poster

Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví (TV seriál)

 • USA

  Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness

 • Slovensko

  Kung-fu Panda

Animovaný / Akční / Rodinný / Komedie

USA, 2011–2016, 30 h 43 min (Minutáž: 22–45 min)

 • mupimup
  ****

  Jste-li diváci mého živočišného druhu, pak vás na konci druhého filmu s oblíbenou animovanou partou obklopí hluboká nostalgie s vyhlídkou světelných let čekání na další pokračování. Při objevení existence jakéhosi seriálu s naší nenažranou pandou v hlavní roli může být tenhle smutek nejprve na chvíli zaplašen a pak opětovně vzkříšen (to zase v případě objevení, dle mého soudu dost nešťastné popravy, které se tomuto seriálu v komentářích na čsfd dostalo). Očekávat od televizního seriálu stejnou kvalitu animace a hloubku prokreslení příběhů jako měl celovečerní film je jako čekat od skinheada vydání sbírky lesní lyriky. V čem ovšem LoA slabinu nemají je nápaditost jednotlivých epizod, ačkoli dokonce i u Esmeraldy její fanoušci vědí, že nějaké malé procento dílů je prostě slabších než ten silný zbytek. Spíš než v grafice (která má mimochodem stále slušnou kvalitu) nacházím pak slabinu epizod spíš v nevyvážené míře Poova lemplovství. Ačkoli někde Po působí tak, že by zvládl vyrobit kopancem z žebřiňáku novou družici, jinde zase dělá dojem, že nerozbije vejce kladivem. Opravdová síla Legends of Awessomenes spočívá ale ve skutečně výborném humoru, který se dle mého soudu tomu filmovému naprosto vyrovná. Pokud chcete víc nahlédnout pod pokličku života v Nefritovém paláci a spíš než detailní bojové scény oceníte dobré a nápadité gagy, věřím, že pro vás LoA nebudou zklamáním, ale pobaví vás stejně, jako se jim to podařilo u mě.(17.4.2012)

 • Rumbambule
  ***

  Neurazí, nenadchne - slabší odvar filmových přiběhů. V každém díle najdete vtip i ponaučení. Jen se nemůžu nějak vyrovnat s českými výrazy "mazáctví" a "pět Postrachů" - vnímám to jako ryze kladné hodnoty, ale ta slova samotná na mě působí spíš negativně. No jen detail, asi těžko se trefit do překladu něčeho, co má v češtině vícero možností, ale vlastně pro to ten správný výraz nemáme...(24.5.2020)

 • blondboss
  ***

  Veľmi priemerný animovaný seriál na podnet celovečerného filmu podobne ako to bolo v prípade Madagaskaru či Dragons. Prvé epizódy boli ešte pozerateľné, ale tie ďalšie už strácali na čare a bolo to viac-menej stále o tom istom. A animácie sú tiež na horšej úrovni a podľa mňa by sa podobné seriály ani nemali točiť, veď prečo przniť filmy nejakými zbytočnými sequelmi. Pre deti to ale môže byť fajn. 50 %(20.9.2017)

 • Postavak
  ***

  Docela dost slabší jak film. Ale furt se to dá, semtam vtípek připadne i poučení, a docela zábavné mi to příjde, úplně se u toho nenudím. Každopádně to podle mě rozhodně nejsou kvality filmu jak 1, tak 2 což bylo obojí bezvadný. Nepřináší mi to takový vtip a atmosféru a dojetí. Furt se to ale dá takže za 65%(5.12.2013)

 • honajz
  **

  Ani jeden z filmů mne nezaujal. Seriál je trochu střízlivější, občas přijdou i zajímavé díly, ale přece jen to mravní naučení na závěr, to je jak u filmu Mr. Bean. Tam taky oproti seriálu Bean sice pohnojil, co mohl, ale nakonec vše zachránil. V seriálu by ale vše ještě víc dodělal. Stejně tak tady. Seriál je určen už primárně na děti, ne i pro rodiče jako film, takže tam prostě musí být zmoudření, pochopení, odpuštění. Některé díly pak jsou vyloženě slabé i tak svým námětem.(14.3.2013)