G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Slider

Ani zďaleka nie taký prúser ako by človek po ročnom odklade čakal, zároveň ale iba akčný výplach s jednou našlapanou akciou v horách a Bruceom Willisom. ()

Sany33

Pridanie Rocka a Willisa do 2 dielu J.I.Joe vôbec nepomohlo. Samé predvídateľné scény a klišé na každom kroku. Konkrétne v druhom diely by som chcel podotknúť, že ak hlavného hrdinu necháte umrieť tak že iba vybuchne a konec celý film už sa o ňom ani nekecne je to dôkaz toho, že réžia nejde hrať na city, ale iba na vizuál a akciu. Čo sa koniec koncov aj potvrdilo akčných scén je v Joe veľa, efektov ešte viac ale čo s toho keď príbeh je tak nechutne stereotypný a poznáme ho z každého druhého akčného filmu. Jednoducho som bol mierne sklamaný a preto odo mňa iba 45%. ()

Timak

V podstatě stejně blbý a ujetý, jako jednička. Akorát s tím rozdílem, že tu máme Bruce a Dwayna. Díky těmto dvěma pánům se dá na to koukat. ()

drake31

Na prvých G.I. Joe som bol v kine a užíval som si tú zábavnú akčnú jazdu s každým záberom pretože to bolo zábava a z toho filmu bolo cítiť že sa baví sám sebou. Druhých G.I. Joe som pre istotu vynechal, lebo som tušil nejakú zradu. A dobre som urobil. Neviem kde hľadať vinníka, či na strane režiséra alebo na strane scenáristi, ale zobrať takú látku a koncept ktorým G.I. Joe oplýva a vydávať to za seriózny akčný film jednoducho nevychádza. Tam kde prvý diel ťažil a prekrýval všetky tie over-the-top a rôzne WTF momenty vtipnými hláškami, tam pokračovanie nasadzuje vážnu tvár a snaží sa nám to predať ako ten najlepší akčný film ktorý tento rok uvidíme. Potenciál tam bol, herecké hviezdy tam boli taktiež, lenže tá absencia zábavnosti bolo kritická, a ani tou akciou sa nemôže veľmi vychvaľovať. Veľká škoda, sklamanie a nad stálym hodnotením ešte pouvažujem. ()

hroubek

První G. I. Joe byl akční výplach se spoustou bordelu kolem, který zbytečně kazil film.Dvojka se od toho poučila a servíruje nám rychlejší, dravější a zábavnější podívanou.Ale po intelektuální stránce se nic nezměnilo.Pořád je to akční výplach, kde se pronášejí cheesy hlášky s kamenými tvářemi a logika je zakázané slovo.Režisér Jon Chu odvedl slušnou práci, jen mě občas štvalo, jak všechno zbytečně komplikuje namísto toho, aby to zkusil udělat jednodušeji.Herci mě bavili více, než minule.Channing Tatum pokoušející se o vtipy fajn.Hláškující Dwayne Johnson mnohem více fajn.Stejně, ale všechny strčí do kapsy cameo Bruce Willise, který je tady naprosto přesný.Akce bylo celkem dost, takže film rychle utekl.Bavil jsem se, ale stačí vidět jednou. ()

harryy

Choreografia akčných scén je vo väčšine prípadov veľmi dobrá. Treskúce intro sedí filmu lepšie ako scéna v prvom dieli. Hocikedy sa vo filme objavia vozidlá, je výborne nastrihaný a akcia ubieha fantasticky. The Rock je skutočne jedným z vrcholov. G.I. Joe 2 ani na chvíľu nestratí šialené tempo. Akcia strieda akciu.G.I. Joe: Odveta neposúva akčný žáner oveľa ďalej, ale vo svojom priestore manévruje úspešne. Rovnako ako jednotka, aj tu si môžete užiť kvalitnú bezduchú akciu, na ktorú do pár hodín zabudnete. Ale na tých 110 minút nedám dopustiť ako pred štyrmi rokmi. 75% ()

Danny F.

Porovnávat nebudu a ani nechci. Dostatečně akční film, ale né až tak že bych se rozplýval. Film mě zabavil a snad jen ty akční scény při kterých je kamera neskutečně roztřepaná (a to je velká škoda) stály za zhlédnutí. 80% ()

Trustme

Klukovský Hříšný tanec. Moderní akční cool blockbuster pro diváky se zaraženou pubertou. Film, který buď dospěle pokáráte a nebo v opačném případě si vedle Transformerů dáte radostně do vitrínky i figurky Storm Shadow a Snake Eyes a budete se tvářit, že je máte jen na okrasu. G.I. Joe: Retaliation (Extended Action Cut) je bezbřehá dvouhodinová akční jízda obsahující ingredience, které vyvolají blažené výrazy na tvářích mužských diváků odmítajících dospět a pocity okouzlenosti u chlapců toužících stát se vojákem. Desítky zbraní, oblečků, technických vychytávek, bondovské poetiky, chlapácká gesta a hlášky, efektní efekty, hyper-kyber ninjové, Hodní vs. Zlí, zničení (opět) velké evropské metropole, skvělá režie, masakrální zvuk v rámci domácího kina a těšení se na další díl. ()

