Letité manželství Petea a Debbie je v krizi. Čtyřicítku mají na krku a oba se snaží skloubit partnerský život, kariéru a péči o děti. Čas na přemýšlení, jak si užívat život, jim moc nezbývá. Postupně se začínají bořit nejen jejich iluze, že jim mládí vydrží navěky, ale také vzájemný vztah, který je značně opotřebovaný lety společného života. Finanční stabilita dosud velmi dobře zajištěné rodiny se začíná hroutit, Peteova nezávislá nahrávací společnost se blíží bankrotu a Debbie má podezření, že ji její zaměstnanec v butiku okrádá. Soužití s dospívajícími dcerami také moc nefunguje, navíc se oba snaží o sblížení se svými komplikovanými otci. A aby toho nebylo málo, Debbie zcela nečekaně a samozřejmě neplánovaně otěhotní... (TV Nova)

dr.fish

Hodí se asi předem říct, že je to tak blbý, až je to zajímavý. Hlavní hrdinové jsou natolik neživotaschopní mimoňové, že jsem neustále toužil jim dát každýmu ránu. "Ona" je ale daleko horší, ty její stavy bych fakt nechtěl mít doma v baráku. Neustále má pocit, že je nedoceněná, nemilovaná a málo žádoucí a vymýšlí jednu blbost za druhou, aby to soužití nějak oživila. Z toho, že jí je čtyřicet jí naprosto jebe a nutí do toho i svého partnera, který je se sebou docela spokojený. Ona ho ale přesvědčí, že si to jenom namlouvá a že v postatě jsou oba nešťastní a tak změní životosprávu a spoustu dalších věcí a udělají si ze života peklo. No a pak to všechno zachraňujou a zjišťujou, že se měli vlastně náramně fajn, ale to, že "ona" je kráva naneštěstí nezjistí, takže dojde jen k restauraci poměrů ze začátku příběhu, vyznají si lásku a končíme. Přesto se mi to líbilo- iritovalo mne to natolik, že jsem to musel dokoukat, Leslie Mann byla prostě dokonale na zabití. A zjistil jsem, že Megan Fox vlastně vůbec není pěkná ženská. I jsem se občas zasmál, vkusná hovadinka. 70% ()

URBAN

Jeden z mála filmů na který jsem se podíval aniž by jsem shlídnul ČSFD ( Už vím proč to dělám !!! ) a co bych k tomuhle filmu řek celkem slušná reklama na Apple kterou prokouknete už od prvních minut a proboha proč tohle má být film a ne nějáký blbý " margetingový tah " na firmu která to ani nepotřebuje !!! A ted k filmu o čem to do prdele vůbec bylo !!! Omlouvám se ženám co právě probíhají menopauzou vy si ten film klidně pustte ()

SeanLSD

Na scenároch Judda Apatowa je krásne vidieť, že sa venuje do detailu všetkým svojim postavám a že má rád aj tú najposlednejšiu z nich. Preto ich majú radi aj diváci - pretože sú životné a hmatateľné, sympatické a pritom riešiace tie isté veci ako mnohí z nich. A preto si môže vybrať ktorýchkoľvek vedľajších hrdinov z ktoréhokoľvek svojho filmu a venovať im ich vlastný a nám sa to bude stále páčiť - pretože tá istá talentovaná práca a láskavý prístup budú stále prítomné. Judd Apatow proste v niektorých veciach nesklame - akurát so stúpajúcim vekom je toho stále menej na zasmiatie. ()

karlik4801

Začnu tím, že mi přijde zbytečná délka přes dvě hodiny. Každá scéna není k popukání tak to chvilkami nudí. Ale převažují "ty lepší" scény. Průměrná zápletka, manželům to neklape a do toho se jim serou děti a rodiče. Tři hvězdičky dávám hlavně za neustálé zmiňování Lostů a za role Megan Fox a Jasona Segela. This is 40 není špatná komedie, jen zbytečná. Těhle komedií už je dost, neviděl jsem nic nového. ()

LiborGondek

Dvě hodiny nudy, řev, hádky i sprosté nadávky. Tohle že je komedie??! Lidi kam jste dali rozum, že natočíte takovouhle krávovinu a doufáte, že se člověk s IQ nad 80 bude bavit. Zasmál jsem se jednou jedinkrát, když Paul Rudd napodoboval slovní defekt léčitele u slova ovoce... Pokud někdo chce vidět tenhle film, ať raději sáhne po Čtyřicítka na krku (2008), to alespoň není taková blbost, i když taky za moc nestojí. Nechci dát rovnou odpad, ale daleko k tomu tenhle úžasný snímek nemá. Vím asi o milionu věcí, včetně návštěvy zubaře, které bych dělal radši, než se na to dívat znovu. 15%! ()

bubun odpad!

