G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

ConanVJ

mě se dvojka líbí o dost víc než první díl a to hlavně díky The Rockovi. Je zde spousta parádní akce, kterou doprovází parádní efekty a skvělá svižná hudba. Obsazení se oproti jedničce značně změnilo a mě se to tak líbí. Tatum zde bohužel není tolik jako v jedničce, za to ho nahradil opět našláplej Rock, kterej hláškuje a kosí to o sto šest. Záporáci taky přijali nové posily a vzájemné střety jsou povedené. Příběh pokračuje tam kde končí jednička a je to stejná vymejvárna, které vévodí akce (i když občas divně nastříhaná, ale to je už asi normální u takovýchto filmů). Mě se dvojka líbí hodně a dávám 95% :) ()

draggo

Velmi podobný případ jako poslední Resident Evil. Nějaký děj tu existuje jen jako nutné pojivo mezi jednotlivými scénami a nedává skoro žádný smysl. Hrdinové se z jednoho koutu světa na druhý přemisťují nejspíš teleportací, dialogy jsou občas na propíchnutí uší a někdy jsem se nestačil divit, jak debilní zvraty nám scénáristé s naprosto vážnou tváří přichystali (závěrečné odpalování raket jasně vede). Také se teď divíte, proč nad zatím tak kritickým komentářem svítí čtyři hvězdy? Je to jednoduché. Tenhle film je totiž ve svojí debilitě nakonec i docela zábavný a nenudící, vychutnal jsem si ho od začátku až do konce s úsměvem na tváři bez nutnosti se dívat na hodinky. A zcela nejlepší na tom všem je samozřejmě akce. To úvodní srovnání s posledním Residentem nebylo náhodné - i v druhém G.I.Joe na mě čekala grandiózní nálož stylové, přehledně nasnímané a oku neskutečně lahodící akce, ať už se bojovalo pěstmi, katanami nebo automatickými puškami. Mým osobním favoritem je v tomhle ohledu výborná scéna s houpáním se na laně přímo mezi vysokohorskými vrcholy - to byla jednoduše pastva pro oči. Stručně řečeno pěkně vyladěná bezmozková oddychovka, která mi dala přesně to, co jsem od ní čekal. /75% a 4*/ ()

ledzepfan

Je to sice objektivně hrozná srágora, ale musím uznat, že místy je to taková pakárna, že to jakýmsi úchylným způsobem dokáže zaujmout.. ()

