Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

Nočná mora v Elm Street 5: Dieťa sna

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1989, 89 min

• Xmilden

Až pátým dílem začíná úpadek do té doby vcelku povedené hororové série. Děj sice navazuje na akčnější 4. díl, ale tvůrci už moc nevědí kudy dál a tak je napadne že hlavní hrdinka otěhotní a přes sny zatím nenarozeného dítěte vrací Freddyho zpátky do hry. Projistotu to celé komiksově opentlí a jede se dál. Freddy se nejprve promění v Freddybike, potom ze sebe udělá pingla a na závěr se zjeví jako Super-Freddy. Konečný účet jsou tedy 3 mrtví. 40%(18.5.2007)

• campix

''Nedovolím, aby se to stalo znovu. Přivedl jsi mě zpátky, abych ti dala život, ale teď ti jej zase vezmu. To si jenom myslíš štětko!'' Pátý Freddy je už docela průser. Prostě série měla skončit někdy u třetího dílu. Dá se souhlasit s tím, že některé efekty jsou na svou dobu zajímavé, a ten 80tkový feeling má něco do sebe. Ale ruku na srdce většina scén je už totálně přitažená za vlasy a celkově není děj nijak zajímavý ani strašidelný. Od dalších dílů se budu tedy držet v uctivém odstupu a časem se možná dokopu k novému remaku. Tímto jsem s Freddym a jeho noční můrou skončil. Alternativy: Krvavý Valentýn, Pátek třináctého.(31.8.2011)

• sidzej

Tvorcovia podobne ako pri druhej časti zabúdajú na ústrednú melódiu série čo zrovna veľmi nepoteší, tento diel bol dosť nechutný, miestami chaotický, sebaparodický, menej akčný a vizuálne nápaditý než jeho predchodca, scenár dosť veľká slabota a casting rozhodne nepatrí k tým vydarenejším. Väčšinu stopáže zaberá nuda. Pár dobrých scén sa ale nájde- tá na motorke bola zrejme najlepšia.(28.4.2008)

Z první pětice Elm Streetů rozhodně nejhorší díl (jsem velkým zastáncem dvojky, která je dle mého je velmi solidní sequel). Party mladých lidí bývají ve všech dílech podivní trapáci, ale zdejší banda je ještě k tomu nudná. Na druhou stranu se mi líbilo, že brutalita stoupla - místy je to už slušná řezničina. Triky jsou občas fajn, občas naprosto k smíchu (víceméně 1:1). Nápad, že tu je nenarozené dítě, díky kterému se může Freddie dostat i do opravdového světa, není vůbec špatný, ale zpracování je tristní. Příběh nikam nevede a ke konci je to slušná nuda. Velmi nevyrovnaný díl, ale katastrofa to ještě není. (5/10).(12.1.2018)

Vypadá to, že na každé liché Noční můře si tvůrci dali záležet. Dost dobrý nástup Freddyho na scénu. Opět více snových scén s dobrými nápady, triky a provedením. Zajímavé vychytávky (Freddy aka motorka, comixová scéna). A tak hodně velký výskyt neskutečně a nesnesitelně debilních rodičů. To se pak člověk nemá co divit, že v USA tolik mladých páchá sebevraždy. Třetí nejlepší díl, možná mě to bavilo i více než jednička.(27.11.2008)

• - Bruce Dickinson byl za skladbu "Bring Your Danghter.... To the Slaughter" Zlatou Malinu v kategorii nejhorší původní píseň. (Terva)

• - Stephen Hopkins získal za film v roce 1990 na portugalském festivalu Fantasporto cenu kritiků. (Terva)

• - Příležitost k režii i scénáři byla nabídnuta Stephenu Kingovi i Franku Millerovi. (HellFire)