozemskými monstry. Celé to zabalil do retro hávu blockbusterů z 80. a 90. let a víceméně se vykašlal na vývoj postav (nejsem si jistá, jestli úmyslně, nebo to byl nátlak od Warnerů). Důležité je, že ty postavy mu všechny skvěle fungují a jsou sympatické (moje favoritka je Japonka Mako - je osvěžující vidět po všech těch držkatých Američankách jiný typ hrdinky) a splňují v ději svůj účel. Ano, i já jsem měla chuť si dát u závěrečného motivačního proslovu Idrise Elby (jinak nej herec ve filmu) pořádný facepalm. Otravovaly mě ale ta klišé a kazily dojem z filmu? Ne. Originální atmosféra světa na kraji apokalypsy, efektní a nadupané souboje robotů a do toho vtipná story dvou bláznivých vědců mi k tomu nedaly čas. Del Toro si sice půjčuje tu z Godzilly, tu ze Dne nezávislosti, tu z Top Gunu nebo z asijských animáků a videoher, zároveň ale do filmu přidává dostatek svého originálního rukopisu, aby byl Pacific Rim stále zábavný. Mimochodem, z letočních velkých popkornovek je tahle jediná originální - není to adaptace, pokračování nebo známá komiksárna. Jinak mě zajímá, jak si film povede na asijském trhu, protože se na něj při výrobě očividně hodně myslelo. 75 % ()

Jordan odpad!

býkova minutážou prefláknutá parafráza power rangers je z 50% abstraktný film - ako inak nazvať chaotické, zmätené a naozaj pollockovské akčné scény? zvyšok filmu sa pokúšame zistiť, kto je hlavný hrdina: kríženec channinga tatuma s heathom ledgerom, černoch krvácajúci z nosa alebo japonka, ktorá má traumu z toho, že ako dieťa stratila červenú topánočku? ()

Carol Pifková

Momentálne mám zmiešané pocity takže pouvažujem nad týmto filmom a komentárom a vyjadrím sa k nemu zajtra.. zatiaľ slabšie 4* za tie stupidné dialógy viac nedám jedine tak menej. No takže som sa riadne vyspala riadne porozmýšľala a teraz si to zhrniem a urovnám. Príšery - už len samotný ich názov bol mega... Kaiju znie proste úplne geniálne. Milujem všelijaké monštrá takže s príšerami spokojnosť a najmä s tou, ktorá hlavou pripomínala Dilophosaura. Roboti - no roboti ma nikdy nevedeli nadchnúť a ani tu som nespravila výnimku. Netvrdím, že boli na pejč ale proste neboli môj objekt záujmu. Samozrejme tým boli Kaiju. Ale musím uznať, že keď dávali príšerám na pitchu bolo to fakt super. No a škoda, že čínsky a ruský robot (neviem inak prečo sa volal Černobyľ, Američania možno nevedia, že to je v Ukrajine) si vo filme moc nepobudol, mohli venovať pár scén aj im. Ľudia - No tak tu musím "vyzdvihnúť" tie trápne dialógy, ktoré som počula tak minimálne už v 5 filmoch. A posledná scéna tam ma skoro zamrazilo a obávala som sa, že sa stane niečo čo sa nemá ale našťastie sa to nestalo lebo tým by to už dosť dodrbkali. Snažilo sa to mať príbeh a dáke to pozadie, čo je dosť škoda, pretože mňa zaujímali mlátičky príšery. Mrzí ma 3D. Tie hnusné ťažké okuliare ma otravovali navyše som si musela dať dole dioptrické takže tak či onak na pejč. Ale tak to, že nosím okuliare je moja chyba. Lepšie 3* ()

Anderton

Pokiaľ máte radi ázijské monster filmy, Pacific Rim vás osloví, pokiaľ nie, budete sa možno baviť, ale film budete v každom prípade považovať za blbosť. Tým bezpochyby je a ak by som sa v žánri vyznal a pochopil všetky odkazy, nič by sa na veci nezmenilo. Je to extrémne farebné, gýčové a je to tak trochu bez atmosféry. S akčnými scénami som nemal problém, ale asi preto, že boli vždy príjemnou zmenou oproti úsečným dialógom, častokrát úplne o ničom. Niet pochýb, že naj postavou je tá Perlmanova, ale podobný pocit lacného pitvorenia sa museli mať všetci herci. Je to čisto iba pre kino, takže film dnes už nikomu odporučiť nemôžem. ()

Socrates

Trikově skvělá destrukční akce, ale zároveň nejhorší del Toro, kterýho jsem měl možnost zkouknout. Mimo těch povedenejch triků je to totiž hrůůůza a trapnost sama. ()

Frajer42 odpad!

