Nadmieru kvalitné televízne spracovanie vojnovej drámy so špionážnym motívom, zasadené medzi dôstojníkov SS a Gestapo. Kvietik v roli akéhosi ukrajinského agenta 007. Brilantné herecké výkony, hotová plejáda skvelých hercov, odhliadnuc od hlavnej roli Kvietika sa mi veľmi páčili napr. Romančík, Vašek, Machata či Dibarbora. Napriek 3-dielnej adaptácii snímok vôbec nenudil, práve naopak. Škoda, že sa nezvolila filmová, ale iba televízna réžia, pretože by bodlo viac exteriérových scén.(16.10.2015)

Na motivy ukrajinského spisovatele natočili Slováci třídílný špionážní seriál z II. sv. války ve skromných slovenských poměrech, ale myslím, že ani Rusové, specialisti na takovéto filmy by to nenatočili lépe. Na tu dobu hvězdné herecké obsazení s vynikajícími hereckými výkony hlavních protagonistů. Jozef Budský, Štefan Kvietik, Mikuláš Huba, Elo Romančík, František Dibarbora, Ivan Mistrík, Oľga Zöllnerová, co jméno to pojem v tehdejším slovenském divadelním a filmovém světě, co jméno to skvělý herecký výkon. Děj se velmi věrně drží románové předlohy, což jistě ocení zejména diváci, který román četli před shlédnutím seriálu. Jedině za 5.(20.2.2012)

Velká hra, Velká hra pokračuje a Konec Velké hry, třídílná knižní podoba o životě rozvědčíka, kterého válka zahnala z SSSR do Francie, Španělska,Německa....o jeho velké lásce Monice a pomoci francouzským maqistům, o poválečných letech ve Španělsku, sběrném táboře pro nacisty...ale mělo to děj a hloubku.(8.6.2009)

Zvláštne vidieť našich hercov, ako hrajú Nemcov, Francúzov a Talianov, možno aj kvôli tomu mi to neprišlo také prirodzené. Aj keď aj niektoré postavy boli také zvláštne, nie príliš uveriteľné. Tých postáv sa tu premlelo dosť, prichádzali a odchádzali, niektorých význam som nepochopil. Herci sa tu zišli kvalitní, no ani oni nedokázali zabrániť tomu, že tie zdĺhavé dialógy začínali nudiť.(16.5.2015)

Slovenský film podľa ukrajinskej predlohy z nemeckého prostredia v zapadnutom francúzskom mestečku, kombinácia zvláštna a veľmi vydarená. Kvietik ako dvojitý agent, o ktorom môžeme stále pochybovať, ale stále viac ma presviedčal svojim konaním. Nemci sa zdajú občas pribrzdení, ale aj oni prichystajú niekoľko slušných pascí. Už po druhej časti neváham s hodnotením a tretia by ho mohla ešte vylepšiť. (19.11.2016) Záverečné odhalenie je rýchle a silné, ale nevytiahlo to na päť hviezd. Niektorým obratom v deji akoby chýbali predchádzajúce udalosti, ktoré sa do trojdielneho filmu nezmestili. Ale aj tak je to nadpriemerný počit, ktorý som rád videl. (28.11.2016)(19.11.2016)