Volte mě!

• USA The Campaign (více)

Bratři Mitchovi jsou zazobanými Američany, kteří uplatňují svou moc prostřednictvím ovládání lidí na důležitých místech. Když se kongresman Cam Brady dopustí veřejného faux pas před nadcházejícími volbami, rozhodnou se využít vzniklé situace a nasadit proti němu svého kandidáta, který jim má zajistit vliv nad oblastí Severní Karolíny. Jejich mužem je Marty Huggins - naivní ředitel místního turistického centra. Mezi oběma kandidáty se rozhoří těžký boj, ve kterém se na pravidla slušného chování nehledí. Brady brzy přijde o své postavení, volební příznivce i manželku s dětmi. Jeho syn se dokonce postaví na stranu protivníka, což ho dovede téměř k šílenství. A to nejhorší ho teprve čeká? (TV Nova)

Corpsegrinder

Dlouho jsem se filmu vyhýbal a byla to asi chyba, je to totálně ujetá komedie kde Ferrell hraje svojí obvyklou roli a Galifianakis zase tu svojí. Je to přesně to co byste čekali od režiséra Austina Powerse. ()

F.W.Colqhoun

Frat-packovská rutina, tentokrát s příchutí politické satiry, šoustáním v kadibudce a ikonickou scénou pěsťovky nemluvněti [with iron-like jaw, ha ha ha]. Namísto Wilsona & spol. Ferrelovi v povědomé roli nezdárného, neschopného, ale v jádru správného syna sekunduje Galifianakis. Aniž by to mezi nimi nějak výrazně chemicky jiskřilo, pravidelné střídání ferrelovského manického ulétávání na nonsensu a galifianakisovkých úchyláren celkem funguje. Těch několik politických štíplců [volební spoty, politické diskuze] není sice bůhvíjak sofistikovaných, ale jistou připitomělou trefnost jim upírat nelze. Přes požitek z obvyklého ferrelovského repertoáru se hlavně k závěru vkrádá jistota, že film nás pointou konejší falešně nejen v ideologické rovině a že by ani čistě komediální rovině neuškodilo dotáhnout satiru do hořkého konce, jakým byl třeba Aladeenův proslov na půdě UN v Diktátorovi. ()

Sufferer

Hlavnou premisou príbehu je predvolebný boj o kreslo kongresmana, v ktorom si dvaja kohúti navzájom hádžu polená pod nohy. Tento námet nie je ničím mimoriadny, ale ponúka relatívne neobmedzený priestor pre satiru politickej mašinérie zvanej “bábkové divadlo“. Škoda len, že bol hodený za hlavu. Pr(e)dvolebné sľuby sú iba ďalšou komédiou, ktorá kráča po osvedčenej ceste k očakávanému cieľu, pričom je na prvý pohľad jasné, že pri jej vzniku si nikto s hľadaním nových trás “veľkú hlavu“ nerobil. Vsádza na osvedčené tváre ako Zach Galifianakis, ktorý už začína recyklovať sám seba, no momentálne nie je nik, kto by ho v tejto polohe predčil. Každopádne sa vo filme nájde aj zopár podarených scénok (dieťa, zatýkanie), ktoré vylepšujú celkový dojem, nie však natoľko, aby sa dalo hovoriť o extra zážitku. ()

Teabag

Překvapilo mě, jak skvěle fungovalo duo dvou výjimečně výrazných komiků Zacha a Willa. Za mě palec nahoru! ()

ClimbVibe

Výborný úvod a pak jde křivka dolů. Konec je už opravdu velké WTF ve stylu největších hollywood klišé. A kdo nemá rád Ferrella a jeho styl humoru, tak si z mého 3 hvězdičkového hodnocení může odebrat 3 hvězdičky. ()

jarmik

Super! Galifianakise mám rád a Ferrella miluju, takže jsem se na tohle moc těšil. Will mě opět nezklamal a způsobil mi několik záchvatů smíchu. Jako například po kousnutí hadem :) Nemůžu si pomoct, ale tento typ ulítlého humoru mi fakt sedí ;) ()

