poster

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

 • USA

  A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child

 • USA

  A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

 • Slovensko

  Nočná mora v Elm Street 5: Dieťa sna

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1989, 89 min

Režie:

Stephen Hopkins

Scénář:

Leslie Bohem

Kamera:

Peter Levy

Hudba:

Jay Ferguson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  ****

  V době, kdy jsem tento díl viděl poprvé jsem byl na zabíjení ve filmech zvyklí a většinou mě nepřekvapovaly.. ale tenhleten díl Noční můry se mi zdál velice nepříjemně krutý a brutální ve vraždách (proto nedoporučuji sestříhanou verzi, kde jsou tyto scény ochuzeny střihem...). Asi nejpochmurnější a nejnechutnější z celé série Freddyho Kruegera. Mé hodnocení 4 hvězdičky…(11.4.2006)

 • Danny F.
  ***

  Tak toto už není třeba. Komiksový hrdina nebyl v tomto filmu zapotřebí, to je o jiném žánru. To bylo tedy už moc i na mě. Copak se řítí noční můra do komediálního žánru? Slabota, slabota a zase slabota. Není to typická ''naše'' noční můra. Napětí není co bývalo a děj se posledními díly taky hodně změnil, k horšímu, více méně slabšímu. Od čtvrtého dílu to jde jen z kopce. Toto už začíná být snad seriál, tak jako, a to kapku odbočím, Saw:-) Film je podivně různě míchán a proplétán. Musím podotknout, že zrození Freddyho bylo velmi zvláštní. 65%(30.7.2010)

 • Nivenx
  ****

  Pořád velice povedený díl mé nejoblíbenější série. Bohužel co musím vytknout je scénář, který mohl být přeci jen propracovanější. Důležité ale je, že je Freddy zpět a je to docela atmosférické, parádní vraždy a i režie vyhovovala. 70% Pořadí od nejlepšího po nejhorší díl podle mého úsudku: F1, F4, F3, F5, F2, F7, F6. Dále ještě Freddy vs. Jason a remake z roku 2010. Ty mezi tuto sérii neřadím.(18.6.2012)

 • petero
  ****

  Hlavnej hrdinke (známej zo 4-ky) sa má narodiť bejby a už ho trápia nočné mory. Freddy sa nezastaví ani pred nenarodeným dieťaťom. Film na mňa zapôsobil množstvom zapamätateľných scénok (sprcha v úvode, jazda na motorke a haluzný koniec) a nakopnutím deja mierne vpred. Piatej časti Freddyho zverstiev sa dostalo opäť kvalitného spracovania.(20.5.2006)

 • Flyer
  ***

  Tento díl se snaží o ozvláštnění svým comixovým pojetím, což ve výsledku nevyznívá špatně, navíc bych řekl, že Dítě snu je nejdepresivnějším dílem série. Ale upřímně řečeno, moc odvázaný s ním nejsem. Herci zde předvádí podprůměrné výkony, scénář mi přijde až moc překombinovaný a je znát, že tento díl už je natočen hlavně pro natáhnutí celé série (=> pro větší zisk).(10.6.2005)

 • - Konečná verze scénáře byla hotova teprve několik dní před natáčením. (HellFire)

 • - Lisa Wilcox se objeví v úvodních titulcích, nikoliv však v těch závěrečných. (HellFire)

 • - Když se Alice probudí z noční můry v blázinci a za ní se objeví Robert Englund, jeho slova zněla: „Nic takového jako bezpečný sex neexistuje.“ Věta byla vyškrtnuta. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace