Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

juta

Sousedská hlídka nezklamala. Opět skvěle perlil Richard Ayoade, nezaostávali ani ostatní tři, skvělá partička. I z tak vážný situace, jako byla tady, se dokázala udělat vtipná sranda. ()

balone

Pár hlášek a scének, u kterých jsem se zasmál, ale zase trailer vypadal o hodně líp než film. Vlastně přemýšlím, že asi budu koukat u těch Hollywoodských filmů jen na trailery a na filmy se vyprdnu, zbytečná ztráta času. 10% ()

Boogeyman

Přistupoval jsem k tomu jako ke sračce a s nulovým očekáváním, takže mi to nakonec nepřišlo úplně tragický a párkrát jsem se i zasmál. Ale samozřejmě je to přímo hříšně promarněná šance, především co se scénáře týče. ()

sheen

Velke zklamání, takové herecké komediální esa tam byly a nic z toho, očekávání velké a tak to zpackali. ()

Indiana

Stejnej případ jako Mistrovský plán - Ben Stiller tu zas hraje suchara, kterýmu se furt něco nelíbí a akorát to kazí. Tady to pro změnu zachraňuje Vince Vaughn a pár slušnejch scén, jinak žádná sláva, ale mohlo to bejt i horší. ()

Pilda17

Proč ne? Já se příjemně bavil. Nečekal jsem nic a dostal jsem velmi příjemnou komedii na odreagování. Skvělé herecké obsazení, tyto hvězdy mě dokáží rozesmát vždy. Vše samozřejmě typické, ale jelikož jsem nevěděl do čeho jdu a ani trailer jsem neviděl, tak jsem byl překvapený. Nečekal jsem hlavní téma emzáky, a proto jsem spokojený.. 6/10 = 69% ()

Vančura

Tenhle film je skutečně.. hrozný. Děsivé obsazení (Ben Stiller je čisté zlo), mimořádně stupidní děj a protivně vulgární humor, který postrádá elementární stopy dobrého vkusu. U takto debilních filmů mám chuť si rvát vlasy z toho, jaké idioty dělají z diváků. Normálně bych se této na první pohled pokleslé komedii obloukem vyhnul, ale dostal jsem v práci lístky na předpremiérovou projekci, a tak jsem to prostě risknul. Voilà, dobře mi tak - horší film jsem letos v kinech zatím neviděl. ()

liskam

Brát tenhle film scénu za scénou, smetl bych to ze stolu možná i s compem. Ale jako celek velice dobře funguje! Dobrá..dobrá.... není to žádný "Man in Black" ale přesto mě to bavilo, a stále mám z filmu příjemný pocit. Scénář nestál za starou belu, a většina herců opravdu věděla co hrát. Za mě 65% ()

dr.horrible

Škoda. Spojením frat packu a Richarda Ayoadea mohla vzniknúť zábava vskutku kultová. No, ale nevznikla. Môžu zato scenáristi, ktorí nedokázali napísať nič originálne a tak si popri vykrádaní (ani nie tak konkrétnych filmov, skorej zabehnutých komických situácií a klišoidných vtipov), nenechali miesto pre postavy, a iba škatulkovali a recyklovali recyklované (a teraz už vlastne nerecyklovateľné), a hlavne režisér, ktorý už tak ohrané vtipy nedokázal doviesť do štádia, kedy by pôsobili vtipne, alebo aspoň dokončene. A ktorý nedokázal zrežírovať bandu skvelých komikov a točil v podstate iba samostatné scénky, bez akejkoľvek dejovej súdržnosti. Výsledok? MTV zábava. Ale bez humoru. V podstate celá prvá polovica filmu je absolútne nevtipná a teraz nemyslím trápna, ale proste bez vtipu, a ako taká si ničím nezaslúži viac ako jednu hviezdičku. Ayoadeovi sa v nej neušiel jediný vtip, Hillovi tiež nie a celá spočíva vlastne len v slovných potýčkach medzi Stillerom a Vaughnom, pričom ten prvý sa strápňuje a druhý prehráva. Zazlievať im to nejde, hrať nemali čo, a mám vážne podozrenie, že niekoľko scén bolo do finálnej verzie vložených hneď po prvom pokuse. Akiva Schaffer je loser. Akonáhle príde People are strange, film začne šplhať ku dvom hviezdam a v závere je to už občas aj na tri, ale ako celok si Neighborhood Watch nezaslúži viac ako 30 - 35 percent. Komédia je to slabá, sci-fi rodinné a človek začne ku koncu uvažovať, kam to vlastne ten frat pack speje (posledné roky im vážne nepriali), prečo tú rolu Ayoade vzal, a tak trochu mimochodom, kam sa podel skoro sedemdesiat miliónový rozpočet (deň pred týmto som pozeral 30 miliónového Loopera a zrovnávať sa to ani nechcem pokúšať). Asi na triky. Tie by celkom ušli, ale v komédií by o ne ísť nemalo. Takže slabota. Stiller byť do konca trápny neprestane, Vaughn nezačne dobre hrať, Hillovi výjde jediná scéna (ani nie tak vtipná, ako skôr roztomilá hádka s matkou) a na celom filme je vlastne najvtipnejšie slovíčko "Hi". Jediné slovíčko, ktoré (po zhruba pol hodinovom zmiznutí zo scény a následnom veľkom návrate) prenesie Richard Ayoade svojim typickým Mossovským hlasom a krásne tak pripomenie svoje predošlé role, pre ktoré ho máme radi, a pre ktoré sme vlastne verili, že to bude za niečo stáť. Najvtipnejšie je slovíčko, ktoré pripomína iné filmy a ktoré nás necháva aspoň na chvíličku zabudnúť, jak moc veľkú sračku sme to vlastne pozerali. ()

