Volte mě!

• USA The Campaign (více)

Bratři Mitchovi jsou zazobanými Američany, kteří uplatňují svou moc prostřednictvím ovládání lidí na důležitých místech. Když se kongresman Cam Brady dopustí veřejného faux pas před nadcházejícími volbami, rozhodnou se využít vzniklé situace a nasadit proti němu svého kandidáta, který jim má zajistit vliv nad oblastí Severní Karolíny. Jejich mužem je Marty Huggins - naivní ředitel místního turistického centra. Mezi oběma kandidáty se rozhoří těžký boj, ve kterém se na pravidla slušného chování nehledí. Brady brzy přijde o své postavení, volební příznivce i manželku s dětmi. Jeho syn se dokonce postaví na stranu protivníka, což ho dovede téměř k šílenství. A to nejhorší ho teprve čeká? (TV Nova)

beso74

Americké voľby po americky. Manipulácia, negatívna kampaň, na cti utrhanie a finančné skupiny schopné kúpiť si kohokoľvek a čokoľvek. Akurát že kvôli svojej reálnosti tu ide skôr o tragikomédiu, ktorú zohyzdí akurát tak happy end. A mimochodom, americké právo sa nezaprie, ani Al Caponeho nezavreli pre vraždy a pašovanie, ale za daňový únik... ()

Looka

100% Skvělá komedie, ze které chvílemi až mrazí. Proprány jsou snad všechny maléry amerických prezidentů za posledních 20 let. ()

liberita

Fajn komédia, ktorá je ale dosť sínusoidná. Má svoje lepšie a naozaj zábavné momenty (reakcia na hadie pohryznutie, päsťou do tváre bábätka...) ale aj momenty nechutné ("Kto donúti môjho syna povedať mu otec, tomu treba pretiahnuť ženu") či klišoidné a nudné (záver po ohlasení výsledkov), ktoré som mala chuť pretočiť. Will Ferrell mi nikdy príliš sympatický nebol, ale tu sa jeho tupá tragickomická postava zniesť dá. Galifianakisa so zmenenou vizážou som takmer nespoznala a je pravda, že aj tu hrá naivného blba, ale aspoň je trošičku sympatický a určite podáva presvedčivejší výkon než v Hangover. Z množstva tematicky podobných filmov je Campaign určite lepšia a pobaví viac než Hlava státu s Chrisom Rockom, na druhej strane takému Daveovi s Kevinom Klinom nesiaha ani po päty. ()

TommyDiamond

Will Ferrell a Zach Gali (jeho jméno je pro mě rétorický oříšek) jsou dva herci, které vážně nemám v oblibě. Pojďme si na rovinu říct, že film Volte mě! je stupidita prvního kalibru. Ale mě film neurazil. Je potřeba v něm najít to dobré…. Politici jsou dostatečně velký hovada a jejich skandály a drzost doslova hýbou světem. Proto na mě tento film působil i trochu satiricky. A taková satira tu chybí. I když ve filmu působily skandály nesmyslně, všechny ostatní věci co se běžně v politice dějí tu jsou ( korupce, nezájem o voliče, zneužívání moci, lobbing, hledání špíny na ostatní atd.). Farrell a Gilif.... si tentokrát zaslouží pochvalu. Za originalitu dávám tři hvězdy. ()

D.awi.d

Trochu to připomíná naší prezidentskou volbu, akorát se to naštěstí nestalo a tak se tomu můžeme zasmát. Will Ferrell tak, jak ho máme rádi! ()

Bezda22

Námět je jako nic moc lákavýho. Prostě rivalita mezi dvouma týpkama. Je vcelku jedno v čem soupeřej, neni to nic novýho. Ovšem ta vomáčka vokolo. Fórky, to co si vzájemně dělaj. Je to sranda. A nelžu, když řeknu že dobrá. 65% ()

