Letité manželství Petea a Debbie je v krizi. Čtyřicítku mají na krku a oba se snaží skloubit partnerský život, kariéru a péči o děti. Čas na přemýšlení, jak si užívat život, jim moc nezbývá. Postupně se začínají bořit nejen jejich iluze, že jim mládí vydrží navěky, ale také vzájemný vztah, který je značně opotřebovaný lety společného života. Finanční stabilita dosud velmi dobře zajištěné rodiny se začíná hroutit, Peteova nezávislá nahrávací společnost se blíží bankrotu a Debbie má podezření, že ji její zaměstnanec v butiku okrádá. Soužití s dospívajícími dcerami také moc nefunguje, navíc se oba snaží o sblížení se svými komplikovanými otci. A aby toho nebylo málo, Debbie zcela nečekaně a samozřejmě neplánovaně otěhotní... (TV Nova)

dopita

Mám rád filmy Judda Apatowa i když jsou trochu divný. Tentokrát to je jen solidní film, opravdu se nejedná o nic supr kvalitního a už jsem od něj viděl lepší filmy, ale mě film opět sednul, jak prdel na nočník. ()

Lewisek

Občas vtipná, průměrná a příliš dlouhá komedie ze života. Bohužel si po pár dnech nevzpomínám o čem to vlastně bylo a jak to dopadlo... ()

Kamiiik

Komedie? Vůbec, spíš dvě a čtvrt hodiny plné nudy, nudy a zase nudy. Příběh o tom, jak se v jedné rodině pořád jen někdo hádá a nemá peníze. Co dodat, málem jsem to ani nedokoukala, jak mi to celé přišlo hloupé. ()

Witta

Tak tohle byl zatím nejhorší film od Apatowa co jsem viděl, a to se mi jeho filmy celkem líbí, některé z nich dokonce dost. Tady mi přišlo, že nefunguje vůbec nic- Paul Rudd, kterej mě většinu času akorát sral, nesmyslně dlouhá stopáž a spousta uřvanejch, nebo nechutnejch scén, který můžou pobavit snad pouze úplnýho idiota. Tohle mě fakt úplně minulo, pouze jsem vyhlížel konec filmu, kterej, ale celkový dojem nijak nevylepšil. Never again!! ()

F.W.Colqhoun

JJ Abrams ruined our daughter. Zdánlivě obyčejná komedie, která skrývá temná životní tajemství. Podprahová, ale poučná zpráva filmu totiž zní: Trčíte-li v manželství se čtyřicítkou, nic vám nepomůže, že jste slavný a bohatý filmař: ženu musíte obsadit do hlavní role svého filmu, i když nezapře, že žena je / či prostě působí (ve filmu to vyjde na stejno) jako prvotřídní píča, což pohodový rodinný film značně ohrožuje. Hohla bych si sednout na hydrant a nic necítím. Tuto zajímavou kvalitu představitelky Leslie Mann nepřesvítí nic - ani tuny vtípků, ani instantní správňáctví Paula Rudda, ani kvanta popkulturních odkazů - i ty totiž kalí komentáře Leslie Mann. Ta je v roli správné matky stejně nesympatická, jako má bývalá gymnazijní němčinářka, a to je prosím co říct. Mimikry autenticity a výpovědi, jimiž bývaly rané komedie Judda Apatowa charakteristické, poškodila pro mě ta okolnost, že jsem předtím viděl The Florida Project. Usedavý pláč "zruinovaného" tatínka Paula Rudda za volantem BMW působil bezmála parodicky. Ještě jsem málo hovořil o píče Leslie Mann: Ta ženská (ano, ona, nikoliv její postava) ve filmu pošpiní svým komentářem klasickou píseň Rooster od Alice In Chains ve prospěch Nicky Minaj. Jasnější? Nezáměrně silný film. Dont fart in the bed! (Ano, to řekla taky ta píča.) ()

Sufferer

Štyridsiatka na krku má širší záber na publikum a uteká pred tieňom komediálneho žánru, kde sa všetko začína a končí chľastom či sexom. Je koncipovaná ako útržok zo života vcelku obyčajnej rodiny, ktorá si prechádza každodennými problémami (generačný rozdiel, stret pohlaví, finančná otázka, manželská kríza, dospievanie detí), pričom je okorenená “fuckovacím“ humorom, životným múdrom a snaží sa o spoločenský presah (deti, jedzte zdravo a zahoďte už konečne iVšetko a bežte sa hrať von). To všetko síce beriem na vedomie, ale ako diváka ma Apatowov pohľad na vec a hlavne jeho úchylka naťahovať minutáž proste neberie. Na záver by som len dodal, že film si najviac užijú staršie ročníky, ktoré už vo vzťahoch čo-to preskákali a nezasiahla ich “moderná“ doba v tak veľkom meradle. ()