maddy

Tak toto doslovne bolelo. Už dlho som nemal takú chuť v polovici filmu z kina odísť (resp. asi prvý krát som mal ten pocit). Tam, kde Summers v prvom filme správne pochopil, čo za hlúpu látku drží v rukách a povýšil ju aspoň na zábavné akčné guilty pleasure (3*), tu Jon Chu absolútne zlyháva a snaží sa o viac menej „štandardný akčňák“, ktorý je na „guilty“ až príliš málo „guilty“, a na „pleasure“ až príliš nudný. Vo výslednej podobe sa mu tak celý film rozpadá pod rukami a ostal mu v rukách nemastný neslaný akčňák s asi jedným eye-candy momentom (súboj v horách) a to je asi tak všetko, čo za celých 100 minút ponúkne. Prúser som síce tušil už pri voľbe režiséra (dokument o Bieberovi a Step Up filmy), no dúfal som, že po skúsenosti s tanečnými filmami bude aspoň choreografia súbojov na výbornej úrovni. Jon Chu zlyhal aj tam, v čom jedinom mohol excelovať. Akcia je totiž maximálne neprehľadná, s doslovne zbytočnými prestrihmi na detaily (tváre hrdinov a pod.), bez nápaditej choreografie, ale čo je najväčším kameňom úrazu je jej plochosť. Ani jednou sekundou totiž nedokáže strhnúť alebo zaujať, čo je priam až na nepochopenie ako sterilne sa Chuovi podarilo spracovať dané scény. Každú chvíľu sa tu strieľa, šermuje, motorky sa menia na rakety, lietajúce bomby v tvare svetlušiek vybuchujú, praskajú nádrže v ultratajných podzemných väzeniach, dokonca sa z Londýna stane kráter (aj keď ten záber trvá asi 3 sekundy), ale všetko sa deje „len tak mimochodom“, bez štipky akéhokoľvek napätia (čo už chce vážne talent natočiť výbuch celého Londýna takto sterilne), bez akejkoľvek zaangažovanosti diváka. Chu celé dianie, všetky tieto prestrelené momenty myslí až príliš vážne na to, aby si ich bolo možné užiť. A ako zlyhal v akcii, tak zlyhal aj v príbehu. Stavba príbehu mu nič nehovorí, a aj napriek tomu, že celý dej je poriadne hlúpučký a dohromady tam o nič iné ako ďalšie ovládnutie sveta nejde, tak je to podané tou najzmätenejšou formou, kde sa hlavne v prvej polhodine bez ľadu a skladu mieša XY mien, postáv, udalostí, rôznych prostredí a celá to pôsobí ako „random“ výber na seba nahádzaných scén, kde zo začiatku ani nie tušiť, prečo je daná postava tak kde je a prečo robí to čo robí. Čomu navyše dopomáha dementný scenár, kde nefunguje ani jedna hláška. Rozhovory postáv sú úplne zbytočné a je počuť, že tieto scény tam sú len aby vyplnili medzeru medzi ďalšou akčnou scénou. Navyše cameo Brucea Willisa je maximálne nevyužité, dohromady slúži len na to, aby vo filme vyriekol 2-3 „vtipné“ vety a opäť raz Chu nepochopil v čom tkvie jeho „pointa“. To, že super-tajní agenti skrývajú vo svojom dome celý arzenál sme si už zvykli, ale keď Bruce začne po 5 minútach otvárať všetky šuplíky, skrine, poličky, kuchynské linky, šatníky, postele a gauče a v nich skrývať viac zbraní ako má americká armáda, a to všetko so smrteľne vážnou tvárou, tak sa jedná o presne ten moment, kedy Chu nevie, čo znamená „guitly pleasure“, kedy odľahčiť a z daných scénok urobiť vtipný moment, a kedy už prekračuje aj hranicu trápnosti. Nepomáhajú tomu ani herci – The Rock má síce charizmu, ale pokiaľ mu sekundujú herci, ktorým asi režisér povedal, že hrajú v Inception 2 a chýba im akýkoľvek nadhľad pri scénach, tak škoda akejkoľvek snahy zo strany ostatných – Byung-hun Lee síce potešil a ako jediný budí rešpekt, dokonca aj Chaning Tatum (odklad o vyše pol roka kvôli dotáčkam kvôli jeho scénam vyzerá byť jeden divácky „what-the-fuck“ moment po vzhliadnutí finálnej verzie filmu) dokázal za tých pár minút účinkovania budiť viac sympatií ako iné „hlavné postavy“ (hlavne Adrianne Palicki je až extrémne toporná, o jej parťákovi D.J.Controna ani nehovoriac, záporák v podobe Ray Stevensona zase lacno prehráva). A by som dielo kritiky dohnal do úspešného konca – ani audio nárez sa nekoná, hudba je nevýrazná, scény podkresľuje len tak dodatočne a nezaznamenal som ani jeden moment, kedy by som ju z reproduktorov výrazne vnímal. O zbytočnej 3D konverzii ani nehovoriac. CELKOVO: 2* - jedna za scény jediných dvoch dobrých akčných scén: súboj na horách s postavami priviazanými o lano (ale trvá asi 5 minút a trištvrte scén z neho je v traileri) a za súboj dvoch ninjov, čo dohromady je 10 ako tak zvládnutých akčných minút zo 100 minútového filmu, a druhá hviezdička za slušné technické spracovanie, ten 130 mil. rozpočet tam je jednoducho vidieť a viaceré scény pôsobia veľkolepo, čo sa pri blockbusteroch vždy počíta. Ako celok však celé zle a naozaj váham, či za pár mesiacov po druhej – pirátsky ukradnutej bluray kópii z internetu (nič iné si tento film ani nezaslúži) – neznížim aj na 1*. Blockbuster vhodný max. pokiaľ Vám je do 13 rokov (čo rozhodne nemyslím ako urážku, vtedy by som z toho bol vo vytržení aj ja), my ostatní si počkáme na nastávajúce trháky typu Iron Man 3 alebo Man of Steel. PS: a finálny súboj predstavuje jedna obyčajná päsťovka na pláži! () (méně) (více)