MAAUZ

Kampaň bych nazval jako "..it's a mess" přiblblou komedií o rivalitě dvou bláznů, kandidujících na kongresmana. Kdo z nich má teda větší koule? Ten s řeckym příjmením, co hraje mentála, kterej neumí otevřít dveře a má mírně teplej akcent? Nebo supermentál Ferrell, co píchá manželku mentálovi-oponentovi, pobíhá s bonerem v lese a žere sirový lišky? Oba mě mega bavili, takže bych si asi nevybral. Mezi nima je 'řecký pekař', Usáma gettin laidin, který si přebírá vedení kampaně. Jeho znám z AHS a přišel mi tu docela cool. Film také zesměšňuje politiku a křesťanství v USA. Přiznání hříchů u večeře, zpíčenej haďák a gigantická ruka.. Jako bylo to fakt narvaný slušnejma jokama. ()

topi80

Já se při této zdánlivě správné křupanské komedii skvěle bavil, zejména nad některým ad absurdum dotaženými situacemi, jako byl sex s manželkou protikandidáta nebo legračnímu upínání se ke křesťanství. Ale když se nad tím zamyslím, ona má tato taškařice mnohem větší přesah. Je zajímavé, že zatímco tvůrci ztřeštěné komedie mají evidentně dobrou představu o tom, jak se to či ono může projevit na nárůstu či poklesu preferencí, v reálném životě jsou novináři, analytici či ultralevicoví politici zas a znovu překvapeni, že místo jejich uhlazeného impotentního nikoho nepohoršujícího šprta či šprtky uspěje týpek z masa a kostí, který se prezentuje svými chybami a to, co ho diskvalifikuje v očích upjatého pseudointelektuálního a pseudouměleckého prostředí, mu v očích voličů pomáhá. ()

Stanix

Ferrellovi dali za protivníka Zacha, jež se živí obdobně absurdistickým humorem jako Will. Tihle dva mi tedy dohromady moc nejdou. Ferrell potřebuje nahrávače z jiné ligy. ()

Shitonit

Poctivá multimegaprdel, neskutečný hlášky, ze kterých se mi klepe zadek smíchy ještě teď. Hledal jsem něco na zabití podivného pátečního večera, a našel jsem jednu z nejpohodovějších komikností co jsem za poslední dobu zřel. Nebo pozřel.. Prostě paráda ! ()

stephano

Nevyužitý potenciál Willa Ferrella. Vtipů je tam poskromnu a dobrý z nich jsou většinou skryty v pozadí. Zach Galifianakis nebo jak se to píše, je neskutečně otravnej herec. Nechápu proč ho lidi vůbec obsazujou a navíc do komedií. Já sem myslel že člověk musí bejt vtipnej nebo aspon charismatickej. Evidetně stačí bejt tlustej. ()

kakyn

Další z mnoha klasických komedií s Ferrellem. Chvíli je to strašná hovadina a chvíli se zase smějete jak šílení (scéna s miminem a scéna kde si u večeře říkají různá tajemství). Taková odpočinková komedie když chcete zabít čas, jen od toho nesmíte očekávat něco víc.......budete zklamaní. ()

jafuska

Trapné, a už vím, proč nesnáším komedie, jejich vtipy, které většinou nejsou ani vtipné, strašně nesympatičtí herci, dějově hrozná nuda, hodnocení bych dala tak na 50% víc určitě ne, rádoby komedie, která je tak strašná, že se na to pomalu ani nešlo dodívat ()

Grondal

Zopár scénok super(skutočne myslených zopár, do 5), zvyšok ťažké zúfalstvo. Ingrediencie ako Will Ferrel, Zach Galifianakis a nekorektný humor by vyzerali byť OK, ale čo keď tvorcovia zo všetkého používajú len po štipkách a ešte to celé aj pripália. Najvtipnejšie scénky ako inak obstaráva Will Ferrel, ale aj tak sú to veci, ktoré tu boli už mnohokrát a v lepšom prevedení(aj podaní Ferrela). Zato Galifianakisova "Hangover póza" tu už začína byť dosť otravná a to, že tu hrá evidentného homosexuála to všetko ešte zhoršuje. Potenciálne humorných scénok veľa, avšak drvivá väčšina nieje dotiahnutá dokonca, a vyznievajú tak, akoby vám niekto hovoril vtipy, ale nikdy by sa nedostal k pointe. Škoda. ()

pekas

Ferrell se nám nějak uklidnil a je to dobře. Tenhle realisticky pohádkový film se mu povedl. Velice slušná čtyřka! 80% ()

borohub

Klasická americká debilní komedie, která se trapnost snaží kompenzovat oplzlými fóry. Rozhodně nemám nic proti oplzlým fórum, ale musí mít nějaký smysl a měly by být aspoň trošku vtipné. Uznávám že některé narážky byly vskutku dobré o to více se ptám proč se film tak snažil tlačit na pilu? 35% ()