Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je rok 1942. K nacistickému plukovníkovi Berchtoldovi (F. Dibarbora) se do malého městečka v okupované Francii dostává zběhlý sovětský důstojník (Š. Kvietik), který tvrdí, že jej zná již od dětství. A skutečně se následně prokáže, že oním zběhem je Němec baron Henrich von Goldring, syn dávného Berchtoldova přítele. Hned nato se baron stane součástí důstojnického štábu a získává si na svou stranu mnohé, včetně generála Everse (J. Budský). Navazuje také kontakt s dcerou majitelky hotelu, ve kterém pobývá – Francouzkou Monikou Tarvalovou (O. Zöllnerová). Na druhé straně mu člen gestapa major Müller (E. Romančík) nevěří a žádá jeho prošetření. V tu samou chvíli se baron vydává na obchůzku po okolí a dopadne dva francouzské odbojáře – makisty. Namísto toho, aby je nahlásil či rovnou zastřelil, je pokárá za neopatrnost a nechá je odejít. Je tedy evidentní, že důstojník Henrich von Goldring s nacismem jistě nesympatizuje a domácí odboj je mu více než blízký… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (32)

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

Když jsem film viděla poprvé v televizi zn. Orion (tedy na tu dobu převratně velká obrazovka) byla jsem náctka.Pan Kvietik byl můj idol.Takže ani mi moc nešlo o obsah.V té době byli herci opravdoví umělci.I když měli bezvýznamné role ,dali do hraní vše.Jinak film měl pár nedostatků:ve scéně kdy Kvietik vypráší kožich třem podnapilým Němcům  a zvolá :"Madam"-  je vidět mikrofon zvukaře ,jak ho na tyči posouvá při zemi směrem ke Kvietikovi.A jsou tam vidět i kabely po zemi.A díky uživateli Vesecký 16.9.2019 - jsem si vzpoměla na název jiného ,podobného seriálu -dva dny jsem ryla rýčem v paměti a ani zaboha jsem si na Kapitána Klose nemohla vzpomenout !!!Dokonáno jest.Konečně!Děkuji uživateli, že mě zbavil útrap. :-)) Vidíte tvář herců,scény a se mi někde zasek název. ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Na motivy ukrajinského spisovatele natočili Slováci třídílný špionážní seriál z II. sv. války ve skromných slovenských poměrech, ale myslím, že ani Rusové, specialisti na takovéto filmy by to nenatočili lépe. Na tu dobu hvězdné herecké obsazení s vynikajícími hereckými výkony hlavních protagonistů. Jozef Budský, Štefan Kvietik, Mikuláš Huba, Elo Romančík, František Dibarbora, Ivan Mistrík, Oľga Zöllnerová, co jméno to pojem v tehdejším slovenském divadelním a filmovém světě, co jméno to skvělý herecký výkon. Děj se velmi věrně drží románové předlohy, což jistě ocení zejména diváci, který román četli před shlédnutím seriálu. Jedině za 5. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Slovenský film podľa ukrajinskej predlohy z nemeckého prostredia v zapadnutom francúzskom mestečku, kombinácia zvláštna a veľmi vydarená. Kvietik ako dvojitý agent, o ktorom môžeme stále pochybovať, ale stále viac ma presviedčal svojím konaním. Nemci sa zdajú občas pribrzdení, ale aj oni prichystajú niekoľko slušných pascí. Už po druhej časti neváham s hodnotením a tretia by ho mohla ešte vylepšiť. (19.11.2016) Záverečné odhalenie je rýchle a silné, ale nevytiahlo to na päť hviezd. Niektorým obratom v deji akoby chýbali predchádzajúce udalosti, ktoré sa do trojdielneho filmu nezmestili. Ale aj tak je to nadpriemerný počin, ktorý som rád videl. (28.11.2016) ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Kdysi to byla pro televizního diváka lahůdka. Sovětský příslušník vojenské kontrarozvědky Gončarov v týle nepřítele jako baron von Goldring. A předchůdce kapitána Klose... Snad takoví špioni skutečně existovali, snad dovědli mistrně zamaskovat svou identitu, jenže to, co jsem se seriálem prožíval jako kluk při premiéře, kdy nikdo z nás netušil, kdo se za Goldringem skrývá, jsem nyní už prožívat nemohl a všimnul jsem si i slabších stránek scénáře. Pominu-li skutečnost, že slečna Monika nijak půvabná nebyla, pak předností filmu je účast největších slovenských hereckých hvězd té doby i začínajícího Štefana Kvietika, který se rázem stal miláčkem našich maminek. A ovšem i mistři Huba, Romančík, Dibarbora, Budský či Machata, ti hráli skutečně mistrovsky - a díky tomu dávám zodpověděn čtyři hvězdičky. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Skvost. Příběh, zasazený do válečných let a odehrávající se na okupovaném francouzském území a později také v Itálii, která je svědkem zkázy Třetí říše, je nadmíru atraktivní a jeho filmové zpracování náleží ke špičkovým dílům soudobé slovenské kinematografie. Napětí, nečekané dějové zvraty, přestřelky, přitažlivá prostředí, výborně napsané postavy a jejich osudy. A co víc, v hlavních rolích se objevili ti nejlepší z nejlepších – od charismatického Štefana Kvietika, který sbírá divácké sympatie každým svým pohledem i činem, přes uhrančivého Romančíka, jehož proradný gestapák Müller je vskutku démonickým zjevem, Dibarboru, který byl bezpochyby populárním komediálním hercem, ale čas od času dokázal zabrnkat i na vážnější strunu svého nezpochybnitelného talentu, Budského, Hubu, dojemného Mistríka, Michaelliho až ke Karolu Machatovi ve skvěle střižené figurce závislého morfinisty. Nudit se nelze ani v nejmenším. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Bratislave a na zámku v Smoleniciach (pri Trnave). (dyfur)

Reklama

Reklama