Velmi vydařená animace a vizuální efekty, ale totálně odporný zbytek. Hrozně nesympatičtí herci a herečky, samozřejmě kromě Rona Perlmana. Tomu totiž sekne i ta sebevedlejší role. Celkově z toho vznikla do nebe volající sračka, která dle mého neoveřeného úsudku, dovede potěšit diváky a divačky, jejichž věk nepřekročil věkovou hranici 6 let. Myslím si to z mnoha důvodů. Dialogy jsou vyloženě napsány pro dětské uši. Uvedu příklad. ,,Můj táta mi vždycky říkal, když můžeš střílet tak střílej." Nezlobte se na mě, ale s filmem obsahující tak dementní kec běžte prosím do prdele. Zdejší vysoké hodnocení je zde z jediného důvodu, který si lze přečíst v kolonce režie. Guillermo del Toro by se měl vrátit ke svým ubohým pohádkám o faunech a tyhle akční trháky nechat těm, u nichž výsledek vypadá alespoň krapánek k světu. Smrt jsem ve filmu přál snad každému. Takhle špatně obsazené role už jsem dlouho neviděl. Pro potěšení nepočetné romské populace byl po jejich národu dokonce pojmenován hlavní robůtek. Film mě velmi překvapil. Bohužel pouze v tom negativním smyslu. ODPAD! ()

AppleCore

Všechny ty pocity jako mrazení v zádech, husí kůže či slzy blaha! To všechno jsem u Man of Steel prožíval tak pětkrát do hodiny, zatímco u Pacific Rim sotva jednou. A proč? Protože film je natočenej bezcitně, beze snahy vštípit se divákovi do mysli, beze snahy zůstat v driftu. Takže jakkoliv skvělá je technická stránka, nebo snad nápady či využitej potenciál, nic to nemění na tom, že to v divákovi nezanechá vůbec nic. Když se navíc poohlídnu po blockbusterech typu Transformers, Battleship nebo i Godzilla, po akční stránce Pacific Rim prohrává, postrádá totiž jakoukoli dynamiku. A co mě u Guillerma šokovalo nejvíc a co vlastně utvořilo moje nízký hodnocení je, jak komerčně a rutinně film spáchal. Konec k tomu všemu působí podobně tupě, jako u již zmíněné Bitevní lodi. ()

Kothy

Tohle je fakt pecka! Pro tohle mám prostě slabost. Připomnělo mi to Strážce vesmíru. :D Ty souboje byly prostě úžasné. Opravdu skvěle vymyšlené a zpracované. Jaggeři se mi hodně líbili, každý byl jinak udělaný. I výběr herců byl dobrý. Guillermo je prostě borec. Má opravdu smysl pro detail. Závěrečný projev Idrise Elby byl parádní. Pěkně těm šmejdům ukázali. :) "Opakuj po mně, chlape! Nakopem tý potvoře prdel." ()

boshke

Opravdu škoda vidět Pacific Rim na kapesní obrazovce v autobuse SA a ne na plátně. Nu co se dá dělat, když Pacific Rim běžel v kině, byl jsem přesvědčen o jeho stupiditě a o tom, že mi za nějakých těch 120 korun nestojí. Což o to, stupidita se potvrdila, herecké obsazení více méně tragické (až na Daye a Gormana v rolích vědátorů), ale svou monstrózností mne Pacific Rim zcela odrovnal. Minimálně po první projekci dostávají jak Avengers, tak Man of Steel na prdel a Pacific Rim se posouvá na čelo žebříčku toho nejmonstróznějšího a nejbombastičtějšího, co jsem kdy viděl (neříkám tím, samozřejmě, že nejlepšího nebo nejkvalitnějšího). Až se za to trochu stydím, ale tohle byl prostě nářez a dvojku si v kině rozhodně nenechám ujít! 90% ()

Spinosaurus

Ne, ne a ne! Kdyby se radši režisér vrhnul na Hellboye 3, udělal by lépe. Tři hvězdičky dávám proto, že jsem si dal krédo, že filmy, které mají za úkol bavit, což tento film splňuje, odpouštím různé nedostatky. Nicméně tady už pachuť začala přesahovat zábavu. Film obsahuje jeden logický kopanec za druhým, klišé střídá klišé. Mám rád kaiju filmy, proto jsem na to také koukal, ale i z tohoto pohledu obrovské zklamání. Monstra jsou nevýrazná, není nám řečeno jak jsou velká, nevidíme úplně jak vypadají. Jsou úplně bez charisma To prostě nejsou kaiju. Totéž platí o Jaegerech. Pokud chcete vidět skutečný kaiju blockbuster, pusťte si Godzilla: Final Wars a na tento film zapomeňte. ()

