G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Martrix

Akce se dá pojmout všelijak. Může jít o přepálenou Tarantinovku, realistickou Bourneovku, coolovitou Rychle a zběsile, hláškovitou... . Nic z toho v G.I. Joe 2: Odveta nenajdete. Nedejte se zmást účastí Dwayne Johnsona, nebo Brouka Willise. Akce je to spíš tak pro 12-14 let kluky, kteří rádi smaží bojůvkové gamesy; digipostavičky v chaotickém střihu odpadávají stejně jako ve videohře, bez větších emocí (ale naštěstí bez cákanců krve), ve snaze zpomalit hlavní hrdiny aspoň tak, aby si malý divák stihl pochroupat megapytlík s popcornem. Tak nějak mám ale pocit, že i když to takto light bylo chtěné...šlo to udělat podstatně lépe. Mlaďoši PG 12-13 jsou zbytečně podceňovaní a určitě by snesli víc hlášek, lepší hudbu a méně blbodialogů. ()

necisty

Velice dobře natočená a (tentokrát i) efektově nabušená totální blbost. Chtěl bych to mít rád, ale když oni z toho dělají pohádku bez špetky logiky a smyslu pro detail. Právě X-Meni jsou důkazem toho, že i v případě komiksové akčňárny s bandou trapných zamaskovaných blbečků, které vymýšlel fetišista na elasťáky a motorkářské oblečky, jde udělat precizní práce. Tady se to bohužel už podruhé nepovedlo a silně pochybuji, že na tom třetí díl něco změní. Nechápu tedy, proč se v tom vůbec snaží pokračovat a kývou jim na to herci jako Bruce a Dwayne... ono je to vážně tak výdělečné? Akčně spokojen, příběhem zděšen. ()

Juto

Väčšina akčných scén bola dobre zrežírovaná, no len jedna z nich dosiahla skvelú úroveň odohrávajuca na hore. Bolo tu veľa fantázie a celý vzhľad tejto sekvencie bol úžasný. Tak ako originál, tak aj tu je dej samozrejme úplný nezmysel. 6/10 ()

c.tucker

Rozhodně lepší než předchůdce. Některé postavy drsné, některé rádoby drsné a jiné sexy. Co od toho chtít víc, možná trošinku přehlednější akci, ale jinak proč ne. ()

mortak

Mohly to být čtyři hvězdy, ovšem mizerně nastříhané Rockovy pěstní souboje to potápí do průměru. Jinak je G.I. Joe ideální film pro rodinnou pánskou jízdu otec-puberťácký syn. Ten malý kluk ve mně se totiž královsky bavil. Dobré akce je tu pořád dost, přes všechnu demenci se film bere s nadhledem, Pryce jako kopie prezidenta sype hlášku za hláškou (hříčka s waterboardingem vede), a básnické rapování Dwayneho o dětství a vstupu do G.I. Joe bych si jako patnáctiletý kluk pouštěl stále do kola. A kterou figurku bych si vybral? Jasně vede Storm Shadow. Vždy za sebe. ()

campix

Myslím si, že v dnešní době není těžké udělat ani béčkový akční filmy, aby měl svou kvalitu. Nebo to alespoň vypadá podle počtu ročně vydávaných titulů a právě proto nechápu jak se mohli tvůrci G.I. Joe uchýlit k takovéto kravině, když rozpočet evidentně byl a slavná jména v obsazení rozhodně také. Tento film je taková divná slátanina stojící na zažitých kolejích žánru, kdy se zlopáni snaží zničit celý svět a Amerika musí opět všechno zachránit. Spousta scén pro mě postrádala nějaký význam a většinou mi jen připadalo, že ta scéna tak je, protože to někoho jen tak napadlo. Dále nechápu tah zabít hlavního představitele prvního dílu a momentální hereckou hvězdu v prvních 10 minutách, hold se asi někdo nedohodl. Nevidím jediný důvod proč si v záplavě akčních blockbusterů vybrat zrovna G.I. Joe 2: Odveta. ()

panMartin

Celkem zklamání. Hodně slabé pokračování. Po povedené akční sci-fi jízdě v roce 2009 jsem tedy očekával něco podobného. Neškodná akční blbina, která mě ale nijak zvlášť neohromila. Souboje bez nápadu, možná jedny z nejhorších, co jsem kdy viděl. G.I.Joe 2 odveta film bez jakýhokoliv smysluplnější děje. Scénář laciný. Tento film je úplná katastrofa. A přijde mi že Rock je film od filmu svalnatější. ()

markyz.