kikuka

neuveriteľne zbytočné dialógy, neuveriteľne zle strihané, neuveriteľne blbé nápady a neuveriteľne veľky Dwayne J., neuveriteľne vypiplaná kuchyňa Brucea W.. a v kinosále neuveriteľná ženská, ktorá zvýskla vždy, keď sa ten chlapík, čo tentokrát nebol zlý, vyzliekol :*) no ale uznajte, nie je Lee Byunhun nádherný model!! (this time: The Rock over Tatuum) ()

baribal

Proboha omezte někdo vstup na takovéhle filmy maximální věkovou hranicí, tohle se může líbit snad jenom prckům do tří let. Režisér zřejmě fanda moderního tancování, se divím že hadí očí nepředváděl breakdance. Film, kterej si zaslouží víc než jen jednu malinu. ()

JimWayne

Oproti priblblej jednotke sa jedná určite o posun. Posun k lepšiemu hlavne pri logickosti príbehu, ktorému som sa pri jednotke smial. Hlavné herecké obsadenie dobré aj keď nemyslím že je najvhodnejšou metódou obsadzovať do každého akčného filmu Johnsona ale čo už. Režisérske zvládnuté aj keď som si zo začiatku musel trocha zvyknúť na možno až prehnané strihy Jona Chu. V celku sa nejedná o zlý film, aj keď sa dá hranica filmovej zábavy posunúť o mnoho viac takže 70%. ()

VojinRyan

Prvý diel bol určite lepší. Tu som mal pocit, že Jon Chu si povedal, že natočíme nejaké scény a potom to dáme dohromady, veď hádam z toho niečo bude. Nič z toho nebolo a odložili premiéru skoro o rok. A ja sa pýtam kvôli čomu?? Výsledok je stále len mix scén, ktoré Vás za akčné srdce nechytia. Jediní scény, ktoré boli vizuálne veľmi dobré aj hudbou dobre podložené bola bitka v horách a medzi Snakeeysom a StormShadowom. Sem tam sa herci na seba pozerajú a tvária sa, že povedali na seba niečo vtipné, ale prišlo mi to veľmi pritlačené na pílu a pritiahnuté za uši. A " Grandfinále " nie je žiadne grand ale len bežné zakončenie. Plus dávam za Dwayna a Adrianne Palicki. 57% - 3* ()