swamp

Začátek a akce fungují bezvadně. I když 3D bylo zbytečné, nijak sledování neškodilo (a to i přesto, že se většina snímku odehrává v noci). Některé srandy byly trapné schválně (myslím), ergo opravdu vtipné - o jiných si nejsem tak jistý. Panoptikální duo doktůrků bylo rovněž myšleno s nadsázkou, ale působili na mě tak trochu jako Scrat z Ice age, což se sem nehodilo - jde sakra o záchranu světa, tak přece tu vědeckou část nesvěřím dvěma gegoušům. Ale teď k tomu hlavnímu - vzhledem k tomu, že se režie ujal Guillermo del Toro (kterého všichni máme rádi za oba Hellboye a El Laberinto del Fauno), každý se na Pacific rim z mnoha důvodů těšil. Musím říct, že jsem se ty dvě hodiny docela bavil, ale vezmu-li to kriticky, jsem zklamán. Režisér se totiž neubránil tunám a tunám klišé, které se v takových filmech vyskytují, ale NEPATŘÍ do nich. Duo doktorů už jsem zmínil, ale nedá mi nezmínit další posádky Jaegerů - šedě a přehnaně stereotypní dvojice ruských sourozenců a čínská trojčata. Naopak musím vyzdvihnout cameo Rona Perlmana, který si svou miniroli skvěle užil. Ale i tak to prostě byla nadprůměrná zábava, kterou v poslední třetině bohužel srazila k zemi halda nesnesitelného patosu (v tu chvíli jsem vypnul a nastartoval se zase až při akci). A hlavní hrdina? Tak nezajímavý a gay, že už teď si nepamatuju, jak vypadal. Rinko Kikuchi byla oproti Hunnamovi za hvězdu. Co dodat závěrem? "Go go Power rangers!" ()

Okara

Od mého nejočekávanějšího filmu roku, ne-li dekády, jsem očekával přinejmenším naplnění mých nejvyšších předpokladů. Sám nevím, jestli to del Toro dokázal. Co mi ovšem dokázal bez debat je, že tenhle chlapík válí. Postarat se o vytvoření tohoto masterpiecu v době, kdy se za originalitu platí zlatem a film si natočí už každý Jouda z Hudlic, je zkrátka na poklonu. Vyčkávaný úspěch o sobě začal dávat vědět již z epických trailerů, během kterých se doslova tajil dech. Plakáty, reklamy a billboardy se začínaly množit a distributoři připravovaly celý svět na jednu z filmových událostí roku. Předčasná chlouba zavání propadákem, ale jak říká mé neoblíbené rčení, výjimka potvrzuje pravidlo. A Pacific Rim je výjimka jako hrom. Člověk by očekával, že se do teaserů narvalo to nejlepší z cílem nalákat co největší masy do kin a počítat s negativním ohlasem. To by se ovšem setsakramentsky spletl. Guillermo zvysoka kašle na nějaké pomalé rozjezdy a laťku pro zbytek filmu nastavuje již během prvních vteřin neuvěřitelně vysoko. Řada režisérů by z ní spadla po pár okamžicích, ale ten mexickej pacholek si udržuje tempo po celou dobu s výkyvy do tak vysokých amplitud, že člověku naskakuje husí kůže úplně všude. Když je totiž diváku servírována jedna megalomanská bitva za druhou, kdy do sebe buší tisíce tun železa a mimozemského cosi, nemá jinou možnost, než slastně a přitom těžce vydýchávat jeden souboj za druhým. Tvůrci ovšem nekašlali pouze na pomalý rozjezd, ale i na nějakou tu logiku, u které kdyby se ovšem drželo, nemohlo by nikdy vzniknout to, co vzniklo. Hnidopiši si tedy evidentně Pacific Rim příliš neužijí, spolu s těmi "duševně příliš vyspělými na takovejhle paskvil pro teenagery". Osobně možná ještě shledávám možné horší ohlasy z hudby, která místy vyznívala úplně naprázdno a značně jsem postrádal tu temnou a údernou z trailerů. Ovšem jak jsem se snažil jak jsem se snažil, žádné další nedostatky jsem nenašel. Konec se dal díky zemi vzniku očekávat, ale co by se tím člověk zabýval, když se ještě se spadlou čelistí bez dechu snaží vstřebat, co právě viděl. Jsem zaražen relativně nízkým hodnocením, ale snad jsem se vypsal dosti výstižně, aby bylo zřejmé, že pro mě je to pravděpodobně (čtěme určitě) nejlepší film roku. Ztělesněný sen diváků, kteří o žánr sci-fi alespoň trochu jeví zájem a kašlu na ostatní. Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