Jediný, co vám po filmu zůstane je pocit, že si chcete pustit znova scénu, kdy Adrianne Palicki je jenom v šortkách na ulici, ale co, je to taková béčková akční komedie, která neurazí, až moc. ()

okkac

Líbilo se mi to víc ne jednička. Mělo to více "civilnější" look, než předigitalizovaný prbní díl a technologie G.I. Joe tu vypadala více techničtější, než ty hračky od Sommerse. A drží se to celkově více při zemi (žádné obrovské podzemní základny apod.) Navíc je tu Rock, Stevenson a Willis a ne užvaněný Wayans. Sexy Siennu Miller a Rachel Nicols tentokrát nahradila Adrianne Palicky a je taky obzvláště v jedné scéně na co koukat ;-) A akce mi nijak zvlášť špatně nasnímána nepřišla. Soboje na skalním masivu jsou super. Pouze pistolová rvačka ve finále by mohla ubrat na střihu. 6,5/10 P.S. Viděn až Extended Cut, takže až vyjde analýza na Movie Censorship, tak se musím kouknout, co v kině chybělo. ()

Prometheus69

Hodně akce málo Hi-tech... nejsem zklamán. Ale zrovna unešen také né .Ten konec, byl teda konec (dát vrcholnou scénu, tedy spoiler přímo do promo traileru, to jako fakt? O_O).... Když jsem si při tom závěrečném pšouku (těch satelitů bylo 7?) si vspomněl na tu šílenou podmořskou řež. Musel jsem si prostě spravil chuť a dorazit se tou jedničkou.... Když si vzpomenu že jsem na to chtěl jet do kina až do Práglu.... mno.... Někdy je fajm, když si člověk zlomí nohu... pohmoždí pár žeber, natrhne slezinu... atd. B) Mimo jiné.... nemluvilo se taky hodně o záporačce? Teda pokud ten Bonber-man.... byla ženská. Tak musím říct že plastický chirurg odvedl fakt master stickovovou práci. B) Jedinné... tedy mimo triků a dobré akce bych chtěl určitě pochválit tu náhlou změnu stran... na šachové partiji, i když jen pro tentokrát.... bohužel opět zabitou tím závěrečným pšoukem. Takže,Proč film vidět? 1. Lidi toho nakecaj-hlavně o padlích hrdinech, raději se přesvětčit sám. 2. scéna v Himalájích patří asi k nejlepším z celého filmu. 3 když chtete vidět všechny ty super scény kterých jste se již tolik nabažili v traileru.... tak do toho. :) ..................................................................................................................závěrečná myšlenka? Jak rychlé oko musí mýt sniper aby stíhal let kulky která letí rychleji než zvuk? :) ()

KatanaCZ

Abych opodstatnil ty 4 hvězdy - Na komiksu G.I. Joe jsem vyrůstal, tenkrát to bylo něco jako svatý grál, kdo ho měl byl král :) Tenhle film je sice docela blbost, ale nostalgie je nostalgie, připodobnil bych to ke Streek Fighterovi s Van Dammem, taky blbost, ale kdo z naší generace hrál Street Fightera na videohrách od stánkařů, ten chápe... ()