Aknah

Jejich slabina je péro? Jako vážně? Achjo. Nuda a trapnost. Bena a Vince mám moc ráda,ale tohle mělo pár vtipných hlášek a jinak nic. Do toho chvílemi vážné scény,z kterých jsem už nechápala na jakej záměr a žánr se vlastně dívám. ()

Jordan

prosím vás, vysvetlí mi niekto, čo toto malo znamenať? odváži sa niekto ozrejmiť mi žáner tohto filmu? jeho zmysel, posolstvo? povie mi niekto, ako to, kurník šopa, tvorcovia mysleli? seth rogen a evan goldberg píšu ako na bežiacom páse a už niektoré ich silné diela, ktoré zveria do rúk osvedčeným režisérom a sú očakávateľné čierne kone, vykazujú miestami medzery, no aspoň je u nich jasné, že sa jedná o komédiu a človek sa aj párkrát zasmeje... a potom ako vedľajší produkt ich workoholizmu a grafomanstva na svet prídu zrejme aj scenáre, ako je tento, kde očividne scenáristi písali iný film, režisér nakrúcal iný film, maskéri pracovali na inom filme a herci hrali úplne iný film (jonah hill psychologický krimithriller, ben stiller rodinú tragikomédiu, vince vaughn estrádnu burlesku a richard ayoade... it crowd) - a výsledok je desivo rozbitý, nekoherentný, bizarne rozpačitý až rozporuplný a hlavne nezáživne nudný a divne mätúci - a aby som to zhrnul jedným slovom: zlý! ()

Frajer42

Velice pozvolný start. Postupně se do toho přeci jenom člověk trošku zakouká. Zajímavá a hlavně vtipná mi přišla hlavně rolička Vince Vaghna. Zbytek frajerů jsou celkem nudná sebranka a působí vyloženě jako sekundátoři. Emzácká zápletka taky za moc nestojí. Nudou během sledování zřejmě nepojdete, ale více než dva kousky nedovedu dát. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

Dzeyna

Fakt nechápu to nízké hodnocení tady. Já jsem se bavila úplně po celou dobu snímku. Odpovídá to zařazení do komedie i do sci-fi. Nic jiného jsem od toho neočekávala, naopak to předčilo má očekávání a hodně. Vince Vaughn byl naprosto skvělý a nejzábavnější ze všech "hlídkařů". Ben Stiller mě ze začátku trochu štval těmi chytrými řečmi, ale časem se to dalo do pořádku. Herci byli vybráni skvěle, příběh také. Podle mě skvělý a neotřelý nápad. Krásně to utíkalo a nenudilo. ()

Kothy

Mimozemšťanská pakárna. Jsou tam sice nějaké fóry, ale jako celek to moc nefunguje. Nenapadlo by mě, že slabé místo mimozemšťanů je rozkrok. :D ()

Kudly4

Od Sousedské hlídky jsem dostal mnohonásobně víc, než jsem očekával. Více než průměrnou Sci-Fi komedii. Akční, totálně vtipnou, lehounce Hororovou, odvážnou (orgie TOP !!!) pecku, ze které jsem se fakt zechcal radostí. Navíc výborné herecké obsazení (překvapivě se mi nejvíce líbil Jonah Hill) a skvělý výběr hudby. Naprostá spokojenost, zpříjemnilo mi to den a určitě zkouknu víckrát. ()

Campbell

Sousedská hlídka, film který mě po dobu sledování bavil od začátku, ale po dvou dnech jsem si na film ani nevzpoměl. Sakra já nesnáším takovýhle filmy, nikdy nevím jak je mám hodnotit. Vezmu to ve zkratce, je to jednoduchá komedie u který jsem se nasmál a plno gagů fungovalo, spolu s hercema jsem byl maximálně spokojen. Kdybych film hodnotil během sledování dám 4*, teď po týdnu co jsem to viděl bych dal 3*. Přece jenom jsem dlouho žádnou komedii neviděl tak dám ty 4*. ()

predators

Tvl, co tady stálo 68 mega, to mi hlava nebere! Asi si budu myslet, že ta částka šla na honoráře... Ale považte, mimozemšťani, jejichž smrtelné místo je jejich pták?! Tady se někdo sakra snažil! 20% ()

Slartibarkfast

Již sám název napovídá, o čem že se tu bude vypravovat a čím oblaží diváka tento snímek. Nakoukne-li pozorný zvědavec do výčtu scénáristů, je jasné, že drama, které by z vás rvalo srdce a slzy tekly proudem, nás rozhodně nečeká. Opět máme co dělat s plytkou rádoby komedií plnou fekálního humoru a scén trapných tak, až si divák raději zakryje oči, aby se nemusel stydět za herecké výkony a scénáristické přešlapy. Tahle partička už skutečně nudí a vídat stále stejné herce, pokoušející se vás rozesmát stále trapnějšími způsoby je až k politování. Hodně slabá záležitost, kterou si zapamatujete jen díky negativnímu dojmu. 35% ()

SeBig

Nebýt Vaugna a Hilla šlo by o další nudu ve stylu Mistrovský plán.. Stiller už holt ztratil jiskru a už není ničim vtipný poslední dobou.. a jestli jo tak tady měl opravdu debilní roli. Jinak co se týče ostatních paráda hlavne focení s ufonem, akorat to bylo jaksi předvídatelný ale hudba parádní. Prumerna ujetost :) ()