jasiska

Na to, že This is 40 má byť komédia, je to sakra depresívne. Hlavne preto, ako veľmi to zaváňa realitou. Normálne boli scény a momenty, keď som sa rehotala cez slzy na krajíčku. ()

peetriss

Klady a zápory podobné jako v Apatowově Zbouchnuté: v první řadě (opět a zase) škodlivě přemrštěná stopáž - filmu to ubírá na svižnosti a působí táhle. Na druhou stranu zajímavá sonda do vztahů mezi mužem a ženou, a tentokrát i mezi dětmi, braná inteligentně s nadhledem, ale také se zcela zbytečnou prvoplánovitou příměsí nechutností a vulgarit. Leslie Mann sympatická, Paul Rudd pouze průměrný. Apatowovi nelze snaživost upřít. ()

Ondrus

Apatow je prostě Apatow a komu se nelíbily jeho předchozí filmy tak nemá cenu se na to ani koukat, není to pro každého. ()

Phorbo

McCarthy to maximálně zabíjí ve sborovně. Ta je tam asi z toho filmu nejlepší, když se to veme. Jinak je to průměrnej film o rodičích ve středním věku, kteří si procházejí krizí, děti jim pomalu dospívají, jejich rodiče jsou taky pěkný případy a dohromady to tvoří zamotaninu hroznýho kalibru. Segel je tady klasicky neodolatelný a slečna Foxová je tady pěkně divná. Výsledek je tak na 2* ale jsou tam chvilky u kterých jsem se i zamyslel a u některých jsem se i zasmál. Klasický romantický příběh s prvky dramatu který se hodí tak na sobotní večer u kterého se dá pěkně usnout a druhej den se na to dodívat z nahrávky… kdo ví jeslti vydržíte 137 minut na jeden zátah ()

Jayem

Takých 50%. Akože nazvať toto komédia je trocha prehnané. Síce tu bolo zopár slušných vtipov ale viac menej je to dráma ako komédia a ta minutáž je nenúnosná. Velké plus su mimirole mojich obľúbencov ako Marshall z HIMYM, Molly z Mike a Molly, John Lithgow a samozrejme Megan Fox. ()

Cement73

Tesne medzi 2 a 3*. Apatow si do filmu nasadil celu svoju rodinu. Už len starí rodičia chýbali... Ale neubralo to filmu, to by som klamal. Taká sympatická aj keď trochu zbytočná blbostička. A dalo sa aj trochu usmiať. ()

ac3r

Na takovéhle film strašně dlouhý, tudíž i samozřejmě dost často nudný. 80-90 minut a možná bysme se dostali i na ty tři, ale tohle ne.. ()

Marys

Väčšina postáv príšerne iritujúca, príbeh nudný, priam až snobský, minutáž zbytočne dlhá. Možno sme len s filmom nemali dobre naklonené hviezdy, no nezachránili ho v mojich očiach ani Meganine účelovo sa pretŕčajúce prsia, ani mladý dvojník Peťa Cmoríka. ()

Standic1

Paul "Mike" Rudd mě bohužel v žádném filmu nebavil tolik jako v Přátelích a tady není vyjímkou, bohužel on nebyl tím nejhorším z herců. Jediný, kdo potěšil a mrzelo mě, že měl jen mini roli byl Jason Segel. Oddychovka pěkná, od srdce jsem se zasmál, tak jednou, ale i tak to docela fungovalo, za mě čistý průměr, možná bych se na to ještě jednou i podíval. ()

Gore

Při sledování filmu This Is 40 bylo hodnocení jako na houpačce. Chvíli jsem si říkal to je na 3*, poté zas na 4*, a tak to bylo po celý film. Nakonec jsem se rozhodl pro 3*, protože jako celek film nefunfuje tak dobře, jako jednotlivé části. Některé fórky a hlavně popkulturní narážky byly vynikající, ale pak to zase srážely předlouhé dialogy, které by zapadly mnohem lépe, kdyby nebyly tak zbytečně natahované. Rudd i Mann si držely svůj standard, což je pro mě průměr, neboť oba nepatří zrovna k mým vyhledávaným hercům. Možná až to uzraje a po druhém shlédnutí, které určitě v budoucnu plánuji, budu shovívavější. ()

Illy

Už to mám taky na krku, manželku a dvě holky doma.....tohle byla parádní reflexe podobného života. Super. ()

pytrisss odpad!

Pred filmem jsem si zadelal na tzv. strevni kolize, ale necekal jsem, ze cas straveny v krecich na zachode mi bude prijemnejsi nez sledovani tehle otravne ujecene a nudne ctyricitky. ()

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni