Hrůzná legenda o Candymanovi sahá až do roku 1890... V té době se otrok Daniel Robitatle (Tony Todd) dopouští těžkého hříchu na bělošce, dceři plantážníka. Je surově lynčován davem, zohaven a vhozen do včelího úlu. Annie (Kelly Rowan), mladá půvabná učitelka, přišla o svého otce, který byl krutě zabit. Vražda nejen připomíná dávnou legendu, ale navíc je z ní obviněn bratr Annie. Jí nezbývá, než mýtus vyvrátit. Ke svému úděsu však zjistí, že její babička byla Danielovou milenkou a že minulost rodiny je s legendou propletena. Jak děsivý musel být pohled do zrcadla, když v něm uviděla obraz Candymana! Vrací se do domu svých rodičů a rozbíjí všechna zrcadla, aby zavražděné vrátila zpět do říše mrtvých. Vše se zdálo být vyřešeno, až jednou její dcera vzala do ruky kosmetické zrcátko... (Bonton Home Video)

iamek

Už první díl byl naprostý průměr, takže tenhle díl mohl už pouze překvapit a to se nepovedlo. Dokonce to je ještě větší ptákovina než jednička. ()

SeBig odpad!

Byla tam sice konečně ukazaná minulost Candymana, která mi chyběla v jedničce, ale jinak je to pěkná sračka. Nic novýho, nic zabavnýho. ()

GigaPudding

Neuvěřitelná blbost a ztělesnění snahy ždímat úspěšného předchůdce :). Vlastně to asi ani jinak nešlo, když Candyman nemůže mít smysluplné pokračování, protože prostě skončil uzavřeně. Co na tomhle hlavně nudí je snaha opisovat i kostru děje, kterej je podpořenej úplným nepochopením a předěláním candymana, ze kterýho je teď prostě tuctovej zlej duch. A jediná možnost, jak přeprat tuctového zlého ducha, je napsat tak hloupé vyústění a umělou předcházející zápletku, že prostě Candyman v šoku zapomene, na které ruce má hák, a facepalmem si přivodí zranění neslučitelná se životem. Přinejmenším do třetího pokračování. ()

SOLOM.

Atmosféra byla i zde největším plusem, ale trochu se pohoršila. Pořád ale převyšovala mysterióznost nad psychickým nátlakem a tak i tentokrát bylo na co koukat. Jakmile se totiž odněkud ozval temný, hrubý hlas Candymana bylo jasné, že masakr muže začít. Hudební doprovod měl opět na starost P. Glass a ani tentokrát nezklamal, ale musím říct že minule to bylo o něco lepší. Na samotných efektech se zapracovalo asi nejvíc a Candyman nám byl ukázán ve vylepšené formě, ale někdy to bylo na škodu. Scény, kdy měl pokrytý obličej včelami, byly na efekt dobré, ale při bližším přiblížení bylo vidět, že nepohnou ani křídlem. Přibylo více vraždících scén, ale jaksi ubylo krve, která zdobila první díl. Právě tuto skutečnost se snažili zamaskovat psychickými výlevy hlavní představitelky, která byla několikrát na hranici záchvatu a zhroucení. ()

Karamanlis

Najmä vďaka charizmatickému Tony Toddovi solídne pokračovanie, v ktorom sa súčasnosť v New Orleanse prelína s občasnými retrospektívnymi pohľadmi na trpký životný príbeh otroka Daniela Robitailla a jeho premenu na desivého Candymana. Niektoré pasáže sú tak trochu nudné, no vždy keď sa na scéne objaví Candyman, tak je o zábavu prakticky hneď postarané... ()

Morholt

Candyman je ten typ hororu, který prostě pokračování mít nemá a tady se to samozřejmě ukázalo. Tvůrci tak dlouho koumali, jak navázat, až vlastně natočili to samé. Určitě jim lze k dobru přidat, že scény měly úroveň a atmosféra za jedničkou v ničem nezaostávala, ale co je to platné, když je divák ochuzen o tak potřebný moment překvapení (pro druhé díly tolik potřebný), který ani přijít nemohl. Když už remakovat Candymena, tak s plnou parádou a nehrát si na pokračování. 40% ()

Terva

Legenda se vrací. Candyman opět ožívá. Vyslovte jeho jméno pětkrát před zrcadlem a pocítíte jeho hák. Otrocká postava Candymana si pro svůj hák veme v nemilost rodinu se kterou má společnou minulost. Na povrch se dostává i osud a příběh zrodu jména Candyman. Je to smutný příběh o jeho lásce a smrti. Čekal jsem pokračování prvního snímku, ale toto je samostatný příběh. Smrt je jen začátek. Spolkněte svůj strach ať vám dá sílu. Čekal jsem brutální konec, ale..........Candyman mě překvapil. Hudbu opět komponoval Philip Glass. ()

corpsy

Candyman, Candyman, Candyman, Candyman, Candy...no aby som to neprehnal. Pokračovanie kultovky, ktorú doladil hlavne soundtrack od Philipa Glassa, je pitvorčinou chcejúcou ísť rovnakou cestou ( a rovnakými finančnými zárobkami ), ako predchodca, ale snaží sa málo. Už len podnázov dáva tušiť, že tu nejde len o pôst ako taký, ale aj o spätný progres týkajúci sa hororových ingrediencií. Snáď nabudúce. ()

sidzej

V dohladnej dobe si budem musiet pripomenut jednotku ktoru som videl pred mnohymi rokmi. Kazdopadne toto pokracovanie vobec nedopadlo zle. Remeselne slusne odvedena praca- dobra atmosfera, rezia, kamera, strih a najma bozske choraly ktorych som sa cely film nedokazal nabazit. Pribehovo hlavne v prvej polovici ziadna slava, zato ta druha je na tom podstatne lepsie. 60% ()