MartinezZ

Nejprve k prvnímu dílu: Před pokračováním jsem si jej znovu nepouštěl, jen vím, že mi tehdy přišel zmatený, přestřelený (čti přehnaný) a vlastně doteď nevím o čem to bylo. Jediné, co vím, že to bylo natočeno na základě nějakého komiksu, že to mělo celkem dobrou i když kvapnou akci a že jsem v tom asi poprvé viděl jakéhosi Tatuma. Vzhledem k tomu, že to ani nebyl nijak zvlášť velký trhák, oznámení pokračování mě docela překvapilo. ~~~ Ve dvojce nenechali autoři nic náhodě, poněkud prkenného Tatuma zabili a nahradili ho buldozerem Dwaynem (který by si měl dávat trochu bacha, aby se nepřejedl, začíná být tak trochu všude) a jakousi lepou mě neznámou "Paličkou". Je tu mnohem víc "vodvazové" akce a efekty a cool tvrďáckých záběrů a ještě další akce a zrady a ovládnutí světa a jeho záchrana a... ono to funguje :) Je to prostě bezmyšlenkovitá akčňárna na odpočinek, u které nesmíte myslet na to, že se postavy během střihu dostávají do míst, kde během těch dvou vteřin nemohou stíhat být (kupodivu jsem si toho divného střihu nevšiml sám), že šťouchnutí autem vám poruší jen lak na nehtech, že Dwayne je zničitelný, že všichni určitě vyplýtvají svůj arzenál najednou, že se na těch lanech nezamotají.... prostě nesmíte myslet. ~ Až potud dobré. Osobně mi ale vadilo to podobné, jako v prvním dílu. Krom G.I.Joeů, které jsou extra speciální složkou armády, netuším, co jsou zlouni, kde se vzali jacísi ninjové, co mají společného s "Džoui" a tak. Možná to bylo všechno naprosto a jak pro blbečky vysvětleno v jedničce, ale asi nijak zvlášť zapamatovatelně :). Možná za to může i ono plýtvání. Plýtvání čím? Nápady. Film má totiž podle mě přehršle nápadů pro akci a vizuál klidně na dva filmy, ale nešlo o nějaké, byť alespoň hlubší uvedení do příběhu, tady šlo jen o akci a ta tu jedna střídá druhou a krátce po zkouknutí filmu si skutečně vybavuji jen lanovou skákačku, mušky, poněkud nevyužitý tančík, totálně nevyužitou naváděnou kulku a nano-ksicht. Všechno to přehršle nápadů bylo nacpáno do 110 minut a poměrně zbytečně vrháno jedno přes druhé. Je to docela škoda, protože plno věcí, co jsem před chvílí viděl, mi hodně rychle vyprchá z hlavy. Podobně jako u jedničky, kde si pamatuji jen nástup postav do skrýše pod vodou a závěrečný únik kohosi v ponorkách. Jako "vymejvačka" dobrý, jen mi to přišlo trochu trestuhodně nevyužité. ~ Nemělo kino půl hodiny před začátkem promítání rozdávat divákům onen komiks? Pak by totiž film vyzníval jako na plátno převedený sestřih toho nejzajímavějšího z komiksu. ()

Hannibal92

Nějak si moc neumím představit jak vypadá ten komiks podle kterého je to točené, asi ho budu muset zkusit někde sehnat. Jinak je to ale úžasný akčňák, člověk od toho nemůže čekat nějaký hluboký příběh, ale to je nahrazeno vším tím ničením, soubojema a zabíjením a ono to člověku na pobavení a odreagování docela i stačí. Všichni (hlavní kladný i hlavní záporný tým) působí pekelně drsně a celkově to prostě funguje dost dobře na to aby člověk nemusel litovat, že se rozhodl zabít půl dopoledne v kině. [Cinestar Anděl - 28.3.2013] ()

Korbitch

Mnohonásobně lepší než jednička. Je to stále hloupoučký, ale už ne retardovaný. Tým okolo Jona Chua má evidentně nakoukaný veškerý Marvelovky posledních let, protože se vážně snaží, avšak na víc než zasloužených 6/10 to nestačí ani omylem. Byť jsem se celou dobu bavil dobře, je z toho stále místy cítit jistá naivita. Na druhou stranu tam už nevidíme tolik laciných xichtů a nikdo to neshazuje trapnými fórky. Každopádně do třetího dílu to chce Michaela Baye nebo Justina Lina, scénář Shanea Blacka a bude to bomba! ()

SaNcHeZ_cz

Tvrďáci z hračkářství útočí podruhé. Sommerse vystřídal neumětel Chu a logika si protentokrát dala oraz a natáčení se ani nezúčastnila. Dvojka G.I. Joe je jen přehlídkou macho póz, nešikovně nasnímané a nastříhané akce, která často navíc kopíruje konkurenci až nepříjemně přesně. Smysluplnost nehledejte, tady se hraje jen na akci bez jakýchkoliv sympatií nebo nadšení. Všechno navíc vypadá jako o dvě úrovně horší, než ne zrovna perfektní jednička. A ani The Rock andi Bruce tohle nespraví. Joeové odhodili zátěž jménem mozek a vydali se čelem proti zdi, to jestli se o ni rozplácnete s nimi je už jen na vás. [45%] ()