URBAN

Nepochopím proč tolik lidí tento film odsuzuje pochopil bych to kdyby byl vyšperkován dětsky , ale není je to prostě nefalšovaná akční řežba občas je to sice přehnané , ale ve filmech je možné vše . ( 23.9.13/MAC ) ()

otík

Solidní, ale zcela prázdný akční výplach, který staví na charismatu The Rocka, bohužel tento film je tak hloupý a tak popcornový, že jej nezachrání ani solidní herec. Ani role Bruce Willise není nijak zásadně využitá, i když sem tam nějakou tu hlášku s The Rockem přidají a pozorného diváka potěší. Jenže je naprosto patrné, jak jsou hlášky násilně použité a vůbec nevyplývají z podstaty děje. A co autoři sledovali s vývojem postavy Channinga Tatuma jsem stále nepochopil, protože bylo zcela zbytečné a k ničemu, co s touto postavou autoři udělali. V globále jednoduše řečeno - v mnohých ohledech slabší a ještě tupější než jednička, ale stále průměrná akční "velkohubá" jednohubka. PS: viděno s dabingem - hrůza, jedině originál! ()

sir-dave

Podruhé jedno a to samé. Teda co se týče vychytávek, technologie.. Ostatní spíše k horšímu. Slabší herci, Channing to po chvíli zabalí a zbytek nemůže konkurovat původním. Po těch letech jsem se i ztrácel v příběhu. Jednoduše nalajnováno. Vše je podmaněno hlavně akci, která je tu většinu času, takže pro fanoušky akčních filmů plus. ()

reky

Tak tohle už bylo podstatně horší, oproti jedničce výrazně debilnější zápletka, jalová akce (snad s výjimkou těch skal) a Willis s Johnsonem to sami nezachrání... ()

SeanLSD

Nepodarené pokračovanie... hlúpe. To bola síce aj jednotka, ale v tom najlepšom slova zmysle. Na rozdiel od väčšiny uživateľov som videl obe pokračovania deň po sebe a rozdiely sú do očí bijúce. Z postáv prvého dielu zostali len záporáci, to už samo osebe neveští nič dobrého... scenár asi písali podľa toho, ako prebiehali vyjednávania s hercam a kto sa im prisľúbil - a podľa toho aj vyzerá. Kým jednotka nápadito pracovala s celým tímom, Rockovou účasťou sa z G. I. JOE 2 stáva jeho film (dokonca aj s tým jeho tradičným rodinkárením), ostatní sú len do počtu. Sú to fešák bez charakteru a sexi bábika plus čierny nindža a jeho sexi kamoška. No a starý JOE Willis je len perlička, čo sa prišla pobaviť. Akcia je rozmazaná a lajdácka. Jon M. Chuj možno zvládol bandu tanečníkov, ale veľkorozpočtový akčný blockbuster ide úplne mimo neho... jeho réžia je doslova mizerná. Pár výraznejších scén sa síce nájde, ako napr. spidermanovská naháňačka po himalájskych stenách, ale celok je zúfalo podpriemerný a chaotický. V porovnaní s ním vystupujú klady prepracovanej a vyváženej Sommersovej jedničky ešte ďaleko ostrejšie do popredia. Scenáristi ODVETY (vedie geniálne primitívny nápad s kufríkmi) asi nemali ľahkú úlohu (podľa ďalších filmov to nie sú žiadni babráci a 6 UNDERGROUND pôsobí vyslovene ako ešte vytunenejší remake G. I. JOE), ale režisér to pochoval. ()

Gonzi

Je to akční film, přitom akční scény jsou dost možná jedny z nejhorších, co jsem kdy viděl. Suchý, hodně suchý odvar jedničky a zklamání desetiletí. ()

Saraph

Pokračování námrdu efektů bez dějové linie. Všechno je uděláno tak, aby se líbilo očím diváka. Spousta supermega technologie 30. století, nechybí tu ani extrémní ninja dovednosti pro odseknutí letící kulky mečem, či sestřelování letících shurikenů samopaly. Na odreagování to ujde, ale jinak to postrádá smysl v mnoha aspektech. ()

Ogen

:D Film naprosto, ale naprosto k smíchu!!! Jediné co se mi líbilo byla myšlenka, že by mohl existovat svět bez atomových zbraní, jinak? ABSOLUTNĚ NIC !! :D:D ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)