VanTom

Prostě a jednoduše, tohle jsou na plátno převedené klučičí hry na vojáky s různými cool schopnostmi a sci-fi udělátky ("A teď s padákem seskočím z motorky, ta se rozpojí na několik kusů, který zapnou raketový motory, doletí k supertajnýmu vězení a vžum-buch-prásk, všechno vybouchne!"). Ve výsledku tedy "jen" dětinská oddychovka, která ale šlape a bavila mne asi i víc než jednička (protože nešlo o takový zvrhlý digifest). 7/10 ()

Krysa SPK

Jednička mě nechala chladným, ovšem dvojka mi pod gaučem zapálila barel s benzínem - a to i přesto, že celý film v podstatě táhnou Dwayne Johnson a Bruce Willis, který - nebojím se to napsat - je nejlepší od dob Die Hard 4. Překvapila ale i Adrianne Palicki, která svým charizmatem ukázala, že ne každá super kost musí fungovat jen na plakátu. Pro mě jasný guilty pleasure a překvapení roku ! ()

Aven

No teda! Hlavní hrdina si to smotne snad ještě dřív než Seagal v Boeingu 747 a tak je potřeba postavit ke kanónu ještě víc badass týpka - to sice The Rock bezpochyby je, nicméně problém je v tom, že i přes nonstop akci je tenhle film oproti jedničce strašně, strašně, ale strašně nudnej. Pro akčňák pro děcka teda nic moc vizitka. ()

JohnSmith

Jedničku už si moc nevybavuju, tak nebudu srovnávat. Takže tentokrát je akce požehnaně, ale osobní souboje jsou hodně slabé. To mě zvlášť zamrzelo v případě finální bitky mezi Johnsonem a Stevensonem. Jinak je akce povedená. Triky jsou místy slabé, ale jindy zase vynikající. Moc se mi líbila destrukce Londýna. No a nebýt charizmatických Johnsona a Willise, tak nevím nevím, protože příběh je zase o ničem a film má víc záporů než kladů. ()

VasaX

Dvě hodiny. To jako proč? Akce je dost, ale délku u mě ospravedlňuje především zápletka, a ta je tu, jak bych to řekl... úměrná GI Joe. A to nehledě na logiku některých věcí, kterou lehce omlouvá to, že je to popcornový akčňák. Jako ano, tak nějak jsem se "bavil" pořád se tam něco děje, někde se bojuje, mlátí, vyhrožuje, zloduší a tak. A popravdě nevím, jestli jsem vůbec čekal něco víc. Asi ne. Takže zde není ani žádné řádné místo pro nějaké zklamání. ()

Mishqo

Prejsť k úplne novej partii bez akéhokoľvek vysvetlenia je zamyslenia-sa-hodné a od tvorcov amatérske a hlúpe. Akcia tu fičí tak jak v jednotke a navyše je aj usporiadaná a nie porozhadzovaná po celom filme. Film sem tam osviežili vtipné hlášky a hlavne duo The Rock a Bruce. Ale stále nič, z čoho by som odpadával. No lepšie o vlas ako jednotka. 60% ()

fefee

Dvojka G.I.Joe znova iba pokračuje v duchaplnosti a preakčnosti snímku rovnako ako jednotka, kde sa snaží byť strašne akčný ale pritom rozdáva rany len do vzduchu. Miestami vtipne, občas napínavé...(Preexponovaná akcia do prázdnoty) ()

lykan9

Vlastně ani nevím, proč dávám jednu hvězdu. Asi proto, že akce je fajn a hraje v tom The Rock. Jinak se však jedná o příšernou slátaninu, která nemá ani hlavu ani patu a příšerně nudí. Jednička byla ještě fajn, ale Odveta je zlo. ()

kklepkaa

Už jednička ve mně nezanechala hlubší dojem a od dvojky jsem tedy příliš nečekala. Musím podotknout, že si nevzpomínám na žádné hluché místo (teď otázka, jestli za pár týdnu ještě budu vědět o čem to vůbec bylo). A také musím vyzdvihnout maskovaného Raye Parka, Elodie Yung a Byeong-heon Leeho. Jejich dějová linie nejspíš v mé paměti zůstane na rozdíl od toho zbytku (nemohli by mít vlastní film?). Scéna v horách byla prostě skvělá. Nepochopila jsem odklady filmu, údajně kvůli Tatumovi *SPOILER* který stejně v první třetině zařve.*END SPOILER* Některé scény byly naprosto směšné, i když být neměly, kvůli přitroublým dialogům a to platilo i ve scénách, kde se člověk naopak měl zasmát. Víc jak tři hvězdy tenhle snímek ode mě nedostane a možná pouvažuji i nad dvěma. ()

R1CH1E

Přesně to co chci od popcornového akčního filmu. Hodně akce, plno destrukčních hračiček a slavných xichtů v rychlém tempu podpořeném skvělou hudbou. A děj? Co je mi kurva po něm pokud se to všechno kope, mlátí, střílí a vyhazuje navzájem do vzduchu. U toho přemýšlet nemusím a ani nechci. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)