Dr Lizal

Souboj politického predátora s nastrčeným dobráckým podivínem a jejich vzájemné bizarní intriky se prostě nedaly obejít bez úsměvu. Pár hluchých míst a někdy zbytečné tlačení na pilu co se týče míry oplzlosti však této volební taškařici příliš neubírají. Spojení Adam Mckay a Will Ferrell (který zde hraje klasicky magora) mám prostě rád a zůstane tomu tak i po The Campaign. Co se týče Galifianakise (který mi nevím proč připomínal obtloustlého Joaquina Phoenixe), tak ten mi nejprve v roli dementa vadil, ale pak jsem si ho zamiloval a Sudeikis byl zase málo úchylný, což v jeho případě znamená nudný. ()

Ollie235

Strašně nesympatický film s uměle působícím humorem. Nějaký vtípek sice sem tam pobaví (za to ty 2*), ale celková atmosféra a hlavně téma (politické filmy mám sice poměrně rád, ale ne když kandiduje idiot proti idiotovi) shazuje film do vod nevýrazného podprůměru. Absolutně zbytečná a stupidní věc. Nedoporučuju. ()

bobstock

Alegorie na slavné kongres volby, kdy jsou dobráci od toho, aby je uličníci zneužili. A je dobré, když umíte udělat prdel soupeřově manželce. 60% ()

Illy

Konečně zase pořádná ferrellovina. S politiky pracuju (nejsem jeden z nich), zvlášť při propagaci v kampani jsem se chlámal. Výborné. ()

majec4

Smejete sa na realnom volebnom systeme Ameriky? Ak viete o com hovorim, tak The Campaign vas urcite zaujme svojskymi narazkami na tuto hru penazi a mocenskeho tlaku. Ide o vcelku zaujimavu komediu, niekedy vsak zamrzia uplne hlupe vtipy, ktore sa mi mozno pacili ked som mal 14. Aktualne nad nimi len krutim hlavou. To je uz asi Ferrellov styl, ze v kazdom jeho filme musi byt nejaka "nechutnost". Galifianakis by uz mohol zahrat aj trosku inu postavu. Opat hral potrhleho debilka. Sice mu to ide skvele, no rad by som si ho ocekoval aj v nejakej inej ulohe. ()

waits

"America, Jesus, Freeedom. A to znamená co? Nemám ponětí, sakra. Ale lidi si to zamilujou, až to řeknu.". Jako obvykle u Ferrella, výtečné momenty (" Filipínští roztáčeči kolotočů jsou páteří této země!") a komediální talent a pak chvilky, které jsou na hranici trapnosti. Cam Brady je demokrat a Huggins republikán a do obou skupin se střílí o ostošest (výborná debata s pravověrnými republikány a knížečkou ze školy, včetně zesměšnění politické argumentace), karikováni jsou i bezskrupulozní byznysmeni (Aykroyd, LIthgow), ale i voliči a kampan jako taková (výtečné používání klišé typu "Severni Karolína ví jak na to" nebo "Beru si sebou do Washingtonu koště"). Ferrell se samořejmě nedokáže zcela uhlídat (agresivní scéna s promítáním pornovidea ve volebním štábu), no, co se dá dělat. Pro mě lepší čtyři, ale je třeba upozornit, že mám rád politická témata a Ferrella taky. ()

ChillThomas

Jedna z těch stupidnějších komedií, ono také co čekat s Willem Ferrellem a Zachem. sice oceňuji autentičnost degradované společnosti v USA, která tam byla nádherně poznat, ale celkově to působilo dost Hovňácky .. ani tam moc není vtipu, jen stupidní scény .. 40% ()

LuccinyFilmy

Perfektní parodie na americké volby a na prostředí Severní Karolíny. Zvlášť mě odrovnala část, kdy otec jednoho z kandidátů nutí svoji asijskou posluhovačku, aby mluvila s přízvukem afroamerické chůvy à la Jih proti Severu, jelikož mu to připomíná staré dobré časy. Předvolební videa rovněž neměla chybu, vtipné je na nich právě to, že si s nimi ta skutečná co do absurdity moc nezadají. ()

Nolanofil

Zach Ga..blablabla je zase smiešnou postavičkou, ktorá má teplý prízvuk a nemotorný prejav. Will je u mňa v rámci žánru komédia poloboh, ktorý akurát nemá šťastie na scenáre jeho formátu. Predvolebné sľuby sú priemernou klasickou USA-product komédiou, ktorá ide v zabehnutých tisíckrát prebehnutých koľají, s pár božími vtipmi, s pár trápnymi vtipmi a s niekoľkými hluchými miestami, ktoré ukončí predvídateľne pravidelný, feel-good happy ending. ()