agentmiky

Dvojka se mi líbila přece jen více.Jen mě velice překvapilo,že tak brzy skončil Channing Tatum,protože se mi v té jeho roli docela líbil,ale D.J.Cotrona ho nahradil celkem dobře.I Adrianne Palicki může být v budoucnu hodně obsazovanou herečkou.Plusem je určitě obsazení Dwaynea Johnsona a také se v akčním filmu musel objevit i Bruce Willis(asi mu Smrtonosná past 5 nestačila).Jen mě velice zajímá,jestli bude i trojka,protože konec zůstal otevřený a kdyby byl,tak mě zajímá,jestli svojí tvář ukáže i Snake Eyes.Hodnocení:70%. ()

zlabus

Na poli čistokrevně zábavného (a upřímně hloupého) mainstreamu o třídu výš než díl první, a to hlavně díky Rockovi a Willisovi. 65% ()

Praxis

Nenáročná zábavná blbina, která rozhodně nemá na nic víc. Ani si na nic víc nehraje a dává přesně ten koktejl výbuchů, střílení, mečování a smrtících hlášek, které potřebujeme. Přidejte si poctivý pohled Willise, zlikvidovaný Londýn podivuhodnou wolframovou bombou!!!! a máte vystaráno. Za krásných 70% ()

javak810i

G.I. Joe: Retaliation celkem plynule navazuje na cliffhanger jedničky, i když se naskýtá pár otázek jako třeba proč už nepoužívají moderní pulsní zbraně, nebo jak to sakra Storm Shadow přežil. Oproti předchozímu dílu jsme také přišli o polovinu herců, ale Dwayne "novodobý Schwarzennegger" Johnson a Bruce Willis je zdařile vynahradili. Dvojka celkově (trochu) dospěla, je serióznější a smysluplnější a vůbec trochu víc "bad-ass". Zábavný faktor naštěstí zůstal zachován a dočkáme se i dostatečného množství tektokrát technicky lépe zpracované akce. Dávám slušné 3*. ()

Wysch

Jaký zklamání, když vezmu v potaz, že Rise of Cobra byla krásná kýčovitá sračka. Jaký zklamání, že ze Sommersova příkladu si Chu vzal jen tolik, že stvořil kýčovitou sračku. A ještě větší zklamání je, že scénář samotnej je totální sračka. Holt někdy výměna celýho crew znamená totální propadák. A holt někdy se nevyplácí hezounka Tatuma nahradit stárnoucím Willisem a nabušeným Rockem. O to větší zklamání to je, když to nejlepší na filmu je právě Dwayne Johnson, trailerová bitka na skále a samozřejmě Ray Park, který nepotřebuje říct jediné slovo, aby byl z celého toho osazení fakticky nejlepší. A vlastně ani ten obličej nemusí ukázat. ()

Ellmariachi

Vypadat takto každá reklama na hračky, tak je předvánoční čas v TV hned snesitelnější. Zde jde ale v uvozovkách bohužel o celovečerák. Film má za mě 2 klady. 1. Bruce Willis. Po dlouhý době mi přijde, že se filmem doopravdy bavil a natáčení si snad i užíval. (zdravím Figuska) 2. je to, že se nestíháte nudit. Stále se něco děje. Střílení, výbuchy, meče... Celé to má ale jeden průšvih. Připadal jsem si jak na řetězáku. Všechno se kolem mě míhalo šílenou rychlostí a já ani nevěděl co, proč a jak. Suma sumárum nadprůměrná zábava, která ale na čtvrtou hvězdu nemá. Za Rocka a Willise 65 procent. ()

JJ.Gibson

Po příšerné jedničce, jsme dostali poměrně nečekaný luxus! Přidáte The Rocka, zamícháte Willisem, přikořeníte Stevensonem a dochutíte Leem a ono to spolu všechno dodá přesně takou chut', kterou si přejete. Je to novodobý "cool" akčňák, na který se dobře kouká. Nehledejte zde extrémně promyšlené příběhy, ale i tak některé zvraty jsou né-úplně čekané, ale o to více vítané :) Bohužel jsou tady zase americko-hollywoodské odbočky, které vyzní strašně magořiodně, ale musíte se přesto přenést. Vypnout a užít si tuto podívanou, je jediné, co Vám můžu doporučit!!! ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)