teutates

Všema milovaný, mnou opovrhovaný Guillermo del Toro se konečně chytil za koule a provedl na plátna tady ty málo mozkovny kačeny, které ničí naši zemi. Na čele s Jaxem tvoří gay team, kde kvalitně vykosťují dinosauři lidoopí a člověk by nevěřil, no ono to má dokonce i zápletku a jakýsi dej. Kde bylo, tam bylo... neklidem zmítaná země, zrodila ptačí XL vejce, z kterého... Godzilaaa. V tom přišel on, mého srdce Jax šampión yeaah, boom, prásk, paác. Na mně to udělalo víc než B dojem, ehm. 8/10 ()

oje

Už svým námětem souboje Optima Primea s Godzillou film od první minuty jasně ukazuje, že půjde o nadsazený popcornový blockbuster, kde šly ambice stranou na úkor zábavy. Laciné karikaturistické vykreslení postav filmu a skrz na skrz průhledná zápletka nezabrání vychutnat si scifi flákotu se vším, co máme na žánru rádi - svět je v kuriózní situaci, dopad událostí na celou populaci a boj s něčím komplet neznámým. Útok na skrytou dětskou dušičku a testosteron vyšel dobře. Dokázat mozek vypnout ještě víc, byly by to čisté 4 hvězdy. ()

Geralt z Rivie

Hlavní postavy jsou takové nemastné, neslané, ale naštěstí to zachraňuje excelentní Idris Elba, který zvládá roli generála perfektně. Ale pak tam jsou takové postavy, které mi tam vůbec nesedí. Dva hlavní vědci působí jako nějací puberťáci, a když se rozhoduje o bytí a nebytí lidstva, tak mi to přijde takové divné. No, někde prostě Del Toro musel ušetřit. Celkové jsem trošku zklamaný spíš je to na 3*, ale ty monstra jsou hodně cool, takže mě to táhne k těm 4* --- HODNOCENÍ: 7* --- KINO ()

sarkas21

Pacific Rim - Útok na Zemi, to je pro mě trochu oříšek, film má vše po čem chlap ve filmu touží, obří roboty, obří mutanty, pořádný bitky a vtipné hlášky... Potud je vše v pořádku, ale namixování těchto ingrediencí a především přidání mnoha blbých dialogů zapříčinilo to, že mi Pacific Rim moc nesedl a proto taky nemohu dát víc jak 4 hvězdice. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Už začátek filmu napovídá, že se nebude jednat o žádného Shakespeara, nebo jemu podobného ubohého pisálka, který naivně tvrdil, že pero je mocnější než meč. Zapomněl totiž, že na velikosti záleží, vážení přátelé, a nějakým posraným brkem ze slepice emzáka nepropíchneš! Na řadu přichází jistý zhulený režisér, dá do krabice Transformera, Ocelovou pěst, Supermana, Iron Mana, Watchmana a pár dílů National Geografic, zatřese s tím a z krabice se nám vykutálí Pacific Rim! Nebetyčná hovadina, plná okázalých efektů, které mají zachránit už tak děravý a mizerný scénář, jehož dialogy snad dali dohromady Gipsy CZ, Eminem a Rytmus. Každou chvíli jsem se tulil do sedačky a říkal si, kdy že už tohle utrpení skončí. Chvíle naprosto trapné a nehorázně předvídatelné (čti romantické a klišoidní) střídaly ty soubojové, kdy vše hýřilo barvičkami (del Toro asi zjistil, jaká že to barva uklidňuje a jal se natáčeti po vzoru Avataru v modrém fosforeskujícím nádechu), jiskřičkami, velikými hračkami, velikými zvířátky, velikými zbraněmi, padajícími budovami, křičícími lidmi a mnohým dalším, ale hlavní bylo nesmírné hrdinství! Do toho tu byl veliký černý (nejsme přece rasisti; natočit film bez černocha je sebevražda!) šéf, který sypal z rukávu děsně drsné a kůl hlášky toho nejtvrdšího vojáka, jakého kdy nesla filmová matička země. Při jeho závěrečném projevu jsem málem vyprskl smíchy (nebo snad dojetím?). Opravdu jsem si nemohl pomoct. Neustálé plácání se do čela mi během filmu způsobilo nemalou ujmu a při opouštění sálu jsem měl podezření, jestli jsem si tím nepřivodil otřes mozku, protože tohle představení by snad ani normální člověk nedokázal dokoukat celé až do konce. No a spoilerovat nechci, tedy jen podotknu, že když už del Toro vysral na světlo boží takovou megasračku obřích rozměrů, což se mi na něj opravdu nepodobá, neměl ani ty koule to završit nějakým drsným finále, ale vrazil tam scénu z Bondovky, která byla lehce šmrnclá Samotářem v Seattlu! No můj ty klone, to byl zase zážitek, který nechci v blízké době opakovat. Fujtajxl! 15% ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)