Minusy (bez pořadí v rámci důležitosti nebo hrůznosti): nesympatická hlavní hrdinka s iritujícím projevem, hysterická a nevychovaná dcera-spratek, zjevně psychicky nemocná. Rodina má k dispozici dvě auta, jedno z nich BMW, velký dům se zahradou a bazénem (a dcera má vastní laptop, iPod, tablet apod.), přičemž se ve filmu stále řeší jejich špatná finanční situace, a ačkoliv se několikrát zmíní prodej domu, nedojde na to (ani na nic jiného) . Fekální humor. Manželské dvojici nevěříte jejich "pouto". Nevíte ani, proč spolu jsou. Cca do půlky filmu nevíte, co se děje, co se řeší, co je problémem, který rodina řeší. Když to už tak nějak tušíte, připadá vám naprosto absurdní, že film má 2 hodiny 17 minut, přičemž ještě vás čeká hodina. Špatná, vlezlá, rádoby folková muzika (zase). Plusy: Chris O'Dowd s knírkem a John Lightgow, ale minusem je, že mají velmi málo prostoru. Film rozhodně není komedie. (Možná to není ani film... ) Komediálních prvků poskrovnu. Když to utrpení skončí, okamžite film mažete z paměti disku a toužíte ho vymazat i z vaší vlastní paměti. ()

Johnny.ARN

Apatow sa v týchto filmoch zjavne vyžíva. Réžia dobrá, len ta minutáž a rôzne zbytočné dejové línie a príliž veľa náhod, ktoré sa udejú v rovnakú chvíľu. To mi trochu vadilo. Potom na dosť vytáčali tie prízemné dialógy. Humor stačil na taký jemný úškrn. Najvác kraľovala Mann. Či kľudná, či vytočená, veril som jej všetko. Potešila Megan Fox. Aj keď ju nemám rád, bola peknou ozdobou filmu. Scéna v kabínke úplne TOP! Niektoré scény boli skvelé, niektoré až príliž preexponované. Vďaka takej dlhej minutáži dostali priestor aj deti, najmä Maud sa scénou v kuchyni pekne predviedla. Ale film pekne plynie, má svoju dynamickú sinusoidu a vy čakáte, ako to celé dopadne. Silné 3 z 5 ()

viperDavid

Asi nejlepší scéna byla podívaná na nahou Leslie Mann. Zbytek byl tak tuctovej. Prostě si prohodíme těla no...staré klišé. Fakt je že to neurazilo 3* ()

neoBlast

Judd Apatow prostě dokazuje, že chce překvapovat, dospívat. Zatímco na jedné frontě produkuje jasně definované hrubozrné Ženy sobě, sám pro sebe si nechává "dospělejší" Komiky a novou Čtyřicítku na krku. Nenechte se mýlit, Leslie Mann i Paul Rudd se stále chovají jako většina osazenstva Zbouchnuté, ale řeší při tom pokročilejší problémový level - přibývající křížky na krku, finanční trable a hodně excentrickou rodinku. Vtipné to není, drama to není, spoustu referencí na mládí, jako u autobiografických Komiků zde také nenajdete... dokonalý mišmaš... který je ale svou vysoustružeností v dnešním Hollywoodu unikátní. 40 % ()

ywo666

No u mňa slabý priemer. L. Mann vyzerá veľmi dobre na svoj vek. Ale herečka to nejaká skvelá nie je. Rudd je vtipný len v jednom z 5 filmov a toto nie je práve ten. Filmu pomáhajú menšie úlohy Megan Fox, Jason Segal, Chris O'Dowd alebo Melissa McCarthy. Ale ani oni nie sú až tak super aby to zachránili. Občas je to zbytočne vážne, občas zbytočne vulgárne a občas neuveriteľne trápne. Vtipných momentov je tu dosť ale v viac ako dvojhodinovej stopáži sa nejak postrácajú. Plus tá strašia dcéra je otravná. Ale potešila ma švorica hráčov Philadephie Flayers. Pre mňa 55% maximálne. ()

marvan

Kéž by takto vypadal český mainstream! Apatow je živým důkazem, že i když se chytrý člověk vyjadřuje jako primitiv, každý přesto pozná, že má co říct. Což je přesný opak toho, co se děje u nás: spousta pitomců se nás snaží přesvědčit o svých duševních hloubkách strnulou důstojností. ()

venison

Dvouhodinová porce každodenního života jednoho vyčpělého manželství prošpikovaná vtipným sarkasmem všedního dne.. Člověk se hodně směje na povrchu, ale bolí ho to uvnitř.. Mladí jedinci to většinou moc pochopit nemůžou a ti v dlouhodobém stereotypním vztahu budou rádi, že nejsou sami ve vesmíru :-) ()

Pavlínka9

Sama se sobě divim, že jsem tomu dala tak vysoké hodnocení... :D :D Za prvé jsem nečekala, že ten film bude mít přes dvě hodiny, za druhé - upřímnost, která je ve filmu na prvním místě, mě šokovala hlavně v životním přístupu hlavních představitelů - Rudd/Mann a za třetí - zapojení tolika současných trendů, technologií a životních postojů - bomba. Megan Fox by měla přestat už s úpravami svého zevnějšku, jelikož její "umělost" je děsná, hrát se svojí vlastní sestrou její vlastní sestru :D Tak to mě pobavilo :D A ještě ke všemu, když Vaši filmovou matku hraje Vaše skutečná máma :D Film je v mnoha věcech jedinečný, ale přesto vím, že ho znovu dlouho vidět nechci...Možná proto, že poukazuje na to, co nechci v životě nikdy zažít... ()