PKD

Přesto, že jde opět o atmosférickou zál. jako 1 a přesunutí děje do New Orleans považuji za šťastné (výborně zde např. funguje  perfektní comics, Hellraiser the Road Bellow)...přece jen se kouzlo 1.filmu zřejmě nepodařilo plně zopakovati. I ten Glass zde v podstatě nic nového nesložil a ost ze 2 vlastně ani neexistuje, jak jsem před lety zjistil. Sice je jakási 20min. ale nenaleznete zde ani jednu novou skladbu.:( Obsazení je docela v poho. I když ta hl. postava je poněkud fňukna a ani ta Lambertová z Aliena, která zde dopadně stejně blbě jako právě v Alienovi;-) to nevytrhne. Nejlepším tak stále zůstává úvod s jako vždy slizce mimózním Míšou Culkinem (hrál stejnou postavu již v 1) ,který fakt nemá nic společného se spratkem, co byl Sám Doma, páč aspoň trochu navazuje na 1. A samoz. nesmím zapomenouti na ten suprový výlet do minulosti aka flashback. To je též přidaná hodnota tohoto vcelku důstojného pokr. Ale na ty 3 až 3.5 to je. To jsme totiž ještě nevěděli, že příjde geniální 3, haha! P.s. konec je docela mile ftypný.;-) ()

K.I.N.G.

Narozdíl od jedničky žádná sláva. Zůstal jen skvělý Tony Todd a jinak kromě až nápadně podobného děje tu snad nenajdete podobně výborného zřejmě nic. Dokonce i krev se změnila, v prvním díle nebyla fialová ale červená. V důsledku to ale není vlastně tak špatné pokračování, když už by nic, tak je aspon originální místem, kde se nachází, podobně, jako tomu bylo i v prvním díle. ()

honajz2

Překvapivě mi to sedlo víc než jednička. Jako jo, námět je naprosto stejný a žádných jiných zvratů se stejně nedočkáme, ale dvojka mi připadala víc atmosférická, svižněji utíkala a i postavy mi tu byly sympatičtější. Jen ty lekačky mi zde přišly zbytečné, nefungovala ani jedna a jelikož je Candyman (nejen dvojka, ale i jednička) založen hlavně na atmosféře, tak se to mohlo obejít bohatě bez nich. Taky mě potěšilo, že zde bylo vidět, jak Candyman vznikl a jenom se o tom nemluvilo. Objektivně je to za silné 3*, ale jelikož se dvojka (díky Bohu!) vyhnula tomu typickému kýčovitému hororovému konci, nakonec ty hodně slabé 4* dám, jelikož horor to byl příjemný. ()

Nautila

Hlavní hrdinka místy se chová doslova jak pitomá kráva, příběh je téměř celý okopírovaný z jedničky, a to story o minulosti Candymana je bohužel nechtěně vtipné. Škoda slov. ()

filmmovier

Zcela objektivně je Candyman 2 skutečně o stupeň horší, než vynikající jednička. Jenomže tenhle film prostě nějak nechce být průměrný. Dvojka jede na jistotu, kopíruje děj jedničky a zejména v první polovině je trošku slabší, ale ve druhé se pořádně rozjede, a je opět na co koukat. Nechybí mrazivý (a zároveň velmi romantický) klasický hudební motiv, Tony Todd je opět naprosto famózní (za něj je určitě celá jedna hvězda, ten chlap je prostě totální ikona) a velikou radost mi udělalo i to, že jsme viděli celou Candymanovu popravu a konečně jsme jeho origin dostali i vizuálně. Pořád je to poměrně podmanivé a atmosféra je pořád docela fajn, sice absolutně nefungují lekačky a zjevení různých černochů je víc, než by se hodilo, ale já jsem se prostě zase bavil. Ten příběh je prostě skvostný. 70%. ()

Brain-D

Jak tu píši i další, že jde jen o takový prohloubenější remake jedničky. Nelze než souhlasit. Atmosféra zmizela, hudba s jedničky už nefunguje tak jako fungovala a konec je naprosto žalostný. Sice samé kritiky, ale pro fanoušky Candymana se tu najde i mnoho pozitiv, a to v podobě flashbakové zrodu Candymana samotného, brutálnější a krvavější vraždy. ()

Ravi

Bohužel to, co první film povyšovalo nad běžný průměr, zde chybí. Sice se film drží zaběhnutých kolejí námětu Barkera, ale zmizel ten vtíravý dotaz, zda hlavní záporák reálně existuje, nebo zda jde jen o utkvělou představu postav filmu. Není to vyložené zklamání, ale děj nemá moc čím zaujmout, strhnout a děsit. Vše hororové se točí okolo nepříliš hororové postavy, která vlastně přišla o své jediné pravé hororové vlastnosti. Candyman 2 je pouze nový o vysvětlení minulosti, pár záběrů z ní a o postavu, která uvěří hlavní hrdince. Trpkých, ale zasloužených 50% = 3-/5 ()

FIBO

Málokdy se stává, že pokračování béčkového hororu stojí alespoň za zlomek pozornosti. Candyman 2 nemalou část filmu věnuje dokreslením toho, kdo, co a proč Candyman vlastně je, rozebírá motivaci a příběh jeho postavy (která do určité doby byla postavou veskrze kladnou). Nejde tak jen o nudnou vyvražďovačku, je tam nápaditost a originalita. Jednu hvězdu navíc si zaslouží za následující: 1) film ani v jeden moment nenudil, 2) závěrečná scéna, která objasňuje, proč vraždí, 3) hudba. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy