Vystižená doba a nevystižené potřeby diváka. Tak bych shrnul třetí americký film Miloše Formana, které ho mám jinak velmi rád. Bohužel tentokrát mě neoslovil, i když to téma není špatné, ale je využito k rozvleklému příběhu(příběhům), které postrádají tempo a zajímavost. Říct, že jsem se nudil by to asi vystihovalo velmi dobře, ale na film se rozhodně koukat dá. Dobově je výstižný vzhledově i chováním, ale to je asi tak všechno. Dlouhých 155 minut, z kterých jsem už po půl hodině chtěl udělat pouze "malou epizodu z historie USA" o maximální délce ještě 10 minut, se stal opravdu předlouhý a nic moc říkající snímek. Slabší okamžik Formanovi kariéry a beztvarý film bez "čehokoliv". Slabé 3*.(15.2.2009)

Obával jsem se, že Ragtime bude jenom nějaká "životopisná" směsice hovadin, ale ono ne. On mne opět Forman mile překvapil. Je to zvláštní, ale vždycky, když si myslím, že bude nejhůř, tak se to obrátí ve zcela dobré. Proto se bojím, že Goyovy přízraky budou právě průser, protože to očekávám jako Milošův masterpiece. Miloš si s tímto pohrál dokonale. Příběh se malebně přehoupává mezi linie mnoha postav a má skoro až dojemné a úžasné vyvrcholení. Docela vtipné je, že asi nejznámějším jménem v titulcích je Samuel Matafakin Jackson, který ksicht ukáže asi jenom na dvě minuty. Film má sice dvě hodiny a půl, ale stejně musím říct, že jsem nelitoval ani jedné minuty, protože všechny byly skvěle zúročené. Tleskám Miloš. Z největšího českého tabu(látora) se stává jasně daný tvůrce, který co se mu dostane do ruky, je zlato.(15.3.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,015,710Tržby Celosvetovo $21,400,000║ Prvá štvrtina filmu je taká ešte hľadajúca sa, príbeh je tam necelistvý, dohromady neponúkne nič čo by dokázalo pútať pozornosť ale potom to postupne naberá na intenzite, postavy začnú naberať na hĺbke aby nakoniec priniesli jednu z ďalších príbehových výpovedí, kde odboj černoch za práva za slobodu končia v rasistickom opovrhovaní bielych. Aj keď témou podobných filmov tu už bolo nadmieru dosť, dokáže režisér Miloš Forman podávať príbeh tak aby bol aspoň z nejakej časti silnou výpoveďou o tom ako si zákon vysvetľuje každý po svojom a tak nás prijme aby sme v napätí dopozerali príbeh až do samého záveru. /75%/(21.3.2009)

Pro mě osobně asi nejméně zajímavý film Miloše Formana, což musím konstatovat s těžkým srdcem jeho nadšeného obdivovatele. Ragtime mě neoslovuje mě svým tématem, obsazením ani celkovým zpracováním. Třeba už jen - jindy tak typický - styl Ondříčkovy kamery jsem zde nedokázal identifikovat, ani kdybych se sebevíc snažil. A z herectví Elizabeth McGovern bych si zoufalstvím nejradši rval vlasy na hlavě - mimořádně nesympatické ženština. S předlohou E. L. Doctorowa obeznámen nejsem a po zhlédnutí její filmové adaptace ani nemám chuť na tom něco měnit - toto je téma, které mi je zoufale cizí a které mě k zalknutí nudí - Ragtime mě v úvodní části skoro až sral. Ke noci se z toho nakonec vyklubalo po mém soudu vcelku solidní drama, ale podruhé bych už tento film určitě vidět nechtěl - nástup závěrečných titulků mi přivodil úlevu více než nezměrnou.(3.6.2013)

Famózní a strhující film, který mě oslovil od první do poslední minuty. Otázkou rasismu se zabýváme stále, i když toto období v Americe bylo asi nejsilnější. Já sama se rozhodně nepovažuji za takového rasistu, jako jsou lidé v mém okolí (samozřejmě tím, že žiju v Karviné, kde je koncentrace romských spoluobčanů značně silnější, bojím se procházet jejich teritoriem, nebo je potkávat na ulici kdekoliv, ale i tak vím, že existuje spousta slušných a kultivovaných romů, není tedy důvod odsuzovat hned úplně celou tuto rasu k záhubě), takže v tomto filmu bych naprosto stála za panem Walkerem, a to ve všem. Knižní předlohu jsem nečetla, ale je to velmi zajímavý námět, možná by stálo za to tuhle knihu vyhledat. Pokud jde o režii, Miloši Formanovi nelze nic vytknout, stejně tak hereckým hrdinům.(10.2.2009)

• - Film byl nominovám na 8 Oskarů, ale nezískal ani jednoho. (Elisebah)

• - James Cagney nechtěl při natáčení filmu smlouvu. Navíc si prosadil to, že může ještě 3 dny před zahájením natáčení odstoupit. (liskam)

• - Původně měl režírovat Robert Altman. (D3VIL)