Kdysi jsem viděl a naprosto mě to fascinovalo, bohužel dneska sehnat je prakticky nemožné, ani koupit nikde, leda možná někde v Maďarsku v zapadlé zastavárně... Nicméně asi po hodině hledání jsem našel, film zde: http://www.video-tar.hu/video/iKXBWGrPZkI Titulky zde: https://uloz.to/!SGTbW1NjJ/az-erod-eng-final-srt(16.3.2017)

Omyl a moje sklamanie z filmu je, že to nie je sci-fi film, pretože neobsahuje žiadny vedecko-fantastický prvok. Je to fikcia, rovnaká ako väčšina ostatných filmových fikcií. Čo sa týka témy a príbehu, rozbieha sa pomaly, opis postáv a skutočnosti začína po čase nudiť. Zmení sa to ale po vkročení do pevnosti, keď sa do sŕdc "vojnových" klientov začína vlievať pocit moci. Záver je zbytočné preplnený zvratmi. Napriek tomu musím pripustiť, že sa jedná o mierne nadčasový snímok, naviac nie zle spracovaný. Hodnotenie: 60%(11.8.2014)

• dyfur

moja zaujímavosť:Natáčanie prebiehalo v pevnosti Dobrošov pri Náchode a v Delostreleckej tvrzi v Dobrošove. (dyfur)(27.9.2014)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1979 - Nominácia na 1. cenu(12.1.2012)

Originální snímek o "hře na válku", kde po sobě hráči na rozdíl od paintballu střílí ostrými.(30.7.2007)

• - Natáčanie prebiehalo v pevnosti Dobrošov pri Náchode a v Delostreleckej tvrzi v Dobrošove. (dyfur)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Guyla Hernádiho. (Hans.)