Mishqo

Veľmi nevyvážená komédia, kde sa striedajú dobré momenty s tými zlými...132 minút je hrozne veľa na takýto tip filmu....ale dobrý hudobný doprovod a herci tiež celkom dobrý...celkovo niekde medzi 60-70% ()

Timak

Stejné jako v Knocked Up. Stopáž dlouhá, humoru málo a celkově máte pocit, že jste možná mohli koukat raději na něco jiného. Nicméně filmařské řemeslo, je tu zvládnuto dobře. ()

hroubek

Judd Apatow stárne a s ním i jeho filmy.Z káždého jeho filmu je cítit, že je rodinný typ, a že svou rodinu miluje.A to se mi na jeho filmech líbí.Je zajímavé jak všechny nadávky, zesměšňování slavných lidí, nebo věcí používá jako zástěrku pro vyprávění rodinných hodnot.A já mu to opravdu žeru a baví mě to.This is 40 není tak vtipný jako Zbouchnutá, ale naštěstí se neutápí v rádoby depresi jako Komici.První půlka je slabší, jelikož se v ní nic moc neděje, na rozdíl od té druhé.Ta je přehlídkou skvělých dialogů a komických situacích a taky Megan Fox ve spodním prádle.Apatow moc dobře ví co dělá, a co chce filmem říci, jen si prostě dává na čas.Což spoustu lidí muže zklamat jelikož ten čas vyplňuje vulgárními vtipy s ještě vulgarnějšími pointami(scéna s umělými zuby, rozhovor v řiditelně).Herci jsou moc fajn a je vidět, že se do svých rolí rádi vraceli.Paul Rudd je sympaťák už od pohledu a každý chlap ho chápe proč, dělá to co dělá.Leslie Mann to opravdu moc sluší a skvěle zvládá komické a i dramatické situace, a ty její hlášky občas nemají chybu.A vedlejší postavy to je velká radost již zmíněná Megan Fox nikoho neurazí, to samé platí i o Melisse McCarthy, Jason Segelovi, Chrisi O'Dowd, nebo Albertu Brooksovi s Johnem Lithgowem(pokaždé, když ho vidím tak si vzpomenu na Trinityho z Dextra).Opravdu mě překvapilo, jak moc dobře hrají obě děti režiséra.Za chvilku si je budou obsazovat i jiní režiséři, jelikož jsou hodně talentované.Takový malý rodinný film o tom co je správné, ve kterém se jen mluví trochu spostějí. PS:Geniální narážka na Simona & Garfunkela, jejich nejslavnější píseň The Sound of Silence a hlavně na jeden z nejlepších seriálu všech dob LOST. ()

VasaX

Apatow a pár kamarádů (a rodiny) se opět vrhli do další komedie, tentokrát o příchodu středního věku. Sympatické (klasicky nepřekvapivé) obsazení, nějaké ty dobré hlášky, zábavné situace a spíše více toho úsměvného humoru a ironie. Tak nějak se k tomu jaksi nedá nic moc navíc říct, snad jen to, že roztáhnout tohle všechno na 140 minut tomu přineslo jen přenosný pocit frustrace z toho, že život stojí na místě a nikam nesměřuje, a jestli ano, tak spíš ke dnu, na diváka. Stopáž je, na komedii obzvlášť, pekelně dlouhá a značně nevyužitá. Takhle se jen rozředilo vše dobré a poutavé a vznikla z toho spousta materiálu, ale průměrné chuti. Což je škoda, protože jsem se místy i hodně bavil, ale takhle to bylo spíše jak na horské dráze. Je to spíše na pomezí komedie a lehkého dramatu, a člověk se na to nesmí dívat jako na čistou komedii. Bohužel to není ani tam, ani tam a celé to vychází, jak jsem již uvedl, jako průměr. Neurazí, nenadchne. ()

Ceres

První půl hodina mi dala zabrat, musel jsem si zvyknout na Leslie Mann, Apple v každém záběru a poměrně nudu. Pak ale jsem do filmu proniknul mnohem víc a měl možnost si užívat brutálně dobré vtipy a humor. Je to celkem s podivem, už už jsem chtěl napsat drsnou kritiku, ale nakonec to byl hodně přijemný a srandovní film. Stači jen doufat, že se člověk vyhne tomuto všemu xD Btw bylo příjemné vidět cameo Scotta Hartnella z Philly. ()

VanTom

Do filmu se mi vůbec nechtělo a dlouho jsem shlédnutí odkládal, ale nakonec jsem byl moc příjemně překvapen. Apatow odpozoroval nádherně životné situace z každodenního soužití manželů, kteří se po 14 letech stále milují, i když by chvilkami jeden druhého nejradši zabili. K tomu dvě dcery, odcizení otcové, finanční problémy a čtyřicítka na krku. A také spousta trefných hlášek i skvěle zakomponovaných popkulturních referencí, takže nebýt délky přetažené o několik nadbytečně vulgárních scének, napálil bych za max. ()

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni